Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:43:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ian Balina nın hacklenme olayı ve merkezi borsaların güvenliği  (Read 363 times)
omorfi (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
April 19, 2018, 02:16:51 PM

Bildiğiniz gibi twitter kriptografi fenomenlerinden Ian Balina geçtiğimiz günlerde canlı yayın esnasında hacklenmişti. Kendisi illaki hesaplarının aktarıldığı adresleri takip ediyordur ve borsalara bu konu ile ilgili bilgi vermiştir diye düşünüyorum. Borsalar merkezi yapılarından dolayı bu adreslerden gelecek kriptoparalar üzerinde bir tasarrufta bulunma hakkına sahipmidir bunu merak ediyor, araştırıyorum. Gerçi merkezsiz borsalar hatta elden alım-satım imkanınında olduğpu böyle bir ortamda parayı çalan kişilerin merkezi bir borsaya çekipte çevrim işlemine gireceğinide zannetmiyorum. Bu durum ilerde merkezsiz borsaların çalıntı kriptoparaların satıldığı bir ortama dönüşüp sorgulanmasına sebep olabilirmiş gibi geliyor bana. Ayrıca hacklenme korkusu yaşayıpta markete girmeye çekinen büyük bir para olabileceğide ihtimal dahilinde düşünülüp bir tür tasarruf yetkisi, hakkı sağlayabilecek teknolojik bir güncelleme(blok zincirde) sizce mümkünmüdür ? Hacklenen, çalınan parayı geri getiremese bile kullanımının önüne geçilebilecek türden bir teknolojik güncelleme.. Marketi dahada büyütmek ve trustless (güven gerektirmeyen) bir hale getirebilmek adına bu türden teknolojik güncelleştirmeler düşünülüyormudur ?
1715661834
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715661834
Reply with quote  #2

1715661834
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
April 19, 2018, 09:22:22 PM

Bu türden uygulamalar düşünüldüğünü düşünmüyorum doğrusu, herkes şu an kendi güvenliğini sağlıyor. Ian Balina'nın Amerikadaki vergi beyanlarından kurtulmak için bu türden bir haber yaydığı konuşuluyor değişik ortamlarda, bu adam koca bir serveti aynı yerde mi tutuyordur.
omorfi (OP)
Sr. Member

View Profile
April 20, 2018, 03:51:17 AM

Buda olabilir tabii bir insanın canlı yayın esnasında hacklenme ihtimali nedirki özellikle böyle gösterilmek istenmiş gibide olabilir. Amerikada nasıldır acaba bu vergi işleri. Kriptoparadan dolara çevrildiğinde mevcudiyet varlık vergisi şeklindemi alınıyor ki
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 20, 2018, 06:34:49 AM

güvenlik açısından sms tek başına yeterli olması gerekir, mevcut sms doğrulama ise yetersiz. açıklayayım. telefon hattı klonlama olayı yazıldı forumda hattı kopyalayıp sms doğrulamayı yine yapabiliyorlar diye okudum.  sms leri okumak için güçlü bir şifre direkt operatör tabanlı uygulamalar ile sağlanabilir. 

2fa kodu deniliyor. o kodu al istediğin cihazda google uygulamasına tanıt işin bitti. 2fa kodu genelde borsa içindeki sızıntılardan dolayı çalınıyor.

dijital dünyadayız ve hack saldırıları bu yüzyılın ana sorunlarından. 

elithamal
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 20, 2018, 06:58:33 AM

Bu hacklenme olayı gerçekten kötü oldu, ama gene de buradan bir çok çıkarılacak sonuç iyi sonuçlar getirdi

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
April 20, 2018, 07:07:41 AM

Büyük yada küçük birçok kullanıcı hack sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor ve bunun telafisi gerçekten imkansız gibi.
Mutlaka güncellemeler gerekiyor, güvenlik kısmı bu işin en önemli noktası ve ben şu anki durumu yeterli bulmuyorum.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99
Merit: 0

View Profile
April 20, 2018, 08:39:08 AM

kripto ların daha zamana ihtiyacı var. ilerleyen süreçte çalınsa dahi, sahibi hariç başkası tarafından harcanamayacak veya satılamayacak bir teknoloji eklenecektir...
KralSakir
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 20, 2018, 08:47:06 AM

Buda olabilir tabii bir insanın canlı yayın esnasında hacklenme ihtimali nedirki özellikle böyle gösterilmek istenmiş gibide olabilir. Amerikada nasıldır acaba bu vergi işleri. Kriptoparadan dolara çevrildiğinde mevcudiyet varlık vergisi şeklindemi alınıyor ki
Bu bir ihtimal ancak vergi olaylarından sonra bunun meydana gelmesi insanların acaba olabilir mi sorularını arttıyor açıkcası.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
April 20, 2018, 08:59:20 AM

hacklenmede merkezi borsalar size yardımcı olabilir buda tamamen kendi insiyatiflerinde ama dediğin gibi merkezsizlerde böyle bir durum söz konusu ama bu noktata onları yapanlarda olduğu için bir kontratla gelecek adresteki coinleri satış ve aktarıma kapatabilirler diye düşünüyorum. merkezilerde bir muhattap bulunabileceğinizden biraz daha güvenli gibi geliyor ki merkezsizlerde oluşan bir hata dönüşü zor olur
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 20, 2018, 09:46:17 AM

Bu piyasada hile olaylarına defalarca kez şahit olduk ve bunun büyük oyuncuların başına gelmesi de gayet doğal.
Kaybedilen paraların peşine ise çeşitli nedenlerle düşülemiyor, buna bir hal çare bulunması şart oldu

virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
April 20, 2018, 10:10:24 AM

Bu hacklenme ilk değildi son da olmayacak. En kısa zamanda daha güvenli yöntemler bulunması lazım.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
April 20, 2018, 11:41:52 AM

Lan balina o kadar reklam yapıyordki adamların gözüne soka soka portföyünü gösteriyordu şimdi gördü patlattılar adamıı ıstedıgn kadar doğrulama yap genede hackelenbılırsın cokk dıkkadlı olcaksn
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
April 20, 2018, 12:23:15 PM

Ian'ın bu haberleri bilerek yaydığını, gerçekte böyle bir olayda hack edildiğini düşünmüyorum, milyonlarca doları olan birinin gerekli önlemleri aldığını düşünüyorum. Sonuçta çok ciddi bir kar elde etti ve günün sonunda edilen kardan da çok ciddi bir vergi yüküyle karşı karşıya kaldı, özellikle amerika'daki vergi döneminin sonuna denk gelmesi bunları aklıma getiriyor. Para kazandıysan vergisini herkes gibi vermek gerekir.

srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
April 20, 2018, 12:25:09 PM

Hack olayı ürkütücü gerçekten.. tüm güvenlik önlemlerini alsanız bile portfolionuzu bölmenizi ve merkesiz borsaları tercih etmenizi tavsiye edebilirim..
omorfi (OP)
Sr. Member

View Profile
April 20, 2018, 06:45:55 PM

Sonucta dijital cagdayız sifreniz hackledimi, emailiniz ele geçirildimi banka hesabınızıda bosaltıyorlar veyahutta ciftlik bank gibi ponzi sekilde fortumu baglıyolar ceplerimize. Lokal paralarda hacklendimi çalınıyor yani. Su anda tamamen kriptoparalarda hıza odaklanılmış durumda ancak bu hacklenme olayları arttıkça işin güvenlik kısmınada illaki egiliceklerdir.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 20, 2018, 06:55:32 PM

a = Hacklenme olasılığı
b = Ian'ın Hacklenme olasılığı
c = Gözünün önünde hackleme olasılığı
d = Canlı yayında hackleme olasılığı

Bu durumun gerçekleşme olasılığı = a.b.c.d

There is no fucking way  Wink
Husaki
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 20, 2018, 09:15:40 PM

Numara gibi geldi bana durdular durdular tam canlı yayına denk getirdiler hacklenmeyi, piyasadaki güven yeni yeni oluşmaya başlarken bu tarz haberler can sıkıcı  Embarrassed
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
April 21, 2018, 01:28:19 AM

Hiç inandırıcı değil vergilerin son gününe denk gelmeside daha ilginç .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 21, 2018, 07:34:28 AM

canlı yayında hack olayı hemen canlı yayın esnasında girişimlere başlayayım da hemen olsun gibisinden düşünmüyorum. önceden hacklenmiştir, canlı yayın esnasında ise müdahale edilmiştir. merkezi borsaların çok da güvenilir olmadığını, botlara meraklı balinaların yazılım ekibi ile istediklerini yapabildiği ve merkezi borsaların üyelerinin gizli kalması gereken bilgileri saklamakta o kadar da başarılı olamadıklarını görüyoruz.
Nikonik
Newbie
*

Activity: 123

View Profile
April 21, 2018, 08:22:13 AM

Abd deki vergi olayından dolayı böyle bir şey yapma ihtimali bana da gayet yüksek geldi açıkcası ancak yine hack olayıda gerçek olabilir bilemedim
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: