Bitcoin Forum
May 25, 2024, 07:36:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Devran Nereye Kadar Döner?  (Read 999 times)
rumblesix (OP)
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
April 17, 2018, 01:15:15 PM

Merhaba arkadaşlar,

Ben son 3 aydır bounty'lere katılıp duruyorum. Çeşitli görevleri vs. yapıyorum lakin bugün aklıma birşey takıldı. Bu bounty dönemi nereye kadar devam eder? Yakın bir tarihte bu dönem kapanır mı yoksa yerine başka bir model marketing mi gelir? Bu konu hakkındaki yorumlarınızı ve öngörülerinizi öğrenebilir miyim?
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
April 17, 2018, 03:08:29 PM

Şu an uygulanan bounty modeliyle projeler ceplerinden hiç fiat para çıkarmadan reklamlarını yaptırabiliyorlar. Ayrıca bu piyasada reklamın iyisi kötüsü olmaz  modelinin işlediğini düşünüyorum. Bounty sayesinde binlerce kişi bir projenin tanınmasını sağlıyor. Her ne kadar kuru gürültü gibi gözüksede, piyasa içinde bilinirlik ve farkındalık yaratmak ,ki en önemlisi de bu, açısıdan oldukça faydalı bir yöntem.
Öte yandan kötü piyasa koşullarıyla icolara yapılan yatırım miktarı oldukça düştü. Doğal olarak bounty katılımcılarına da adam akıllı ödeme yapılmıyor. Piyasada ki ico çöplüğü, icolara karşı devletlerin tutumu da göz önüne alınınca ileride bounty kampanyası katılımcıları olarak bizi kötü günlerin beklediğini düşünüyorum.
rumblesix (OP)
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
April 17, 2018, 03:12:34 PM

Evet, 3 aylık bir geçmişim olmasına rağmen piyasanın durumu yüzünden sıkıntılar yaşanmaya başladığının farkındayım. Lakin bu durum ilelebet böyle sürmeyecektir. Benim asıl merak ettiğim ico'lar başka bir modele doğru kayarlar mı yoksa tamamen bırakırlar mı?
SplashHunter
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
April 17, 2018, 03:16:41 PM

merhaba, biraz konu dışı ama yeni geldim aranıza Smiley
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 17, 2018, 03:18:50 PM

Ben ödül kampanyalarının istenilen amaca tam olarak hizmet ettiğini düşünmüyorum.
Bunun mutlaka farkındadırlar ama yeni çalışmalar yapılıyor mudur bilmiyorum

klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 17, 2018, 05:22:26 PM

Bilemeyiz ya sonu gelir yakın zamanda yada yeni çağın para birimi olur bizim istediğimiz tabiki para birimi olması
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 17, 2018, 09:02:34 PM

o kadar çoğaldı ki, o kadar çok insan var ki ilgilenen... çoğuda maalesef işe yaramayan kampanyalar.. yakındır sonu..
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 17, 2018, 10:04:21 PM

bu bounty sistemi için özel bir site hazırlansa çok tutar. sadece icolar için değil.

markaların reklamlarıda bu şekilde yapılabilir. marka 10.000tl peşin öder kampanya için.

insanlar sosyal medyadan paylaşır. daha sonra ödüllerini alırlar.

miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
April 17, 2018, 10:23:16 PM

bu bounty sistemi için özel bir site hazırlansa çok tutar. sadece icolar için değil.

markaların reklamlarıda bu şekilde yapılabilir. marka 10.000tl peşin öder kampanya için.

insanlar sosyal medyadan paylaşır. daha sonra ödüllerini alırlar.

Bu var ki, bountyhive bunun gibi bir servis işte.
Benim merak ettiğim ise bu kampanyalar ne kadar etkili, gerçekten işe yarıyorlar mı?
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
April 17, 2018, 10:31:23 PM

Şu an adamlarda kazanıyor bizde kazanıyoruz. İkimizin de cebinden para çıkmıyor diyebiliriz. O yüzden uzuncs bir süre daha sorun olmadan devam eder. Bir sıkıntı cikacagini düşünmüyorum ben
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 17, 2018, 10:40:22 PM

Bounty gibi ücretsiz tanıtım yapma imkanları varken alternatif sistemlerin çıkacağını pek sanmıyorum yakın zamanda. Çoğu ico zaten bounty menejerlere para vermeden kendi bountylerini kendileri yapıyor.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
April 18, 2018, 05:28:09 AM

şu anda başka bir yöntemi olmadığı için daha başarılı bir yöntem vardır elbette ama bounty şu anda ücretsiz ve ekip için herhangi bir yükü yok. ekipler yeni bir tanıtım şekli için uğraşmaz zannetmiyorum ama bununla ilgili bir fikir doğup onun üstünden bir token üretilebilir bir ico yapılabilir. işi sadece pr olan. tabi oladabilir bilmiyorum.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
April 18, 2018, 06:45:41 AM

Gittiği yere kadar daha doğrusu ICO'lar çıkmaya devam ettiği, sürekli yeni proje çıktığı sürece bountyler de devam edecek çünkü bu forum bu işin membağı. Projesini tanıtmak isteyen foruma uğramak ve burada tanıtım yapmak zorunda. O yüzden ICO'lar tamamen yasaklanmadağı sürece bountyler devam edecek...
SplashHunter
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
April 18, 2018, 07:10:56 AM

Bende mi bir ico çıkarsam. 1 ETH ile işi çıkarırım. Nasıl olsa çıkarttığım tokenden dağıtacağım:) --> Herhalde mantık bu olsa gerek.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
April 18, 2018, 09:21:58 AM

hemen her yerde en ufak cebinden para çıkmadan icolar reklamını yaptırıyor. biraz da kendisinden katıp paralı reklam verdiğinden yine bir yerlere geliyorlar. bountyden verdikleri ödül için yine para harcamıyorlar. kendi ürettikleri tokenleri veriyorlar. onlar mutlu, bountyciler mutlu anladığım o. yanlışım varsa düzeltin.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
April 18, 2018, 06:52:10 PM

Bitcointalk ve bountyler birbirleriyle klasiklesmis, birbirlerinin ellerini güclendiren ikililer. Yani aslinda tam bir özdeşleşme söz konusu. Bir gelenek olusmus durumda. Ornegin bir ico yapipta bunun karsiliginda bitcointalk signature campaigne yapilmazsa işin olmazsa olmazi gelenegi hakim olmus ki bu cok olumlu. Toplulugun birbirine sahip cikmasi budur iste. Biz bir avuc kisiler birbirimiz sayesinde bu sekilde daha buyuyebiliriz ancak. Bu sekilde daha mutlu olabiliriz. Baska bir forumda bu kadar birbirine sıkı sıkıya kenetlenmis grup olusum goremezsiniz. Birakin görmeyelimde..
CavitasOris
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
April 19, 2018, 02:46:24 PM

İco çöplüğü yüzünden artık pek de bir şey kazandırmamaya başladı tekrardan al sat a dönücem sanırım
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
April 19, 2018, 07:48:58 PM

Aslına bakarsanız yavaş yavaş bountylerde airdroplar gibi sona geliyor gibi gözüküyor en azından bounty katılımcıları için böyle diğer taraftan ico sahipleri eminim bu işten memnunlardır. Belki bounty işi sonlanmaz ama bounty miktarlarının tatmin etmemesi sonucu ya daha kaliteli içerikler ortaya çıkmaya başlayacak yada bounty katılımcıları bu işe dur diyecek hep beraber göreceğiz.
ST39
Member
**

Activity: 167
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 09:56:24 PM

İnsanlar bu formda gerçekten çok kıymetli bilgiler ediniyor..Form nerdeyse btc ile doğumlu ve kendini geliştiriyor büyük topluluklara ulaşabiliyor buda onu kıymetli yapıyor
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
April 19, 2018, 10:11:23 PM

Bence bu bountylerden kazanmamız bitcoinin gerçek anlamda ödeme yöntemi olarak kullanılacağı günlere kadar devam eder ve zamanı gelince az kazandırsa da devam eder
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: