Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:42:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sa ma apuc de minerit? si daca este rentabil...  (Read 1504 times)
Petherb (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 13, 2013, 07:29:27 PM
 #1

         Am aflat de curand de monedele virtuale si m-am gandit sa castig si eu cateva. Grin
     In primul rand am un i5 a treia generatie, 8 giga de ram si un radeon 6870
      M-ar interesa care este cel mai bun program de minerit pentru Litecoin (din cate am inteles pe forum e mai rentabil ca bitcoin-ul)
                                                                                                                                      Multumesc! Cheesy
Petherb (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 13, 2013, 07:39:42 PM
 #2

am gasit tutorialul acesta http://cryptocur.com/litecoin/litecoin-mining/ este bun programul de acolo sau este altul mai bun?
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 14, 2013, 12:44:32 AM
 #3

nene, cu ce ai tu acolo, nu acoperi nici factura la la curent
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3808
Merit: 3012



View Profile
November 14, 2013, 09:13:48 AM
 #4

Salut!

Din pacate, rammy cam are dreptate, tot pe forum s-a dezbatut mult si problema cu dificultatea in crestere, iar un 6870, chiar si tinut 24/7 nu mai produce suficient incat sa-si castige curentul pe care-l consuma Tongue.
Ca sa nu mai zic de minat cu procesorul.
Intr-adevar, exista cateva monezi care, prin design, sunt construite astfel incat sa se poata mina eficient doar cu procesorul.

Pentru un hands-on experience, incearca, nu strica sa vezi cum e sa minezi Smiley.

Petherb (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 14, 2013, 09:49:02 AM
 #5

Am inteles ca nu mai e rentabil cu ce am eu Angry

dar am gasit o moneda noua si care cred ca merita sau care promite multe pe viitor macar cu numele Smiley https://cryptocointalk.com/topic/1408-deutsche-emark-dem-information/

si tot ma chinui cu setarile din cgminer
Petherb (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 14, 2013, 09:57:23 AM
 #6

Smiley) ma intreb daca cineva s-a gandit sa faca un e-leu virtual ca sa sprijinim lipsa banilor din buzunare:))
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3808
Merit: 3012



View Profile
November 14, 2013, 01:06:42 PM
 #7

Acum ceva luni bune de zile, cand nu era toata puzderia asta de monezi alternative(dintre care majoritatea total inutile), mi-a trecut prin cap ideea asta. Dar este greu sa gasesti un model functionabil si folositor.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!