Bitcoin Forum
May 26, 2024, 08:47:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: bankalar kripto para olayına ne zaman girer  (Read 516 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 25, 2018, 08:46:32 PM

Pek çoğunuz bankalara karşı,p2p ve güvenliğin kişiye ait olduğu sistemleri savunuyorsunuz.

fakat ben bankaların işin içinde olmasını ve %100 anonimliğin olmasını istemiyorum.

güvenliği insanlara bırakırsanız hack olayları artar. fake sayfalar dns hackler binbir türlü problem var.

sıradan insanlar bu şekilde cüzdan kullanamaz. şuan kripto para yatırıcımcıları dikkatli kullanıyor fakat asıl kriptolara değer katacak sıradan sadece kullanıcı olan insanlara şuan ki sistemler uygun değil. çatır çatır hacklenirler ve bir daha kripto paraya tövbe ederler.

bir bankaya bağlı olan kartımda kripto paralarımı banka güvencesiyle tutmak isterim. p.keyide bana vermelerine gerek yok.
bankada keyin durması daha güvenli. bizim gibi hıyarların eline keyi verirlerse pshing sitelere bunları girmemiz çok olası Cheesy

anonimlik olayına gelince,gizlisi saklı olmayan suç işlemeyen biri %100 anonim olmak neden istesin.

mesela son mew cüzdan hacklenmesi olayı ile hacker paraları ananoim olarak götürdü.

bu adamı nasıl yaklayacaklar? tüm cüzdanlar banka başvurusu ile açılsaydı adam kendi cüzdanına bu paraları attığı gibi enselenirdi.

anonimlik yasadışı ödemelere ve karaparaları aklamaya bile ihtiyac duymadan tutup kullanabilmeye olanak sağlıyor.

kripto paralar yükseldikten sonra devletler ve bankaların düzenlemeye gidip %100 anonimliği kaldıracağını ve güvenliği sağlayacağını düşünüyorum.

siz ne düşünüyorsunuz? koskoca bankacılık sisteminin kriptolarla çökeceğini mi düşünüyorsunuz. Bankalar ayak uyduracak devletlerde uygun yasaları çıkaracak. ve günümüz bankacılık sistemi yıkılmak yerine değişim göstererek devam edecek.

ileri ki aşamalarda devletlerin kendi sanal para birimlerini çıkaracağını vie tüm tokenleri ve fiat paralarımızı tek bir banka kartında taşıyabileceğimizi düşünüyorum.  Ödeme yaparkende ne ile ödediğimizin hiç bir önemi olmadan alıcının istediği şekilde otomatik ödemeler olacaktır. yine buradaki komisyon ücretlerini bankalar kesecektir.

sizler ne düşünüyorsunuz? bankalar kripto para olayına girer mi? girerse ne zaman girer. Devletler ne zaman kripto paralar ilgili düzenlemelere gider?

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
April 25, 2018, 09:09:17 PM

Bu düşünceleri savunuyorsanız sizin kripto para yatırımına ihtiyacınız yok demektir. Hisse senedi, döviz, altın ve türevi ürünlere yatırım yapabilirsiniz. Şu an kripto para sistemleri internetin ilk zamanları gibi, 2-3 seneye yeterince gelişecekler ve hack ve benzeri olayların sayısı azalacak. Eğer yatırımcılar sizin gibi düşünür ve kendi paramıza sahip olma fırsatını teperek, gücü yine bankalara verirse, kripto para ekosistemi hiç birşeyi değiştirmemiş olur ve bir şeye yaramaz. Kripto para ekosistemi sadece hızlı ve ucuz para transferi için ortaya çıkmadı. Sizin ürettiğiniz emeğin değerinin sömürülmesini engellemeyi de amaçlamakta.

kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
April 25, 2018, 10:06:27 PM

Bankalar kendi sistemlerini blockchain'e entegre etmeye başladılar. Ama şuanki sistemi alıp da siz kazanın biz size aracılık yapalım diyecek kurumlar değil bankalar. Hiçbir zaman da olmayacaklar.

coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
April 26, 2018, 12:02:48 AM

şuanda da kendi paralarımıza sahip olabiliyoruz. 1 milyon doları evin salonunda fiat para olarak tutabilirsin.
ama yinede insanlar bu yöntemi tercih etmek yerine güvenli bankalara paralarını emanet ediyorlar.

kripto paraların insanlara özgürlük getireceği ve banka gibi aracıları ortadan tamamen kaldıracağını düşmek bence hayalciliktir.
ne devletler nede bankalar buna göz yummaz.
sadece bu aracıların alacağı pasta küçülecek fakat yapılan işlem sayısında ise artış olacak.

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
April 26, 2018, 01:18:02 AM

şuanda da kendi paralarımıza sahip olabiliyoruz. 1 milyon doları evin salonunda fiat para olarak tutabilirsin.
ama yinede insanlar bu yöntemi tercih etmek yerine güvenli bankalara paralarını emanet ediyorlar.

kripto paraların insanlara özgürlük getireceği ve banka gibi aracıları ortadan tamamen kaldıracağını düşmek bence hayalciliktir.
ne devletler nede bankalar buna göz yummaz.
sadece bu aracıların alacağı pasta küçülecek fakat yapılan işlem sayısında ise artış olacak.

Sahip olduğunuzu sanıyorsunuz ama değilsiniz. Devletler, kendi bastıkları para ile bizim ürettiğimiz değerin karşılığı ile çocuk oyuncağı gibi oynuyorlar. Yönetimi olmayan, katılımcı ve tüm dünya da geçerli para birimi ile devletlerin para veya üretilen değer üzerindeki kontrolü ortadan kaldırılabilir.

1 milyon doları evin salonunda tutabilirsiniz ancak arz talep dengesi değişmemesine rağmen FED dolar basarak sizin paranızı hiç edebilir, etti de zaten. Ya da bir KHK ile bankada ki paranıza el koyulabilir.

Paranızı banka yerine kripto para ile cüzdanınızda tutarak bankaların tabutuna bir çivi de siz çakabilirsiniz. Kripto paranızın yönetimini bankalara vererek, bunu isteyerek kripto paraların getirdiğin ana faydayı terk etmiş olursunuz.

Zamanı geldiğinde, kripto para yatırımcıları iradelerini ortaya koyabilirse, BTC 100000 dolar olmuş, 1 milyon dolar olmuş farketmeyecek, çünkü günlük kullanımda BTC kullanacağız ve devlet yönetimindeki paraların bir manası kalmayacak. Bankaların kripto paradan korkmasının nedeni de bu.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 26, 2018, 05:45:22 AM

Blok zinciri teknolojisini zaten birçok banka inceliyor ve ufaktan denemeye başlıyorlar. Buna geçişle birlikte sıra kripto paralara da mutlaka gelecek.

tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 26, 2018, 06:23:27 AM

Ben bankalarda para tutmaya güvenmiyorum. sebebi bankalara ve OHAL'den dolayı ne zaman hangi KHK'nın çıkacağını bilmediğim için.
bir anda senin para tuttuğun bankaya bilmem kiminle bağlantılı çıkartılabilir ve haklı veya haksız bir şekilde el koyulabilir.
Aynı şekilde güvenliğini de bankalara vermek istemem. Ben kriptoparayı onlardan daha iyi koruyabilirim. Bir aracı istemiyorum çünkü ihtiyaç duymuyorum.

Bankacılık sektörü de blockchain teknolojisine ayak uydurmaya başladı. Zamanla bu alanda daha fazla bilgi birikimiyle ve yeni yasal zemin ile daha büyük yer tutacaklar.

phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
April 26, 2018, 06:40:33 PM

En yakın zamanda bankalarında bu kripto paralarla işbirliği yapacak bence.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
April 26, 2018, 10:48:55 PM

bankaların blokchaine geçeceği kesin, pek çok ekonomist bunu söylüyor.
ama kripto paralara bakışı nasıl olacak.

kripto paraların değerlerini bu tarz girişimlerin ilk aşamada fırlatacağını düşünüyorum.

bankalardan kripto para alıp bozdurabilmenin ilk yolu açıldığı gibi marketcap kısa sürede 3x yapar.

fakat ikinci aşamada anonimliğe karşı düzenlemeler gelecektir.

bakın bugün adam bir konu açmış 400 eth dolandırılmış. yapması gereken soğuk su içmek.

cüzdan kime ait belli değil. hadi cüzdan sahibi bile belli olsa bugünkü yasalarda eth çalmanın bir karşılığı yok.

Eğer parayı çalan cüzdan bir banka üzerinden oluşturulmuş olsaydı 400 ethlik yüklü giriş sonrası bloke olarak bekleyecekti.

---

BTC yada ETH miktarı belirli sayıda. bankada eth tutarsam kimse para basarak benim eth değerimi çalamaz.

khk ile el koyma olayı evet bir güvensizlik oluşturuyor. Fakat  devletler olduğu sürece kanunlarla her türlü başınız belaya girebilir. yasa dışı cüzdanlarda btc tutanların hapse tıkılması gibi bir kanunda yürürlüğe girebilir.
zeytin yemekte yasaklanabilir... bu şekilde olmayacak olasılıklarla gitmeye gerek yok. khk tehlikesi şuan için türkiyede var, normal bir ülkede kimsenin mülküne kolay kolay el konulamaz.

Eğer hesabınızdaki btcleri uyuşturcu satıp kazandıysanız ve teröristleri finanse ediyorsanız ve bu mahkemelerce bu olay kanıtlanmışsa ebette hesabınızın kapatılması gerekir. tam anonimlikte ise adam flash belleğin içerisine parasını saklar, yakalansa bile para bulunamaz.

bu şekilde para saklamanın ayrıca pek çok kişinin can güvenliğini riske atacağını düşünüyorum. bugün youtube üzerinde btc videoları çeken kişiler olurda 1 btcnin 1 milyon dolar olması durumunda mayfalarla başları belaya girebilir. bankalardaki paranız ise sigortdalıdır. banka soyulsa bile sizi ilgilendirmez.

çıkacak akıllı sözleşmelerle blok zincir belki hem özgürlükcü anonimcileri hemde devletleri ve bankaları memnun edebilir. birden fazla p.key ile bir cüzdan sahipliği doğrulanabilir. ve her p.keyin farklı yetkileri olabilir. banka p.keyi ve kullanıcıya verilen bankanın sahip olmadığı 2 ayrı p.key olabilir. bu keyler farklı özellikleri sayesinde bankanın paranızın tam olarak sahibi olmasını engellenebilir.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
April 27, 2018, 09:19:12 AM

Bende bankaların blockchaine karşı uzak kalmasını beklemiyorum ama kripto para olayına girmeleri durumunda ciddi işlem ücretleri koymaları gerekecek ki onlar da para kazansın. Bankaların amacı para bulup onları satmak olduğu için piyasa yükselmesi durumunda herkes satış yapacak ve bankalarda para kalmayacak. O yüzden ben kısa zamanda olacağını sanmıyorum.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
April 27, 2018, 01:50:01 PM

Inside Job (https://www.imdb.com/title/tt1645089/) diye bir belgesel var. En iyi belgesel oscar ını da kazanmıştı. Vakti olanın baştan sona izlemesini tavsiye ederim. Bankacılık sistemi ile ilgili düşüncelerinizi epey değiştirecektir  Wink
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
April 27, 2018, 02:59:05 PM

Öncelikle her devletin bunu tanıması gerekiyor ondan sonra olursa belki olur diyeceğim ama bankalar bunu niçin yapsın. Adamlara para kazandıracak bir durum yok sanki ortada.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 03:45:57 PM

Bildiğim kadarıyla Cointürk'ü Türkiye'den bir banka almıştı. Riple ile de Akbank'ın anlaşma yaptığı söyleniyordu.Yavaş da olsa onlar da bu teknolojiye geçiş yapacaklar.
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
April 27, 2018, 11:49:19 PM

Öncelikle her devletin bunu tanıması gerekiyor ondan sonra olursa belki olur diyeceğim ama bankalar bunu niçin yapsın. Adamlara para kazandıracak bir durum yok sanki ortada.

kazandıracak bir durum görünmüyor ama kaybettirecek bir durum var. eğer bankalar bu işe girmezse pek çok alanda devreden çıkacaklar.

AxuProject
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
April 28, 2018, 08:13:24 AM

bana göre bankaların kripto paralara girmemesi daha iyi olur başımıza dert açmanın alemi yok Cheesy

█≣≣≣   SECURIX   ≣≣≣█
▐▃    NEXT GENERATION OF CRYPTO MINING    ▃▌
http://www.securix.io/
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 28, 2018, 08:58:04 AM

Kripto paralar zaten bilinen finans sistemlerine tepkidir, bankaların kripto paralar ile yaptığı hiçbir şeyi kabul etmiyorum. Bir banka kripto paralar ile ilgileniyor ya da proje yapacağını söylüyorsa gelecekte bankaların batacağını kabul etmiş ve yenilgiden en az zararla çıkmaya çalışıyor demektir Wink

klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 28, 2018, 10:21:40 AM

Çok uzun süreceğini sanmıyorum ama 2020 2021 belki olabilir bu iş iyice öğrenilmeye başlandığında büyük ihtimalle gelecektir ama bu bizim yararımıza mı olur yoksa zararımızamı bilemem sonuçta vergi denilen şey gelicek başımıza
badjoke
Jr. Member
*

Activity: 206
Merit: 2

View Profile
April 28, 2018, 11:40:30 AM

şimdiye kadar çoktan girmeleri gerekirdi ama yüksek riskten dolayı girilmiyor olabilir , steam bir ara bitcoin ile ödeme kabul ediyordu sonra fiyatın aşırı dalgalanmasını bahane ederek ödeme sistemini kaldırdı.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
April 28, 2018, 01:34:51 PM

Bankalar nekadar çok karşıda çıksalar blokchain sisteminin onlar için önemini biliyorlar o yüzden eninde sonunda blokchain sistemine geçecekler arkaındanda kripto paralar gelir
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 02:47:13 PM

Oyle yada boyle bu ise girecekler. Hatta bazilari ripple teknolojisini coktandir kullaniyorlar. Simdilik mesafeli dursalarda ilerleyen zamanlarda yavas yavas kabullenecekler.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: