Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:42:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin cash'in son günlerdeki ani yükselişi  (Read 310 times)
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 23, 2018, 01:04:37 PM

bitcoin cash son 1 aydır yaklaşık % 100 arttı denebilir.
Helede bu seviyelerden girilirse son sahibi olurmuyuz dersiniz.
Birden gene 500-600 usd seviyesine dönermi yada daha çıkış hareketi verirmi?
bugün 1430 usd yi gördü de bu seviyedende girmek biraz zor derim. Grin

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-cash/historical-data/
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
April 23, 2018, 01:13:44 PM

gecenlerde bir yerde hard fork muhabbeti vardı bitcoin cash için. muhtemelen onun zıplamasıdır bu, yalnız gecen sefer de ayı forklarla beraber gelmişti . yine forklarla piyasaya para sokmaya calısıyorlar
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
April 23, 2018, 01:47:14 PM

Bitcoin cashin bir hareket yapmasını bekliyordum. Hatta girdim bile 0.091 den.

Tamamiyle fundemantal analizi hissiyata bağlıydı. Dedim hem fork var hemde Roger Ver ile konferansda aşırı dalga geçdiler Vitalik Butalin yerin dibine sokdu. Twitterda maskara oldu.

Bunun bir karşılığı olur dedim.

Sonra ne mi yaptım ?   Her zaman ki gibi başka bi coine geçdim erkenden....

Beklemedim .. 0.091den aldım 0.095 den sattım. 0.15 i gördü.

Peki bu saatten sonra girilir mi ? Tercih meselesi Boğa geliyor artmaya devam edebilir. Ama ben daha girmem pumplanmamış coin ararım...

Tekrar hatırlatmakda fayda var bu işin anahtarı sabır !!!
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
April 23, 2018, 03:01:31 PM

Fork olucak diye bu yükseliş başka bi sebebi yok bide shilliyolar cashi ondanda kaynaklanıyor diye duydum forktan ne çıkıcak onu bilmiyorum ama
svdtpl
Member
**

Activity: 276
Merit: 10

View Profile
April 23, 2018, 03:08:20 PM

sadece 1 aya bakıp yorum yapmak dogru olmaz cunkı oncesınde sağlam bi yükseliş ve düşüş dönemi gerçekleştirdi o üyzdendirki çok dalgalı yani çok riski risk girenindir her zaman.

LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
April 23, 2018, 10:00:25 PM

Son bir ayda % 100 yükselmiş bir coine girmek ne kadar doğru olur bilmiyorum, özellikle de Bitcoin forklarıyla ortaya çıkmış bir coine ben bu fiyattan girmem şahsen. Bitcoinin kendisine yatırım yapmak daha mantıklı.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 23, 2018, 11:37:36 PM

Bitcoin Cash'ten beklediğim yerin dibine gömülmesi.  Grin Şaka değil gerçekten, shitcoinlerden farkı yoktur benim için. Hazıra konmaktır BCH. Baştan yapmaya gerek duymadan fork yap sonra üzerine güncellemeler, süslemeler v.s. al sana Bitcoin Cash! Ne güzel ya. Diyorlarya Bitcoin biterse yerine Bitcoin Cash gelir diye. Bitcoin neden bitiyor? Onu geçtim Bitcoin biterse BCH de biter mantık olarak. O yüzden BCH alacaksanız da gönül bağı kurmayın derim, trade yapın.

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:20:00 AM

BCH'in en buyuk destekcisi, 2011 senesinde Bitcoin'in 10,000 kat artacagini tahmin edip dunyanin en zengin adamlarindan ve cryptonun en onemli karakterlerinden birine donusen Roger Ver'dir.

En son Seoul'de yapilan DECONOMY 2018 kongresinde youtube'den da aratip izleyebileceginiz tartismada Bitcoin Cash'in avantajlarini harika ozetlemistir.

BTC maalesef tepedeki dogmatik ve bagnaz bir kac nerdy developer yuzunden bazi hatali kararlar aldi, herkesin bildigi gibi transaction cost'lar 50 USD'lara cikti, bircok merchant BTC kullanmayi birakti, o yuzden ekonomik gercekler goz onune alindiginda BCH'in gelecegi cok parlak gorunuyor.

derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 24, 2018, 04:58:01 AM

Bitcoin cashta diğerleri gibi arttı bence sorun artmayanlarda. Binancede 3 hafta önce 250-300 satoshi arasında seyreden tokenler şu anda 500-600 satoshi civarinda boğa piyasasına mı girdik yoksa yine kaldır-vur hareketi mi yapıyorlar anlam veremedim. Aralık ayında boğaya girmeden aynı bu şekilde hareketler görüyorduk bir anda 5-6 katladı tokenler. Umarım Aralık ayındaki hareketlerin aynisi yapiyordur.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 05:31:40 AM

Bitcoin cash Bitcoin fanatiklerinin dahi bir kısmını etkileyen bir coin. 2018 yılı sonuna kadar 3000USD’yi görme potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Zaten Bitcoinle yarışmak gibi bir hedefleri var, asla Bitcoinin yerini alamaz fakat yatırımcıların tercihleri arasında yerini alacaktır.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 24, 2018, 07:03:13 AM

bitcoinde yukarı yönlü güçlenmeler olduğunda ilk 100'deki listeye bakın. bitcoindeki yükselişten fazlasıyla kazançlı coinler gözünüze çarpabilir. cashdeki bu %100 primlenmesi sorun değil. geçmiştede yapmıştı. btc ne zaman dalgalanır, geriler o zaman işler zorlaşır. btc yükselişe ne kadar inatla devam eder o zaman mutlu günler.  Cheesy
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
April 24, 2018, 08:11:01 AM
Last edit: April 24, 2018, 08:28:13 AM by primeer

Bcash almadığıma pişman oldum resmen 600 dolarken gözüme kestirmiştim o arada niye almadım bilmiyorum.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 24, 2018, 08:27:43 AM

Ben böyle pump yemiş coine girmek için 2 kez düşünürüm 1: Neden pump yemiş coinden almak istiyim? 2: Kaybedecek param var mı? Dolayısıyla almam çünkü o pumpı benle yemedi, bana kazandirnasi da kucuk bi ihtimal.
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 24, 2018, 08:33:58 AM

BCH'in en buyuk destekcisi, 2011 senesinde Bitcoin'in 10,000 kat artacagini tahmin edip dunyanin en zengin adamlarindan ve cryptonun en onemli karakterlerinden birine donusen Roger Ver'dir.

En son Seoul'de yapilan DECONOMY 2018 kongresinde youtube'den da aratip izleyebileceginiz tartismada Bitcoin Cash'in avantajlarini harika ozetlemistir.

BTC maalesef tepedeki dogmatik ve bagnaz bir kac nerdy developer yuzunden bazi hatali kararlar aldi, herkesin bildigi gibi transaction cost'lar 50 USD'lara cikti, bircok merchant BTC kullanmayi birakti, o yuzden ekonomik gercekler goz onune alindiginda BCH'in gelecegi cok parlak gorunuyor.

Bcashin den kat be kat daha hızlı kat be kat daha ucuz onlarca coin var. Verge , GRS , DGB hatta DOGE bile hem daha hızlı hem daha ucuzdur. Bcashin tek artısı Roger ver başka hiç bi şekilleri yok. Bitcoin için Lighting Network geliyor , her gün büyüyor. LN network sayesinde 1sat transfer gerçekleşebilecek , hızlı ve çok ucuz olacak. Bitcoin yeni athler yaparken , Bcash işte saçma bi fork ve rogerin kaypaklığı sayesinde biraz artacak ama sonra güümmm, düşecek.

Bu arada siz de LN kurabilirsiniz. Şimdi bişi kazanamasanız da ilerde çok kazandırabilir. kurulum kolay aslında ama biraz uğraştırıyo , bekletiyo. türkçe kaynak olarak : https://www.youtube.com/watch?v=kkgPlQdkuNc&t bu video var. siz de kurun ilerde işinize yarayacaktır Wink

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
April 24, 2018, 09:20:51 AM

Sadece Bitcoin cash değil aynı zamanda diğer Bitcoin forklari da artışta. Acaba BTC yükselince bunlara da mı yansıdı yoksa sadece ani bir yükselişmi merak ettim

HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 24, 2018, 09:53:43 AM

valla herkesin düşüncesine saygı duyarız.dün riski göze aldım ve 1.410 usd den aldım hemde sayılı biraz zıplasın hemen çıkıcam devamlı takipteyim bugünlük yaklaşık % 9-10 prim yaptıda işte belli olmaz birden frenler boşalırsa duvara toslamayalım. Grin
ama ilerde büyük düşüş olursada ters de kalanın canı çıkar Tongue
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
April 24, 2018, 09:55:54 AM

Bitcoin Cash'ın bizde çok fazla seveninin olduğunu sanmıyorum ama dışarıda epey sevenleri var sanırım..Tüm piyasa genel olarak 1,5-2x yaparken Bitcoin Cash 3x yaptı..Belkide 5k dolar olacak ama geçen ay ki alım fırsatını görüp şimdiki fiyattan alım yapmak için güçlü bir psikoloji gerekir Smiley
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
April 24, 2018, 10:00:09 AM

Bitcoinin forklanmasıyla doğan bitcoin cash de forklanıyor demek ha vay be . Bu yükselişin sebebi bu olsa gerek ciddi bir yükseliş trendinde şuan kendileri ha ben güveniyor muyum bana ethereum daha güvenli geliyor
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 24, 2018, 10:08:42 AM

Aynı konu ile ilgili dün açılan bir konu daha vardı. 15 Mayıstaki fork fiyatlanıyor, çıkışın nedeni bu.

luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
April 24, 2018, 11:36:16 AM

Daha önce elinizde varsa bozdurmak ya da başka bir coine geçmek için iyi bir fırsat olabilir ama bu seviyelerden almak bana çok da mantıklı gelmiyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: