Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:14:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tarımı tamamen bitirmek için son hamle. Kimyevi Gübreye ÖTV!!!  (Read 520 times)
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 22, 2018, 04:25:00 PM

rahatladım hatta %20 az gelir %100 ötv koysunlar. Bunun yanında nice nice vergiler daha getirsinler. mazotu 10 lira yapsınlar. teşvikte ödemesinler. belki o zaman akıllanır insanlar.
1714900483
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714900483
Reply with quote  #2

1714900483
Report to moderator
1714900483
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714900483
Reply with quote  #2

1714900483
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
July 23, 2018, 09:29:22 AM

Ya zaten her şeyi ithal eder olduk. Daha ne istiyor bunlar anlamıyorum ki. Tarımı bitirmek için her şeyi neden yapar ki bir hükümet. Organik sebze meyve kalmayacak yakında.

Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 23, 2018, 02:14:50 PM

Ya zaten her şeyi ithal eder olduk. Daha ne istiyor bunlar anlamıyorum ki. Tarımı bitirmek için her şeyi neden yapar ki bir hükümet. Organik sebze meyve kalmayacak yakında.

Organik kalmadı bile. Organik adı altında satılan ürünlerin organiklikle alakası yok. geçen marketten organik diye aldığım yumurtaya bakıyorum annemin gönderdiği bizim tavukların yumurtalarına bakıyorum. Aralarında dağlar kadar fark var. Bizim yumurtanın kabuğu bile kırılmıyor vurduğunda organik yumurta daha elindeyken kabuğu çatlamaya başlıyor.
sirkCambazi
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile WWW
July 23, 2018, 02:20:11 PM

Başka açıdan bakın. Büyük resme baktığımızda bizim çiftçimiz tezekle ürününü gübreleyecek ve daha organik besinler yetiştirecek sonra bütün dünyada rağbet görecek az ama daha sağlıklı besinler üretilecek (!)
karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
July 23, 2018, 02:34:37 PM

Başka açıdan bakın. Büyük resme baktığımızda bizim çiftçimiz tezekle ürününü gübreleyecek ve daha organik besinler yetiştirecek sonra bütün dünyada rağbet görecek az ama daha sağlıklı besinler üretilecek (!)

buda güzel bir bakış açısı. o solucan gübresi işi boşuna çıkmadı. herkes kendi gübresini kendisi üretsin ve gübrede dışarıya olan bağımlılığımızı kırmak için alınmış bir önlemdir. Yöneticiler her zaman bizim iyiliğimizi düşünür.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
July 23, 2018, 04:09:59 PM

Ülkede tarım ve hayvancılık mı kaldı zaten artık. Hazır olanlarda kredilerle teşviklerle hayatta kalmaya çalışıyorlar. Kredi gibi olanlar can çekişiyor zaten bugün yarın onlarda tamamen göçerler.
minerminerAB
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 23, 2018, 04:17:53 PM

Millet bunu seviyor arkadaslar. Seçim sonuçları açık açık söylüyor. bu millet tepesine binilmeyi seviyor. gümreye,mazota herseye zam ama oylar hukumete.. Türkler kadar mazoşist bir millet ne gördüm ne tanıdım.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
July 23, 2018, 04:43:39 PM

Millet bunu seviyor arkadaslar. Seçim sonuçları açık açık söylüyor. bu millet tepesine binilmeyi seviyor. gümreye,mazota herseye zam ama oylar hukumete.. Türkler kadar mazoşist bir millet ne gördüm ne tanıdım.

bizim insanımız şu anda bir hayal dünyasında yaşıyor. Bu zamların ne hükümetimizle ne de bizim ekonomimizle alakası olmadığını bunların hepsinin yabancıların oyunlarından olduğuna inandırıyorlar kendilerini. Ondandır "ne yaparlarsa yapsınlar nasıl oyunlar oynarlarsa oynasınlar liderimizi yedirmeyiz" sözleri

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
rogg
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
July 24, 2018, 10:17:56 AM

Seçim olmadan önce ötv'leri bir güzel soktular seçim ile birlikte hiç zam da gelmedi güncelleme de. Lakin seçimin bitmesi ile birlikte yeniden başlandı. Yapılanlar çalışmalar sadece seçim için ve halkı kandırmak üzerine yapılan hareketler. Bu yüzdendir ki ekonomi bu halde bu durumlara düştük.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 24, 2018, 10:48:50 AM

Gübreye bir ay içinde yapılan ilk zamdı bu. ikinci zam ise sözde gübreden bomba yapımının önüne geçmek için yeni bir barkod sistemi getireceklermiş
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
July 24, 2018, 07:43:56 PM

bundan önce limonataya gelen ötv beni çok şaşırtmıştı şimdi de gübre. yazıklar olsun.
limonata ne ki, adamlar şişe suya bile ötv koydular. yanlış duymadınız SU ! Temel ihtıyacımız olan SU, artık özel tüketime tabi ....
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
July 24, 2018, 08:03:38 PM

bundan önce limonataya gelen ötv beni çok şaşırtmıştı şimdi de gübre. yazıklar olsun.
limonata ne ki, adamlar şişe suya bile ötv koydular. yanlış duymadınız SU ! Temel ihtıyacımız olan SU, artık özel tüketime tabi ....

burada yanlış bir anlama olmasın şişe suya ötv geldiği falan yok. aramolı sulara ötv gelmiştir. özellikle avrupada çokça tüketilen pellegrino tarzı özel işlemlerden geçirilip minerallendirilmiş olarak tüketilen su. aranızda su yerine pellegrino içen varsa o ayrı tabi.
renhecy
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 25, 2018, 06:04:04 AM

off pişkinlikte son seviye... sen bir tarım materyaline zam yapıyorsun üstelik adına özel tüketim vergisi diyorsun, üstüne bir de bu zam size koymaz diyorsun. gerçi ülkede tarım yapan kalmadı haklı olabilirler aslında.
grandepl
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 25, 2018, 10:55:57 AM

zaten bitmiş bir şeyi daha da bitirmek için güzel bir yöntem. bazıları çiftçi değil aslında biz ödüyoruz diyebilir, kısmen haklılar. ta ki ithal etmek üretmekten daha ucuza gelene kadar. sanayi devrimi zamanında osmanlı ekonomisinin çöküşüne çok benziyor bu.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 25, 2018, 04:24:35 PM

zaten bitmiş bir şeyi daha da bitirmek için güzel bir yöntem. bazıları çiftçi değil aslında biz ödüyoruz diyebilir, kısmen haklılar. ta ki ithal etmek üretmekten daha ucuza gelene kadar. sanayi devrimi zamanında osmanlı ekonomisinin çöküşüne çok benziyor bu.

Zaten hiç bir zaman osmanlı devletinin bilime, eğitime önem veren Fatih Sultan Mehmet zamanını örnek alınmadı bunlar sadece gerileme ve çökme dönemindeki Osmanlıyı örnek alıyorlar.
btrice7
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
July 25, 2018, 07:43:10 PM

devletin en büyük gelir kaynağı vergi ve ekonomi çok kötü.o yüzden bir şeyler adı altında devletin vergi toplaması lazım..
jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
July 25, 2018, 08:25:29 PM

abi afedersiniz ama dışkının özel tüketimimi olur da vergisi olsun ya.devlet gerçekten bizimle dalga geçiyor bazı konularda..
scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
July 25, 2018, 09:09:51 PM

olsun anasını satayım herşeye ötv gelsin. Zümrüte yakuta elmasa özel yatlara ötv gelmesin ama bunlara vergi gelsin. Hatta yaşam vergisi adı altında vergi de çıkarsınlar hayattaysak o vergiyide ödeyelim.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 10:27:23 PM

olsun anasını satayım herşeye ötv gelsin. Zümrüte yakuta elmasa özel yatlara ötv gelmesin ama bunlara vergi gelsin. Hatta yaşam vergisi adı altında vergi de çıkarsınlar hayattaysak o vergiyide ödeyelim.

çok beklemeyeceksin yakında yaşam vergisi alınmasa bile aldığımız her nefes için vergi vereceğiz. zaten adım attığımız yer vergi.
kgto
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 26, 2018, 08:44:33 AM

Bu konuda acaba gelişme var mı ?
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: