Bitcoin Forum
May 28, 2024, 05:45:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Eski türkiyedeki yapılan zulümleri hatırlıyor musunuz?
Hatırlıyorum - 3 (7.9%)
Hatırlamıyorum, türkiyede yaşamıyorum. - 2 (5.3%)
Eski türkiyeyi hatırlamak istemiyorum. çok zor yıllar yaşadık. - 7 (18.4%)
Haberim vardı ama umrumda değildi. - 16 (42.1%)
Hiç bir zaman unutmayacağım, milli iradeye sahip çıkacağım. - 8 (21.1%)
Hatırlıyorum, kendi vatanım yerine mecburen yurt dışında okumak zorunda kalmıştım. - 2 (5.3%)
Total Voters: 26

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Eski türkiyedeki yapılan zulümleri hatırlıyor musunuz?  (Read 729 times)
elithamal
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 20, 2018, 06:03:59 AM

Hatırlıyorum hocam, gerçekten zor günlermiş, ama şu anda da zor günler yaşıyoruz, yani çok da bir şey değişmedi

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
April 20, 2018, 06:34:02 AM

hatırlıyorum. bu zulümler acıdır hala bu zulümleri kullanarak insanları gerçek günümüzden uzaklaştırmaya çalışmak daha da acıdır.

neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
April 20, 2018, 07:18:13 AM

Eski Türkiye yeni Türkiye ?
Zulüm her zaman devam ediyor, şu anda zulüm yok mu ? Size verilenle neden yetiniyoruz ki, neden daha fazla istemiyoruz
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
April 20, 2018, 07:33:32 AM

Zulüm her zaman devam ediyor, şu anda zulüm yok mu ? Size verilenle neden yetiniyoruz ki, neden daha fazla istemiyoruz

hocam bu da moda oldu, yenü türkiye diyerek, cumhuriyeti yıktıkları ortaya çıkıyor,  rejimler bir gece de değilmez, önce bunu altyapısı yapılır, başkanlık
rejimi ile zaten cumhuriyet bitti. ister kabul edin ister etmeyin

cumhuriyet rejimi ile başkanlık rejimi birbirinden bambaşka şeylerdir,  ama şuan 1 gece değişemeyeceği için bunun dönüşümü 10 ila 20 yıl sürer

kulağa hoş gelsin diye cumhurbaşkanlığı olarak sistemi tanıttılar, ve kanundada böyle geçiyor, ama direk medya da ve devlet kademesinde, fillen başkanlık deniyor.

cumhuriyetin ilk yıllarını hatırlayın,  sonuçta 1 gecede kurulmadı cumhuriyet,   ilan edildi, ama bunun sindirilmesi ve etkilerini göstermesi 1940-45 lere kadar anca oturdu. yoksa kafa gene osmanlı kafasıydı.

zaten ilk seçimlerde gene gelenler, muhafazakar kesimdi, ve yıllardır o kesim seçiliyor,

fakat asıl sorun şu; muhafazakar kesimin giderek çağdan uzaklaşması. yani bir menderese bakın muhafazakar olarak bir de bunlara, her seferinde adım adım geri gitmişler
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
April 20, 2018, 07:38:35 AM

Arkadaşlar konu ironi amaçlı açılmış sanırım şaapmayalım fazla Smiley

1881 - 193∞
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
April 20, 2018, 07:46:39 AM

şaka maka 10 kişi

Haberim vardı ama umrumda değildi. demiş, valla beni bir gülme tuttu Cheesy
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
April 20, 2018, 07:57:28 AM

Bitcointalk olarak Türkiye bölümünde hersene illa bir trol çıkartmak zorunda mıyız ?  Grin

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
April 20, 2018, 08:00:26 AM

hocam bu da moda oldu, yenü türkiye diyerek, cumhuriyeti yıktıkları ortaya çıkıyor,  rejimler bir gece de değilmez, önce bunu altyapısı yapılır, başkanlık
rejimi ile zaten cumhuriyet bitti. ister kabul edin ister etmeyin

cumhuriyet rejimi ile başkanlık rejimi birbirinden bambaşka şeylerdir,  ama şuan 1 gece değişemeyeceği için bunun dönüşümü 10 ila 20 yıl sürer

kulağa hoş gelsin diye cumhurbaşkanlığı olarak sistemi tanıttılar, ve kanundada böyle geçiyor, ama direk medya da ve devlet kademesinde, fillen başkanlık deniyor.

cumhuriyetin ilk yıllarını hatırlayın,  sonuçta 1 gecede kurulmadı cumhuriyet,   ilan edildi, ama bunun sindirilmesi ve etkilerini göstermesi 1940-45 lere kadar anca oturdu. yoksa kafa gene osmanlı kafasıydı.

zaten ilk seçimlerde gene gelenler, muhafazakar kesimdi, ve yıllardır o kesim seçiliyor,

fakat asıl sorun şu; muhafazakar kesimin giderek çağdan uzaklaşması. yani bir menderese bakın muhafazakar olarak bir de bunlara, her seferinde adım adım geri gitmişler

Bazı şeyleri meşrulaştırmanın yeni şekli zaten. Bizim insanlarımızın "aman canım ne olacak" mantığıyla rejim değişiyor. 13 sene önce sevdiğim eski devrimci birisini tanımıştım, o ozamanlar 2023 e kadar Türkiye'de rejim değişecek demişti.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
April 20, 2018, 08:03:23 AM

Bitcointalk olarak Türkiye bölümünde hersene illa bir trol çıkartmak zorunda mıyız ?  Grin

inşallah gerçekten troldür de insanları bilerek ve isteyerek trollüyordur. bunların gerçek fikri olmasına yeğlerim troll olmasını

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
cryptobaro
Full Member

Turkish Translator

View Profile
April 20, 2018, 08:04:59 AM

inşallah gerçekten troldür de insanları bilerek ve isteyerek trollüyordur. bunların gerçek fikri olmasına yeğlerim troll olmasını

troll olmama imkanı yok diyoruz bazen ama böyle düşünceli insanlar var bu gerçek  Grin

1881 - 193∞
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
April 20, 2018, 08:08:19 AM

troll olmama imkanı yok diyoruz bazen ama böyle düşünceli insanlar var bu gerçek  Grin

evet Türkiye'de bu tip insanlar çok fazla. fakat burada olduğuna göre araştıran okuyan bir insan. eminim okuduktan sonra sadece yapılan iyi şeyleri düşünerek yanlışları da hayali karakterlere bağlamıyorlardır diye düşünüyorum ya.

iki tarafı var. hep yanlış veya hep doğru olamaz bir insan. doğrusunu alkışladığımız gibi yanlışlarda da eleştirmesini bilmeliyiz.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
cryptobaro
Full Member

Turkish Translator

View Profile
April 20, 2018, 08:20:32 AM

evet Türkiye'de bu tip insanlar çok fazla. fakat burada olduğuna göre araştıran okuyan bir insan. eminim okuduktan sonra sadece yapılan iyi şeyleri düşünerek yanlışları da hayali karakterlere bağlamıyorlardır diye düşünüyorum ya.

iki tarafı var. hep yanlış veya hep doğru olamaz bir insan. doğrusunu alkışladığımız gibi yanlışlarda da eleştirmesini bilmeliyiz.

tabi ki, yanlışları eleştirip düzeltmeye çalışmazsak ileri gidemeyiz, fakat ben bu tarz düşünen insanlarda hep kötü niyet ve nankörlük seziyorum eleştirmekten çok

1881 - 193∞
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
April 20, 2018, 08:21:44 AM

türkiyenin geneli, kendine, çevresine dikkat eden ahlaklı, düzgünce dinini yaşamaya çalışan insanlardan oluşuyor,
sizin çevrenizde olmayabilir ama hiç mi sokağa çıkmıyorsunuz? hiç mi başı kapalı insan görmediniz,

yeni nesil, bu insanlara yapılan akıl almaz zulümleri ve baskıları hatırlamıyor olabilir, ya da bu acıları kulak arkası eden kesimden olabilir, ama eski nesil hatırlıyor mu diye merak ettiğim için açtım bu konuyu. gereksiz hakaretler yerine bence demokrasiye sahip çıkıp, bunu demokrasi çerçevesinde tartışalım, çok faydası olur. milletimizin iradesi her zaman doğruyu gösterir.
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 23, 2018, 10:42:10 PM

Basın kapalı, imam hatipliysen birde akparti gençlik kollarına üyeysen. Vur patlasin çal oynasın kimse önünde duramaz. Istedigin her mesleğe kolaylıkla girebilirsin .

Kul hakkı filan hikaye ( nasıl olsa yukardaki maddeleri yerine getiriyorsun  ) .

Ama benim kardeşim kpss den 85 aldığı halde, hiç bir mülakatı geçmesi nasıl olmadı. Benim kardeşimin hakkını yiyen eyy yalakalar aldığınız maaşlar boğazınıza dizilsin .
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
April 24, 2018, 04:54:30 AM

Basın kapalı, imam hatipliysen birde akparti gençlik kollarına üyeysen. Vur patlasin çal oynasın kimse önünde duramaz. Istedigin her mesleğe kolaylıkla girebilirsin .

Kul hakkı filan hikaye ( nasıl olsa yukardaki maddeleri yerine getiriyorsun  ) .

Ama benim kardeşim kpss den 85 aldığı halde, hiç bir mülakatı geçmesi nasıl olmadı. Benim kardeşimin hakkını yiyen eyy yalakalar aldığınız maaşlar boğazınıza dizilsin .

eskiden katsayı problemleri vardı. şimdi tam tersi bu sefer onlara karşı pozitif ayrımcılık yapılıyor. bunun farkında olmamak için kör ve sağır olmak gerekir.
Komorhan
Member
**

View Profile
April 24, 2018, 05:56:47 AM

eskiden katsayı problemleri vardı. şimdi tam tersi bu sefer onlara karşı pozitif ayrımcılık yapılıyor. bunun farkında olmamak için kör ve sağır olmak gerekir.

Bir sorun çözüp birden fazla sorun getiriliyorsa orda dur derim, pozitif ayrımcılığı geçtim. Heryere imam hatip açtılar kardeşim git fen lisesi aç, eski kalitede anadolu lisesi ac benim çocuğum niye gitmek zorunda imam hatibe. ( şimdiki sistemde çoğu istemese dahi gitmek zorunda)
dumrul88
Member
**

Merit: 15

View Profile
April 24, 2018, 06:06:08 AM

Bir sorun çözüp birden fazla sorun getiriliyorsa orda dur derim, pozitif ayrımcılığı geçtim. Heryere imam hatip açtılar kardeşim git fen lisesi aç, eski kalitede anadolu lisesi ac benim çocuğum niye gitmek zorunda imam hatibe. ( şimdiki sistemde çoğu istemese dahi gitmek zorunda)

her ne kadar isteyen öğrenci istediği okula gidecek deseler de yeni yerleştirme sistemi ile maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler imam hatiplere girmek zorunda kalacaklar. maddi durumu biraz iyi olanlar da borç harç özel okula gönderecekler.

fen lisesi anadolu lisesi açılırsa daha fazla düşünen ufku diğerlerine göre daha açık bir nesil doğar. bu da bizim bütün çalışmalarımıza aykırı. bizimkilere düşünmeyen, sorgulamayan nesil lazım. devamlı tüketen.
Komorhan
Member
**

View Profile
April 24, 2018, 06:16:36 AM

her ne kadar isteyen öğrenci istediği okula gidecek deseler de yeni yerleştirme sistemi ile maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler imam hatiplere girmek zorunda kalacaklar. maddi durumu biraz iyi olanlar da borç harç özel okula gönderecekler.

fen lisesi anadolu lisesi açılırsa daha fazla düşünen ufku diğerlerine göre daha açık bir nesil doğar. bu da bizim bütün çalışmalarımıza aykırı. bizimkilere düşünmeyen, sorgulamayan nesil lazım. devamlı tüketen.

Maalsef öyle, seçim zamanı bu konuyu açan arkadaş algı yapıp oy toplayabileceğini sanıyor .  Devletin anası ağlamış bu kardeşim imam hatipliler zulüm oluyor diye konuşuyor. Kardeşim millet aç aç bırak bu şark oyunlarını. Istismar etmeyi seversiniz devam edin.
Komorhan
Member
**

View Profile
April 24, 2018, 06:23:47 AM

Videoyu izlemedim anladığım kadarıyla doktor olmak istemiş kat sayısına takılmış. Liseye 14 yaşında giriyorsun; ailesi baskıcı illa oraya git demiştir. Çünkü liseye girerken kat sayı probleminden doktor olamayacağını biliyorsun. O zaman aileni karşına alacaksın. Bu arada eski sistemde sen fen lisesi anadolu lisesi kazandın da ailen mi göndermedi. Burdan söylemek istediğim bile bile lades olup şimdi ağlamayacaksın. ( şimdi zaten imam hatiplilerimiz her okulda 100 lerce doktor mühendis çıkarıyor(!))
dumrul88
Member
**

Merit: 15

View Profile
April 24, 2018, 06:33:26 AM

Videoyu izlemedim anladığım kadarıyla doktor olmak istemiş kat sayısına takılmış. Liseye 14 yaşında giriyorsun; ailesi baskıcı illa oraya git demiştir. Çünkü liseye girerken kat sayı probleminden doktor olamayacağını biliyorsun. O zaman aileni karşına alacaksın. Bu arada eski sistemde sen fen lisesi anadolu lisesi kazandın da ailen mi göndermedi. Burdan söylemek istediğim bile bile lades olup şimdi ağlamayacaksın. ( şimdi zaten imam hatiplilerimiz her okulda 100 lerce doktor mühendis çıkarıyor(!))

tıpı, mühendisliği geçtim. 4 yıllık başarı ortalamaları %18 de kalıyor imam hatiplerin. tayyip de çıkıp açıklama yapmıştı benim çocuklarım boğaziçinde okuyacaktı ama katsayı yüzünden okuyamadı  Grin
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: