Bitcoin Forum
June 09, 2024, 04:02:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasaya toplu nakit girişinde mantıksızlık yok mu?  (Read 429 times)
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
April 24, 2018, 11:08:02 AM

Hocam bu durum kripto para piyasası için normal bir durum, büyük çaplı yatırımcılar piyasaya dahil oluyor olabilir bunun göstergesidir. Bizim dikkat etmemiz geren husus bu yatırımcıların balina olabileceğini bir kenarda tutup ani yükselişe geçen coinlere dikkat etmek
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:50:12 PM

hocam mantıksızlık yok. 1 milyar doları bile gün içerisinde kısa sürede bot kullanarak birkaç borsada işlem yaparak coine dönüştürebilirler. borsa içerisinde ve cüzdanlara çekilen dolarları hemen kullanarak yön verebilirler. asıl olay 100 milyonlarca dolar değerinde istedikleri gibi tether basmaları. darphane mübarek.

RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
April 24, 2018, 01:32:18 PM

Benimde kafamı çelmeye başlamıştı ve konu açmışsın bir kişidaha farketmiş en azından marketçap aşırı derece tuaf geliyor banada bir şeyler dönüyor adım gibi eminim.

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 08:40:29 PM

Herkes marketcap'i normal hayattaki borsa- hisse senedi mantığında değerlendiriyor. ama ne yazıkkı kriptoda işler böyle yürümüyor. Mantıksız gibi görünebilir fakat sadece olay farklı hesaplanış şekli. Toplam coin sayısıyla direk çarpılınca o an ki değer çok afaki olmayan durumlarda bile sanki çok para girmiş izlenimi yaratıyor.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
April 24, 2018, 08:57:50 PM

Hocam bir mantık hatası yok aslında insanlar yeni hesap açıp piyasaya para girişi sağlamış olabilir veya karını alıp kenarda bekleyenler BTC'nin artacağını öngörerek piyasaya para girişi sağlamış olabilir. Bu söylediklerimin ikisi bir anda gerekleşmişte olabilir. Her ihtimalde de piyasa hacmi artmış olacak. Aslında işleyiş hep böyle olmuştu şaşıracak bir durum yok. Nasılki bir kaç günde hacim 100 milyar dolar eriyorsa artadabilir.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 09:24:51 PM

Kripto para piyasasında mantık aramak ne kadar doğru acaba? Her şeyde mantık arıyoruz fakat bu piyasaya bir günde 100 milyar dolar girebilir de, çıkabilir de.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
April 25, 2018, 08:21:36 AM

bazı şeylerde mantık aramaya da gerek yok maalesef.balina dediğimiz olaylar bunlar işte.birilerinin elinde kumanda, istedikleri gibi oynuyorlar..
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 25, 2018, 08:26:47 AM

şu işleri sadece banka transferi ile yapacak olsa bir sürü denetim gelirdi. kriptodan, kripto alındığı için kimlik onayı yapılan her borsada istediğin kadar çok coin transferi yaparsın. mantıksızlık yok. asıl bu yıl dobroski yapmazlar ise ralli yılı olabilir. gerçi hep kandırıyorlar.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
April 25, 2018, 09:01:44 AM

Şu piyasada mantık aramak gerçekten çok zor. Sürekli bir şeyler nedenini bilemeden değişebiliyor.
Bu nedenle mantık aramayı bırakıp anı yaşamalıyız  Cheesy

agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
April 25, 2018, 09:39:04 AM

o kadar da mantıksız bir durum değil hocam bu durum, bence bu tip rakamlara takılmamak gerekiyor diye düşünüyorum
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 25, 2018, 11:44:57 AM

Pİyasaya para girişinde bir sıkıntı yok istediğiniz kadar parayı bu piyasaya değişik kanallar kullanarak istediğiniz sürede sokabilirsiniz. Diyorsunuz ki bu para girdi bu para girişinden sonra piyasa neden yükselmedi , benim düşüncem piyasaya giren para sadece bit kripto para için girmemiş olabilir giren para birçok kripto paraya dağıtıldıysa piyasa hemen bir yükseliş göstermemiş olabilir.
yadeke
Member
**

Activity: 62

View Profile
April 25, 2018, 12:10:25 PM

para girer de çıkar da. herşey o anki duruma göre değişkenlik gösteriyor. ortada şaşılacak bir durum yok.
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
April 25, 2018, 01:02:34 PM

Mesela 2 gün önce 1 er gün arayla toplamda 52 milyar dolar lık + bir ya para girişi oldu yada hacim oluştu burada anlaşılmyana birşey konu var.

Bu kadar para iki gün içerisinde nasıl sisteme giriş yapıyor kim satıyor da bu para sisteme giriyor satıyorda ne artış var ne düşüş artış var ama o para miktarına göre az değil mi? para girişinden sonra artışa geçiyor ama birileri satmalıki elindeki btcyi yada diğer coinleri bu kadar para girsin. mantık pek yok

Bu durumda sanki para girişi olmuyorda sanki az bir para giriyor da spikolatif hareketler oluyor gibi gelmeye başladı bana

O kadar para iki gün gibi bir süreçte piyasa kolay kolay dahil olamaz benim görüşümce. O hareketlilik yalancı dalgalardır kalıcı değil bir yükselir bir düşer

gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
April 28, 2018, 11:23:35 PM

Piyasanın komple kendisinde mantık ile çelişen zaten pek çok olaay var en basti dünya akdar olumlu haber vardı btc hala ısrarla düşüyordu ve sonra bir anda alakasız vakitte durdu ve yukarı kırdı.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 08:56:17 AM

böyle güçlü bir piyasa için çok önemli bir miktar değil ama insanlar domino taşı gibi birileri satış yapınca arkasınlardan koşarak satış yapıyor
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
May 01, 2018, 05:26:12 PM

Piyasada ki butun giriş çıkışlarda dengesizlik olabilir bence :d çünkü aynı market hacminde fiyatlara bakıyorum bu kadar fark olması balinalar şov yapıyor demekte başka denecek birşey yok.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 01, 2018, 05:26:27 PM
Last edit: May 15, 2018, 06:00:23 PM by alpsea
Merited by mhanbostanci (3)

Piyasaya nakit girse bile 52 milyar değildir. 1 2 hadi 5 milyar girmiştir 50 milyar $ hacim oluşmuştur. Sallıyorum x coini dumplanıp btc alınmıştır, o btcler ile ethereum pumplanmıştır vb. Karışık işler marketcap'a takılmamak gerek fazla. Şimdi 400 milyar dolarlık market var herkes nakit çekmek istesin taş çatlasa 25-30 milyar nakit yapılabilir sonra market sıfırlanır.
Örnek: Ben x coini üreticisiyim. Yazdım derledim topladım borsaya peydahladım. Coin adetim 100milyon
1 alıcı 1 satıcı var. Satıcı 1 dolara satıyor, alıcı 0.9 almak istiyor. Başkada hacim yok. Alıcı satıcı yok.
1 dolara satan adam 0.9 a çekti otomatik alıcıda almış oldu. Benim 1 coinimin değeri 0.9 cent  market çapı tek işlemle 90milyon olmuş oldu.
O yüzden reel parayı kimse tahmin edemez piyasadaki.

carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 08:53:12 PM

Bu reel değerde gerçeten bir ihtilaf var. Şimdi biz piyasa hacmi 400 milyar dolarlara ulaştı diye seviniyoruz ama gerçek değer bu değil alpsea nın da dediği gibi. Ama önceki coinler için aynı durum geçerli değil galiba
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
May 02, 2018, 11:11:00 AM

marketcabın 52 milyar dolar artması piyasaya yeni dahil olan sıcak para olarak görmeyin. borsada parasını tutan balinalar var. cüzdandan aktarım yapanlar. a coinden çıkıp b ye dahil olanlar. yani pump yapıyor o kar ile parayı başka coine aktarıyor.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 02, 2018, 05:16:47 PM

Aralık ayından beri bakarsanız bir manipülasyon grubunun hayvan gibi şey ettiğini görebilirsiniz, bir anda 30k btc ile marketi yükseltip 15-20 gün sonra aynı sertlikte düşürdüğünü bunu 4-5 kez bugüne kadar yaptığını görebilirsiniz, zamana yaydığı işlemler göze batmıyor ama bir gün içinde hızlıca alım yaptığında dikkati çekiyor, piyasayı bunlar oynatıyor oynarkende cebini dolduruyorlar, 6k dan 9k ya çıkarıp sonra sonra yine 7 k ya kadar düşürdüler sağlam paraları olduğu bir gerçek ve bunu kullanıp sağlam para da kaldırdırlar.
serbest piyasa da alım satımlar bu kadar sert harekete sebep olmaz ancak bir manipülator balina grubu böyle sert yükseltip bundan kazanç sağlayabilir, millet satış emirlerini biriktirince bunlar alıp piyasayı iyice yüseltiyor sonra yükseldiğine millet ikna olunca da kucağa bırakıp gidiyorlar.
marketcapta 50 milyar dolar yükseliş için 200 milyon usd alım emri yeterli olabilmektedir, marketcapa değil günlük işlem hacmine odaklanın
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: