Bitcoin Forum
May 28, 2024, 12:23:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MEW, ve niceleri!! Google DNS üzerinden hackleniyor!!  (Read 803 times)
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
April 24, 2018, 05:30:30 PM

matemask ile kullanımlarda sıkıntı var mı acaba? en iyisi ledger,trezor falan alıp kullanmak gibi görünüyor.

sorun çözülene kadar giriş yapmamak lazım mewe. bu kadar çok kullanılan bi sistemin sürekli hacklenmesi de ayrı bir olay. yapın bi güncelleme vs güvenliğini sağlayın bu nanenin.

,........
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 24, 2018, 05:36:28 PM

Google dns 8.8.8.8 , 8.8.4.4. Bilmeyenler ve kullananlar için belirteyim. Bu dns kullamamlar fake new sitesine mi yönlendirilmiş konu tam olarak net değil. Dump yaşatacak bir mebla ve olay değil ayrıca. Saf gibi fake siteye girerseniz öperler güzelce. Ethereum ekibi o hesabı patlatır yakında
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 24, 2018, 05:39:11 PM

Ben de Google DNS'lerini kullanıyorum. Şu sıralar MEW'e şifreyle girmedim gerçi. Sadece cüzdan bilgilerimi görüntülüyorum. Eğer transfer yapacaksam şifreyle giriyorum.
Peki Google DNS dışında ne kullanabiliriz arkadaşlar? Malum Türkiye'den lokal DNS'ler ilgi girdiğimizde pek çok siteye erişim yasağı var.
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420

View Profile
April 24, 2018, 05:40:18 PM

mew e dns üzerinden girenleri hackliyorlar dikkatli olun privatekeyinizle ve JSON dosyanızla giriş yapmayın(sanırım sadece google dns altındakiler tehlike altında ama diğer DNS ile ilgili sorunlarda olabilir!)... tek bir adresinde an itibariyle 215ETH çekmiş sadece tek adresi bu tabi!!..

https://etherscan.io/address/0x1d50588c0aa11959a5c28831ce3dc5f1d3120d29

en son bu hesaba çekti meblağ 24.300 ethereum!!   ve 1k da başka hesaplarada göndermiş daha !

https://etherscan.io/address/0xb3aaaae47070264f3595c5032ee94b620a583a39

an itibariyle GOOGLE HİSSELER -%5 ÇAKILDI bir çok yerde hack olcak anlaşılan google dns kullananlar dünden bugune giriş yaptıkları yerleri sağlama almaya baksınlar !!! ve google dnsyi kullanmayı bırakın tüm bilgileriniz an itibariyle çalınıyor olabilir.. !!

aklıma takıldı bu kadar eth yi mew de mi tutuyormuş bu adam. ledger ya da trezor gibi cihaz neden kullanmazlar. ne bileyim aklım almadı..

ben de şaşırıyorum bu duruma.o kadar ether var neden güvenceye almazsın arkadaş. geçenlerde de ian balina hacklenmişti. yanılmıyorsam onda da yokmuş ledger vs. aşağı yukarı 2 milyon dolar değerinde token çalındı hesabından. evernote kullanıyormuş sanırım şifre private key vs yedeklemek için. niye almazsın ki bi trezor falan.

,........
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
April 24, 2018, 05:41:02 PM

Dns ile nasıl hackleme yapıyorlar. Saçma değil mi kardeşim. Sadece dns ile senin bilgilerine ulaşmaları imkansız. Yaptıkları sahte mew e yönlendirip oradan privatekeyi elegecirmek olabilir.

mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 05:43:22 PM

yani o kadar güçleri var ama önlem almaya gelince bir şey yapan yok.sektörde tek olursanız, mecburen size geleceklerse ne gerek var tabi ki..
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 24, 2018, 05:59:15 PM

Google dns 8.8.8.8 , 8.8.4.4. Bilmeyenler ve kullananlar için belirteyim. Bu dns kullamamlar fake new sitesine mi yönlendirilmiş konu tam olarak net değil. Dump yaşatacak bir mebla ve olay değil ayrıca. Saf gibi fake siteye girerseniz öperler güzelce. Ethereum ekibi o hesabı patlatır yakında

ben mewe girdiğim zaman 2-3 kere adresi kontrol ettim. ve token transferi gerçekleştirdim. fake sayfa olsaydı heralde token gitmezdi.

şimdi google chrome geçmişten girdiğim myetherwallet sitesini ziyaret ettim. doğru siteye girmişim.

cüzdanım yerinde duruyor ama yinede korkuyorum bir yandan.

mew'in bir an önce açıklama yapması ve hangi tarihlerde girenlerin risk altında olduğunu belirtmesi gerekir.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
April 24, 2018, 06:05:02 PM

Etherdelta da dns üzerinden başka siteye yönlendirmeyle hacklenmişti ve sonu kötü oldu. Bence bu dump sebebi değil sonuçta adres çubuğunu kontrol etmeden işlem yapmamak gerekirdi , kaybı olan varsa geçmiş olsun
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
April 24, 2018, 06:13:17 PM

Dns sunucularını ele geçirip sahte myetherwallete yönlendiriyorlar.Daha önce de etherdelta da aynısı oldu.Myether'e girerken her zaman en üste kilit işareti ve güvenli yazısı olmasına yazının yeşil olmasına dikkat edin.Bende fazla güvenmediğimden genelde borsalara atıyorum fazla birşey bırakmamaya çalışıyorum.2F koruması bir nebze olsun güven veriyor birde mail onayı.Panik halinde işlem yapmaktan kaçınmak gerekir.Paiink olduğunda girdiğin şifreleri sahte hesaba yüklüyorsun.Hırsızlarda anında boşaltıyor.Dikkat etmek lazım.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
April 24, 2018, 06:24:46 PM

Etherdeltada olan şey şuydu. Siz doğru adrese giriyorsunuz lakin dns hacklendiği için aynı bilgiler başka bir yerese gidiyordu. Fake siteye falan yönlendirme olmamıştı.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
April 24, 2018, 06:31:41 PM

Dns üzerinden hacklemek ne kadar mümkün bilemiyorum ama bu iş fake site işine benziyor birazda. Gerçekten insanlarla dalga geçer gibi cüzdanları boşaltmışlar ya. Dikkat etmek lazım
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
April 24, 2018, 06:37:22 PM

Gerek wallet hacklemesi olsun gerek harf değiştirerek yeni bir site açmak olsun bunlar çok kolay para yöntemleri ve insanlar sürekli bu numaraları yiyor. Buna çözüm de düşünemiyorum çünkü dolandırıcılar sürekli yeni şeyler buluyor

jeda2000
Full Member

Activity: 392

View Profile
April 24, 2018, 06:44:24 PM

Gerek wallet hacklemesi olsun gerek harf değiştirerek yeni bir site açmak olsun bunlar çok kolay para yöntemleri ve insanlar sürekli bu numaraları yiyor. Buna çözüm de düşünemiyorum çünkü dolandırıcılar sürekli yeni şeyler buluyor

Kripto paralarla alakalı yaptığımız işlemleri adım adım takip etmeliyiz,
site adresi
Token gönderilen Wallet adresi

Hatta şunu da söyleyeyim USB üzerinden çalışan Linux tabanlı işletim sistemleri var kripto para işlemlerini bu sistemlerle yaparak virüslerin etkilerinden de kurtulabilirsiniz.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
April 24, 2018, 06:46:55 PM

Dikkatli davnranmakta fayda var he girdiğiniz borsa mew adresini kesin kontrol edin varlıklarınızı kaptırmayın sağlama alın kendinizi

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 24, 2018, 06:48:46 PM

Ledgere geçeceğim oda hacklenirse vah halimize diyeceğim en sonunda. Geçmiş olsun arkadaşşlar bir kaç gün daha bekleyelim öyle girelim lazım olmadıkçada girmeyelim şuan ne olduğu belli değil.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 24, 2018, 06:55:09 PM

Dün satış yapmıştım mew üzerinden, ledger kullandigim için endişe bile etmiyorum. Piyasada o kadar çok heyecanlı yatırımcı var ki hackerları uzun soluklu uykusuz günler bekliyor. Viskisini yudumlarken tokatladığı ethereumları sayıyordur şuan.. Hadi siteye girdiniz fake oldugunu anladiniz neden bosaltmiyorsunuz ki güvenli başka bir adrese?

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
April 24, 2018, 07:05:01 PM

Biz dikkat ettikçe adamlar yeni hırsızlık yöntemleri geliştiriyor. Bu gibi hackler nedense ethereum ve onun projelerini hedefliyor. Tabi eth platformu çok yaygın ve birazda kullanıcıları kolay hedef.  Ne olursa olsun paraya kıyıp fiziki cüzdan alın; başka türlü hep diken üstünde olacaksınız.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 09:17:19 PM

Dikkatli olmaktan başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok malesef. Piyasa düşükken hacklenme haberleri duymadık, artık tesadüf diyemiyorum. Ethereum güzel bir çıkış yakaladı ve hemen hacklenme haberi çıktı. Birileri Ethereumu manipüle mi etmek istiyor?
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 24, 2018, 10:00:49 PM

Bu işten de aşırı tedirgin olup panikle hareket etmeyin. Ledger almak gerekiyor galiba bende bir türlü alamadım gerçi bazı coinleri hala desteklemiyor. Yinede hiç yoktan iyi.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
April 24, 2018, 10:12:09 PM

Şimdilik, bu şartlar altında en güvenlisi Hardware wallet kullanmak. İnsanların emeğine göz dikmekten daha namussuzu yoktur bence. Böylelerini gebertmek bile bunlara ödüldür. Belki adamın tüm hayatı o dur. Sen git çal onu ve büyük bir ihtimalle de kumardı, karı kızdı, içki veya uyuşturucu idi. Böyle yerler de harca. Yazık

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: