Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:21:32 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BTC için Kritik Bir Dirençteyiz!!! (Logaritmik Grafik)  (Read 282 times)
Coingump (OP)
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
April 20, 2018, 09:07:55 PM

Grafiğin daha iyi anlaşılması için kısa bir bilgi vereyim.
Logaritmik Grafik koordinat eksenlerinden biri veya ikisinin logaritmik ölçekle gösterildiği grafik çeşitidir. Sadece dikey eksenin logaritmik olması durumuna yarı – logaritmik, iki eksenin logaritmik olmasına da çift – logaritmik grafik adı verilir.

Peki bu indikatör ne için kullanılır?

Sert fiyat dalgalanmalarının habercisidir bu grafik. Yukarı kırarak çalışırsa "Sert Yükseliş", direnci kıramaz ise "Sert Düşüş" trendi başlayabilir.
Şimdi grafiğimize bakalım:

Total trend çizgisini görüyorsunuz burada. Tepe noktadan çekilen doğruda BTC dirence 3. temasını gerçekleştiriyor.
Dolayısıyla kırmamız gereken direnç 8525.
Bu rakamı kırmasının teyitleri olacaktır. Hemen bir kere görmesi veye geçmesi yetmez. Hacimli, güzel bir direnç kırışı olursa sert hareket gelmesi beklenebilir.

Ancak kıramaz da geri çekilirse işte o zaman aynı beklentinin negatif yönlüsünün yaşanma ihtimalı artar.
Unutmayalım ki bu sadece teknik bir yorum...
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
April 20, 2018, 09:26:45 PM

bende sattım az önce bu grafik tradingviewde de bolca var. yukarı kırarsa hemen geri atlarım aşağı kırarsa bişi yapmama gerek yok iyi yerden satmış olurum. bitfinex deki fake alış emirleri bir katakulli olduğunun belirtisi dump gelebilir. yükseleceği varsada silkeleme gelicek gibi hissediyorum buralarda.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 20, 2018, 09:34:21 PM

Hocam ekrana tektaşın yansımış.
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 20, 2018, 09:43:08 PM

Tektaştan yatay doğru çekince 8525'e denk geliyor. Sübliminal mesaj var.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 20, 2018, 10:10:47 PM

Tektaştan yatay doğru çekince 8525'e denk geliyor. Sübliminal mesaj var.

Sesli güldüm ya Cheesy harbiden 8525 çok feci bir rakam kırarmı kıramazmı tartışılır ama yinede ne olacağı belli olmaz bu grafiklere fazla güvenmeyelim arkadaşlar uzun vadeli oynayalım.
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
April 20, 2018, 11:38:09 PM

Grafiklere pek itibar etmesemde güzel bir anlatım olmuş. Her şey bence arz talep meselesi bağlı. Kimisi ileride zengin olurum diye kimisi moda diye kimisi de bu işleri sevdiği için alım satım yapmakta. Psikolojik yönünde var tabi bitcoinede değer verildiği ve yatırım yapıldığı sürece sınırları aşar.
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 21, 2018, 06:24:47 AM

Gece bahsettiğim dirence deyim yerindeyse delip geçme operasyonu düzenlenmiş. 8900 üzerine atınca haliyle altcoinlerde biraz yamulma oldu. BTC için umutlanabiliriz gibi duruyor.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 21, 2018, 08:12:06 AM

Gece bahsettiğim dirence deyim yerindeyse delip geçme operasyonu düzenlenmiş. 8900 üzerine atınca haliyle altcoinlerde biraz yamulma oldu. BTC için umutlanabiliriz gibi duruyor.

O operasyon benzer grafiklere bakıp "kesin deler geçer abi bu burayı, to the moooon" nidalarının ölçeklenmesini gösteriyor Smiley Başa bir şey olduğu yok, ne olacaksa o olacak. Grafik bağımsız olacak Smiley
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 21, 2018, 08:40:31 AM

Sürekli oynak olan piyasalar yüzünden grafikler de ne yapacaklarını şaşırdılar.
Ben piyasalar oturaklı bir hal almadan bu grafik yorumlarına gerçek anlamda değer vermiyorum ama yine de eline sağlık tabii ki  Cheesy

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 21, 2018, 08:41:48 AM

Buğün 8900 dolarları gördük yavaşça sezsizce 10 bin dolarları göreceiz gibime geliyor mayıs sonuna kadar yavaşça ve dump yemeden giderse ayağını sağlam basıyor demektir. Gelsin paralar Cheesy

YsfYlmz
Full Member

Activity: 175

Why not!

View Profile
April 21, 2018, 02:40:55 PM

Logarithmic direnç kırıldı zaten ama bu aralar pek grafiksel ilerlemiyor bitcoin direnç noktaları sürekli değişiyor değiştiriyoruz ama boğa yakındır dedikoduları dolaşmaya başlıyorsa ters hareket beklemek lazım hep öyle olmadı mı, uzun vade de sıkıntı yok her zaman alım zamanıdır
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
April 21, 2018, 03:57:03 PM

9 bin doları geçti bitcoin ve gücünü gösterdi yine.  Buralardan düşmesi zor bundan sonrası için.  Hedef önce 10 bin sonra da 12 15 diye artarak devam edecek diye düşünüyorum.
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
April 21, 2018, 04:20:58 PM

çok büyük bir baskı altındayız 2018 den beri allahın izniyle şu sınırlar aşılsaydı yada artık artma dönemine girseydik çünkü bütün paramı yatıracağım her şeyi bekletiyorum bu gün yarın artacak diye  Smiley Grin

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 21, 2018, 04:22:44 PM

Zaten bitcoininde biraz yukselise gececegi onceden gelen ethereum yukselisinden beliydi. Simdi ethereum neden yukseldi onu dusunmek lazim tokenlere yukselis mi gelecek yoksa satislardan mi kaynakli gibi.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
April 21, 2018, 05:12:40 PM

Olursa sert yükseliş olur bence, düşecek kadar yükselmedi çünkü. Umarım altcoinlerdeyken piyasa şahlanırda biraz ekmek yeriz. Borçlar birikti Cheesy

Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 21, 2018, 10:09:23 PM

Piyasanın henüz sert bir yükseliş için hazır olduğunu sanmıyorum. Bir süre daha küçük düşüşler ve yükselişler olacak, sonrasında sert bir yükseliş görebileceğiz diye düşünüyorum.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 22, 2018, 08:01:05 AM

o çizgiye gelince satmanız yanlış. çizgiye geldikten sonra değdi ve ne yapacağını izlemeliydiniz. bakın dün akşam o çizgiyi geçti bugün o çizginin halen üzerinde. bir bakarsınız çizginin altına da gelebilir onu o vakit değerlendirirsiniz. yalnız ether de şahlandı bitcoin hareketinden sonra hani 20000 doları aşsa ether müthiş primlenecek.   ne yapacaklarını iyice izleyin.

silenticx
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
April 22, 2018, 08:41:20 AM

Kripto-para piyasaları, birkaç ay ağır satış baskısını takiben yükseliş momentum değişiminin erken dönemini gösteriyor. % 75'ten% 85'e kadar yükseldikten ve 'adam-and-eve' tarzı çift dipleri oluşturduktan sonra, önde gelen kripto-para piyasaları son iki hafta boyunca önemli sıçramalar yaptı. Piyasalar şu anda 'açık hava' olarak hazırlanıyor - son zamanlarda kırılan iniş trend çizgisinin yeniden gözden geçirilmesi ya da önde gelen kripto paranın fiyatına yönelik bir sonraki hamleleri içeren% 23,6'lık geri çekilme alanlarına doğru daha da artan bir ivme
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
April 22, 2018, 06:05:50 PM

logaritmik grafiği övende, yerin dibine sokanda var. teknik analize yeni soluk getirdi. böyle grafik çalışması olduğunu bilmezdim. başlangıçtan son tarihe kadar her veriyi görebiliyorsunuz. üzerinde minik analiz çalışmaları ile bile müthiş yerlere gelebilirsiniz.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 22, 2018, 06:29:37 PM

Grafikler her zaman doğruyu söylemez ama BTC de 8500 dolar bariyeri geçildi bu inş sizinde belirttiğiniz gibi yukarı yönlü hızlı bir yükselişe neden olur ve hepimizin yüzü tekrar gülmeye başlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: