Bitcoin Forum
June 14, 2024, 06:53:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Blockchain Teknolojisi İle Üç Uygulama...  (Read 121 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
April 18, 2018, 07:13:52 AM

Forbes Finans Konseyi kısa bir süre önce ‘Blockchain Teknolojisinde Üç Yakın Dönem Uygulamaları’ ile ilgili bir makale yayınladı.

Ben Taylor tarafından yazılan makale, denetim , Güvenlik ve Kripto para birimlerinde blockchain’in faydalarını kapsamaktadır . Taylor’un kapsadığı üç alan oldukça açık görünmekle birlikte, ilginç bir bakış açısı sunuyor. Forbes Finansal Konseyi elbette güvenilebilir bir isim olduğu için bu önemlidir. Onların bilgi için güvenilir bir kaynak olduğunu düşünürdüm ve bu yüzden söylediklerini not etmek isterim.

Forbes’ın denetim konusunda ne demesi gerekiyor?

Taylor kayıtları denetleme ve tutma yeteneğinin blok zincirinin ana güzelliği olduğunu savunuyor. Blockchain’i bir defter olarak görmek, işlemlerin ve izlerin kayıtlarını otomatik olarak tutan bir yer. Blok zincirinin özerkliği, onu çok güçlü kılan şeydir, işlemler kaçırılamaz veya unutulmaz. Bu yüzden Taylor ticari kullanım için blockchain kullanmanın şirketlere kâğıt üretme ve depolama ihtiyacını azalttığını düşünüyor. Blockchain, doğası gereği bunu sizin için yapıyor.

Taylor diyor ki:

Forbes’ın Güvenlik konusunda ne demesi gerekiyor?

Yine, sadece güvenlik değil, güvenlik içinde ticaret yapan blok zincir devriminde bir başka önemli faktör. Blockchain’in şeffaflığı neredeyse penceredir, yani herhangi bir güvenlik tabanlı işlem anlamına gelir ve işlemler yolsuzluktan kurtulabilir. Yanıltıcı işlemlerin geleneksel olarak gelecekteki sorunlara yol açabileceğinden farklı olarak.

Taylor diyor ki:

Forbes’in Cryptocurrencies hakkında ne demesi gerekiyor?

Açıkçası, kripto para birimleri blok zincirleme teknolojisi için bir uygulamadır, bu düşünce düşünmeden gider ama Taylor’ın tartıştığı şey daha çok odaklanır. Makale, kripto para birimlerinin diğer uygulamalarını ve sadece paraların kendilerinin ne olduğunu vurgulamaktadır. Benim örneğim, içerik üretimini teşvik eden para birimleri olurdu, Taylor yönetişimi teşvik eden Eterler ‘Kardano’ projesini tartışıyor, liste bitmek bilmiyor.

Taylor diyor ki:

Forbes’ın bu parçası hiçbir şekilde çığır açmaz, ama ana akım haber kaynaklarının bu tür şeyler hakkında konuşmasının önemli olduğuna inanıyorum. Kripto-haber siteleri, cryptocurrency dünyası hakkında ümit verici bilgi aktarıyor ama bu ne kadar aktif cryptocurrency önlemek için insanlar tarafından görüldü ne zaman harika ? Bu tür bilgileri ana akım haline getirme, büyük haber kurumlarının gözlerini açmalarını ve fikir sahibi olmalarını gerektirmektedir.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
April 18, 2018, 08:55:00 AM

Adamlar gerçekten çok iyi açıklamalarda bulunmuşlar . Cardano mu alasım geldi fakat çok primlendi .
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 11:57:21 PM

aslında baktığınız zaman doğru konuşmuş, ama gene de bu tip sömürü düzeni kurmuş şirketlerin, laflarına kanmamak lazım diye düşünüyorum
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
April 19, 2018, 12:32:14 AM

Ben Taylor bu piyasanın eskilerinden ve söylemleri ile piyasayı yönlendirenlerden. Bu açıklama olumlu tabi bu insanlar piyasayı parasal değerinden çok teknolojik alt yapısı ile ilgileniyorlar.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 19, 2018, 09:34:14 AM

blockchain teknlojisini kullanarak coin oluşturan projeler az diyorum ether tabanlı olanlara göre. fakat daha kaliteli işler çıkarıyorlar. hiç haberiniz olmuyor, borsada işlemleri başlıyor, hakkında onlarca haberin yayınlandığını fark ediyorsunuz, övgüler alan icoları geç de olsa görüyorsunuz. ister istemez paranız o coini almak için devreye giriyor.  Wink
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 09:47:34 PM

Hem karlı hem güvenli hem de avantajlı olduğunu gören birçok büyük firma bitcoin teknolojisini kullanmaya başladı Her kurumsal firma değer artışı için uğraşıyor Blockchain ile bunu sağlayacaklardır
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
April 19, 2018, 11:30:51 PM

Bence bizler birer deneğiz butun piyasa test ediliyor ve gayette iyi gidiyor tabiki salt para kazanma kaybetme olarak konuşmuyorum sistemlerin işlemesi olarak baktığımızda her geçen gun gelişiyor.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
April 20, 2018, 07:10:31 AM

Blok zincirine ve kripto paralara karşı yapıcı bu tür açıklamaları destekliyorum.
Akıllı ve ileri görüşlü bu tespitler kesinlikle haklı ve kripto paralara ayna tutuyor..

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
April 21, 2018, 12:44:27 PM

Blockchain altyapı entegrasyonu için birçok büyük çaplı firma çalışmalarını sürdürüyor, ürünler hayata geçmeye başladı bile, bu tarz açıklamalar da blockchain altyapısına güvenin artmasına neden oluyor. Birçok örnek uygulama var otomotiv endüstrisinden siyasete kadar bir çok alanda, gelişmeler olumlu önümüzdeki dönemde çok daha hızlı artış olacaktır.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀