Bitcoin Forum
May 01, 2024, 10:01:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Akademik bir çalışma için madencilik verileri  (Read 166 times)
nightyTR (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 20, 2018, 10:51:45 PM

Merhaba kriptosever arkadaşlar,

Kriptopara madenciliği enerji tüketimi, karbon ayak izi ve iklim değişikliğine etkileri gibi bir çok konuda araştırma yapmak üzere bulabildiğim kadar madenci arkadaşlara ulaşıp veri almaya çalışıyorum. Son olarak burayı denemek istedim.

Gereken veriler,

Hashrate:
Kazılan coin cinsi ve algoritması:
Ortalama enerji tüketimi:
(Burada istediğim veri default ayarlarda bahsedilen tüketim değildir. Enerjiölçer prizler yardımı ile kolayca ulaşılabilir.)
Cihazın yukarıda ölçülen andaki sıcaklığı:
Cihazın ortalama sıcaklığı:
(Burada siz madenci kardeşlerimin gözlemlerine güveniyorum. Genellikle çalıştırmaya çabaladığınız sıcaklık değeri de işimi görür gibi)
Çlçme yapılan tarih ve saat:

Ülkemiz adına güzel bir çalışma ortaya koymak istiyorum ve şimdiden katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714600899
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714600899
Reply with quote  #2

1714600899
Report to moderator
1714600899
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714600899
Reply with quote  #2

1714600899
Report to moderator
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
April 21, 2018, 08:40:29 PM

globalden daha fazla yanıt alırsınıız orada insanlar akademik çalışmalara daha fazla destek veriyorlar ayrıca reddit'te de bu başlığı açabilirsiniz daha fazla kişi katılır

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
April 21, 2018, 08:40:42 PM

Merhaba kriptosever arkadaşlar,

Kriptopara madenciliği enerji tüketimi, karbon ayak izi ve iklim değişikliğine etkileri gibi bir çok konuda araştırma yapmak üzere bulabildiğim kadar madenci arkadaşlara ulaşıp veri almaya çalışıyorum. Son olarak burayı denemek istedim.

Gereken veriler,

Hashrate:
Kazılan coin cinsi ve algoritması:
Ortalama enerji tüketimi:
(Burada istediğim veri default ayarlarda bahsedilen tüketim değildir. Enerjiölçer prizler yardımı ile kolayca ulaşılabilir.)
Cihazın yukarıda ölçülen andaki sıcaklığı:
Cihazın ortalama sıcaklığı:
(Burada siz madenci kardeşlerimin gözlemlerine güveniyorum. Genellikle çalıştırmaya çabaladığınız sıcaklık değeri de işimi görür gibi)
Çlçme yapılan tarih ve saat:

Ülkemiz adına güzel bir çalışma ortaya koymak istiyorum ve şimdiden katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.

Ürün ve model bilgisi ? lazım değil mi ? Bence istediğiniz verilerin en önemli değişkeni soğutma şekli. Bu da marka ve model e göre değişiyor. Kaldı ki modeli bilmeden sadece hashrate i bilmeniz pek bir anlam ifade etmez.

Ben ce bir forma yapın insanlar o formu doldursun. Böyle daha kolay olur. Başarılar
nightyTR (OP)
Newbie
*

View Profile
April 27, 2018, 11:50:37 PM

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Google documents üzerinden bir anket oluşturmak niyetindeyim. Sanırım bu şekilde daha sağlıklı ilerleyebilirim. Ayrıca evet, model bilgisi de gerekiyor bu durumda Smiley
clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
April 28, 2018, 06:47:48 AM

Kullanılan PSU'larun enerji verimliliklerini de göz önüne alırsanız insanların enerji tüketimindeki hassasiyetlerini de ölçmüş olursunuz (Bronze, Gold, Platin, Titanium gibi).
nightyTR (OP)
Newbie
*

View Profile
May 01, 2018, 08:37:02 PM

Kullanılan PSU'larun enerji verimliliklerini de göz önüne alırsanız insanların enerji tüketimindeki hassasiyetlerini de ölçmüş olursunuz (Bronze, Gold, Platin, Titanium gibi).

Katkınız için teşekkürler, bunu da mutlaka değerlendirmeye alacağım. Önümüzdeki hafta içinde anketimizi paylaşmış olacağız.
smilebabi
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile WWW
May 08, 2018, 01:28:53 PM

anket olursa sağlıklı bir sonuç çıkar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: