Bitcoin Forum
June 21, 2024, 05:40:35 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: İran Merkez Bankası dijital para birimlerinin kullanılmasını yasakladı  (Read 585 times)
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
April 26, 2018, 06:55:40 PM

Ambargoların ve yönetimin zihniyetinin de önemli etkisiyle İran halkı ciddi anlamda dışa kapalı. Ve devlet halk üzerinde kurduğu otoritenin devamiyeti açısından bu dışa kapalılığı devam ettirmek istiyor, bir nevi güç zehirlenmesi. Dolayısıyla İranda yasaklar bitmez, çok gereksiz olmuş.

proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
April 26, 2018, 07:58:33 PM

Yasaklar iranda kolay kolay bitmez tam bir otorite var bence. Piyasayi cok buyuk etkileyecek bir durum degil bence.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 05:51:06 PM

herhangi bir devlet vatandaşımı koruyorum başlığı altında ülkede istediği şeyi yasaklayabilir ya da ortaya bir şey çıkarabilir.yapacak bir şey yok, zaten her şeyi kaçak yapmaya alışmış iranlılar, bunun da bir yolunu bulacaklardır..
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
April 27, 2018, 08:25:56 PM

herşeye yasak yasak nereye kadar. aslında iran halkının çok salladığını düşünmüyorum. içki de yasak ama las vegasta o kadar içilmiyordur herhalde. yasakladıkça insanların daha çok ilgisini çekiyor ve çözüm olmuyor zaten..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 08:46:11 AM

Özelikle müslüman ülkelerde bu konu hakkında yasaklarin çıkması garip değil mi ? Bunun arkasindaki sebep ne olabilir. Ülkelerinde herşey çok güzel de dijital paralar mi halkının parası yok edeceği düşünüldüğü için yasaklama var. Bu kadar basit olamaz koskoca ülke sonuçta.
KralSakir
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 28, 2018, 09:00:13 AM

Gerçekten kötü bir haber bitcoinin hala kara para aklamayla ilgili bir şekilde gözükmesi can sıkıcı bir halde başka bir şey diyemiyorum gerçekten. Çok üzücü bir haber.
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
April 28, 2018, 03:04:55 PM

İran la çok benzeşir olduk bu bitcoin konusunda ama inşallah bizim ülkemiz için de böyle haberler çıkmaz yakında .Sürekli yasaklanma haberleri bitcoin için hiç iyi olmuyor gibi .
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 28, 2018, 03:17:04 PM

Ben onların yerinde olsaydım yasaklamazdım aksine amerikanın tüm ambargolarını kripto para üzerinden delerdim işte ondan sonra amerika bitcoine savaş açardı herhalde Smiley
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 28, 2018, 05:06:20 PM

iran gibi kapalı ve baskıcı bir rejimin zaten kripto para ve blokzinciri kavramlarına pozitif bakması beklenemezdi. geç bile kalmışlar kriptoyu yasaklamakta . zaten piysadada herhangibir ağırlıkları yok.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
April 28, 2018, 05:20:52 PM

hocam fakat iran kara para konusuna çok dikkat edenbir ülke, ha şöyle dikkat ediyor, bu paraları kendisi yönetmezse tepesine çöküyor, bu açıdan risk görüyor
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
April 28, 2018, 05:31:59 PM

İslam ülkelelerinin neden kripto paraya sıcak bakmadığını birtürlü anlyamadım ya bunun sebebi sadece kara para aklama olmaz başka birşeylerin döndüğünü düşünüyorum.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
April 29, 2018, 10:33:19 PM

İran ne yapsa bir şeyle suçlanan ve uluslararası boyutta soyutlanan ambargo alan bir ülke, malum durumlar var  amerika ile anlaşmalar yenilenecek yakında, kendine göre bazı ekonomik önlemler alıyor durumu zor.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 29, 2018, 10:41:06 PM

Zaten uzerlerinde ambargo felan var bu yuzden fazla on planda durmaktan korkmus olabilirler. Bitcoinde bunu yapabilecekleri bir hacimde yok.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
April 29, 2018, 10:43:32 PM

iran yasaklasa ne yasaklamasa ne ki zaten adamların üzerinde baskı var ve adamlar maddi sorunlar yüzünden zaten bilahare yatırım yapmaya korkuyorlar ki bitcoine ve sanal paralara yatırım yapmak şöyle bir dursun

followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
April 29, 2018, 10:49:20 PM

Bu iran kafasına göre  herşeyi yasaklıyor ve halkı hiç bir şey demiyor ne garip bir ülke anlamıyorum nasıl yaşıyor bunlar acaba kadınların hakkı limitli bazı şeylerde kıyafetten tut şeye kolay gelsin diyelim.

Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 29, 2018, 11:08:42 PM

İran gibi ülkeler kripto para işlemlerini ilk etapta yasaklasalar da Dünyanın gidişatına ayak uydurmak zorunda kalacaklar ve Dünya kripto paraları günlük hayatta kullanma yolunda olumlu adımlar atıyor. Suyun akış yönünün değişmeyeceğini anlayan her ülke bu konuda geri adım atmak zorunda kalacak.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
April 29, 2018, 11:26:47 PM

Kripto para piyasası çok etkileyecek bir durum değil.kripto dünyası pek bişey kaybetmez.İran gelişen dünyaya kendini kapatmanın faturasını birgün ağır ödeyecek.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
April 30, 2018, 10:04:34 AM

İran'dan bu karar çıkmasına kimse şaşırmamıştır.  Zaten pek konuyla ilgilisi olan bir ülke de değil sanırım.  Ama İran'ın diğer islam ülkeleri içinde bir ağırlığı var. Diğer ülkeleri etkilemez umarım kararı.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
April 30, 2018, 10:23:22 AM

Haberi görünce aklıma canım ülkem geldi ya. Yarın çıkıpta birileri fetöcüler bitcoin kullanıyor, bitcoinle terörü finanse ediyorlar, bitcoin alan teröristtir dese ve Türk borsaları kapatsa, kriptoyu yasaklasa kaç kişi ses çıkarabilir acaba. İşin daha da kötüsü bunların hepsi kripto işte, kripto fetöcüler kripto para kullanıyor diyerek baya baya büyük bir kesimi ikna ederler Cheesy Umarım böyle şeyler yaşamayız.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
April 30, 2018, 12:55:59 PM

Bitcoin çıktığından beri kara para aklama mevzusunun sadece bitcoin etrafında dönmesine sinir oluyorum. Bitcoin öncesinde nelere bahane buluyorlardı ciddi merak ediyorum. futbolcu, sanatçı ve spor kulüplerine inanılmaz para yağdırıp satın alan veya konsere çağıranların harcaması sanki kendi ceplerinden gidiyor. Babek Zencani den sonra biraz gözleri açıldı demek Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: