Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:27:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Eski türkiyedeki yapılan zulümleri hatırlıyor musunuz?
Hatırlıyorum - 3 (7.9%)
Hatırlamıyorum, türkiyede yaşamıyorum. - 2 (5.3%)
Eski türkiyeyi hatırlamak istemiyorum. çok zor yıllar yaşadık. - 7 (18.4%)
Haberim vardı ama umrumda değildi. - 16 (42.1%)
Hiç bir zaman unutmayacağım, milli iradeye sahip çıkacağım. - 8 (21.1%)
Hatırlıyorum, kendi vatanım yerine mecburen yurt dışında okumak zorunda kalmıştım. - 2 (5.3%)
Total Voters: 26

Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Eski türkiyedeki yapılan zulümleri hatırlıyor musunuz?  (Read 735 times)
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 02:21:59 PM

Videoyu izlemedim anladığım kadarıyla doktor olmak istemiş kat sayısına takılmış. Liseye 14 yaşında giriyorsun; ailesi baskıcı illa oraya git demiştir. Çünkü liseye girerken kat sayı probleminden doktor olamayacağını biliyorsun. O zaman aileni karşına alacaksın. Bu arada eski sistemde sen fen lisesi anadolu lisesi kazandın da ailen mi göndermedi. Burdan söylemek istediğim bile bile lades olup şimdi ağlamayacaksın. ( şimdi zaten imam hatiplilerimiz her okulda 100 lerce doktor mühendis çıkarıyor(!))

tıpı, mühendisliği geçtim. 4 yıllık başarı ortalamaları %18 de kalıyor imam hatiplerin. tayyip de çıkıp açıklama yapmıştı benim çocuklarım boğaziçinde okuyacaktı ama katsayı yüzünden okuyamadı  Grin

hocam ben yukarıda yazdım, buradan amerikada üniversiteye girenler her türlü iyi okula girecek kapasitede insanlar oluyor,

hem olsun olmasın, doğru bir şey mi bu tip insanlara zulüm yapmak geleceklerini ellerinden almak?
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
April 24, 2018, 02:27:54 PM

Kim ne derse desin insanoğlunu memnun edemezsin sürekli daha fazlasını ister evet belki geçmişte zulümler oldu ama bitti diyemezsin şuanda da zulümler devam ediyor ve edecekde .Bundan siyasi olarak rant çıkar elde etmeye çalışmak sadece ahmaklıktır gerizekalılıktır.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 24, 2018, 03:28:12 PM

Eski Türkiye bugünkü Türkiye'den çok daha güzeldi insaların birbirlerine saygıları vardı insanlar birbirlerini düşünür komşu komşunun derdini sorardı insanların geçim sıkıntısı bugün olduğu kadar fazla değildi (1 memur maaşıyla 5 nüfus bakılıp emeklilikte ev araba yazlık alabilirlerdi )o yüzden eski Türkiye yi ben mumla  arıyorum. Ha bir şeyi daha söylemeden geçemeyeceğim artık bu türban edebiyatı ne yazık ki işe yaramıyor !!
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

View Profile
April 24, 2018, 04:59:35 PM

Eski Türkiye bugünkü Türkiye'den çok daha güzeldi insaların birbirlerine saygıları vardı insanlar birbirlerini düşünür komşu komşunun derdini sorardı insanların geçim sıkıntısı bugün olduğu kadar fazla değildi (1 memur maaşıyla 5 nüfus bakılıp emeklilikte ev araba yazlık alabilirlerdi )o yüzden eski Türkiye yi ben mumla  arıyorum. Ha bir şeyi daha söylemeden geçemeyeceğim artık bu türban edebiyatı ne yazık ki işe yaramıyor !!

böyle bir durum yoktu hocam, sadece bir avuç kemalis bu şekilde yaşıyordu. bu anların videosu var mı? bakın size belgeli olarak eski türkiyeden sadece 30dk lık bir bölüm, insanlar bir ömür burada yaşıyorlardı

https://www.youtube.com/watch?v=xEvEpddJwiQ

https://image.ogunhaber.com/assets/uploads/news/hastane_kuyruklari_sabah_namazinda_basliyor_1454792717_358.jpg
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 24, 2018, 08:09:50 PM

böyle bir durum yoktu hocam, sadece bir avuç kemalis bu şekilde yaşıyordu. bu anların videosu var mı? bakın size belgeli olarak eski türkiyeden sadece 30dk lık bir bölüm, insanlar bir ömür burada yaşıyorlardı

https://www.youtube.com/watch?v=xEvEpddJwiQ

Hocam sanırım sen teknolojiyide akpye bağlamaya çalışıyorsun. Teknolojinin nimetinden yararlandı diye oy mu vereceğiz. Özel hastanelerde bedava yolda yaptınız köprüde onları da yaz. Babanın hayrına yaptı demi kimlere peşkeş çekildi. Benim vergimi hangi aç gözlüler zengin oldu. Hangi siyasetçi cebini  doldurdu ? Onları da anlat hele sen. Sayenizde orta direk diye birşey kalmadı. Ya insanlar fakir ya zengin. Sadece akp parti zamanında multi milyonerler ortaya çıktı. Nasıl çıktı bunlar ? Onları da anlat hele sen. Benim çiftcim, emekçi kardeşlerim kan ağlıyor. Benim arabam yok ama tayyip efendinin kendisinin korumalarının en lüks araçlara binmesi zoruma gidiyor.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
April 24, 2018, 08:35:49 PM

ulan mall trol comarsın anlıyorum da bundan 30 sene oncekı sartlarla sımdı kı sartlar aynı mı dunya da ? he guzel comar kardesım bunlarıdaa dusunsene bır. sızın gıbı comarlar eskı türkıye deyıp duruyorsunuz .eskı turkıye ulkenın namusu olan şeker fabrıkaları yapmıs yenı turkıye de ozellestırılmeyen yerler kalmadı.bunları da arastırsana .ulkeyı sattılar 16 sene ulkeyııııı ..
ESKI TÜRKİYE NELER YAPMIS ASAGI DA YAZIYOR OKU AMA .. bi de akepenın yol kopru makarna komurlerının harıcındkekılerı yaz.
1-ankara fişek fabrikası (1924)
2-gölcük tersanesi (1924)
3- şakir zümre fabrikası (1925)
4-eskişehir hava tamirhanesi (1925)
5-alpullu şeker fabrikası (1926)
7-uşak şeker fabrikası(1926)
8-kırıkkale mühimmat fabrikası (1926)
9-bünyan dokuma fabrikası (1927)
10-eskişehir kiremit fabrikası (1927)
11-kırıkkale elektrik santrali ve çelik fabrikası (1928)
12- ankara çimento fabrikası (1928)
13-ankara havagazı fabrikası (1929)
14-istanbul otomobil montaj fabrikası (1929)
15-kayaş kapsül fabrikası (1930)
16-nuri killigil tabanca, havan ve mühimmat fabrikası (1930)
17-kırıkkale elektrik santrali ve çelik fabrikası (1931- genişletildi)
18-eskişehir şeker fabrikası (1934)
19-turhal şeker fabrikaları (1934)
20-konya ereğli bez fabrikası(1934)
21-bakırköy bez fabrikası (1934)
22-bursa süt fabrikası (1934)
23-izmit paşabahçe şişe ve cam fabrikası (1934 temel atma)
24-zonguldak antrasit fabrikası (1934 temel atma)
25-zonguldak kömür yıkama fabrikası (1934)
26-keçiborlu kükürt fabrikası (1934)
27-ısparta gülyağı fabrikası (1934)
28-ankara, konya, eskişehir ve sivas buğday siloları (1934)
29-paşabahçe şişe ve cam fabrikası (1935 - tamamlandı)

30-kayseri bez fabrikası (1934 temel atma)
31-nazilli basma fabrikası (1935- temel atma)
32-bursa merinos fabrikası (1935 temel atma)
33-gemlik suni ipek fabrikası (1935 temel atma)
34-keçiborlu kükürt fabrikası (1935)
35- ankara çubuk barajı (1936)
36-zonguldak taş kömür fabrikası (1935)
37-barut, tüfek ve top fabrikası (1936)
38-nuri demirağ uçak fabrikası (1936- ilk türk uçağı nud-36 üretildi)
39-malatya sigara fabrikası (1936)
40-bitlis sigara fabrikası (1936)
41-malatya bez fabrikası (1937 temel atma- bu fabrika hariç bütün bez ve dokuma fabrikaları atatürk'ün sağlığında açılmıştır.)
42-izmit kağıt ve karton fabrikası (1934- temel atma)
43-karabük demir çelik fabrikası (1937- temel atma)
44-divriği demir ocakları (1938)
45-izmir klor fabrikası (1938- temel atma)
46-sivas çimento fabrikası (1938-temel atma)

not: bu fabrikalar sayesinde 1929-1938 yılları arasında ağır sanayi üretimi %152 artarken toplam sanayi üretimi %80 artmıştır. kömürde %100, kromda %600, diğer madenlerde %200 artış olurken demir üretimi 0'dan 180.000 tona çıkmış, şeker üretimi 200 misli artmıştır. 1926'da başlayan şeker üretimi 1927-1930 arasında 5162 tondan 95.192 tona çıkmıştır. tekstil sanayi ülkenin tekstil ihtiyacının %80'ini karşılar duruma gelmiştir. tekstil ürünleri ithalatı 1927'de 51.000.000 türk lirası iken bu rakam 1939'da 11.900.000 türk lirasına düşmüştür. 1924-1929 arasında pamuk ürünleri üretimi 70 tondan 3773 tona, yün 400 tondan 763 tona, ipek 2 tondan 31 tona çıkmıştır.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
April 25, 2018, 06:20:36 AM

Ülke eski Türkiye'den daha kötü bir duruma gidiyor buda çıkmış hala eski Türkiye diyor  Grin
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
April 25, 2018, 07:23:40 AM

Baş örtüsü yasağı tam bir saçmalıktı fakat şu anda aynı zulümler hükümetin destekçisi olmayan kesime yapılıyor. Eski Türkiye ve yeni türkiye arasında bence bir fark yok . İkisi de kendinden olmayanı eziyor. Yani, buralarda yeni bir şey yok.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
April 25, 2018, 07:54:34 AM

Baş örtüsü yasağı tam bir saçmalıktı fakat şu anda aynı zulümler hükümetin destekçisi olmayan kesime yapılıyor. Eski Türkiye ve yeni türkiye arasında bence bir fark yok . İkisi de kendinden olmayanı eziyor. Yani, buralarda yeni bir şey yok.

referandum sürecinde açık açık söylemişti "Taraf olmayan bertaraf olur!" Bilin bakalım kim kullanmıştı bu cümleyi? kime söylemişti?

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
iranli_tacir (OP)
Newbie
*

View Profile
April 25, 2018, 09:11:28 AM

evet hocam, gene o yasakların gerî gelmeyecegini nereden bilebiliriz? böylesine teknolojik yerlerde bile, bu tip eskî faşist zihniyet hala hâ'kim
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
April 25, 2018, 12:50:09 PM

evet hocam, gene o yasakların gerî gelmeyecegini nereden bilebiliriz? böylesine teknolojik yerlerde bile, bu tip eskî faşist zihniyet hala hâ'kim

eskiden başörtülülere zulüm edilmiş. şu anda da kendi gibi düşünmeyen insanlar terörist olarak nitelendirilip zulüm arasında fark var mı? ha evet var. şu anda bu teknoloji de kullanılarak daha fazlası yapılıyor.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
yadeke
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
April 25, 2018, 03:43:46 PM

güzel ülkem geçmiş yıllarda büyük acılar yaşamış. insanlar neden kardeşçe yaşamayı beceremezler ki. yazık...
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
April 25, 2018, 03:48:32 PM

Gerçekten merak ediyorum konuyu açan arkadas neden durmadan konu dışı bölümüne aşırı gereksiz ve yobazca siyasi konular açıyor. Tamam konu dışı anladık abi de bu saçmalıkları zaten her gün haberlerde görüyoruz. Neden tekrar vurguluyorsun.
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
May 13, 2018, 12:17:56 PM

Başlık çomar kokuyo. Eski türkiye yeni türkiye yok kardeşim ortada sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ var. Eğitim sistemi hala bozuk çok geç değil 3-4 sene öncesine, şimdiki imamhatip liselerine bakabilirsin. Hala aynı bok değişen tek şey 12-13 yaşında din iman bilmeden başı kapalı asalak sürüsü. Ha bu arada, 300-400 liralık marka baş örtüsü, janti iki asgari ücretlik kıyafetlerle biz ne zorluklarla okuduk-okuyamadık-büyüdük diyenlere ver bi asgari ücret geçinsin bakiyim bu dönemde.
huzurdangolgeler
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

View Profile
June 03, 2018, 01:29:41 AM

valla bana kalırsa eskiden tamam bu tip şeyler yaşanmış, ama bunun yanında da bir çok kötü olay vardı türkiyede ve hala çok fazla kötü olay var, ekonomi zaten bitik. yani olay sadece baş örtüsü değil, buna indirgememek gerekiyor. bakın dindar diye baş üstünde tutulan cemaat neler neler yaptı senelerini çaldı türkiyenin
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
June 03, 2018, 10:24:08 AM

Don't feed the troll diyorum, başka bir şey demiyorum  Smiley
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
June 03, 2018, 10:29:31 AM

eski türkiye yeni türkiye ne farkı var. eski türkiye'de  bir kesim diğer kesime zulüm ediyordu şimdi de yeni türkiye dediğiniz ülkede hükümet cenahı diğerlerine zulüm ediyor. biz halk olarak hep aynı yerdeyiz. ezilen insanlarız.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
June 08, 2018, 10:51:06 PM

Şimdi mutluluk, refah , para sıçıyoruz doğru arkadaşım gerçekten. Eskiden allahtan başörtülü insanlara kötü davranmışlarda diyip duruyorsunuz aq.
Teknoloji insanlık herşey değişiyor onları düşünen yok

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 08, 2018, 10:58:11 PM

Aklıma gelen darbelerden sonraki idamlar..  insan hakları evrensel bildirgesini imzalayana kadar yasaldı bu olay..

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 08, 2018, 11:11:48 PM

evet ya eski türkiye de at arabalarıyla bir yerden bir yere gitmeye çalışıyorduk.her taraf tezek kokardı.yeni türkiye de yerli otomobil var.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: