Bitcoin Forum
June 28, 2024, 03:11:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: altcoin sepeti yardım  (Read 241 times)
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
April 17, 2018, 10:28:12 AM

Merhaba,

Aralık ayından şubat ayına kadar önüme ne gelirse ucuz bulup 10 ar 20 şer 50 şer 100 er saçma sapan aldığım  coinlerime hiç dokunmuyordum aldım ve unuttum diyerek fakat artışta ve düşüşte hold yerine  trade yapsaydım yatırdığım paranın bu kadar kayıba uğramayacağını gördüm , en azından satıp alttan alsaydım  fakat elimde o kadar çok coin varki takibi çok zor ve sürekli cüzdana atıp geri almak çok zahmetli.Bu yüzden holdlayacağım coinlerin yanı sıra geleceği parlak olmayan coinleri satıp ufakta olsa elime geçen btc miktarı ile trade yapmayı düşünüyorum.Liste aşağıdaki gibidir. Elememde yardımcı olursanız sevinirim Grin

Oyster Pearl PRL   
UTRUST UTK   
Elixir ELIX   
SophiaTX SPHTX   
IoT Chain ITC   
Block Array ARY   
VeChain VEN   
Flixxo FLIXX   
SunContract SNC   
INS Ecosystem INS   
Request REQ   
Fortuna FOTA   
Red Pulse RPX   
Ambrosus AMB   
EncrypGen DNA   0
Enjin Coin ENJ   
Telcoin TEL   
Digibyte DGB   
Odyssey OCN   
Monetha MTH   
Restart Energy MWAT
Snovio SNOV   
SelfKey KEY
carVertical CV   
Trinity TNC
DeepBrain Chain DBC   
THEKEY TKY   
DeepOnion ONION   
Agrello
Sonm
Zoin
Stakenet
Zilla
Canya

Hst, icx, zrx,bat,vibe, sub,poa ,appc  de vardı ama trade için sattım uygun anlarında özellikle hst icx ve zrx almak istiyorum düşüş yaşarlarsa.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2018, 10:49:00 AM

Hocam ne kadar karışık bir sepet yapmışsınız böyle:) Bu kadar coinle trade yapmak da zor olurdu zaten. Hangi birini araştırıp takip edeceksiniz ki.
Ben çoğunu bilmiyorum bu septenizdekilerin. Sadece son satırda bahsettiğiniz ZRX için ümitliyim, almanızda fayda var bence. Eleme yapmanız için zaten birazdan arkadaşlar gelirler tavsiye vermeye.
Cesaretinizden dolayı ayrıca kutluyorum.
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

View Profile
April 17, 2018, 11:02:03 AM

Hocam ne kadar karışık bir sepet yapmışsınız böyle:) Bu kadar coinle trade yapmak da zor olurdu zaten. Hangi birini araştırıp takip edeceksiniz ki.
Ben çoğunu bilmiyorum bu septenizdekilerin. Sadece son satırda bahsettiğiniz ZRX için ümitliyim, almanızda fayda var bence. Eleme yapmanız için zaten birazdan arkadaşlar gelirler tavsiye vermeye.

Bilgisayara virüs girmişti yıllar önce o zaman virüslü dosyaları açmak için bitcoinle ödeme istemişlerdi ben de ne olduğunu bile bilmeden alıp göndermiştim 1500 tl yatırıp o da 2küsür bitcoin ediyordu sanırım .Aralık ayında bitcoin patlayınca ben almıştım bundan bir bakayım hesapta hiç kalmış mı dedim kontrol ettiğimde yaklaşık  5000 tl lik bitcoin kırıntısı kalmıştı .Haydan gelen huya gider deyip önüme ne gelirse almıştım o parayla bilinçsizce  o yüzden bu kadar karışık  Grin.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2018, 11:10:34 AM

Vay beeee:) Böyle hikayeler hep yabancılardan gelirdi okurduk buralarda, ne şanslı insanlar var derdik. Sizin ki de benzeri olmuş. Kötü başlamış tabi virüs olayıyla ama sonu hayırlı olmuşa benziyor.
Başınıza gelenle ilgili bir konu açıp detaylandırsanız aslında baya bi ilgi çeker forumda. Hayırlı olsun yatırımlarınız şimdiden, bol kazançlar diliyorum;)
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
April 17, 2018, 12:07:40 PM

çok dallanıp budaklanırsan hiçbirşey anlamazsın bence en fazla 10 tane sağlam altcoine girilip hodl yapmak yok ben çok garanticiyim dersen ethereum ve ya litecoin neo monero alıp beklemek de olabilir

mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
April 17, 2018, 12:29:08 PM

Hocam elinizde ki coinlerin çoğunu bilmiyorum malesef ve bu yüzden neleri satacağını değilde neleri saklayabileceğinde sana tavsiye verebilirim anca Cheesy VeChain ve INS yi sakla derim VeChain zaten bilindiği üzere gelecek için çok şey vaat eden bir coin aynı zamanda bir o kadar da popüler. INS ye gelirsek ben fikirlerini oldukça mantıklı buluyorum eğer güzel adımlar atarsalar güzel kazançlar sağlarlar.

jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 17, 2018, 12:30:08 PM

Sepeti daraltmakta fayda var, Biz de sana öneride bulunuruz fakat kendi araştırmaların neticesinde bir altcoin grubu oluşturman daha iyi olur. Ben şu anda etherum bulunduruyorum elimde ama ekleyecek olsam;

Dogecoin (ADA)
Riplle (XRP)
Litecoin
VeChain (VEN)

bunlardan da almayı düşünürdüm. Daha önce de dediğim gibi kendi araştırmalarını da yap öyle karar ver
whitebirds
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
April 17, 2018, 12:31:10 PM

Çok fazla seçenek var, bence flixx vechain neblio gibi beklentisi fazla olan projelere yönelmek lazım, kimsenin bilmediği coinler daha riskli sayılabilir.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1632

View Profile WWW
April 17, 2018, 12:58:08 PM

İlk bakışta bu listeden DGB'yi iyi yakalamışsınız, bunun yanına 2. sırada şu an çok ucuz fiyatta olan BAT'ı tekrar ilave edin. Böyle token'lara yönelik bir portföyde ilk 5'te olması gerekir BAT'ın.

Monetha, PRL, ELIX, AMB, INS, ONION, DBC üzerinde durulması gereken projeler, araştırmalarınızı derinleştirerek ikna olduğunuz takdirde bunlara yatırım yapmanızı öneriririm.

Yalnız ONION, Deep Brain Chain ve SONM gibi projelerin muadilleri ve ciddi rakipleri olduğunu da belirtmek gerekir, benzersiz ve rakipsiz bir use case'i sunabilmesi o crypto için çok büyük avantaj olur.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 17, 2018, 01:34:06 PM

tamamen yeni sepet düşünürsen ve trade uzak durup 3 yıl hodl yapabileceksen;
%35 icx, %25 wan coin, %15 bnb , %15 neo, %10 zrx den oluşan bir altcoin sepeti tavsiye edebilirim. tabi kripto yatırımının çok riskli bir yatırım türü olduğunu hatırlatarak.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
April 17, 2018, 01:39:46 PM

Ben bunların içinden işe yaramaz gördüğün erc20 tokenleri çıkarmanı öneririm. Bunun yerine son dönemde iyi kazandıran ve potansiyeli olan blockchain projelerine yönelmen iyi olabilir.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

View Profile
April 17, 2018, 01:43:15 PM

Teşekkür ederim sizden gelen bilgilerle ve yönlendirmelerle  beraber kendim de araştırarak bu çöplüğü temizleyeceğim umarım Cheesy.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
April 17, 2018, 04:24:55 PM

Hocam risk nedir diye sorsalar açar senin sepeti gösteririm. İnşallah araştırma yapıp girmişsindir. 3 te 2 sini tanımıyorum.
Çok olduğu için detaylı yazmak zor, küçük harflerle yazdıkların özellikle umut verenler.

zrx ,bat,vibe, sub,poa , appc

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 17, 2018, 04:50:59 PM

Ne kadar az bilinen coin/token varsa sepette toplanmış. En bilinenleri Ven, zrx, sub yanlışlıkla eklenmiş gibi duruyor  Smiley .
Kucoin sepeti mi?
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
April 17, 2018, 04:55:59 PM

Yorumları okumasam direk aman hocam ne yaptın diye girişirdim fakat madem cebinden çıkan bir para yok o zaman sorun da yoktur Smiley

Bu coinler arasında ben INS'e yatırım yaptık birtek. Çok umutluyum. Diğerlerini bilmiyorum ama hodl olarak tutarsan elbet zarar etmeden hatta duruma göre katlayarak çıkarsın.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
April 17, 2018, 05:08:21 PM

Bilgisayara virüs girmişti yıllar önce o zaman virüslü dosyaları açmak için bitcoinle ödeme istemişlerdi ben de ne olduğunu bile bilmeden alıp göndermiştim 1500 tl yatırıp o da 2küsür bitcoin ediyordu sanırım .Aralık ayında bitcoin patlayınca ben almıştım bundan bir bakayım hesapta hiç kalmış mı dedim kontrol ettiğimde yaklaşık  5000 tl lik bitcoin kırıntısı kalmıştı .Haydan gelen huya gider deyip önüme ne gelirse almıştım o parayla bilinçsizce  o yüzden bu kadar karışık  Grin.

vay be hocam belkide o 5000 tl ile siz 100 000 tl para kazanacaksınız her hayırda bir şer her şerde bir hayır dedikleri bu olsa gerek  Cheesy keşke almadan önce foruma bir danışsaydınız o zaman bu kadar çok değilde az ve gelecek görülen tokenler yada coinlerden önerilirdi size umarım kazanırsınız
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
April 17, 2018, 05:56:49 PM

Digibyte'a yatırım yapabilirsiniz, aralarından doğru düzgün bildiğim tek coin! Ve ya hepsini satıp borsalara yeni giren, önü açık, fazla uçmamış projelere bakabilirsiniz. Bol kazançlar...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 17, 2018, 06:07:12 PM

Hepsini okudum elemek imkansız çünkü hepsine yakını %90 ı çöp coin hocam Smiley Siz en iyisi ne var ne yok satın. En başta btc ethereum alarak kendinize +3 coin daha belirleyin. 5 coinlik sepet yapın. Hem yönetmek basit olur hem de riskleri az olur
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

View Profile
April 17, 2018, 06:54:55 PM

Aslında elimde hep bilindik coinler vardı tron ripple cardano stellar  gibi ama sonrasında bunlar öyle bir düştüki tövbe ettim popüler  coin almaya  Cheesy. O yüzden işk etapta appc vibe bat icx zrx ven i kıyamadığım için binance da bırakıp kucoine geçiş yaptım sonra olaylar gelişti Smiley Çoğu  coinden   minik miktarda var elimde zaten.  Şuan içimi sadece icx ve zrx yakıyor .
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 17, 2018, 06:59:35 PM

Hocam bu nasıl bir sepet. Her telden var. Takibi zor.. Haydan gelen huya gider diyorsanız diyecek bir şeyde yok.
3-5 altcoin olsa takibi de kolay olur. Riskide minimize etmiş olurdunuz.

YERİNİZDE olsam, çoğunu satar, araştırır güvenilir olan altlara yatırım yapardım. 3-5 tane olsa yeter.
Mesela icx, zrx, nano vb.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: