Bitcoin Forum
June 04, 2024, 05:27:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Borsalarda 2FA Nasıl Etkinleştirilir Nasıl yedeklenir.(2FA Nedir?)  (Read 631 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 25, 2018, 08:55:04 PM

Eldekileri borsada tutmak bir risk, borsada tutup 2fa kullanmamak daha büyük risk. yedeklerini almadan 2fa kullanmakta yine büyük bir risk yatırımlarınız için. elinize sağlık hocam.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
April 25, 2018, 08:56:23 PM

2FA aktif ederken karekod okutmadan önce o sayfanın ekran görüntüsünü mutlaka alıp yedekleyin. Sadece karekod okutup bırakırsanız bir şey olmaz diye gün gelir lazım olur çok sıkışırsınız. Ne yaparsanız yapın mutlaka bir yedek alın
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
April 27, 2018, 03:52:22 PM

Geçtiğimiz günlerde telefonumu değiştirdim. Bu sırada tüm 2FA uygulamalarımı kapattım. Bir boş vakit bulabilirsem diye bekliyorum. Yani işi şansa bıraktım başına bişey gelmez ise iyi Smiley Bu konuya bir yorum bırakıyorum ki bir kaç gün sonra etkinleştirme ve yedekleme konusunda ihtiyacım olacak. Teşekkürler dostum meritim olmadığı için veremiyorum ama zaten asil moderatörümüz gerekeni yapmış.

Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 04:21:55 PM

Yedek keyi almayı unutmayın sıkıntı çıkabilir sonra 2fa uygulmasına bir şey olur veya silinir veriniz gider sonra borsaya çok zor girersiniz kanıtlayamayabilirsiniz.
sentinus
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 08:08:01 PM

2FA çok önemli bir güvenlik. Bende autherization key in fotosunu çekmiştim nolur nolmaz diye. Bilgisayarıma yedeğini aldım. Kar etmek kadar parayı güvende tutmak da önemli  Cheesy

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
phantasod
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 08:22:15 PM

En güvendiğim güvenlik aracı. Dediğiniz gibi borsalardaki kimlik doğrulamaları 2FA kaybetme durumunda çok değerli oluyor. Birkaç kişi duymuştum telefonu bozuldu diye iletişime geçip kimlik doğrulamaları yok diye sıkıntı çeken
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
April 27, 2018, 09:38:37 PM

Bilgi için teşekkürler hocam, ayrıntıya yer vermen iyi olmuş fakat bilgisayarda amatör olmayan bir insan çözer yapar basit şekilde. Yapamayan arkadaşlar için tavsiyem uzak durun borsalardan küçük küçük oynayın ki sonra ağlamayın forumda Smiley Bu arada bazen ilk kayıtlarda veya daha sonra uyumsuzluk yaşanabiliyor saat farkından dolayı. Ayarlar kısmından güncelleme bölümü var, uyumluluk gibisinden bi buton ona basmanız yeterli.
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
April 27, 2018, 09:55:04 PM

Tesekkurler bilgi icin. Ben de katkida bulunayim. Sistem saati yani telefonunuzun saatinde fark varsa kodlar karsilikli uyusmayacaktir. Ya telefondan yada auth ayarindan sistem saatini guncellemeniz gerekiyor

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 27, 2018, 10:03:41 PM
Last edit: April 27, 2018, 10:21:23 PM by lossnet

Bilgi için teşekkürler. Bildiğim şeylerdi fakat piyasaya yeni girenlerin faydanabileceği bir içerik olduğu için sevindim. Benden de size +1 merit gelsin:) Authy 2-Factor uygulamasını da ekleyebilirsiniz belki konuya. Yukarıda bir arkadaş da bahsetmiş. Binance'de yok gibi görünse de aslında kullanılıyor. Onlar da yardım bölümüne girmemişler, bu yüzden sadece Google Auth var sanılıyor.

Arkadaşlar, merit'lerinizi böyle faydalı paylaşımlar için kullanın. Hem kendi bakiyenizden de düşmüyor. Konu sizi çok ilgilendirmese bile, forum için yararlı olabilir. Yabancı bölümde etkin olan merit sistemi bizde maalesef yerlerde sürünüyor. Cimrilik yapmayın yani;)
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 30, 2018, 05:45:49 PM

Bilgi için teşekkürler. Bildiğim şeylerdi fakat piyasaya yeni girenlerin faydanabileceği bir içerik olduğu için sevindim. Benden de size +1 merit gelsin:) Authy 2-Factor uygulamasını da ekleyebilirsiniz belki konuya. Yukarıda bir arkadaş da bahsetmiş. Binance'de yok gibi görünse de aslında kullanılıyor. Onlar da yardım bölümüne girmemişler, bu yüzden sadece Google Auth var sanılıyor.

Arkadaşlar, merit'lerinizi böyle faydalı paylaşımlar için kullanın. Hem kendi bakiyenizden de düşmüyor. Konu sizi çok ilgilendirmese bile, forum için yararlı olabilir. Yabancı bölümde etkin olan merit sistemi bizde maalesef yerlerde sürünüyor. Cimrilik yapmayın yani;)

Teşekkür ederim dostum bu konu benim için çok iyi oldu açıkcası Merit le destek veren herkese cok teşekkür ederim. Umarım burdaki makale insanların işine yaramıştır.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
April 30, 2018, 06:23:19 PM

Bilgilendirme için ben de teşekkür ederim.

İlk işlem yapmaya başladığımda maalesef benim de hesaplarım bloke olmuştu. Hem de 2 hesap birden. Tüm güvenlik adımlarını tamamladığım halde yine sorunu çözememiştim. Meğerse sorun telefonun saat ayarlarından kaynaklanıyormuş. Bu dikkatsizliğim yüzünden 20 gün hesaplarımı kullanamadım. 2fa doğrulama sırasında saatiniz 5 dk bile farketse yine hata veriyor. Allahta bu sefer 2 denemede fark ettim. Lütfen bu konuya da dikkat edin.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 01, 2018, 08:38:12 AM

Kurtarma keyini ve karekodun ekran görüntüsünü mutlaka alın ve farklı yerlerde saklayın. Benden söylemesi sonra ikiside aynı yerde yok olursa pişman olursunuz. Ayrıca authy daha kullanışlı gibi, ben onu kullanıyorum. Değerli bilgiler içinde teşekürler, güzel bir konuya değinmişsiniz.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 01, 2018, 01:01:35 PM

Karekodun ekran görüntüsünü almak hiç aklıma gelmemişti ancak çok riskli birinin eline geçtiği an bir anahtar adam da demek tabi şifreyide bilmesi gerekiyor, iyi saklamak gerekiyor.
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
May 01, 2018, 02:30:28 PM
Last edit: May 01, 2018, 02:51:55 PM by Rhego

Karekodun ekran görüntüsünü almak hiç aklıma gelmemişti ancak çok riskli birinin eline geçtiği an bir anahtar adam da demek tabi şifreyide bilmesi gerekiyor, iyi saklamak gerekiyor.

Aslında private key karekod veya diğer şifrelerin dijital ortamda saklanması bana çok sakıncalı geliyor. Ben yazıcıdan çıktı alıp bilgisayarda telefonda veya USB bellekde tutmadan kağıt üzerinde taşımaya çalışıyorum genelde.

Bunun yanında Ledger donanım cüzdan ve Linux işletim sistemi kullanıyorum borsa veya kripto işleri için. Windows kullanıcısı arkadaşlarada Allah yardım etsin direk açık hedefler  Grin
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
May 01, 2018, 02:47:57 PM

2FA yı kullanmak mantıklı mı mantıksız aslında aradayım Allah korusun ele geçebilir yada telefon kaybedilebilir. İşin aslı her zaman uyanık olmak lazım sistemin açıkları var uyarıları takip etmek gerekiyor.
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
September 25, 2018, 07:31:53 AM

2FA yı kullanmak mantıklı mı mantıksız aslında aradayım Allah korusun ele geçebilir yada telefon kaybedilebilir. İşin aslı her zaman uyanık olmak lazım sistemin açıkları var uyarıları takip etmek gerekiyor.

2FA kullanmamak büyük risk son zamanlarda forumda ve cevremde sürekli denk geliyorum dalga dalga artan bir hack furyası aldı başını gidiyor. Sürekli bilgisayarıma borsa hesabıma birileri erişmeye çalışıyor diye yorumlar postlar görüyorum. Tabi 2FA tek başına herşeyi sizin yerinize yapmıyor elinizdekileri kaybetmemek için farklı sağlam farklı çözümler kullanmak zorundasınız.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
September 25, 2018, 07:51:44 AM

Edindiğiniz kodları karekod olarak yazdırıp offline bir şekilde tutmanız en sağlıklısı olacaktır. Google yerine kendi için de yedeklemesi olan Authy yi de değerlendirebilirsiniz. Authy den memnunum , google in da yedeklemesi yapılıyormuş ama denemedim. Özellikle telefon değiştirmeyi düşünenler değerlendirebilir.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
November 18, 2018, 10:07:40 PM

2FA acacagınızda barcode u taratmadan bir yedek key veriyor size. Telefonda authenticatora bu yedek kodu elle yazarak yada barkodu taratıp tanıtıyorsunuz 2fa yı. Simdi bu yedek kodu güzel bir yerde saklayıp yedeklerseniz ilerde telefonunuzun basına bir is geldiginde baska telefona authenticator uygulamasını kurdugunuzda bu kodu girip tekrar kullanabilirsiniz. Bu sekilde bu key yedek gibi calısıyor nitekim son derece basit. Icinizi rahatlatmak icin saglamasını yapmakta kolay; mesela authenticatoru acıp + ya basın sonra enter a provided key e tıklayın account name kısmına deneme yazın your key kısmınada barkodu taratmadan once size elle eklemek icin verilen keyi yazın. Daha once barkod taratıp eklediginiz hesapla elle eklediginiz hesabın aynı 2fa kodlarını verdigini görebilirsiniz. Hic destekle sunla bunla cebellesmeye gerek yok
ricciolone
Full Member

Activity: 158
Merit: 100

View Profile WWW
November 18, 2018, 10:58:21 PM

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler işe yaradı kripto para borsalarında 2FA işlemi nasıl yapılır nasıl etkinleştirilir sorusuna dair videolar da var izlemenizi tavsiye ederim
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
November 19, 2018, 06:05:07 AM

Güvenlikle ilgili konular oldukça önemli.Gereken dikkati ve zamanı vermeliyiz ki gelecekte kötü şeyler yaşamak zorunda kalmayalım.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: