Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:30:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [Vand] Antminer D3 19,3 GH/s cu sursa inclusa  (Read 157 times)
Dkpp (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
April 18, 2018, 12:18:22 PM
Last edit: April 18, 2018, 01:23:01 PM by Dkpp
 #1

Vand antminer D3 19,3 GH/s cu sursa BITMAIN inclusa

25 de bucati in stock
Minerii ruleaza de pe 08/01/2018

Pret FIX:1.500 RON

https://www.olx.ro/oferta/antminer-d3-19-3-gh-s-cu-sursa-inclusa-IDaLZfW.html#6818ff6d9c
1714015851
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714015851

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714015851
Reply with quote  #2

1714015851
Report to moderator
1714015851
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714015851

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714015851
Reply with quote  #2

1714015851
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714015851
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714015851

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714015851
Reply with quote  #2

1714015851
Report to moderator
1714015851
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714015851

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714015851
Reply with quote  #2

1714015851
Report to moderator
1714015851
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714015851

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714015851
Reply with quote  #2

1714015851
Report to moderator
Ze777
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 4


View Profile
April 18, 2018, 05:02:42 PM
 #2

Minerii tai nu exista ,nu sunt la tine in posesie,vorbim de cai verzi pe pereti.
Am nr tau de telefon,te-am sunat, ''Nu am minerii aici,tre sa pun pe XYZ sa se duca sa-i ia si sa-i aduca''zzzzzzzzzz
Nu va mai bateti joc cu asa zisele oferte cand nu aveti produsul existent!

Mare grija la scammeri!



I proudly mine at kano.is
m0rpheus04
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
April 21, 2018, 07:29:54 PM
 #3

Minerii tai nu exista ,nu sunt la tine in posesie,vorbim de cai verzi pe pereti.
Am nr tau de telefon,te-am sunat, ''Nu am minerii aici,tre sa pun pe XYZ sa se duca sa-i ia si sa-i aduca''zzzzzzzzzz
Nu va mai bateti joc cu asa zisele oferte cand nu aveti produsul existent!

Mare grija la scammeri!




Tot timpu cu garda sus. Dar poate omu le avea la hala, depinde ce timp ti-a dat si cum urma sa ti le predea.
Ze777
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 4


View Profile
April 25, 2018, 06:41:24 AM
 #4

@Daca sunt Off-Topic,imi cer scuze,nu incerc sa ofer hatespeech,incerc sa ofer informatii@
Update: 25:04
Fantoma de la Opera.
Am mai sunat,si eu si asociatii mei,numere diferite.N-a mai raspuns nimeni. Acelasi anunt si pe OLX,nu raspunde nimeni la nici un mesaj de zile intregi.

Garda FOARTE sus,MEREU.
CA E PE BANI,NU PE AER.
BANII NOSTRI. DIN BUZUNARUL PROPRIU.
Deci :
Nu ne ocupam de vandut cartofi,ci ne ocupam de MINERIT pe aici. Minerit egal cabluri,curent,caldura,zgomot,internet,spatiu,BANI. Bani pe MINUT. E vorba de bani,de timp.
Nu avem cum sa stam sa vanam sau sa triplu-verificam fiecare cryptoscam de pe net.(Nu e o acuzatie,repet,am spus ca doar nu a raspuns nimeni)  Am muri in fatza pc-ului. Oricum 80%+ sunt scam-uri.
E o ocupatie ce necesita eficienta! Eficienta egal bani.
Multi din noi (cei seriosi) strambam din nas pana si la timpul de transport,2-3 zile inseamna mult.Sunt facturi de platit,piese de inlocuit.
D-apai la mineri care nu se materializeaza.
Have a nice day!



I proudly mine at kano.is
m0rpheus04
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
April 25, 2018, 01:00:31 PM
 #5

@Daca sunt Off-Topic,imi cer scuze,nu incerc sa ofer hatespeech,incerc sa ofer informatii@
Update: 25:04
Fantoma de la Opera.
Am mai sunat,si eu si asociatii mei,numere diferite.N-a mai raspuns nimeni. Acelasi anunt si pe OLX,nu raspunde nimeni la nici un mesaj de zile intregi.

Garda FOARTE sus,MEREU.
CA E PE BANI,NU PE AER.
BANII NOSTRI. DIN BUZUNARUL PROPRIU.
Deci :
Nu ne ocupam de vandut cartofi,ci ne ocupam de MINERIT pe aici. Minerit egal cabluri,curent,caldura,zgomot,internet,spatiu,BANI. Bani pe MINUT. E vorba de bani,de timp.
Nu avem cum sa stam sa vanam sau sa triplu-verificam fiecare cryptoscam de pe net.(Nu e o acuzatie,repet,am spus ca doar nu a raspuns nimeni)  Am muri in fatza pc-ului. Oricum 80%+ sunt scam-uri.
E o ocupatie ce necesita eficienta! Eficienta egal bani.
Multi din noi (cei seriosi) strambam din nas pana si la timpul de transport,2-3 zile inseamna mult.Sunt facturi de platit,piese de inlocuit.
D-apai la mineri care nu se materializeaza.
Have a nice day!




Stai linistit ca nu e la persoana oricum, si iti dau dreptate la post, time is money.
Treaba cu aceasta vanzare pare clara. Fie nu are timp omul, fie e vrajeala, fie s-a razgandit fie..cine stie.

Dar omule, e 311 USD nou pe Bitmain. Livrarea 10 working days plus vama si bataia de cap, cred ca tot acolo ajungi.
Macar esti acoperit 6 luni in caz de defect.
Ze777
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 4


View Profile
April 25, 2018, 11:26:29 PM
 #6

Pt ca ai oprite PM_urile,Morpheus,voi posta aici si atat,move on with life afterwards Grin
@Offtopic,dar A Good Read din experientele mele cu crypto in RO,sper sa va fie de folos@


F dragut din partea ta sa raspunzi la postare,asa le trebuie nene daca dau anunturi @vindem rachete ,dar tre sa le facem in beci intai@
Nu tre sa-i lasam sa isi faca felul.


M-am descurcat din alta parte cu D3,dar e asa agasant cand suni zile intregi la oameni si ,uite ce mi s-a intamplat pana acum:

-X il are dar e un hashboard futut(se intelege asta)
-Y il are in pivnita si sta aerul pe el de 3 luni si a facut condens si ''Amin''

-Z (caz concret) imi spune ca nu stie sa trimita prin curier produsul si ,dupa mesaje de explicatie cum sa faca,cum vin banii,dupa cat timp,TOT,chiar vorbisem si cu curierul sa se duca la el la usa, imi zice baiatu` @Naaaah nu ma complic,vino sa-l iei de la mine de acasa@ (de la jumate de Romanie distanta,ca masina mea merge pe aer).Evident,fara nici o reducere din pret.
Si ca un adaos comic,poza lui era fix pe mileul crosetat de pe masa.
Acolo mina el cu ASIC.
Sa ia foc toata casa in caz ca se incalzeste cablul (ca normal ca toti folosesc 10Amp,care e ok pt S3-5-7 dar pt S9 /D3/L3 e jale,iti trebuie minim 13Amp ca altfel cel de 10 ajunge in 50 de grade dupa un minut,si se inmoaie plasticul de risti sa arzi in casa si tu si mama si minerul)

-W (alt caz concret) imi zice @vino incoa ca ti-l dau acum,adresa X ne vedem intr-o ora@ .
Pai ce crezi,am stat pe strada ca un prost doua ore asteptand pe Nimeni practic,ca si-a inchis telefonul.

-XYZ (inca un caz concret) imi zice @ti-l dau fara sursa,e ok?@ OK. ma duc,si ce crezi.
Era V9 cu abtibildu schimbat.
Nu stiu cum de m-am abtinut sa nu ajung pe la Stiri Ora 5 PROTV la faza aia. Noroc ca nu m-am dus singur.(acum o LUNA s-a intamplat,deci ...)

Sincer,singurele trade-uri reusite pentru mine au fost de la ultilizatorul Pusttiu (jos palaria,hope you see this),prin decembrie,si un domn tare dragut din Nemtzia cu care am avut o altercatie initiala si apoi ne-am intalnit si a fost perfect.

De aia tre sa avem grija la baietii astia grei. Ca abia asteapta sa ne ia banii  Shocked
Bafta !  Cheesy


I proudly mine at kano.is
m0rpheus04
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
April 26, 2018, 08:24:00 PM
 #7

Bine ca mi-ai zis de PMs. Rezolvat.

Ai avut ceva experiente, nu gluma.
Am ras bine la faza cu mileul  Cheesy Smiley)
Poate l-o fi adus si el din beci si l-a pus pe masa, sa se vada poza frumos cu broderie cu tot. Bine ca nu si-a facut selfie cu stergaru pe perete in spate.

Dar cu ala care a incercat sa te tepuiasca cu un V9, auauau.
Cum ti-ai dat seama, apropo?

Eu am impresia ca la vandut/cumparat de ASICS sau echipamente similare, decurge treaba ca si cu dealerii de diverse. Ba nu raspund la telefon, ba au dar nu mai au, ba ii astepti de prost, ba iti vand marfa proasta. =))
Cum ti-ai rezolvat de D3 in final? Ma tenta si pe mine (de asta am intrat aici) luand in calcul monedele noi pe X11.

If you haven't moved on with life yet, continuam pe PM daca e de continuat. Ca dam offtopic si hijack la thread.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!