Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:53:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Benzinin Litresi 6 TL olsa nasıl tepki verirsiniz?  (Anket)
Çok pahalandığını düşünürüm, fiyatının düşmesini isterim. - 4 (10%)
Benzininin fiyatını düşürmek için yapıcı eleştirilerde bulunurum. - 7 (17.5%)
Devletin yanlış yönetildiğini düşünürüm. - 14 (35%)
Devleti temsil eden, devletin itibarı olan, devletin başına hakaretler savururum. - 5 (12.5%)
Halka hakaret ederim. Benzinle halkın demokratik seçimi arasında bir bağlantı kurmaya çalışırım - 8 (20%)
Benzin fiyatları, Benzinin Varil fiyatları arttığı için artıyor. O yüzden normal karşılarım - 2 (5%)
Total Voters: 40

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Benzinin Litresi 6 TL olsa nasıl tepki verirsiniz? (Anket)  (Read 579 times)
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 02:45:13 PM

Kusura bakmayın ama benzin kaç para? Bu ne kadar saçma bir sorudur.
neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 03:33:13 PM

Acınacak halimize gülüyoruz. Vergi yükünün altında eziliyoruz. Japonlar arabayı ülkelerinde 2.0 3.0 v6 benzinli yapıyor. Bizim için 1.5 diesel falan yapıyor
F_ala
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 19, 2018, 03:47:30 PM

ahaha şıklar çok hoşuma gitti özelliklede
Benzin fiyatları, Benzinin Varil fiyatları arttığı için artıyor. O yüzden normal karşılarım

aslında benzinin fiyatı artmıyor benzin lobisinin ülkemizde oynadığı oyunlar seçeneği de olabilirdi  Grin
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 19, 2018, 06:47:37 PM

Benzinin fiyatı harbiden çok yükseldi. yani ister iç mihraklar deyin, ister dış mihraklar deyin, ben anlamam ben petrole gidince orada kaç para yazdığına bakarım.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111
Merit: 1

View Profile
April 19, 2018, 07:22:49 PM

Zamları benimsedik artık normal gelir oldu tepki bile veremiyoruz.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
April 20, 2018, 07:43:36 AM

+ Benzininin fiyatını düşürmek için yapıcı eleştirilerde bulunurum.

ülkenin her yeri zam oldu yapıcı eleştiri yaparım da dinlemezler ki
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
April 20, 2018, 10:30:53 AM

hataları yeni hatalarla düzeltemezsin. şu anda yapılanların hepsi daha büyük hatalardır.

düzeltmek istediklerine de inanmıyorum zaten. O yüzden seçim olsun bütün ekonomi, ekonomiyi bu hale getiren adamın elinde patlasın. Yoksa başımızdan indiremeyeceğiz biz bunu.
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
April 20, 2018, 11:05:29 AM

Ne güzel memleket..Meydanlarda artık dış ülkelere bağlı eski Türkiye yok, her kararı kendisi alıyor diye anıracaksın..Sonra benzin 6 lira oldu dış güçler yapıyor diyeceksin.
blogmute
Newbie
*

View Profile
April 20, 2018, 11:25:14 AM

şaka maka benzin 6 lirayı da aşmış durumda, yani durum belirtilenden de kötü
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
April 20, 2018, 11:26:07 AM

6 lira daha normal degerler bence. Yukselecektir ve yakinda ulasilmaz yerlere gelecektir.
Mali.sak
Member
**

View Profile
April 20, 2018, 11:58:24 AM

ben her zaman 50 liralık alıyorum zaten diyen zihniyetin ekmek pahalı, sebze pahalı demeye hakkı olamaz. bizde de bu bilinçsiz kesim yoğunluğu fazla. Ondan zaten yükseliyor devamlı birileri de hala zannediyor ki bunun sorumlusu bizim yöneticilerimizde değil. bunun sorumlusu içerdeki ve dışardaki teröristler. Allahım akıl fikir ver yarabbim.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 20, 2018, 12:15:06 PM

Bizim halkimiza mubah bence. Bu durumun duzelmesi icin once halkin bilinclenmesi gerekiyor bence. Aksi durumda yukselis kolay kolay durmayacak.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 20, 2018, 02:50:46 PM

bu ülkede tepki verilmesi artık iyice unutuldu gitti. gazoza ötv ne be. gazoz gazlı içecekler lüks tüketim oldu. illa kaynak oluşturacaksın diye hayatı daha pahalı hale getiriyorsun. çok yanlış kararlar alıyorlar. ekonominin düzeldiği de yok.
sankaneri
Member
**

Activity: 143

View Profile
April 21, 2018, 09:46:42 AM

Eskisi gibi değil artık ülkedeki hareketler. Kimse sesini çıkaramıyor devlet de halkı sömürüyor. Suriye'den gelen insanlar dükkan açarken hiçbir belge almazken bizim ülkemizin insanına ruhsat vergi zorunlu koşuluyor en basitinden.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
April 21, 2018, 09:53:34 AM

başlığı açan arkadaş "benzin yüksek ama düşse düşse en fazla 5 liraya düşer" diyerek
kısaca bu konuda hükümetin suçu yok asıl suçlu dış kaynaklar ve ben ne ekonomiden anlıyorum ne de vergileri biliyorum demeye çalışmıştır.

az biraz bilgisiyle ülkenin yanlış yönetilmesini kendi çapında savunmaya çalışmıştır.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
April 21, 2018, 10:41:22 AM
Last edit: April 22, 2018, 12:57:48 AM by forbidden

1-) Arabayı Almanya Fransa vb yapar, teknoloji, bilgi, emek harcar. Türkiye suya sabuna dokunmadan aldığı astronomik vergilerle arabayı yapandan çok kâr eder. (Kolay para)
2-) Petrol varil fiyatı üzerine minimum 3x yaparak akaryakıttan iyi kâr eder. (Kolay para)
3-) Araçların yıllık vergilerinden iyi kâr eder, bu sene yüksek zam yapmak istediler, oy veren vermeyen şahlanınca reverse yaptılar.
4-) İzmit’e, İstanbula köprüyü yaptır el oğluna, sonra millet desin ki bu köprülerden dolanarak mı geçelim domalarak mı? 3. Köprüden domalmaktan başka alternatifi yok büyük vasıtaların, ayrıca ben Samsunda yaşıyorum, ömrümde 1 2 defa veya hiç geçmeyeceğim köprüler için çocuklarım bile borçlandırıldı amk.
5-) Tüm bunlar yetmezmiş gibi ceza yazmak için kıçlarını yırtan polisler kemere, parka ota boka ceza ile açık kapamaya çalışmakta.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
April 21, 2018, 11:53:50 AM

1-) Arabayı Almanya Fransa vb yapar, teknoloji, bilgi, emek harcar. Türkiye suya sabuna dokunmadan aldığı astronomik vergilerle arabayı yapandan çok kâr eder. (Kolay para)
2-) Petrol varil fiyatı üzerine minimum 3x yaparak akaryakıttan iyi kâr eder. (Kolay para)
3-) Araçların yıllık vergilerinden iyi kâr eder, bu sene yüksek zam yapmak istediler, oy veren vermeyen şahlanınca reverse yaptılar.
4-) İzmit’e, İstanbula köprüyü yaptır el oğluna, sonra millet desin ki bu köprülerden dolanarak mı geçelim domalarak mı? 3. Köprüden domalmaktan başka alternatifi yok büyük vasıtaların, ayrıca ben Samsunda yaşıyorum, ömrümde 1 2 defa veya hiç geçmeyeceğim köprüler için çocuklarım bile borçlandırıldı amk.
5-) Tüm bunlar yetmezmiş gibi ceza yazmak için kıçlarını yırtan polisler kemere, parka ota boka ceza ile açık kapamaya çalışmak.

yalan değil yöneticilerimizin 5 maddede nasıl halkının cebine göz diktiğini anlatmışsın.
soner2136
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
April 21, 2018, 12:05:50 PM

Tepki yok mecburuz kullanmaya isyan etsekte bu bişey degiştirmez
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
April 21, 2018, 12:06:11 PM

Benzinin Litresi 6 TL olsa nasıl tepki verirsiniz?  Sizce Benzin fiyatları da çok artmadı mı?

Şimdi doğru konuşalım,

Bana kalırsa biraz fazla gibi, ama benzin dış kaynaklı olduğu için fiyatların belirlenmesinde dış kaynaklar çok etkili diye düşünüyorum, yani bizim o kadar da elimizde değil. yani olsa olsa 5 lira olur. kalanını hep yabancılar belirliyor bence.
yabancılar derken? benzin araplardan çıkıyor büyük oranda abd'nin de eli var.
Şimdi benzinin varil fiyatı her ülkeye aynı bu durumda dış güzler dediğiniz olay yalan oluyor. Tamamen senin paranın değeriyle alakalı bir durum bu yani ekonominle. Biraz fazla demişsin ama biraz değil boru gibi fazla.
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
April 21, 2018, 04:05:50 PM

Baya bir fazla ama aracım olmadığı için beni çok etkilemiyor. Aracı olanlara da geçmiş olsun,  ekonomi böyle giderse o fiyat iyice artacak.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: