Bitcoin Forum
May 28, 2024, 12:54:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: MEW, ve niceleri!! Google DNS üzerinden hackleniyor!!  (Read 803 times)
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
April 26, 2018, 04:13:04 PM

DNS Hijacking diye gecen bir saldiri turu var. Web sitesinin DNS serverlarina girip kullanicilari kendi server i na yonlendirip sifre, kullanici adi, ve private key leri rahatlikla alabiliyorlar. Her ne kadar sitenin adini digru girsen bile o domain name bask bir IP ye gittigi icin kullanicinin elinde olmuyor pek. Sadece giris yaptiktan sonra da https protocol de oldugunuza emin olmaya calisin. Metamask ve benzeri uygulamalar MEW uzrinde sizin kullanici adinizi girmedigi icin DNS saldirilarina karsi biraz korur ancak internet uzerinde hicbir sey yuzde yuz guvenli degildir.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
April 26, 2018, 04:43:57 PM

Myetherwallet zaten asırı korumasız ufak bır yanlısta tum paranız calınabılır, google dns hacklenmese bıle kendısı yanlıslıkla prıvate keyı paylasanlar vesaıre sureklı paralar kayıp oluyor, daha korumalı bısey sart.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
April 26, 2018, 07:25:47 PM

Google dns lerin tahmin ettiğimizden daha sık kullanıldığını düşünüyorum özellikle bizim ülkemizde. Çünkü yasaklı siteler var sansür sorunu var. Gayet yüklü memlagların hacklendiginden söz ediliyor ancak ben bu konu baslıgında tokenlarım calındı hacklendim diyen görmedim umarım bizim turk arkadaslardan olayla ilgili sıkıntı yasayan olmamıstır.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 26, 2018, 09:39:42 PM

Google dns lerin tahmin ettiğimizden daha sık kullanıldığını düşünüyorum özellikle bizim ülkemizde. Çünkü yasaklı siteler var sansür sorunu var. Gayet yüklü memlagların hacklendiginden söz ediliyor ancak ben bu konu baslıgında tokenlarım calındı hacklendim diyen görmedim umarım bizim turk arkadaslardan olayla ilgili sıkıntı yasayan olmamıstır.

olay 24 nisan tarihinde sadece 4 saatlik bir süreyi kapsıyor.

4 saate 27.000 eth çalındı.
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 26, 2018, 09:40:52 PM

Buradan ve twitterdan çok hızlı bir şekilde yayıldı, birçok kişi haberdar olmuştur. Ama kaybı olanda mutlaka vardır.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 08:23:47 AM

sırf google dnslik olay değil tahminim. dns dediğin 4-4  8 harfli ağ bağlantılarına yazılıyor. neredeyse 10 senedir kullanıyoruz. şimdi mi akıllarına geldi. milyonlarca insan kullanıyor. mewdeki sadece pishing tahminim. mewin birebir aynı sitesine yönlendirmeye yakalananların bilgileri ile bottan direkt etherleri alıyorlar.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
April 27, 2018, 11:48:39 AM

Bu olaydan sonra gidip vpn satın aldım bedava hiçbirşeye güvenmemek lazımmış
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
April 27, 2018, 03:41:42 PM

bu dns problemleri hala devam ediyor galiba herkes artık çekinerek yaklaşıyor mew'e bundan sonra kullanım oranıda düşer bu sefer mewde bırakacağıma borsada tutarım girmem kalır derler ama orasıda çok farklı değil ledger daha mantıklı bir çözüm olabilir.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
April 27, 2018, 04:31:11 PM

"Hacklenmeyecek sistem yoktur" dedikleri cümleye dönüp dolaşıp geliyoruz her seferinde. Ne kadar önlem alınırsa alınsın, bir şekilde sızmayı başarıyorlar adamlar istedikleri yere. DNS kullanmadığım için belki bu dalgada risk altında değildim ama yarın ne olacağı hiç belli olmaz.

Bir şekilde tüm güvenlik önlemlerini alıp, borsaların sitelerine ya da mew'e girerken tekrar tekrar kontrol etmek gerek. Her airdrop sitesine atlayıp bilgisayara keylogger bulaştırmamak da önemli bir adım. Sonuç olarak dikkatli olmaktan başka yapabileceğimiz çok bir şey yok.
phantasod
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 08:13:46 PM

Bu piyasanın en büyük sıkıntısı güvenlik. Kazanmak kadar nerde saklıcaz sorunsalı var. Yakında çok daha iyi çözümlerle geleceklerini umuyorum
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 09:28:12 PM

Güvenliği sağlamada başlıca görev bize düşüyor; gerek yazdığımız adresi kontrol ederek gerek de kullandığımız bilgisayara telefona lisanssız yazılımlar yüklemekten kaçınarak bu işlere girmek bize fayda sağlayacaktır.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: