Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:43:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: eth dominance  (Read 428 times)
tfntvl (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 22, 2018, 02:05:32 PM

22.04.18 tarihinde btc dominance 38.5 eth dominance ise 6.33.

sizce eth dominance 15-16 lara ulaşabilirmi?
eğer ulaşırsa btc dominance 28 lere düşüncemi bunu yapar yoksa btc ile birliktemi ipi göğüsler?
yada bir diğer soru eth gerçekten bu potansiyele sahipmi?

dikkat eth de yatırımım yoktur. fakat kimin ne kadar güvendiğini merak ediyorum.
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
April 22, 2018, 02:30:19 PM

ETH'in işi zor bence. Bir yandan ağı Bitmain'e teslim edip GPU madencilerine yaptığı yamuk, diğer yandan Cardano, NEO, EOS gibi projelerin alttan alttan sinsice pumplanması ile yakında 2 numaralı koltuğu  bile kaptırabilir.

EOS denen nane şu an ETH zinciri üzerinde bir token. Bir defa daha 7x yapsa market cap ETH'i geçiyor. Taa nerelerden pumplana pumplana geldi 5 numaraya yerleşti. Daha ortada projenin kendisi bile yokken böyle ise release sonrasında kim bilir nerelere gidecek.

Cardano da böyle. Daha ortada ürün yok ama habire pump pump pump.

ETH de ise proje ortada, mal ortada, first mover avantajı, diğerlerinden daha uzun süredir piyasada bulunması, vs vs. Sonuç? Market Cap daha ürünü bile piyasaya sürmemiş ADA veya EOS'un en fazla 6-7 katı.

ETH, ADA, NEO, EOS bunların hepsi birbirlerine rakip projeler. Şu an aslan payını ETH alıyor, diğer projeler de hayata geçince eğer dışarıdan kaynak girişi olmazsa birbirlerinin market share'inden çalacaklar. ETH de nasibini alacak gibi.

Bu yukarıdaki projeler BTC'nin rakipleri de değiller. BTC'nin rakibi VISA/Mastercard, Litecoin, Monero vs vs. Ödeme aracı olarak kullanılma iddiasında olan şirketler, coin'ler yani. BTC LN ile vaadettiği hızı ve kolaylığı sağlarsa dominasyon düşmez daha da artar ilerleyen dönemde çünkü BTC de gidip LTC, Dash, Ripple'dan market share çalacak. Zaten Ripple ile Bcash hariç ödeme aracı olarak kullanılma iddiasındaki coinlerin alayı Bitcoin'e karşı oldukça zayıf. Ripple'ın ne halt olduğunu da yıllardır çözemediğim için yorum yapmayacağım ama Bcash'i de ayakta tutan bariz Bitmain. Ondan da bir halt olmaz.

ICO'lara talep devam ederse yukarıdaki EOS, ADA, NEO, ETH dörtlüsü dışarıdan para girişini devam ettirebilirlerse bunlardan biri 1 numarayı da ele geçirebilir ama o ETH mi olur başkası mı bilmem.

Çok güzel açıklamışsınız hocam.Ethereumun değeri şu an onlara göre çok düşük gözüküyor.Neo birde icoları araştırarak alıyor.İsteyen ico yapamıyor eth de çok token var.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 22, 2018, 02:39:04 PM

Bence Ethereum'un iki sene ömrü kaldı onu da Vitalik devamlı sistem değişikliğine giderek uzatmaya çalışıyor. Bitcoin'e Lightning Network geldikten sonra çoğu kriptoparanın herhangi bir amacı kalmayacak fakat Ethereum'u onlardan ayıran en büyük özellik bu platformun akıllı sözleşmelere sahip olması.. Yine de şu saatten sonra Bitcoin Dominance'nin düşeceğini zannetmiyorum. Ethereum benim için sadece elimdeki Bitcoin sayısını arttırmak için bir araç, 0.05'den al ve 0.1 civarında sat.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
April 22, 2018, 02:40:08 PM

ETH'in işi zor bence. Bir yandan ağı Bitmain'e teslim edip GPU madencilerine yaptığı yamuk, diğer yandan Cardano, NEO, EOS gibi projelerin alttan alttan sinsice pumplanması ile yakında 2 numaralı koltuğu  bile kaptırabilir.

EOS denen nane şu an ETH zinciri üzerinde bir token. Bir defa daha 7x yapsa market cap ETH'i geçiyor. Taa nerelerden pumplana pumplana geldi 5 numaraya yerleşti. Daha ortada projenin kendisi bile yokken böyle ise release sonrasında kim bilir nerelere gidecek.

ETH de ise proje ortada, mal ortada, first mover avantajı, diğerlerinden daha uzun süredir piyasada bulunması, vs vs. Sonuç? Market Cap daha ürünü bile piyasaya sürmemiş ADA veya EOS'un en fazla 6-7 katı.

ETH, ADA, NEO, EOS bunların hepsi birbirlerine rakip projeler. Şu an aslan payını ETH alıyor, diğer projeler de hayata geçince eğer dışarıdan kaynak girişi olmazsa birbirlerinin market share'inden çalacaklar. ETH de nasibini alacak gibi.

Bu yukarıdaki projeler BTC'nin rakipleri de değiller. BTC'nin rakibi VISA/Mastercard, Litecoin, Monero vs vs. Ödeme aracı olarak kullanılma iddiasında olan şirketler, coin'ler yani. BTC LN ile vaadettiği hızı ve kolaylığı sağlarsa dominasyon düşmez daha da artar ilerleyen dönemde çünkü BTC de gidip LTC, Dash, Ripple'dan market share çalacak. Zaten Ripple ile Bcash hariç ödeme aracı olarak kullanılma iddiasındaki coinlerin alayı Bitcoin'e karşı oldukça zayıf. Ripple'ın ne halt olduğunu yıllardır çözemediğim için yorum yapmayacağım ama Bcash'i de ayakta tutan bariz Bitmain. Ondan da bir halt olmaz.

ICO'lara talep devam ederse yukarıdaki EOS, ADA, NEO, ETH dörtlüsü dışarıdan para girişini devam ettirebilirlerse bunlardan biri 1 numarayı da ele geçirebilir ama o ETH mi olur başkası mı bilmem.
Tecrübeli insan kendini hemen belli ediyor yorumuyla gerçekten. Hocam sizin gibi üstadları buralarda daha çok görmek isteriz yorumlarınızla, daha yeni olanların ufkunu sizin gibiler açıyor. Yorumlarınıza %100 katılıyorum güzel açıklama olmuş.

tfntvl (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 22, 2018, 02:44:17 PM

Bu yukarıdaki projeler BTC'nin rakipleri de değiller. BTC'nin rakibi VISA/Mastercard, Litecoin, Monero vs vs. Ödeme aracı olarak kullanılma iddiasında olan şirketler, coin'ler yani. BTC LN ile vaadettiği hızı ve kolaylığı sağlarsa dominasyon düşmez daha da artar ilerleyen dönemde çünkü BTC de gidip LTC, Dash, Ripple'dan market share çalacak. Zaten Ripple ile Bcash hariç ödeme aracı olarak kullanılma iddiasındaki coinlerin alayı Bitcoin'e karşı oldukça zayıf. Ripple'ın ne halt olduğunu yıllardır çözemediğim için yorum yapmayacağım ama Bcash'i de ayakta tutan bariz Bitmain. Ondan da bir halt olmaz.

hocam çok değerli bilgiler benim için teşekkür ederim öncelikle.
gerçekten karşınsındaki ekipler gerçekten çok sağlam. şu diğerini geçer diyemiyorum ama hem fiyat hemde arkasındaki deestek bakımından neo nun gönlümde biraz yeri var. ytd
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 22, 2018, 02:52:14 PM

EOS topladığı ethlerle eos alırsa ethereumu geçecek öyle mi . Eğer bunu yaparsa eth tepetaklak olur. Bakalım öldürücü darbe ne zaman gelecek

yobit.net is banned from signatures
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
April 22, 2018, 03:18:59 PM

Bence Ethereum'un iki sene ömrü kaldı onu da Vitalik devamlı sistem değişikliğine giderek uzatmaya çalışıyor. Bitcoin'e Lightning Network geldikten sonra çoğu kriptoparanın herhangi bir amacı kalmayacak fakat Ethereum'u onlardan ayıran en büyük özellik bu platformun akıllı sözleşmelere sahip olması.. Yine de şu saatten sonra Bitcoin Dominance'nin düşeceğini zannetmiyorum. Ethereum benim için sadece elimdeki Bitcoin sayısını arttırmak için bir araç, 0.05'den al ve 0.1 civarında sat.

Hocam sizce de etherin 2 yıllık ömrü kaldı demek biraz acımasızlık olmaz mı? Evet tamam haklısınız lightning network ile birçok şeyin değişmesi bekleniyor ben de hemfikirim ama yine de eth’ye böyle kısa ömür biçemiyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 22, 2018, 03:27:53 PM

Ethereum, önümüzdeki POS forkunu sağ salim hallettikten sonra önü daha da açılacaktır diye düşünüyorum. BTC'nin rakibi demek çok doğru olmaz aslında ETH için. İkisi de kripto para fakat ayrıldıkları çok noktalar var. ERC20 eko-sistemini arkasına alan ETH, smart contract sistemine yeni ve kaliteli tokenlerin girmesiyle birlikte dominantlık oranını %15'e kadar çıkartabilir.
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
April 22, 2018, 04:08:57 PM

Ethden zaten hepimizin umidi cok buyuk btc piyasanin dedesiyse ethde babasidir ama gorucez btc ve eth beraber bu piyasayi cok guzel yerlere getirecekler
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
April 22, 2018, 05:35:48 PM

Özellikle şu kısma katılıyorum.

Ethereumu bu hale getirenlerin madenciler olduğunu düşünüyorum ben.

Vitalik asicleri engellemek yerine Casper'a odaklanmaktan bahsediyor yani zaten Pos'a geçeceğiz ne gereği var der gibi.

Hayır arkadaş son ana kadar gereği var insanlar senin sistemine güvenerek belki mining yatırımı yaptı ?

Monero kadar olamadı.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
April 22, 2018, 06:05:40 PM

eth dominance ın btc karşısında yükselmesi lazım. fakat şu da var. dominance etkisi ile bu kez de özellikle smart contract lar üzerindeki feeler can yakmaya başlayabilir bu da dominance etkisi ile tezat bir durum oluşturur.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
April 22, 2018, 06:32:51 PM

Ethereum posa geçerse eğer o zaman işler değişir işte o zaman ethereum nerelere gider göreceksiniz herkes farkında değil fakat eğer pos gelirse en az 5k dolar olur
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
April 22, 2018, 06:36:16 PM

Hicbir altcoin suan etherin rakibi olacak gucte değil. Anlık marketcap gecişi olabilir. Pos sonrası ise ucus olacaktır
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
April 22, 2018, 06:39:30 PM

Şuan yüzde olarak olması gerektiği yerde bana kalırsa ilerde bitcoin fire verirse ethereum'un şuanki payını da kontrol altında tutması şart küçük kardeş gibi takip ederse biz yatırıcımcılar yandık.

Son günlerde satoshi bazında zaten gayet güzel ilerleme kaydetti umarım birazcık daha devam edebilir.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
April 22, 2018, 06:46:53 PM

Ben btc eth dominance'dan ziyade diğer altcoin'lerin dominance'nin artacağını düşünüyorum. Bitcoin'in market payını kaybedeceğini düşünmüyorum hatta 2-3 yıl sonra market ne kadar büyüse de dominance daha yüksek bile olabilir.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
April 22, 2018, 07:07:11 PM

İco sayısının artışıyla doğru orantılı bir performans gösteren Eth nin önümüzdeki dönemlerde ico sayısında beklenen azalmadan dolayı bir artış olacağını düşünmüyorum.

casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
April 22, 2018, 07:26:40 PM

Gün geçtikçe ethı güvenli liman olarak gören kesim de artıyor. Ki buna ben de katılıyorum. Zamanlar btc dominance zaten düşüyor sağlam projeler çıktıkça para da oralara kayıyor. Eth dominance ufak ufak artmaya devam edecek

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 22, 2018, 07:36:49 PM

piyasa dengeyi buldu denebilir eth/btc oranıda şuan ortalamalarında geziyor bundan sonra afaki artışlar olmayacaktır diye düşünüyorum yani cap x10 yapmayacaktır 2 3 ay içinde bence.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
April 22, 2018, 07:43:48 PM

Bu yukarıdaki projeler BTC'nin rakipleri de değiller. BTC'nin rakibi VISA/Mastercard, Litecoin, Monero vs vs. Ödeme aracı olarak kullanılma iddiasında olan şirketler, coin'ler yani. BTC LN ile vaadettiği hızı ve kolaylığı sağlarsa dominasyon düşmez daha da artar ilerleyen dönemde çünkü BTC de gidip LTC, Dash, Ripple'dan (ve de VISA/MC'den) market share çalacak. Zaten Ripple ile Bcash hariç ödeme aracı olarak kullanılma iddiasındaki coinlerin alayı Bitcoin'e karşı oldukça zayıf. Ripple'ın ne halt olduğunu yıllardır çözemediğim için yorum yapmayacağım ama Bcash'i de ayakta tutan bariz Bitmain. Ondan da bir halt olmaz.

Hocam ağzınızdan bal damlammış gerçekten elinize parmaklarınıza sağlık ... Dediklerinize harfi harfi katılıyorum bu postun üzerine de yorum yapmak biz çömezlere düşmez...
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 22, 2018, 09:34:32 PM

ethereum, bitcoin gibi teknoloji olarak sürekli yerinde saysa söylenenlerde gerçekleşme payı yüksek.ancak pos ve sharding olayları var..saniyede onaylanacak işlem hızı 25000 i bulacak.e birde ilk olma gibi bir avantajı var..etherscan mew ethplorer falan derken alışkanlıkları kırmak zor olur mu bilmiyorum..rakip projelerde çok güzel bu piyasada olmaz diye birşey yok..rekabet iyidir sonuç olarak.nemalanmaya bakmak lazım  Grin
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: