Bitcoin Forum
May 10, 2024, 11:02:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Gelin Bitcoinin geleceğini tartışalım .  (Read 17782 times)
Komorhan (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 13, 2018, 10:50:40 PM

Merhabalar

Biz millet olarak bu kripto dünyasına bitcoin ile tanışmış bireyleriz. Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum bitcoin hakkında;

Piyasaya girdikten sonra o kadar çok kurcayip bakınca çoğu yeni projenin bitkinden daha hızlı, daha kullanabilir ve gönderim olarak daha az maliyetli olduğunu ve geleceğinin olduğunu gördüm. Benim kanaatimce çoğumuz yüksekten bitcoin aldık ve bekliyoruz. Açıkçası ben aldığım fiyatı görünce elimden çıkaracağım çünkü öyle çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum. Zararınızı çıkarırsanız elinizden çıkarın. Daha tecrübeli arkadaşlar da fikrini yazarsa aydınlanırız. Teşekkür ederim şimdiden.
1715382168
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715382168
Reply with quote  #2

1715382168
Report to moderator
1715382168
Hero Member
*

Ignore
1715382168
Reply with quote  #2

1715382168
Report to moderator
1715382168
Hero Member
*

Ignore
1715382168
Reply with quote  #2

1715382168
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715382168
Hero Member
*

Ignore
1715382168
Reply with quote  #2

1715382168
Report to moderator
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 13, 2018, 11:20:05 PM

Merhabalar

Biz millet olarak bu kripto dünyasına bitcoin ile tanışmış bireyleriz. Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum bitcoin hakkında;

Piyasaya girdikten sonra o kadar çok kurcayip bakınca çoğu yeni projenin bitkinden daha hızlı, daha kullanabilir ve gönderim olarak daha az maliyetli olduğunu ve geleceğinin olduğunu gördüm. Benim kanaatimce çoğumuz yüksekten bitcoin aldık ve bekliyoruz. Açıkçası ben aldığım fiyatı görünce elimden çıkaracağım çünkü öyle çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum. Zararınızı çıkarırsanız elinizden çıkarın. Daha tecrübeli arkadaşlar da fikrini yazarsa aydınlanırız. Teşekkür ederim şimdiden.

bitcoini dijital altın olarak düşün artık insanlar borsalarda bitcoini işlevi için değil psikolojik olarak değerli gördükleri için alıyorlar
needestor
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
April 15, 2018, 09:27:01 AM

bir çok şeyin değişime açık olduğu bir devirdeyiz, buna para birimleri, yatırımlar vs. bu konuları konuştuğum arkadaşlarımda aynı fikirdeler elden çıkarmaya niyetliler yalnız bazı haber ve videolarda izleyip okuduguma göre sabırlı olunmalı kısaca bu düşüşün bir yükselişi olacak diyorlar, benimde aklım karışık..
akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
April 15, 2018, 10:54:06 AM

Hocam yanlış anlama ama daha sanki günümüzdeki bitcoini tarstisamiyoruz Smiley  yarını nasıl tartışacağız. Biri geliyor pump yapıyor biri geliyor dump yapıyor. Ne kadar tartissak boş
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
April 15, 2018, 03:56:50 PM

Bitcoin ile ilgili en büyük sorunları ele almak lazım bence öncelikle. Bunlardan benim aklıma gelenlerin başında devlet düzenlemeleri geliyor. Devletler artık bir düzenleme yapsalar geleceğine nasıl yön vereceğini anlarız. Aslında bahsedeceğim ikinci sebep de birinciye yakın. Devletlerin en büyük çekincesi kripto paraların yasa dışı işlemlerin finansmanı. Kripto para transferlerinde izleme sıkıntısı olmasa da takibini bir noktadan sonra yapmak imkansız hale gelebilir. Ve para transferinin neye dayandığını bilmek imkansız. Aynı şekilde yasa dışı olmasa da vergi konusunda sıkıntı yaşatacaktır. Örneğin ev kirasının BTC ile ödendiğini düşünsenize, kira üzerinden verdiğiniz vergi kaçak olmuş olacak. Ya da kripto para ile yapılan tüm ödemelerde düşünülebilir. Bir restoran kripto ile ödeme alsa takibini kimse yapamayacağı için vergi konusu oluşmayacaktır. Ve ilk aşamada aklıma gelen son şey ise transfer hızı. Mevcut transfer hızı ile temel işlevi olan ödeme aracı olması mümkün değil. Bu sorunlara çözüm gelirse her anlamda değerlenmesi iş bile değil.

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 15, 2018, 07:11:35 PM

Bitcoin'in varoluş amacını ilk duyduğumda beni gerçekten etkilemişti ama üzerine düşmemiştim.
Yaklaşık bir yıldır gerçekten bu işin içerisine girmeye başladım ve hayatımın en verimli dönemlerini yaşıyorum.
Benim Bitcoin'e olan güvenim her zaman sürecek.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
April 15, 2018, 07:18:33 PM

Bakalım ne yorumlar çıkacak takipçi olmaya çalışacağım bu konuyu lakin son zamanlarda yorumlara pek güvenmiyorum Smiley

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
April 15, 2018, 07:52:32 PM

Fiyat konusunda her şey olabilir ama bitcoin her zaman değerlidir, düşün mesela bitfinex bitcoin'den bağımsız veya herhangi bir ülke bundan bağımsız ama fiyatı etkileyebiliyor ama bitcoin'i değiştiremiyor.
Komorhan (OP)
Member
**

View Profile
April 15, 2018, 10:30:43 PM

Bitcoin ile ilgili en büyük sorunları ele almak lazım bence öncelikle. Bunlardan benim aklıma gelenlerin başında devlet düzenlemeleri geliyor. Devletler artık bir düzenleme yapsalar geleceğine nasıl yön vereceğini anlarız. Aslında bahsedeceğim ikinci sebep de birinciye yakın. Devletlerin en büyük çekincesi kripto paraların yasa dışı işlemlerin finansmanı. Kripto para transferlerinde izleme sıkıntısı olmasa da takibini bir noktadan sonra yapmak imkansız hale gelebilir. Ve para transferinin neye dayandığını bilmek imkansız. Aynı şekilde yasa dışı olmasa da vergi konusunda sıkıntı yaşatacaktır. Örneğin ev kirasının BTC ile ödendiğini düşünsenize, kira üzerinden verdiğiniz vergi kaçak olmuş olacak. Ya da kripto para ile yapılan tüm ödemelerde düşünülebilir. Bir restoran kripto ile ödeme alsa takibini kimse yapamayacağı için vergi konusu oluşmayacaktır. Ve ilk aşamada aklıma gelen son şey ise transfer hızı. Mevcut transfer hızı ile temel işlevi olan ödeme aracı olması mümkün değil. Bu sorunlara çözüm gelirse her anlamda değerlenmesi iş bile değil.

Vergi usulüyle ayakta kalan bir ülke olarak mutlaka karsi çıkacaklardır . Kripto paraların takibi hangi sekild3 mümkün olur? Düşüyorum amaç zaten gizliliği takibi kontrolü çok zor .
Komorhan (OP)
Member
**

View Profile
April 15, 2018, 10:32:28 PM

Fiyat konusunda her şey olabilir ama bitcoin her zaman değerlidir, düşün mesela bitfinex bitcoin'den bağımsız veya herhangi bir ülke bundan bağımsız ama fiyatı etkileyebiliyor ama bitcoin'i değiştiremiyor.

Değerli olmasının üzerinde yatan sebep talep olması, ayrıca borsaya atmak için bitcoin çekiyoruz. Ya da bir altcoin satarken bitcoin3 dönüştürüyoruz. Bu ve benzeri olaylar farklı yolla olursa kanımca bu kadar değerli kalmayacaktır.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 15, 2018, 11:43:10 PM

Evet değerli olmasının sebebini talep görmesi olarak açıklıyoruz ama talep görmesinin gerçek sebebi de bana göre potansiyel fiyatıdır
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
April 16, 2018, 04:41:07 AM

Teknoloji olarka yapacağı atılımlarla çok iyi yerlere gelebieceğini düşünüyorum. Umarım bu fiyat dalgalanmaları gelecek olan bu teknolojiler ile daha çok güven kazanıp çok daha fazla ele dağılıp azalacaktır.
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 16, 2018, 06:08:52 AM

bitcoin nerelere gelir bilemeyiz. kestirmek zor. ama bu piyasa her zaman varolacaktır. btc artık altın gibi bir hal aldı. zamanla değeri artacaktır tabiki ama öyle ani patlamalar yaşatmaz artık. sonuçta neredeyese herkes biliyor artık btc yi
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 17, 2018, 08:35:27 PM

kaçarı yok o 500k'lar elbet buraya gelecek.. acelemiz yok bekliyoruz..
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
April 17, 2018, 11:39:11 PM

Sadece tek birsey soyleyecegim evet daha hizli olabilirler fakat bitcoin olmadan nasil baska altcoin alabileceksin? Smiley ileride ethereum daha cok entegre olabilirse sisteme olabilir.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 18, 2018, 04:17:48 AM

Bitcoin her gelisme yasadiginda fiyatinda Olympus hareketler oluyor.  Örneğin blok artışında fiyat arttı. Bunun yani sıra populerligini arttıran bir gelişme olduğunda da aynı şekilde fiyatı arttı. Talebi artan her şeyin, tam rekabet piyasasında fiyatı artar. Bitcoin tam rekabet piyasası koşullarına çok yakın. Merkeziyetsiz olması bunda çok büyük etken. Bu sayede fiyatı tamamem arz - talep dengesiyle oluşuyor. Dünya üzerinde herkes aynı anda satış rakamını 100k ya çekse şu anda BTC fiyatı 100k olur. Yani fiyatı insanların kaç dolar a satmak istediğiyle alakalı. Bu nedenle de insanlara özellikle elinde çok fazla Bitcoin tutanlara, Bitcoinin bir geleceği olduğuna, bugün satmaktansa ileride satmanın daha karlı olduğuna inandigi an fiyatı artacaktır.  Bitcoin geleceği noktasında ise, evet fiyatı illa ki geleceğiyle alakalı, ancak Bitcoin bir vizyon ve sadece bir kripto parayi değil tek başına tüm piyasayı temsil ediyor. Aynı zamanda blockchain teknolojisini dünyaya duyurmak gibi de bir durumu vardi. Ileride çok farkli ve degerli kripto paralar cikacaktir ama bence Bitcoin her zaman var olacaktir.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
April 18, 2018, 07:06:39 AM

Bitcoin'in geleceğini konuşalım deyip aldığım fiyata gelince elden çıkartacağım çünkü çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum demek zaten Bitcoin'de bir gelecek görmüyorsun demektir. Tartışacaksak neden Bitcoin'in dünyadaki finansal yapıyı değiştireceğini, Bitcoin'in tek başına değil ama diğer kripto paralarla birlikte ödeme alışkanlıklarını şimdiden değiştirmeye başladığını vs. konuşalım isterseniz... Yoksa yüksek fiyattan aldım zarardayım diye başlarsanız zaten bir gelecek göremezsiniz...
barlasb
Newbie
*

Activity: 96
Merit: 0

View Profile WWW
April 18, 2018, 07:07:39 AM

Bir düzenleme gelecektir elbette ama şu an için ucu ve sonu belli olmayan bir durum, sonuçta her arz kendi talebini yaratır bu arz başka bir yatırım aracına yönelirse yine düşüş gelecektir.
Komorhan (OP)
Member
**

View Profile
April 18, 2018, 03:26:16 PM

Bitcoin'in geleceğini konuşalım deyip aldığım fiyata gelince elden çıkartacağım çünkü çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum demek zaten Bitcoin'de bir gelecek görmüyorsun demektir. Tartışacaksak neden Bitcoin'in dünyadaki finansal yapıyı değiştireceğini, Bitcoin'in tek başına değil ama diğer kripto paralarla birlikte ödeme alışkanlıklarını şimdiden değiştirmeye başladığını vs. konuşalım isterseniz... Yoksa yüksek fiyattan aldım zarardayım diye başlarsanız zaten bir gelecek göremezsiniz...

Ben kendi fikrimi paylaştım o kısım da, herkes kendi yorumunu yapabilir ve nedenleriyle birlikte geleceğini on görenlerin fikrini istedim.  Acaba tam okumadan sırf eleştiri olsun diye mi yazdınız.
Komorhan (OP)
Member
**

View Profile
April 18, 2018, 03:28:11 PM

Sadece tek birsey soyleyecegim evet daha hizli olabilirler fakat bitcoin olmadan nasil baska altcoin alabileceksin? Smiley ileride ethereum daha cok entegre olabilirse sisteme olabilir.

Ethereum ya da başkaları piyasaya girdiğinde, bitcoinin hacmi azalacak ve hodl yapanlar hariç kişiler bitcoin al sat yapmayacaktır.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: