Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:32:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  
Author Topic: Cex.io Cloud Hashing Nedir? Ne Değildir? ASIC Olmadan Bitcoin Madenciliği!  (Read 26134 times)
cianz
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 06, 2014, 11:45:42 AM

Kendim söyledim kendim yakalandım şu acayip GH düşüşlerine bir haftada %60 düşebileceğini hiç tahmin etmezdim 3-4 BTC zararım oldu sadece madencilik yaparak para kazanmak mümkün değil burda mutlaka trade yapmanız lazım GH fiyatları mart ayına doğru 0.015 seviyelerine gelebilir düzenli olarak satıp geri almanız lazım yoksa madencilikle kazanamıyacağınız büyük zararlara uğrarsınız.
1714581140
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714581140
Reply with quote  #2

1714581140
Report to moderator
1714581140
Hero Member
*

Ignore
1714581140
Reply with quote  #2

1714581140
Report to moderator
1714581140
Hero Member
*

Ignore
1714581140
Reply with quote  #2

1714581140
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 06, 2014, 12:31:59 PM

Kendim söyledim kendim yakalandım şu acayip GH düşüşlerine bir haftada %60 düşebileceğini hiç tahmin etmezdim 3-4 BTC zararım oldu sadece madencilik yaparak para kazanmak mümkün değil burda mutlaka trade yapmanız lazım GH fiyatları mart ayına doğru 0.015 seviyelerine gelebilir düzenli olarak satıp geri almanız lazım yoksa madencilikle kazanamıyacağınız büyük zararlara uğrarsınız.

Sadece merakımdan soruyorum sadece GH ücretlerinin düşüşünden 3 - 4 BTC zarar ettiğinize göre toplam GH gücünüz nedir ? lakin tahminin 100 GH'in üstünde üretim hacminiz var ki bu haliyle düşüşü tolere edebiliyor olmanız gerekmez mi ? Ya da ben mi yanlış hesaplıyorum bir şeyleri ? 100 GH/s üretim gücünüz olsa ayda zaten 1 BTC üretiyor olursunuz ki bu da 1 ayda düşen fiyatlarla 100 GH'in tamamının uçması gerekir zarar etmeniz için ?
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
May 08, 2014, 06:23:40 PM

konuyu hortlatmak gibi olacak ancak,

topici bastan sona okudum,

konuyu acan arkadaslardan tutun da yatirim yapan,tavsiye veren, ve ayda 20-30 bin dolar kazanmayi planlayan arkadaslarin son portfoy durumlari ne oldu acaba?

gercekten kazandilar mi? ne kadar kazandiginizi yada kaybettigini belirtmek istemiyorsaniz,

yuzde 10 kazandim , yada bu oranda kaybettim seklinde de soyleyebilirmisiniz?

cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 08, 2014, 06:28:25 PM

konuyu hortlatmak gibi olacak ancak,

topici bastan sona okudum,

konuyu acan arkadaslardan tutun da yatirim yapan,tavsiye veren, ve ayda 20-30 bin dolar kazanmayi planlayan arkadaslarin son portfoy durumlari ne oldu acaba?

gercekten kazandilar mi? ne kadar kazandiginizi yada kaybettigini belirtmek istemiyorsaniz,

yuzde 10 kazandim , yada bu oranda kaybettim seklinde de soyleyebilirmisiniz?

ben mart aylarında bu cex.io'ya ilk girdiğimde 1GHs fiyatı 0.013 BTC iken bugün 0.007 BTC civarına düştü. Eğer sistem üzerinde al sat yapmamışlarsa GHS'ye ödedikleri para yarı yarıya değer kaybetti diyebilirim.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
testerman
Hero Member

View Profile
May 18, 2014, 12:24:02 PM

cevap yazilmadigina gore,

millet ya parayi bulmus, su an puckette martinisini yudumluyor

ya da tovbe etmis artik, internete bile girmek istemiyor

ortasi yok..
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 18, 2014, 01:39:53 PM

cex.io ile ilgili geçen yabancı forumda bir blog yazısı okudum. cex.io GH/s pahalı. artık kimse girmiyor diye. 69... lardan fiyat 67.. düştü. şimdi gh/s satsan çok büyük zarardasın o aradaki farkı çıkaracak kazıyı yapamadı o gh/sler.

testerman
Hero Member

View Profile
May 18, 2014, 02:51:02 PM

su an fiyat 0.0077
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 20, 2014, 06:33:57 PM

su an fiyat 0.0077
ben tüm gh/s leri sattım sayılır elde az bi miktar bıraktım 1gh/s kadar Cheesy 100 100 satoshi satoshi geliyor. düşsün yine alcam.0,0070e alım emri koydum.

vasilisspanulis
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
May 20, 2014, 07:53:32 PM

Herkese selam...3 ay önce btc işine başladım.. cex.iodan ghs alarak madenciliğe de girdim...Tecrübelerimi paylaşmak ve varsa yorum ve önerililerinizi almak istiyorum...ilk olarak maintenance fee denilen olay yukarıdaki akadaşların dediği gibi %3 falan değil.. 45 günlük detaylı analiz yaptım isteyene de gönderebilirim, günlük üretimin %50 ila %55 her gün maintenance fee adı altında kesiliyor...Bunu defalarca CEX.io ya yazmama rağmen biz kimseye hiçbir söz vermedik, biz buyuz işine gelirse tarzı cevaplar aldım.. yani ya sev ya terk et diyorlar.... bu arada 15 gün önce btcturke de üye oldum ve 15 günde al sat yaparak 3 ayda kazandığım paranın 2.5 katını yaptım..Neyse cex.ioya dönelim...yine bana mailde http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator sitesini önerdiler...ne kadar ghs ile ne kadar btc üretebilirsin öğrenebilirsiniz.... gene 45 günlük analizde hiçbir zaman o sitede çıkan rakamı bulmadı. bazen yaklaştı ama genelde altında kaldı... Aslında yüklü miktarda ghs almayı düşünüyorum ama türkiyedeki forumlarda bu konuyla ilgii fazla bilgi yok... yurtdışında ise genelde olumsuz görüşler var..sebepler: 1. GHS fiyatının sürekli düşmesi, 2. maintenance feenin yüksekliği....4-5 btc ve üzeri ghs almış olan arkadaşlar var ise görüşlerini öğrenmek isterim...Karar aşamasındayım lütfen yardım.....Smiley
renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
May 21, 2014, 05:38:56 AM

Herkese selam...3 ay önce btc işine başladım.. cex.iodan ghs alarak madenciliğe de girdim...Tecrübelerimi paylaşmak ve varsa yorum ve önerililerinizi almak istiyorum...ilk olarak maintenance fee denilen olay yukarıdaki akadaşların dediği gibi %3 falan değil.. 45 günlük detaylı analiz yaptım isteyene de gönderebilirim, günlük üretimin %50 ila %55 her gün maintenance fee adı altında kesiliyor...Bunu defalarca CEX.io ya yazmama rağmen biz kimseye hiçbir söz vermedik, biz buyuz işine gelirse tarzı cevaplar aldım.. yani ya sev ya terk et diyorlar.... bu arada 15 gün önce btcturke de üye oldum ve 15 günde al sat yaparak 3 ayda kazandığım paranın 2.5 katını yaptım..Neyse cex.ioya dönelim...yine bana mailde http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator sitesini önerdiler...ne kadar ghs ile ne kadar btc üretebilirsin öğrenebilirsiniz.... gene 45 günlük analizde hiçbir zaman o sitede çıkan rakamı bulmadı. bazen yaklaştı ama genelde altında kaldı... Aslında yüklü miktarda ghs almayı düşünüyorum ama türkiyedeki forumlarda bu konuyla ilgii fazla bilgi yok... yurtdışında ise genelde olumsuz görüşler var..sebepler: 1. GHS fiyatının sürekli düşmesi, 2. maintenance feenin yüksekliği....4-5 btc ve üzeri ghs almış olan arkadaşlar var ise görüşlerini öğrenmek isterim...Karar aşamasındayım lütfen yardım.....Smiley

Bence Btc lerinle trade yap. Daha çok kazanacağına eminim. GHS sürekli düşüyor ne olacağı belli olmaz. Bende daha önce CEX.io da biraz kazıyıp al sat yapmışlığım var. Ancak fee olayı devreye girince sistemden çıktım. Bence GHS alarak paranı riske atma.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 21, 2014, 05:51:29 AM

Selam, o bahsettiginiz %50 fee degil. Sanirim bir yanlis anlasilma var orada, network hizi hergun katlanarak buyudugunden zorluk dereceside artiyor, piyasadaki bircok hesap makinesi bu zorluk artisini ya dikkate almiyor yada gecmisteki verilerin bir ortalamasi ile size tahmini birsey veriyorlar, elinizdeki hizi sabit tutarak sabit gelir alamazsiniz.
testerman
Hero Member

View Profile
May 21, 2014, 06:49:03 AM

benim cex.io da yaklasik 3000 ghs powerim var, dediginiz gibi ortalama fee 35-45 % civarinda, ve bu fee her zorluk seviyesinde o oranda artiyor, cunku hesaplamada zorluk derecesinide kullaniyorlar, ancak son 20 gundur ghs nin dusen trendi sona ermis gibi gozukuyor, yani son 15 gunun getirisi oldukca iyiydi, ancak ayni sekilde devam eder mi bilemem tabi.
vasilisspanulis
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 08:49:05 AM

benim cex.io da yaklasik 3000 ghs powerim var, dediginiz gibi ortalama fee 35-45 % civarinda, ve bu fee her zorluk seviyesinde o oranda artiyor, cunku hesaplamada zorluk derecesinide kullaniyorlar, ancak son 20 gundur ghs nin dusen trendi sona ermis gibi gozukuyor, yani son 15 gunun getirisi oldukca iyiydi, ancak ayni sekilde devam eder mi bilemem tabi.

Selm hocam. Düne kadar 0.022 olan ghs mi dün gece 12:00 de 1 ghs ye çıkardım.. 12 den şu saate kadar hesapladığım kadaruyla maintenance %32 ler civarında... acaba ghs miktarı arttıkça( bayağı bir artıştan söz ediyorum ) maintenance fee azalıyormu diye düşünürken sizin yazınızı gördüm.. 3000 ghs bayağı iyi bir rakam ve ^%35-45 demişsiniz ki anladığım kadarıyla maintenance fee pek farketmiyecek ne kadar ghs artarsa artsın.... Size sorum şu olacak, benim de hesaplamalarıma göre ( şu ana kadarki performansını orantıladığım zaman) 6000 ghs alırsam kafamdaki şekilde beni kurtarıyor.. 3000 ghs şu an için günlük net profiti ( Mining-maintenance fee) ne kadar bana öyleyebirmisiniz?teşekkürler...
testerman
Hero Member

View Profile
May 21, 2014, 10:10:02 AM

Selm hocam. Düne kadar 0.022 olan ghs mi dün gece 12:00 de 1 ghs ye çıkardım.. 12 den şu saate kadar hesapladığım kadaruyla maintenance %32 ler civarında... acaba ghs miktarı arttıkça( bayağı bir artıştan söz ediyorum ) maintenance fee azalıyormu diye düşünürken sizin yazınızı gördüm.. 3000 ghs bayağı iyi bir rakam ve ^%35-45 demişsiniz ki anladığım kadarıyla maintenance fee pek farketmiyecek ne kadar ghs artarsa artsın.... Size sorum şu olacak, benim de hesaplamalarıma göre ( şu ana kadarki performansını orantıladığım zaman) 6000 ghs alırsam kafamdaki şekilde beni kurtarıyor.. 3000 ghs şu an için günlük net profiti ( Mining-maintenance fee) ne kadar bana öyleyebirmisiniz?teşekkürler...

3000ghs
gunluk 0.11 BTC ile 0.12 BTC arasinda degisiyor. fee olmasaydi 0.17 getirecekti.

fee dusuldukten sonra, 1 ghs ortalama olarak saatte, 0.00000162 BTC verir cex.io da, bir sonraki zorlukta bu rakam  saatte 127 satoshiye kadar dusecektir.(17.75% zorluk artisi olursa) ve dolar kuru 486$ sabit kaldigi varsayilirsa.

bu arada ghs miktarinin fazla veya az olmasi, fee oranini etkilemez.
aliser
Hero Member

View Profile
May 21, 2014, 10:57:46 AM

Düşüş sona ermiş değil aslında, 26 Mayıs'da FHM 'ler GHS'e dönüştürülecek o nedenle suni olarak GHs fiyatlarını yüksek tutmaya çalışıyorlar, öngörüm şu yönde 26 Mayıs günü tüm FHM'ler GHs'e dönüştükten sonra fiyatlar kademeli olarak düşmeye başlayacak. 2 Haziran sabahı 1 GHs'in fiyatı 0,0058 BTC'leri görecek. 
vasilisspanulis
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 11:33:09 AM

3000ghs
gunluk 0.11 BTC ile 0.12 BTC arasinda degisiyor. fee olmasaydi 0.17 getirecekti.

fee dusuldukten sonra, 1 ghs ortalama olarak saatte, 0.00000162 BTC verir cex.io da, bir sonraki zorlukta bu rakam  saatte 127 satoshiye kadar dusecektir.(17.75% zorluk artisi olursa) ve dolar kuru 486$ sabit kaldigi varsayilirsa.

bu arada ghs miktarinin fazla veya az olmasi, fee oranini etkilemez.
Teşşekkürler hocam... bu arada 6000ghs şu andaki kurlaran yaklaşık 45-50000 tl civarı yapıyor ki bende o para yok. olsada o kadar parayı riske edermiydim, sanmıyorum...  az bir yatırımla da kurtarmıyor yani değmiyor hesapladım.... aslında 3000 ghs o kadar getiriyorsa 1500-2000 ghs de benim işimi görebilir sanırım ama az önce yukarıda bir arkadaş 26 mayısta ghs fiyatlrı düşecek demiş. kararsız kaldım...
vasilisspanulis
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 11:42:16 AM

Düşüş sona ermiş değil aslında, 26 Mayıs'da FHM 'ler GHS'e dönüştürülecek o nedenle suni olarak GHs fiyatlarını yüksek tutmaya çalışıyorlar, öngörüm şu yönde 26 Mayıs günü tüm FHM'ler GHs'e dönüştükten sonra fiyatlar kademeli olarak düşmeye başlayacak. 2 Haziran sabahı 1 GHs'in fiyatı 0,0058 BTC'leri görecek. 
26 MAYISTAN SONRAKİ FHM DÖNÜŞÜM TARİHİNİ BİLİYORMUSUNUZ?
vasilisspanulis
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 09:11:49 PM

[/quote
Artık ilk günün şansına mı yoksa ghsmin yükselmesinden mi bilmiyorum ama %31 çıktı bugünkü maintenance fee..Smiley 3 aydır en düşük seviye... 26 ına kadar izliyeceğim, sonra hayırlısı...
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
May 22, 2014, 01:01:15 AM

Cex.io masrafları çok arttığı için kazıdan pek BTC gelmiyor. Maliyetleri bahane edip dünyanın fee'sini kesiyorlar. Kesinlikle karlı bir yatırım değil, para yatırmayın bu saatten sonra.
aliser
Hero Member

View Profile
May 22, 2014, 06:21:09 AM

26 MAYISTAN SONRAKİ FHM DÖNÜŞÜM TARİHİNİ BİLİYORMUSUNUZ?

26 Mayıs gecesi tüm FHS'ler otomatik olarak GHS'e dönüşecek eğer sorduğunuz soru bu ise. sonrasında yeni bir kontrat sistemi getirirler mi bilmem ancak bu işten cex.io iyi para kırdı onu biliyorum.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  

Jump to: