Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:57:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırım konusunda kazandığım tecrübeler  (Read 529 times)
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
May 03, 2018, 08:19:07 PM

Çok egzotik bir yazı olmasada yararlı olabilecek bir tip. Teşekkür ederim emek için yinede :=)

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
May 03, 2018, 08:43:21 PM

Ben hep terste kalmayı tecrübe ettim. Birde sabretmeyi bu dönemde ve son zamanlarda aldığım koini aldığım fiyata gelmeden de satmiyorum. Yani dahada uste çıkmadan. Sabır çok önemli. Biraz da arastirma

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
May 03, 2018, 08:45:49 PM

Arkadaşın yazdığı gibi kimsenin aklıyla yatırım yapmayın benim arkadaşlar bir mala uydular 12k dan aldıkları btcleri 7k dan sattılar şuan ağlayarak yükselişi izliyorlar , ne demişler kendi düşen ağlamaz siz kendiniz düşün ağlamayın!!!
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
May 03, 2018, 11:59:15 PM

2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS
2- Bitfather

Altın daha da yükselecek Smiley.

Ne kadar Risk o kadar kar vardır. Ve aynı zaman da Karın kardeşi olan Zarar. Yaptığınız/Aldığınız Risk kalbinizin, beyninizin, vücudunuzun kaldıracağından fazla ise yapmayın. Sonra bir gün bakarsın paran yarı yarıya düşmüş. Kar veya zararı taşıyamıyacaksan muhakkak sonunda hüsran olur.

Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
May 05, 2018, 07:55:39 AM

Bu sektörde en önemli nokta sabır dediğiniz gibi. Sabırlı olanın daima kazandığını gördüm. Benim gibi aceleci olan ve beklemekten nefret edenler daima kaybetmeye mahkum oluyor. Piyasayı iyi okuyup dinlemek ise diğer önemli adım.

If you like it, you can give Merit!
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
May 05, 2018, 08:49:41 AM

Her bir yatırım risktir dediğiniz gibi eth ve btc güvenli bir liman olsa bile yarın ne olacağı belli olmaz her yatırımda riski almak sabırlı davranmak lazım , başkasınında aklına körü körüne uymamak

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 05, 2018, 08:59:27 AM

Hocam yatırım serüveniniz gerçekten ilginç olmuş. Ama edindiğiniz tecrübeler bizim için çok önemli "Damdan düşenin halini anlamak için damdan düşmeye gerek yok" bu açıdan edinilen tecrübeleri acı bir şekilde tekrar tecrübe etmeye gerek yok.
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 05, 2018, 09:00:19 AM

Benim yatırım yapacak arkadaşlara verebileceğim en önemli tavsiyem: İleride ihtiyacınız olmayacak, sizi telaşlandırmayacak kadar miktarlarda yatırım yapmak. Bu şeiklde düşünüyorum çünkü bu şekilde piyasaya girmeniz sizi stres ve  panikten uzak tutacaktır.

zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 07, 2018, 07:52:53 PM

Tüm yorumlarınızla yaptığınız katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu piyasaya yeni girenlere çok ciddi fayda sağlayacağına inanıyorum.
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
June 07, 2018, 09:32:24 PM

çok güzel anlatmışsınız üstadım. bende birşey ekleyeyim cüzdanlarınız sürekli güvende tutun. 2 fa kodunuzu muhakak olsun. birde bu işin çaldırması var benim başıma geldi. dikaktli olun
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
June 07, 2018, 10:36:46 PM

Çok güzel anlatmışsiniz gerçekten emeğinize sağlık. Bütün yapılması gerekenler bu başlık altında var sanki. Yani bütün tecrübeler yapılması gerekenler. Bende ilk başlar girdiğimde hesabımda 160 dolar civarı birşey vardı. Tabi bilmiyoruz nasıl al sat yapacağımızı. Tepeden aldım aşağıdan sata sata şuan bı 15 dolar birşey kaldı. Artık aldığım hiçbir şeyi daha aşağıdan satmiyorum bekliyorum. Sabretmeyide öğrendim piyasa sayesinde.

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
June 08, 2018, 08:28:31 AM

Buradaki en önemli olay sabır ve kararlılık. Açgözlü ve sabırsızsan malasef kaybedıyorsun

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 08, 2018, 08:44:25 AM

Ben de birkaç bişey eklemek istiyorum izninizle.

-Yatırım konusunda vereceğiniz kararlar tamamen size ait olsun. Başkalarının kararları ile hareket etmeyin.
-Bitcoin piyasası için söylüyorum saatlik veya günlük alım-satımlar, geçmişte size kazandırmış olsa da aslında o sadece bi istisnaydı.
-Telegram kanallarında söylenenlere itimat etmeyiniz ben trona scam diyeni gördüm o yüzden çok kulak asmayın oralara.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
June 08, 2018, 01:29:55 PM

yatırım konusunda edinilmesi gereken en büyük tecrübe bana göre sabırdır. şahsen çok sabırsız bir insan olmama rağmen bu piyasa bana sabırı öğretmiştir. vesselam, hodl Smiley
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
June 08, 2018, 01:42:05 PM

Hocam emeğine sağlık öğretici bir başlık olmuş bir çok kişinin düşüncesini şekillendirecektir. teşekkürler

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
June 08, 2018, 05:13:40 PM

Çok temel ve bir o kadar da doğru şeyleri tek tek yazmışsınız. Çoğuna katılıyorum özellikle kazanmayı istediğimiz kadarını kaybetmeyi de göze almıyorsak bu piyasa adamı harcar. Yatırım işi biraz böyle, herkes farklı yollardan ilerlese de yolun sonunda edinilen tecrübe çoğu zaman aynı noktaya bizi getiriyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
June 08, 2018, 06:43:13 PM

Evet, arkadaş konuyu iyi özetlemiş, herşeyde olduğu gibi burada da sabır en önemli özellik.

Eğer shitcoinlere yatırım yapmıyorsanız, sabırlı olursanız mutlaka eninde sonunda kazanırsınız.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
June 23, 2018, 07:51:34 PM

Gayet faydalı bir makale olmuş fakat birazda kendi deneyimleri eklemeleyiyim diye düşünüyorum.Öncelikle projenin kapsamını iyi incelemelisiniz global olmalı.Mümkünse hard cap yapmış bir projeye yatırım yapın.Bunun dışında zaten en önemlisi konusu yani işlevi.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 23, 2018, 08:08:58 PM

Güzel bir paylaşım olmuş, anı paylaşmanız, sabır hangi yatırım aracı olursa olsun ilk kuraldır, sabrı olmayan için hiçbir borsa aracı ve diğer yatırım araçları uygun olmaz, ve aldığınız altcoin yada kağıt v.s. hangisi olursa olsun eğer sağlam ise istediği kadar düşsün geri eninde sonunda çıkacaktır.

Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
June 23, 2018, 08:33:08 PM

2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS
2- Bitfather
Bence de en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri 6 numaradaki kural. Özellikle twitter fenomenlerine dikkat edin derim. Bütün ihtimalleri içeren 100 tane yazı yazıp sonuç ne olursa olsun ben bildim diyen adamların %90'ı airdropçu oldu, referanslı link paylaşıyor şuan. Araştırmanızı kendiniz yapın, kararınızı kendiniz verin.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: