Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:47:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ⚡3 GB GTX 1060 Satın almayın 1 Mayıs 2019 ETH Dagsize için Son Gün⚡  (Read 318 times)
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 13, 2018, 10:12:04 PM
Last edit: April 13, 2018, 10:22:49 PM by Rhego

Arkadaşlar bugün durumlar nasıl diye Dag size calculator sitesine bi göz attım Dag size anasının nikahına coktan varmış coktandır kontrol etmiyordum. Hesaplara göre 1 Mayıs 2019 tarihi ile Dag dosyası boyutu 3 GB limitini geçiyor ve piyasadaki tüm GTX 1060 kartlar otomatikmen babalara geliyor ETH için. Dikkat edin çevrenizdeki insanlarıda uyarın muhtemelen son zamanlarda fiyatları guzel şekilde düşecektir.

https://investoon.com/tools/dag_size

tayfunay
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
April 14, 2018, 06:10:31 AM

Başlık yanıltıcı, çözümü var, ayrıca sadece eth kazılıyor sanki !

Aslında hiçbir kartı almayalım eth pos olunca hiçbiri işe yaramayacak zaten o mantıkla.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
April 14, 2018, 06:39:07 AM

yav birtek eth var gibib bir algı yaratmak nedir allah aşkına
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
April 14, 2018, 07:47:03 AM

madencilikte karlılık hesaplarına girecekseniz eth mining gözardı edilemez.. olsun eth olmazsa xmr kazarım falan demektense yeni gpu alırken 20 30 usd fazla verip 3gb yerine 4gb lik gpu almayı yeğlerim.
mdikmetas
Full Member

View Profile
April 14, 2018, 08:52:51 AM

karlılık hesabı neye göre günlük mü?

benim için karlılık yeni çıkan coinleri fazla mine edebilmek gerisi hikaye zaten biraz ilgi ile 1 ayda ethnin daha fazlasını diğer coinlerden kazanabilirsiniz  benim açımdan 3 gb olmuş 4 gb olmuş önemi yok
Xexen4
Sr. Member

View Profile
April 14, 2018, 08:58:19 AM

karlılık hesabı neye göre günlük mü?

benim için karlılık yeni çıkan coinleri fazla mine edebilmek gerisi hikaye zaten biraz ilgi ile 1 ayda ethnin daha fazlasını diğer coinlerden kazanabilirsiniz  benim açımdan 3 gb olmuş 4 gb olmuş önemi yok

ethereum karlılığını altına yatırım yapmak gibi görüyorum, yıl içinde düşer çıkar tavana vurur dibe de batar. ama her yıl önceki yıla göre daha fazla getirisi olur. yani uzun vadede üzmez.
kazarım atarım kıyıya.

madencilikte ya da trade olayı ile çok fazla alternatif strateji geliştirilebilir, zorluk takip ederek düşüşteki coinler de kazılabilir, günlük karlılığı daha yüksek coin kazıp flip yapıp btc ya da başka coine de geçilebilir. eth madenciliği bence daha garantici, az uğraşlı az takip etmeli bir seçenektir
mdikmetas
Full Member

View Profile
April 14, 2018, 09:04:01 AM

az uğraştırıcı kabul ediyorum ancak kimi zamanda kaliteli poollara eklenen coinleri en 3-5 gun mine etmek yeri geliyor 2-3 aylık eth geliri sağlıyor yakın zamanda bunun en büyük örneği ravendir. şu aşamada tabiki espirisi pek kalmasada 500 usd altında eth ye göre daha karlıydı onu satarak eth aldığınızda daha fazla coin elde edebilirsiniz
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
April 14, 2018, 09:09:33 AM

bende 5 tane vardı  geçen hafta sattım ilerleyen günlerde üzerine biraz daha koyup rx580 almayı düşünüyorum.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
Xexen4
Sr. Member

View Profile
April 14, 2018, 09:14:16 AM

az uğraştırıcı kabul ediyorum ancak kimi zamanda kaliteli poollara eklenen coinleri en 3-5 gun mine etmek yeri geliyor 2-3 aylık eth geliri sağlıyor yakın zamanda bunun en büyük örneği ravendir. şu aşamada tabiki espirisi pek kalmasada 500 usd altında eth ye göre daha karlıydı onu satarak eth aldığınızda daha fazla coin elde edebilirsiniz
bir ara bu dediğine benzer bolca ninja coin olayları vardı. 2016 başları çok yaygındı sanki. coin çıkar 3 5 gün mine edilir birilerine çakar başka coine geçerdim. o tip işlerde sıkı takip çok önemli. raven i o kefeye koymak ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat vur-kaç yapacaksan ne zaman çıkacağını vurduğunla yetinmeyi iyi zamanlamak lazım. özellikle trade işin içine girdiğinde elde patlama ihtimali de oldukça artıyor. tamamen başkalarının kurduğu oyunda yer alıyorsun, coin yükselirken mining dışında portföyden de yatırım yaptığında av olmak kaçınılmaz olabiliyor.
o yüzden trade ayrı bir meziyet madencilik ayrı bir meziyet olarak değerlendirmek gerekli.
2sini birden yürütebiliyorsan ne ala, işi gücü bırakıp çalışmaya da ihtiyaç duymazsın Smiley
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
April 14, 2018, 11:27:51 AM

Aslında hiçbir kartı almayalım eth pos olunca hiçbiri işe yaramayacak zaten o mantıkla.

Çözümü nedir dostum paylasırsan bizde uygulayalım. Elimde 2gb r7 370 kartlar var koyayım calıssın ETH ETC miningde?
mdikmetas
Full Member

View Profile
April 14, 2018, 12:57:16 PM

https://minerpool.net/

buyrun kazın hocam
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
April 14, 2018, 01:20:49 PM

buyrun kazın hocam

Dostum sunu söylemek istiyorum kazalım hani ordan ETZ mtz cart coin falanda bu elemanların yarın akıbeti ne olacagı cok belli degil. Sen roi bitirmiş olabilirsin keyfine kazarsın ona bisey diyemem ama halen ödemesi olan insanlar böyle bir riske girmek istemez . Garanti olan xmr etc eth gibi coinleri kazmak ister.

Bu sebeplede bana göre 3 gb kart almanın bu saatten sonra cok bir mantigi olmayacaktır.
sonerbo1
Copper Member
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

Presale is live: BitPenta.com

View Profile
April 14, 2018, 01:26:08 PM

buyrun kazın hocam

Dostum sunu söylemek istiyorum kazalım hani ordan ETZ mtz cart coin falanda bu elemanların yarın akıbeti ne olacagı cok belli degil. Sen roi bitirmiş olabilirsin keyfine kazarsın ona bisey diyemem ama halen ödemesi olan insanlar böyle bir riske girmek istemez . Garanti olan xmr etc eth gibi coinleri kazmak ister.

Bu sebeplede bana göre 3 gb kart almanın bu saatten sonra cok bir mantigi olmayacaktır.

ubiq expanse musıc pirl gibi gibi liste gidiyor. Bunların eth yada etc kazmaktan farkı yok. Günlük geleni eth çevir aha eth kazmış oldun. Bunu yapmak için üstün yeteneklere ihtiyaç yok yada olanüstü bir çaba gerekmiyor. hatta btc ye çevir ahaaa btc mining yapmiş oldun.

◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣     BITPENTA.com     ◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣
THE TRUSTED SMART CONTRACT BASED INVESTMENTS PLATFORM
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 14, 2018, 01:40:25 PM

Eth pos olduğunda kim uğraşacak?

Uğraşılmayan madene kim ilgi gösterecek?

Öylr bir şeyi yapacaklarına ihtimal vermiyorum, konuşulur, tartışılır ama olmaz gibi..

...
velbet
Member
**

Activity: 448
Merit: 88

View Profile
April 14, 2018, 07:37:57 PM

Eth pos olduğunda kim uğraşacak?

Uğraşılmayan madene kim ilgi gösterecek?

Öylr bir şeyi yapacaklarına ihtimal vermiyorum, konuşulur, tartışılır ama olmaz gibi..

Uğraşılmayan maden derken? POS nedir tam olarak bilginiz var mı acaba? Zaten mining işlerinde biraz kendini geliştirenler ETH kazmıyor artık.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 08:49:30 PM

ETH piyasa da tartışmasız en iyi coinlerden bir tanesidir. Ancak kalkıp da bütün sistemi ETH etrafında şekillendirmek, at gözlüğü takmaktık. Bazen öyle coin oluyor inanılmaz karlı. Kaz onu, sonra ETH'ye çevir ve ETH olarak sakla. Ben çoğu zaman benzer hareketler yapıyorum.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 17, 2018, 08:54:29 PM

Dag yetersizliğinden ziyade 2019 da 20-30 mh basan kartlar artık fiyat performansın dışında kalmış olacak. Teknoloji ilerledikçe nanometrede küçüldükçe daha az elektrik tütekip daha fazla hash gücü veren kartlar çıkacaktır emin olun. Yani şimdiki gelecekte uyguna ne bulursanız alın. Geleceğe yatırım yapın.

simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
April 19, 2018, 08:20:27 AM

Uğraşılmayan maden derken? POS nedir tam olarak bilginiz var mı acaba? Zaten mining işlerinde biraz kendini geliştirenler ETH kazmıyor artık.

kendini geliştirenler ne kazıyorlar bize de söyler misin?

ben kendimi geliştiremediğim için whattomine'a göre en karlı eth görüp onu kazıyorum başından beri.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 19, 2018, 06:14:42 PM

kendini geliştirenler ne kazıyorlar bize de söyler misin?

ben kendimi geliştiremediğim için whattomine'a göre en karlı eth görüp onu kazıyorum başından beri.

whattomine ile kazmayı acilen bırakmanızı tavsiye ederim. Zorluğu kayda değer düşmüş bir para kazın. Değeri elbet bir gün yükselecektir ve o zaman da satın.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
April 20, 2018, 08:21:43 AM

whattomine ile kazmayı acilen bırakmanızı tavsiye ederim. Zorluğu kayda değer düşmüş bir para kazın. Değeri elbet bir gün yükselecektir ve o zaman da satın.

Değeri elbet bir gün yükseleceği ilüzyonuna inanmıyorum, bazıları yükselecektir bazıları ise değil. Yeni çıkan coin kumarı ise muamma, çoğunda ekip gizli, kendilerini tanıtmıyorlar. POS+POW olan coinleri kazmak mantıklı olmuyor çünkü pos daha karlı oluyor. Genelde de bunların çoğu çöp coin oluyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: