Bitcoin Forum
April 19, 2024, 11:52:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Yerli ICO ve Coin Hakkında  (Read 615 times)
yerlivemillicoin (OP)
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile WWW
June 06, 2018, 03:58:56 PM

Quote from: Leteravian

Yerli ve milli olabilmesi için devlet tarafından desteklenmesi gerekiyor üyelik profiline yerli ve milli yazarak 2 tane süslü yazılar yazıp google form hazırlayarak milli olunmuyor be kardeş çok denediler yemedi bunlar daha yenilikçi ol... Kendi milletini de ütmeye çalışma burada ayıptır bizleri salak olarak gördüğüne mi yanayım dolandırmaya çalıştığına mı karar veremedim...

Merhaba Leteravian;

Milli' lik konusunda seninle aynı düşünceleri paylaşmaktayız. Projemiz kimseyi aldatmaya ya da dolandırmaya yönelik değildir. Forumdaki mesajlarımıza bakarak aynı düşüncede olduğumuzu görebilirsin.  Wink
1713527562
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713527562
Reply with quote  #2

1713527562
Report to moderator
1713527562
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713527562
Reply with quote  #2

1713527562
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yerlivemillicoin (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 06, 2018, 04:12:33 PM

Tabi bu dönem yerli milli dönemi. Her gün mitinglerde, haberlerde saatlerce dinliyoruz yerli milli x-y-z-t. Şu anda bir yalan furyası gidiyor.

Bizim blockchaine entegre olmamız gerekirken bu dolandırıcılar da çıkmış blockchain adı altında insanları s.kmek için yerli milli laflarını kullanıyorlar başka bir şey de değil. Biliyorlar ya şu anda diriliş dönemimiz yerlilik millilik ön planda insanlar bu laflara inanıyor güveniyor. sallayın bakalım. Tuttuğunuzu becerin bakalım kaç para kaldırabileceksiniz.

Merhaba thetis;

Yerli ve millilik hakkındaki görüşümüzü şu mesajda belirttik.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3332503.msg37282684#msg37282684

Eleştiri yapabilir,  kızabilir, hatta argo da kullanabilirsiniz; ancak söylediklerinizin çogunun terbiye sınırlarının dışında olması gerçekten üzücü.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 06, 2018, 08:48:17 PM

yerli milli iyi güzel de... benim genel olarak söyle bir sorum var (merak ediyorum):

Türkiye'de ICO yapmak kanunen ne durumda? Herkes hop diye ICO yapabiliyor mu? Bunun kanunen yerine getirilmesi gereken kriterleri vs. var mi? Bu konu hakkinda kesin bilgiyi nereden edinebiliriz?

Dandik bir cekilik yapip müsterilere 1-2 oyuncak, flash bellek, telefon verebilmek icin bile milli piyango idaresine para yatirip kayit yaptirmak, noter vs. islerini halletmek gerekirken... Bu kadar paranin toplanabilecegi bir ICO icin hic mi böyle kanuni sartnameler yok???
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
June 08, 2018, 08:15:15 AM

Çoğu yorumları şaşkınlıkla okudum, bu girişimciliği baltalamak gibi bişey. Projeyi başlatacan vatandaşı tanımam etmem yalnız çok seviyesizce yorumlar var. Arkadaşlar çok dolandırıcılık olduğu doğrudur da, yapan adamında hevesini kaçıyorsunuz. Bekleyip görecez adamlar neci, hedefleri nedir ? projeler nedir.

Bence sizin kendinizi kanıtlamanız için güzel projeler yapmanız lazım. Misal bounty kampanayaları, insanlara dağıtım yapım ve güçlü borsalara açılın. Özellikle yerli borsalardada işlem görmeniz lazım...

Tavsiyede bir yana yukarıda arkadaşın dediği gibi, bu işlerde kanunen engel varmı ? Önünüz açıkmı ?
yerlivemillicoin (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 08, 2018, 04:45:32 PM

yerli milli iyi güzel de... benim genel olarak söyle bir sorum var (merak ediyorum):

Türkiye'de ICO yapmak kanunen ne durumda? Herkes hop diye ICO yapabiliyor mu? Bunun kanunen yerine getirilmesi gereken kriterleri vs. var mi? Bu konu hakkinda kesin bilgiyi nereden edinebiliriz?

Dandik bir cekilik yapip müsterilere 1-2 oyuncak, flash bellek, telefon verebilmek icin bile milli piyango idaresine para yatirip kayit yaptirmak, noter vs. islerini halletmek gerekirken... Bu kadar paranin toplanabilecegi bir ICO icin hic mi böyle kanuni sartnameler yok???

Merhaba Lydian,

Yurtdışında başarılı örnekleri bulunan (eth,eos vb.) , bizim klasik anlamda bildiğimiz bir " ico  " , Türkiye'deki yasal mevzuatlar gereğince yapılamaz. Ancak " ico süreci" mevzuatlarımıza uygun şekilde kısmen entegre edilebilir. ( kesin bilgi  Smiley )

İco 'dan önce yasal olarak, "şirketlerin kuruluş aşamasında sermayelerini 3.şahıslardan tamamlamak" gibi bir kavramın yasalarımıza girmesi gerekiyor.  Bu konuda da bir yasamız var, ancak sadece yasa yeterli olmuyor, ilgili kurumların mevzuat yazıp düzenlemesi gerekiyor. O yüzden şu an bu paragrafta bahsettiğim konu da henüz tam olarak yasallaşmadı.

Yukarıda bahsettiğim süreçler bittikten sonra, sermaye ve sermayedarlarla ilegili olan " ico " hakkında yasa yapılabilir.

Bizim projemiz bu konuda bu sorularınızı yanıtlayacağınızı düşünüyorum
yerlivemillicoin (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 08, 2018, 04:50:55 PM

Çoğu yorumları şaşkınlıkla okudum, bu girişimciliği baltalamak gibi bişey. Projeyi başlatacan vatandaşı tanımam etmem yalnız çok seviyesizce yorumlar var. Arkadaşlar çok dolandırıcılık olduğu doğrudur da, yapan adamında hevesini kaçıyorsunuz. Bekleyip görecez adamlar neci, hedefleri nedir ? projeler nedir.

Bence sizin kendinizi kanıtlamanız için güzel projeler yapmanız lazım. Misal bounty kampanayaları, insanlara dağıtım yapım ve güçlü borsalara açılın. Özellikle yerli borsalardada işlem görmeniz lazım...

Tavsiyede bir yana yukarıda arkadaşın dediği gibi, bu işlerde kanunen engel varmı ? Önünüz açıkmı ?

Merhaba nefsim,

ico süreciyle ilgili cevabımız yukarıdadır, umarız senin soruna da yanıt olabilir.

Bounty konusunda, açıkçası türk projelerinde görülmemiş şeyler olacak diyebilirim.  Wink

Borsa konusu daha sonra belirlenecek.

Projeleeimiz ve hedeflerimiz de ise çok açık , paylaşımcı ve takip edilebilen bir süreç içinde olacağız. Yavaş yavaş proje sitesi, önümüzdeki yol vb. gibi şeyleride netleştireceğiz.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 08, 2018, 06:12:19 PM

Kimse yanlis anlamasin - kimse de kusuruma bakmasin:

- Anket yapilmak isteniyor, anket hazirlanmis ama anket sorulari cikarilacagi bahsedilen coin ile uzaktan yakindan alakasiz sorular. Bilindik kripto paralar ve sürecleri hakkinda sorular sorulmus. Üniversite sinavlarinda sanki "Okuma yazma biliyor musunuz?" gibi bir soru olmus bunlar...

- Proje hakkinda bilgi nerede? Bu proje hangi soruna veya sorunlara cözüm ile geliyor? Yapilacak proje ve hedef kitlenin cözüm beklentileri ile alakali tek bir soru yok ankette...

- Proje ile yine hic bir ele alinasica bir bilgi olmadigi icin "yerli ve milli coin" basligi altinda neden bu konu acildi? Projenizi neden tanitmiyorsunuz? En azindan projeniz nelere cözüm? Neler vaad ediyor?

- 3 sayfa yazilmis ama tek bir bilgi yok. Sadece YERLI ve MILLI kavramlarina vurgu yapilmis.

- Yerli ve milli: iyi güzel... Bu kriptopara piyasasinda yerli ve milli kavramlari en son cezbedenler olacaktir. Yerli ve milli diye kimse yatirim yapmaz, kimse projeye bakmaz, kimse kullanmaz. Öyle olsa sokakta tofas'tan baska arac (ki o bile yerli degil) göremezdik...

- Sirf bu yukaridaki sebeplerden dolayi kimse tarafindan ciddiye alinacagina inanmiyorum.

- Bu konu altinda anca post kasabiliriz...
yerlivemillicoin (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
June 08, 2018, 08:28:30 PM

Tekrar merhaba Lydian, öncelikle anketimize katıldığın için teşekkür ederiz, eleştiriler ile gelişeceğimizi ilk andan bu zamana kadar vurguladık. Bu yüzden bu olanağı sağladığın için de teşekkürler.Bazı sorularını birleştirerek yanıtlayacağım.

- Anket yapilmak isteniyor, anket hazirlanmis ama anket sorulari cikarilacagi bahsedilen coin ile uzaktan yakindan alakasiz sorular. Bilindik kripto paralar ve sürecleri hakkinda sorular sorulmus. Üniversite sinavlarinda sanki "Okuma yazma biliyor musunuz?" gibi bir soru olmus bunlar...

Aslında anketin tamamlanmasıyla ortaya çıkacak olan şey, tam anlamıyla seninde bahsetmiş olduğun şey olacak : " kriptocoin dediğimiz şeylerin asıl abc'sini biliyor muyuz?"

Çünkü bu herşeyden daha önemli, projenin temelini oluşturan sorunlardan bir tanesi bu.

-Proje hakkinda bilgi nerede?
Yapilacak proje ve hedef kitlenin cözüm beklentileri ile alakali tek bir soru yok ankette...
En azindan projeniz nelere cözüm?
Neler vaad ediyor?

Gerek Whitepaper olsun, gerek yol haritası olsun; bunu birçok katılımcı ve halka açık bir şekilde yapmak istiyoruz.Bu biraz fazla zaman alıyor, bu zamanda da sizlerle görüş ve öneri paylaşımında da bulunmak istiyoruz.(yakında buna katılımcı olma yolu açılacak)

Proje hakkında ayrı ayrı bir kaç mesajda bir çok konuya değindik, aşağıya şöyle bir özet yaptım.

(( Özel mesaj ya da mail aracılığıyla da daha detaylı bir bilgi verebilirim.Teşekkürler yorumlarınız için, çünkü bilgi sahibi olan sizin gibi üyeler ile daha verimli olarak kendimizi anlatabiliyoruz. ))

Değerli forum üyeleri,

Eğitim, her konuda olduğu gibi kriptopara piyasasında da çok önemlidir. Türkiye' de günümüzde yasal addedilen sermaye ve para piyasalarında yatırım yapabilmek için teste tabi tutulur (bağlayıcılığı olmasa bile) ve belirli fonlara yatırım yapabilmek,  yüksek montanlı , yüksek riskli işlemler gerçekleştirebilmek için " nitelikli yatırımcı" olmanız gerekmektedir. Bu ülkemizin sosyo-ekonomik yapısı gereğince, gelir seviyesi düşük ve finansal piyasalar hakkında bilgisi zayıf insanlari bu tarz işlemlerden uzak tutabilmek için alınmış bir karardır.

Giriş çıkışın serbest , riskin yüksek (dolayısıyla kazancın da yüksek) olduğu kriptopara piyasaları, bu piyasaları bilmeyen sıradan insanlar için deyim yerindeyse adeta " az zamanda az sermaye ile yüksek kazanç vaad eden piyangolar" olarak görülmektedir. Böyle bir ortamda da bu insanların ilgisinden yararlanarak, yüksek kazanç vaad ederek para toplayan yapılar hızla türemişlerdir ve hala türemektedirler.

Bu illegal para toplayan yapılar popüler sloganlar kullanarak, yaptıkları işleri yasallaştırmaya çalıştırmakta ve toplum gözünde kredisi olan kelimeler ile kendilerine suni bir güven yaratarak bunu bir kalkan olarak kullanmaktadırlar.

Eğitim, yukarıda bahsettiğimiz konuların çözümü için gerekli olan yegane şeydir. Kriptopara piyasasını bilen kişiler bu konuda birer eğitim neferidir.

Yerli ve milli coin projemiz tüm bu bahsettiklerimiz ışıgında, doğru dürüst, açık bir kriptopara projesi olacaktır. (şimdilik, mzamızdaki twitter ve mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.)

Merhaba arkadaşlar,

Projemiz ilerledikçe -Yerli ve Milli Coin - projemizin de yol haritası belli olmaya başladı. Yol haritası açıklanana kadar ve diğer sosyal medya ayağı, web sitesi canlı yayına geçene kadar -Yerli ve Milli Coin- özlleiklerinden bahsedeceğim.

Yerli ve milli coin projemiz, "dağıtık kayıt defteri" teknolojisini kullanır.

Yerli ve Milli Coin
  --GÜVENLİDİR--

Yapılan her işlem bu "deftere" katılımcılar tarafından kayıt edilir.
Her katılımcıda bu defterin "aslı" mevcuttur,bu yüzden değiştirilemez.

Yerli ve Milli Coin
  -- Şeffaftır --

"  Dağıtık kayıt defteri" üzerine kaydedilmiş HER İŞLEM, sınırlama olmadan sadece bir internet sayfası aracılığı görülebilir; takip edilebilir

Yerli ve Milli Coin
  --Aracısızdır--

"  Merkezi olmayan" dağıtık bir ağ üzerinde tutulan yerli coin; cüzdan sahibi olanlar arasında ARACI OLMAKSIZIN gönderme ve alma işlemi yapabilir.

Yerli ve Milli Coin
  --  HIZLIDIR--

Eşten eşetransfer teknolojisi ile 7 gün, 24 saat ve tatil günleri farketmeksizin dilediğiniz gün para transferinizi gerçekleştirebiirsiniz.

alp.uysal
Newbie
*

Activity: 7

View Profile WWW
June 20, 2018, 02:34:02 PM

ico ile dünya rahat rahat tanıtım yapmak duruken neden yerli ve milli olarak hizmet daraltılır anlamıyorum.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 20, 2018, 02:38:06 PM

Kimse yanlis anlamasin - kimse de kusuruma bakmasin:

- Proje hakkinda bilgi nerede? Bu proje hangi soruna veya sorunlara cözüm ile geliyor? Yapilacak proje ve hedef kitlenin cözüm beklentileri ile alakali tek bir soru yok ankette...

- Proje ile yine hic bir ele alinasica bir bilgi olmadigi icin "yerli ve milli coin" basligi altinda neden bu konu acildi? Projenizi neden tanitmiyorsunuz? En azindan projeniz nelere cözüm? Neler vaad ediyor?

- 3 sayfa yazilmis ama tek bir bilgi yok. Sadece YERLI ve MILLI kavramlarina vurgu yapilmis.

- Yerli ve milli: iyi güzel... Bu kriptopara piyasasinda yerli ve milli kavramlari en son cezbedenler olacaktir. Yerli ve milli diye kimse yatirim yapmaz, kimse projeye bakmaz, kimse kullanmaz. Öyle olsa sokakta tofas'tan baska arac (ki o bile yerli degil) göremezdik...

- Sirf bu yukaridaki sebeplerden dolayi kimse tarafindan ciddiye alinacagina inanmiyorum.

- Bu konu altinda anca post kasabiliriz...

Arkadaşın yazarken ki yaşadığı hiddeti ben okurken hissettim  Grin

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Razor5
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
July 08, 2018, 11:45:01 PM

Bir sürü yerli coin ve ico projesi görüyoruz ama malesef nerdeyse hepsinde bir iş yada girişim göremiyoruz umarız ki daha aktif olur ileride:)

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
bzk01
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 09, 2018, 01:49:49 AM

Yapıyoruz yaptık çok az kaldı terimleri aslında hiç başlanmamış projelerin fizibilite aşamasıdır. İCO ya grmek için Ciddi bir sermayye ve o sermayeyi yönetebilecek uzmanlara ihtiyac vardır. bunlar olmadan söylenen hiçbir söz gerçekçi degildir.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: