Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:00:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Coinbaba.net Türkiye'nin Global Borsası Artık Yayında....  (Read 1134 times)
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 15, 2018, 08:46:01 PM

Anladığım kadarıyla bilinen global borsalara üye olma zahmetinden kurtararak kendi altyapınızla entegre etmişsiniz.

Mantıklı güzel düşünülmüş ama marka imajı ve site hiç profesyonel durmuyor üstelik borsaların hangileri olduğunu belirtmemişsiniz.
1714788057
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714788057
Reply with quote  #2

1714788057
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714788057
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714788057
Reply with quote  #2

1714788057
Report to moderator
barisakca
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
April 15, 2018, 10:17:12 PM

Öncelikle hayırlı olsun.

Herkes buraya sırf bir postum olsun birazda ortalığı velveleye vereyim diyerek birçok yazı yazıyor vs. bunları önemsemeyin demiyorum ama yine de ben başarılı bir iş çıkartmış olduğunuzu düşünüyorum

Öncelikle bende bir coin alıcısı ve satıcısı olduğum için buralara post atan yeni yetmelerden muhtemelen borsa konusunda bunlardan daha eskiyimdir. BTC Türk Paribu gibi sitelerin vergi numarasıydı siciliydi falan bunlara çok fazla takılmadım. Keza Koineks borsası açıldı onda da böyle bir arayış içerisine girmedim. Ama yine de siz burda ki yorumları dikkate alarak bunları entegre etmişsiniz tebrik ederim. Bunun dışında sitenize henüz kayıt olmadım ama sitenizde aradığım şeyi rahatça bulabildim. Son işlemler, Coin fiyatları Grafikler vs, sonuçta borsa da kullanılacak kesimler sitenizde gayet açık bir şekilde duruyor. Ama evet daha profesyonel bir görünüme sahip olabilir mi illaki olur. Nekadar önemli olduğu tartışmaya açık.

Burda insanlara vediğiniz cevapları da inceledim oldukça yapıcı davranmışssınız, umarım bunu destek kısmında da sürdürürsünüz.

Sitenin piyasaya giriş mantığını çok beğendim. Umarım söylediğiniz şekilde işlemlerimiz gerçekleşir.

Tekrar hayırlı olmasını temenni ederim. Kirletmek çok kolaydır. Ama kirletmelerine müsama göstermeyin. ( Ufak bir tavsiye)
mrblt (OP)
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
April 16, 2018, 07:58:51 AM
Last edit: April 16, 2018, 08:49:34 AM by mrblt

Öncelikle hayırlı olsun.

Herkes buraya sırf bir postum olsun birazda ortalığı velveleye vereyim diyerek birçok yazı yazıyor vs. bunları önemsemeyin demiyorum ama yine de ben başarılı bir iş çıkartmış olduğunuzu düşünüyorum

Öncelikle bende bir coin alıcısı ve satıcısı olduğum için buralara post atan yeni yetmelerden muhtemelen borsa konusunda bunlardan daha eskiyimdir. BTC Türk Paribu gibi sitelerin vergi numarasıydı siciliydi falan bunlara çok fazla takılmadım. Keza Koineks borsası açıldı onda da böyle bir arayış içerisine girmedim. Ama yine de siz burda ki yorumları dikkate alarak bunları entegre etmişsiniz tebrik ederim. Bunun dışında sitenize henüz kayıt olmadım ama sitenizde aradığım şeyi rahatça bulabildim. Son işlemler, Coin fiyatları Grafikler vs, sonuçta borsa da kullanılacak kesimler sitenizde gayet açık bir şekilde duruyor. Ama evet daha profesyonel bir görünüme sahip olabilir mi illaki olur. Nekadar önemli olduğu tartışmaya açık.

Burda insanlara vediğiniz cevapları da inceledim oldukça yapıcı davranmışssınız, umarım bunu destek kısmında da sürdürürsünüz.

Sitenin piyasaya giriş mantığını çok beğendim. Umarım söylediğiniz şekilde işlemlerimiz gerçekleşir.

Tekrar hayırlı olmasını temenni ederim. Kirletmek çok kolaydır. Ama kirletmelerine müsama göstermeyin. ( Ufak bir tavsiye)

Merhaba, öncelikle ilginize çok teşekkür ederiz. Varolan hedeflerimizden en önemlilerinden birisi de güvenilirliğimiz ve güvenliğimizdir. Kullanıcılarımızın bize karşı güven konusunda herhangi bir sorun yaşamaması için elimizden geleni yapmaktayız.

Geri dönüşleriniz ve olumlu yorumlarınız için tekrar teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
coinbaba.net
Newbie
*

Activity: 10

View Profile WWW
April 16, 2018, 10:40:00 AM
Last edit: April 16, 2018, 11:26:52 AM by coinbaba.net

Hayırlı olsun.

Yurtdışı ile entegre olması Türk piyasalarında ihtiyacı olan bir şeydi. Sistemi oturtabilirseniz Türk piyasası için çok iyi olacaktır. Çamur atmak yerine yapıcı yorumlar yapmak doğru olandır.

Coin sayısı artırırsanız çok daha iyi olur.  USD yatırılabileceğini yazmışsınız, borsada işlem vebitcoin'deki gibi USD'yi önce TL'ye çevirip sonrasında mı işlem yaptırıyorsunuz yoksa direkt USD ile işlem yapılabiliyor mu?

Teşekkürler.

Merhaba,

İlginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Platformumuzda işlem gören kripto para sayımız zamanla siz değerli kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda artacaktır.

Platformumuzda USD ile kripto para satın alma işlemlerinizi USD yatırma işlemi yaptığınız takdirde herhangi bir kur ile çevirmeden direkt olarak yapabilirsiniz.

Borsamıza kayıt olup giriş yaptığınız taktirde Alış/Satış menüsü altında sorularınızın cevabını daha net görebilirsiniz.

Saygılarımızla.
coinbabaofficial1
Copper Member
Newbie
*

Activity: 77

View Profile WWW
April 17, 2018, 11:37:48 AM

Global Borsa Son İşlem Fiyatları (BTC)

17 Nisan 2018 Saat 14:00       

BitFinex        8088,70 USD   - 33.214,63 TL 
Bitstamp       8093,57 USD   - 33.234,63 TL
GDAX           8095,00 USD   - 33.240,50 TL
Kraken         8091,40 USD   - 33.225,72 TL
Bittrex          8100,00 USD   - 33.261,03 TL
CEX.IO         8099,90 USD   - 33.260,62 TL
COINBABA    8106,03 USD   - 33.285,79 TL

https://www.coinbaba.net
xxaslanxx
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
April 17, 2018, 02:26:43 PM

ben anlamadım direk yurtdısı borsasından alırım nasıl bi avantaj saglıyorsunuz? bir de para cekme 72 saat surebilir yazıp piyasa yonunu bahane etmissiniz koca bir bilinmezlige surukluyor bu durum
santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
April 17, 2018, 03:15:18 PM

Beyler, şuan anlık koineks'de 32.560 TL, coinbaba 33.378 TL .  700-800 TL marjlı temiz arbitraj yapılabilecek gibi görünüyor.

Dün hesap açıp sadece coinbaba başlığına yazman, onda da aaa uygunmuş arbitraj yapın demen çok tanıdık geldi, daha önce böyle sahneler görmüştük forumda.

Dolandırılmamak adına sistemlerini oturtmadan kimse işlem yapmasın...
OzgurC
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 5

View Profile
April 17, 2018, 04:03:30 PM

Beyler, şuan anlık koineks'de 32.560 TL, coinbaba 33.378 TL .  700-800 TL marjlı temiz arbitraj yapılabilecek gibi görünüyor.

Dün hesap açıp sadece coinbaba başlığına yazman, onda da aaa uygunmuş arbitraj yapın demen çok tanıdık geldi, daha önce böyle sahneler görmüştük forumda.

Emrin olur patron...
Bu da benim 4. günüm ve  6. veya 7. yazım. Bu kadar yeniysem ve az yazdıysam sanırım ben de dolandırıcının trolüyüm.

Bu arada sitenin sahiplerine de buradan sesleneyim:
1- 72 saat ne yahu? Bitfinex bile taa ordan buraya 3-4 günde paramı gönderiyor. (CEX den paranın gelmesi 30 günü aşmıştı o ayrı)
2- Dolar çekimi için %1 komisyon mu olur? TL için 5 lira OK.
3- Grafiklerde bazı saçma görünen iniş çıkışlar olmuş. Buralardan trade oldu mu?
4- Uyelik için pazar günü evraklarımı gönderdim ama 2 gündür onaylamadınız. Arbitraj fırsatı kaçtı.
5- Dolandırıcılık, mızıkçılık yapmayın...

krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
April 17, 2018, 06:45:13 PM

Bayağı bşr türk borsa oldu bugünlerde.. rekabet kaliteyi getirecektir.. başarıkar..
coinbabaofficial1
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
April 17, 2018, 09:02:43 PM
Last edit: April 22, 2018, 08:42:28 PM by coinbabaofficial1

Beyler, şuan anlık koineks'de 32.560 TL, coinbaba 33.378 TL .  700-800 TL marjlı temiz arbitraj yapılabilecek gibi görünüyor.

Emrin olur patron...
Bu da benim 4. günüm ve  6. veya 7. yazım. Bu kadar yeniysem ve az yazdıysam sanırım ben de dolandırıcının trolüyüm.

Bu arada sitenin sahiplerine de buradan sesleneyim:
1- 72 saat ne yahu? Bitfinex bile taa ordan buraya 3-4 günde paramı gönderiyor. (CEX den paranın gelmesi 30 günü aşmıştı o ayrı)
2- Dolar çekimi için %1 komisyon mu olur? TL için 5 lira OK.
3- Grafiklerde bazı saçma görünen iniş çıkışlar olmuş. Buralardan trade oldu mu?
4- Uyelik için pazar günü evraklarımı gönderdim ama 2 gündür onaylamadınız. Arbitraj fırsatı kaçtı.
5- Dolandırıcılık, mızıkçılık yapmayın...

Merhaba Özgür Bey,
Öncelikle 4. sorudan başlamak isteriz.
Onay talebiniz tarafımıza sorunsuz ulaştı. Sitemiz üzerinde tüm ticaret ve güvenlik testlerimizi tamamlamak üzereyiz. Akabinde hesapların onaylanması işlemi derhal yapılacaktır. Kaybınız için üzgünüz ancak global emir listemiz ile yarattığımız fark sayesinde platformumuzdan çok fazla gelir elde edeceğinizden şüphemiz yok. Çünkü, piyasanın yönüne göre Alış veya Satış tarafında diğer Türk borsaları ile 400 TL ile 1000 TL arasında arbitraj fırsatlarını sürekli olarak gözlemlemekteyiz.

Diğer sorularınız:
1- 72 saatin çok yüksek bir süre olduğunu kabul ediyoruz. Ancak bu süreyi en fazla süre olarak belirtmek istedik. Çekme taleplerinizin aynı gün gerçekleşme oranının %90 ın altına inmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bankalar ile tüm sistemlerimiz entegredir. Bu yüzden çoğu zaman 10-15 dk içerisinde TL çekme talebinizdeki tutarın tamamı hesaplarınıza aktarılmış olacaktır. (Ücretler sayfasında açıklamanın düzenlenmesi gerektiğini de fark etmiş olduk. Teşekkürler)

2- USD ÇEKME: Hedefimiz coinbaba.net in Türkiye'de kullanımının artmasının ardından Türkiye sınırlarının dışından da üyelere ulaşmaktır. Türk kullanıcıların zaten TL ile işlem yapacakları öngörüsü ile yurtdışından kullanıcılar için USD opsiyonunu da en başından sistemimize entegre ettik. Global borsaları incelediğinizde USD çekme komisyonunun %0.5 ile %2 arasında değiştiğini görebilirsiniz. Ayrıca bu kesintilerin ardından bankalar da paranızdan ayrıca kesinti yapmaktadır ve masraf yaklaşık %0.5 daha artmaktadır. Coinbaba.net olarak USD çekme işlemlerinde alınacak olan %1 bedel içerisinde aracı banka swift masrafları dahil olup gönderimler aynı gün valörlü olarak yapılacaktır.

3- Grafiklerdeki saçma görünen mum barlar ekstrem fiyat hareketlerinde grafiklerin sorunsuz çalışıp çalışmadığını test etmek için yapılmıştır. (Sorun yok) Yani o fiyatlardan işlem gerçekleşmedi.

5- Yeni ortaya çıkmış bir platform olarak potansiyel kullanıcılarımızın bizlere soru işareti ile bakmaları çok normal. Ancak daha siteye üye bile olmadan, sitemizi veya şirketimizi inceleme zahmetinde bile bulunmadan dolandırıcı gibi lafların edilmesi sanal ortamda her zaman karşılaşılan bir problem. Vakit geçtikte ne denli başarılı ve fark yaratan bir hizmete imza attığımızı, Global fiyatlar ile Türk borsaları arasındaki uçurumların sayemizde nasıl kapandığını gözlemleyeceksiniz. Mızıkçılık da yapmayız.

coinbabaofficial1
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
April 17, 2018, 09:14:05 PM

ben anlamadım direk yurtdısı borsasından alırım nasıl bi avantaj saglıyorsunuz? bir de para cekme 72 saat surebilir yazıp piyasa yonunu bahane etmissiniz koca bir bilinmezlige surukluyor bu durum

Bir önceki mesajımızda 72 saat konusunu açıklamaya çalıştık. Umarım tatmin edici bir cevap olmuştur...

Sistemimiz gereği, sitemizdeki fiyatlar yurt dışı borsaları ile çok yakın fiyatlar olacaktır. Bu yüzden fiyat konusunda yurtdışı borsalardan zaten ucuz olamayız.

Takdir sizin ancak:
1- Yurt dışındaki borsalara gönderimden çok daha hızlı onay süreci,
2- Bankanın swift yapmasını beklememek,
3- Transfer gerçekleşse de paranın bakiyenize çok geç eklenmesi
4- Para yatırma kesintisi 
4- 1-3 haftayı bulan destek (support) cevap süresi

gibi sorunları yaşamayacağınız bir hizmet verebiliriz.   
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
April 18, 2018, 11:21:49 PM

Sevgili @bobita, who is den başka bir numaran yok mu senin? Hangi sayfayı açsam who is sorgusu deyip saçmalamaya başlamışsın. Who is sorgusunda Michael Jordan yazsa nolur, yazmasa nolur. Adam zaten borsa açmış, ünvan verecektir bir yerlerde, bi zahmet aç bul, belliki işsizsin zamanın var. Vergi numarasını sorgula ne işin var who is ile. Oraya Mardin yazsa ne, İstanbul yazsa ne? Abdullah Çelik yazsa mesela ne sonuç çıkaracaksın? Ya da Koç Holding yazsa, ki yazabilir, hiçbir kontrol yok bunun için. Kontrolü olmayan bir who is sorgusunu ne kadar da ciddiye almışsın. Adam sana cevap vermiş, bozulup oturacağına bıtbıtbıt yazmışsın. Biraz terbiye, biraz da saygı lazım bu yazar arkadaşlarımıza. Arkadaşları ile karşılıklı meritleşerek kendilerini bişey sanıyorlar.

Sana tavsiye.. diğer borsa açıldı başlığının altlarında birisi liste yazmış, who is, SSL, ticaret sicil, sermaye, vergi no....sitye üye olup, TL, coin yatırma çekme testi. Yap bu testleri, de ki sıkıntınız var kardeşim. Ama boş boş who is muis sorgulayıp ekrana yapıştırınca hiçbir şey ifade etmiyor.

coinbaba'ya gelince...fikir güzel, API bağlantısı vs. Ancak uygulayabilecek misiniz bana net olarak cevabını verin. uygulayabilmeniz için açık konuşayım para lazım bu fikir için. Türkiye'de 20 den fazla borsa kuruldu, büyük sayılır dediklerimiz kendi yağında kavruluyor ite kaka, ama küçükler hacimsizlikten kapanır yakında. Sizin bu API fikriniz için paranızın (sadece sermayeden bahsetmiyorum) yeterli olması lazım en azından start alabilmeniz için en kötü 50-60 BTC lik hacmi sizin karşılıyor olabilmeniz lazım. Karşılayamıyorsanız fikir güzel olsa da, bu iş çöp olur söyleyeyim. Karşılayabiliyorsanız eğer, yerli borsalardaki fiyat tepkisizliğine ya da aşırı tepki ile aşırı fiyat yükselmelerine isyan olarak doğarsınız.
Yayına ne zaman başlıyorsunuz bir de? Yayında diye yazmışsınız ancak sayfanızda son testler yazıyor.

Coinbaba ismi, bir borsa açılacağı zaman akla gelen isimlerden olur bence, çoğunun da aklına gelmiştir. Ama önce davranan kapar. Coin ile ilgili dünya üzerinde hiçbir domain kalmamışken, coinbaba.net domainini iyi almışsınız. IBM server da başarılı ayrıca. Ama işin başındasınız. PAra önemli.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 19, 2018, 05:04:12 PM

Sevgili @bobita, who is den başka bir numaran yok mu senin? Hangi sayfayı açsam who is sorgusu deyip saçmalamaya başlamışsın. Who is sorgusunda Michael Jordan yazsa nolur, yazmasa nolur. Adam zaten borsa açmış, ünvan verecektir bir yerlerde, bi zahmet aç bul, belliki işsizsin zamanın var. Vergi numarasını sorgula ne işin var who is ile. Oraya Mardin yazsa ne, İstanbul yazsa ne? Abdullah Çelik yazsa mesela ne sonuç çıkaracaksın? Ya da Koç Holding yazsa, ki yazabilir, hiçbir kontrol yok bunun için. Kontrolü olmayan bir who is sorgusunu ne kadar da ciddiye almışsın. Adam sana cevap vermiş, bozulup oturacağına bıtbıtbıt yazmışsın. Biraz terbiye, biraz da saygı lazım bu yazar arkadaşlarımıza. Arkadaşları ile karşılıklı meritleşerek kendilerini bişey sanıyorlar.

Sana tavsiye.. diğer borsa açıldı başlığının altlarında birisi liste yazmış, who is, SSL, ticaret sicil, sermaye, vergi no....sitye üye olup, TL, coin yatırma çekme testi. Yap bu testleri, de ki sıkıntınız var kardeşim. Ama boş boş who is muis sorgulayıp ekrana yapıştırınca hiçbir şey ifade etmiyor.

coinbaba'ya gelince...fikir güzel, API bağlantısı vs. Ancak uygulayabilecek misiniz bana net olarak cevabını verin. uygulayabilmeniz için açık konuşayım para lazım bu fikir için. Türkiye'de 20 den fazla borsa kuruldu, büyük sayılır dediklerimiz kendi yağında kavruluyor ite kaka, ama küçükler hacimsizlikten kapanır yakında. Sizin bu API fikriniz için paranızın (sadece sermayeden bahsetmiyorum) yeterli olması lazım en azından start alabilmeniz için en kötü 50-60 BTC lik hacmi sizin karşılıyor olabilmeniz lazım. Karşılayamıyorsanız fikir güzel olsa da, bu iş çöp olur söyleyeyim. Karşılayabiliyorsanız eğer, yerli borsalardaki fiyat tepkisizliğine ya da aşırı tepki ile aşırı fiyat yükselmelerine isyan olarak doğarsınız.
Yayına ne zaman başlıyorsunuz bir de? Yayında diye yazmışsınız ancak sayfanızda son testler yazıyor.

Coinbaba ismi, bir borsa açılacağı zaman akla gelen isimlerden olur bence, çoğunun da aklına gelmiştir. Ama önce davranan kapar. Coin ile ilgili dünya üzerinde hiçbir domain kalmamışken, coinbaba.net domainini iyi almışsınız. IBM server da başarılı ayrıca. Ama işin başındasınız. PAra önemli.

O aşamalara hiç gerek yok, daha merdivenlerin önündeki tahta çatırdıyor diyorum, sen basamakları kontrol et diyorsun, almayayım sağol. Ayrıca bu kadar basit (bulduğunuz) bir şeye niye 4 koldan atar yapıyorsunuz, uzun uzun eleştiriyorsunuz? "Bence saçma, anlamsız" de geç, korkmayın yahu, borsaların açılışı için kimse benim imzamı istemiyor, açan açar, kullanan da kullanır.
Üstelik daha bu aşama farklı sese tahammülü olmamak da işin başka bir endişe verici boyutu (benim için değil elbette, gökten bitcoin yağsa 1 sat bile yatırmam, dolayısıyla şahsi endişem yok).

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
April 19, 2018, 06:09:22 PM

Peki bobi.. Smiley sen git bi kaç who is sorgusu yap hadi..
Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
April 19, 2018, 07:30:40 PM

Borsanız hayırlı olsun, kullanıp yorum yapan arkadaşların görüşlerine göre kullanıp biz de yorumlarımızı ekleriz. Umarım bu kadar borsa içerisinde başarılı olursunuz

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 19, 2018, 08:51:35 PM

Peki bobi.. Smiley sen git bi kaç who is sorgusu yap hadi..
OK yogi, o iş bende...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
coinbabaofficial1
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
April 20, 2018, 08:16:58 PM

Merhaba @BtcAnkara,
Platformumuz Hesap oluşturma işlemlerine açıldı, hesap onayı ve trade için son testlerimizi yapıyoruz, birkaç güne ihtiyacımız var.  Söylediğiniz gibi fikrimiz çok parlak. Gerçekleştirmek için gerekli olan maddi anlamda yeterliliğimiz de yeterince mevcuttur. Bunu ilerleyen zamanlarda sizler de göreceksiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
CoinBaba Ekibi
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
April 20, 2018, 11:08:57 PM

@Zz nin postlarını inceleyerek Listeyi madde madde çıkaran o birisi benim Smiley
ama analizleri yapan ben değilim @Zz yapıyor.

Coinbaba ismi, bir borsa açılacağı zaman akla gelen isimlerden olur bence, çoğunun da aklına gelmiştir. Ama önce davranan kapar. Coin ile ilgili dünya üzerinde hiçbir domain kalmamışken, coinbaba.net domainini iyi almışsınız.

Bu konuda bir boşluğu yakalamışlar helal olsun Smiley
bitbaba.xyz nin marka tescili yokmuş.
31.Ocak.2018 de destek patent ile başvuru yapmış.
1.Şubat.2018 de şekile onay alınmıi 9 şubat da itiraz askında onaya çıkmış.
1 nisan 2018 itibariyle de 2 aylık itiraz süresi dolmuş.
artık marka tescilli.

ama bence coinbaba.com.tr ile duyursalardı kendilerini çok daha karizma olurdu.
cebinde kredi kartı olan herkes .com net org xyz alabilir ama com.tr alamaz.
coinbabaofficial1
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
April 21, 2018, 09:20:53 AM

Merhaba,

Coinbaba.com.tr adresi de firmamız tarafından alınmıştır ancak yine de coinbaba.net adresi ile devam etmek yönünde karar verdik. Bilgilerinize sunarız.
Platformumuzu inceleyip analizlerinizi ve önerilerinizi yazarsanız memnun oluruz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,
CoinBaba Ekibi
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 22, 2018, 12:24:44 PM
Last edit: April 23, 2018, 12:08:02 AM by Zz
Merited by teramit (3)

#### ALAN ADI WHOİS BİLGİSİ KONTROLÜ#####

Domain Name: coinbaba.net
Registry Domain ID: 2131092022_DOMAIN_NET-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.godaddy.com
Registrar URL: http://www.godaddy.com
Updated Date: 2017-06-05T18:44:45Z
Creation Date: 2017-06-05T18:44:45Z
Registrar Registration Expiration Date: 2018-06-05T18:44:45Z
Registrar: GoDaddy.com, LLC
Registrar IANA ID: 146
Registrar Abuse Contact Email: abuse@godaddy.com
Registrar Abuse Contact Phone: +1.4806242505
Domain Status: clientTransferProhibited http://www.icann.org/epp#clientTransferProhibited
Domain Status: clientUpdateProhibited http://www.icann.org/epp#clientUpdateProhibited
Domain Status: clientRenewProhibited http://www.icann.org/epp#clientRenewProhibited
Domain Status: clientDeleteProhibited http://www.icann.org/epp#clientDeleteProhibited
Registry Registrant ID: Not Available From Registry
Registrant Name: Registration Private
Registrant Organization: Domains By Proxy, LLC
Registrant Street: DomainsByProxy.com
Registrant Street: 14455 N. Hayden Road
Registrant City: Scottsdale
Registrant State/Province: Arizona
Registrant Postal Code: 85260
Registrant Country: US
Registrant Phone: +1.4806242599
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +1.4806242598
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: coinbaba.net@domainsbyproxy.com
Registry Admin ID: Not Available From Registry
Admin Name: Registration Private
Admin Organization: Domains By Proxy, LLC
Admin Street: DomainsByProxy.com
Admin Street: 14455 N. Hayden Road
Admin City: Scottsdale
Admin State/Province: Arizona
Admin Postal Code: 85260
Admin Country: US
Admin Phone: +1.4806242599
Admin Phone Ext:
Admin Fax: +1.4806242598
Admin Fax Ext:
Admin Email: coinbaba.net@domainsbyproxy.com
Registry Tech ID: Not Available From Registry
Tech Name: Registration Private
Tech Organization: Domains By Proxy, LLC
Tech Street: DomainsByProxy.com
Tech Street: 14455 N. Hayden Road
Tech City: Scottsdale
Tech State/Province: Arizona
Tech Postal Code: 85260
Tech Country: US
Tech Phone: +1.4806242599
Tech Phone Ext:
Tech Fax: +1.4806242598
Tech Fax Ext:
Tech Email: coinbaba.net@domainsbyproxy.com
Name Server: AMIR.NS.CLOUDFLARE.COM
Name Server: DESI.NS.CLOUDFLARE.COM
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/
>>> Last update of WHOIS database: 2018-04-22T10:00:00Z <<<

####### SSL SERTİFİKASI İNCELEMESİ ########

Standart cloudflare SSL proxy kullanılmış. Hemen hepsi aynı güvenlik seviyesinde ama Kullanıcıya güven vermek adına.
Garantisi yüksek bir SSL sertifikası kullanılsa daha şık olur. Çok mu gerekli, değil. Alternatif Türkiyedeki en büyük 3 borsa SSL olarak ne kullanıyor bakalım.

paribu.com : GeoTrust Extended Validation SHA256 SSL CA (yani sadece kitleme değil url satırında yeşil bar var. ve garantisi daha yüksek.)
btcturk.com : Go Daddy Secure Certificate Authority - G2 (sadece kitleme)
koinim.com : COMODO ECC Domain Validation Secure Server CA 2 (sadece kitleme)

Kullanıcılar için açıklamak gerekirse, bu 4 sertifikanında güvenlik anlamında biri diğerinden üstün değil. SHA256 patlarsa zaten hepimiz sıçtık demektir. sadece bir kırılma durumunda sertifika otoritesinin ödeyeceğini garanti ettiği para daha büyük o kadar.

Peki extended validation ile domain validation sertifikasının farkı ne?
sadece kitleme yapan sertifikalar evet bu sertifika bu domain e ait valla billa diyor.
Extended validation yaptığınızda firma ticaret sicil bilgilerinizi felan gönderiyorsunuz. Bu sefer setfika otoritesi evet bu sertifika bu domain e ait hatta domain in sahibide felanca firma kontrol ettim ben bunu valla billa diyor.

Yinede yıllık bir kaç yüz dolardan imtina etmeden Extenden Validation SSL sertifikası kullanılması lazım.

############ HOSTING ALTYAPISI İNCELEMESi ############

Firma her ne kadar web servisini clod flare arkasına saklasa da üye olunurken gönderilen mail'in başlık bilgisinden
arkadaşların natro ile çalıştığı tespit edilebilir.

Örnek başlık bilgisi :

Return-Path: <info@coinbaba.net>
Delivered-To: Zz@guvenliyiz.biz.tr
Received: from cluster03-mx10.natrohost.com (cluster03-mx10.natrohost.com [94.73.131.251])
   (using TLSv1.2 with cipher ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384 (256/256 bits))
   (No client certificate requested)
   by guvenliyiz.biz.tr (Postfix) with ESMTPS id DE440111EC36
   for <Zz@guvenliyiz.biz.tr>; Sun, 22 Apr 2018 13:24:15 +0300 (+03)
Received: from mailproxy01.natrohost.com (unknown [89.19.2.84])
   by halon-out3.natro.com (Halon) with ESMTP
   id 1e78f34f-4097-11e8-a825-25635445a899;
   Sun, 22 Apr 2018 13:24:03 +0300 (+03)
X-Default-Received-SPF: pass (skip=loggedin (res=PASS)) x-ip-name=169.51.41.6;
Received: from 10.175.39.6 (unverified [169.51.41.6])
   by mailproxy01.natrohost.com (SurgeMail 7.3e2) with ESMTP (TLS) id 153609788-1373540

yada ikinci bir yöntem DNS de sorgulama yapılabilir:

zz@acer:~$ host -t mx coinbaba.net
coinbaba.net mail is handled by 20 mx-in01b.natrohost.com.
coinbaba.net mail is handled by 10 mail.coinbaba.net.

zz@acer:~$ host mail.coinbaba.net
mail.coinbaba.net is an alias for mx-in01.natrohost.com.
mx-in01.natrohost.com has address 89.19.2.82

Tavsiyem, size hizmet veren sunuculara natro nun IP bloklarından erişimi engellemenizdir.
Hatta bunu natro dan yazılı olarak talep edin onlar da sizi natronun diğer müşterilerinden yalıtılmış olarak barındırdıklarını,
yazılı olarak bildirsinler bunların kaydı elinizde olsun. yoksa adamın biri gidip natrodan 10 dolarlık bir VPS alıp arkadan dolaşıp
size dokunursa kötü olur.

##### WEB PERFORMANS KONTROLLERİ ####

Smiley biraz performans optimizasyonu yapsanız ne kadar güzel olur.

############### EPOSTA ALTYAPISI İNCELEMESİ ######

Hosting incelemesi sırasında eposta sunucusu olarak SurgeMail kullanıldığı tespit edildi.
Bu sizin değil natro nun tercihi. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Sorumluluk onların.
SurgeMail hem Linux hem windows üzerinde çalışan bir çözüm genelde vps / vds / dedicated sunucu kiralayan veri merkezleri kurup geçiyor.
5 kullanıcıya kadar ücretiz hemde.

Yüksek ve muhtemel size bir Linux sunucu üzerinde 10 kullanıcılı bir lisans (200usd/yıl) ile bunu vermişlerdir.
Gereksiz bir yatırım olmuş bence ama dediğim gibi her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Birde bu sunucuyu işletmek ile uğraşıyor birileri.

################ TiCARET SİCİL KONTROLLERİ ##############
Yeni model tek kişilik Anonim Şirketlerden biri.

Şirket kurucusu, tek ortağı, Yönetim kurulu başkanı, mesul müdürü, özetle herşeysi: Mehmet Bolat

##### ŞİRKET SERMAYESİ KONTROLLERİ ###########

Şimdi işten anlamayanlar için açıklama: 250.000 TL nakden bankaya bloke edilerek şirket kurulmuş.
kalan 750.000 TL ninde Mehmet Bolat tarafından  2 yıl içinde şirkete nakden ödeneceği taahhüt edilmiş.
Yanlış anlaşılma olmasın! Burda kıllanacak birşey yok, Ülkemizde sermaye şirketleri bu şekilde kuruluyor.
Ödenmiş sermaye / Sermaye artırımı gibi kavramlar var.

########### ADRES KONTROLÜ ###############
Şirketin Ticaret sicildeki resmi adresi ile web sitesinde duyurduğu adres aynı.
Istanbloom Residence baya hoş bir plazaymış burda bir ofisleri

46 katlı yıkılmak üzere jenga kulesi mimarisinde bir bina işte Smiley

############### ŞİRKET ORTAKLARI KONTROLÜ ###############
Tam ismi ile Mehmet Hikmet Bolat.
https://www.linkedin.com/in/mehmet-hikmet-bolat-9a23442b/

Megabit A.Ş. Mehmet beyin ilk işi değil. Kendisi daha önce Elektrik perakende sektöründe çalışmış.
Diğer şirketi Megavat Enerji A.Ş. 2013 tılında tescil edilmiş. Toptan elektrik satışı üzerine bir şirket.

Megavat A.Ş. nin kurucuları da Ezgi Kırıcı Bolat ve Özgür Irmak. Sonraki yıllarda Hikmet bey Yönetim kurulu başkanı oluyor.

SERVİSE ÜYE OLUNARAK İÇ DENETLEME İŞİni yeni üyelerinize bırakıyorum.

##### YENİ GELEN BİLGİLER IŞIĞINDA DÜZELTME #######
Mehmet Bolat ile Mehmet Hikmet Bolat ayrı kişilermiş. (Ağabey Hikmet Bolat, Kardeş Mehmet Bolat)
Megavat A.Ş. nin ortaklık yapısı değişmiş. Bu gün itibariyle Özgür Irmak şirket ortağı değilmiş.
Megavat A.Ş. nin  ortakları : Ezgi Kırcı Bolat ve Mehmet Hikmet Bolat.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: