Bitcoin Forum
May 02, 2024, 12:58:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Araç Muaynesinde Dikkat  (Read 119 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 25, 2018, 09:27:27 PM
Merited by ekiller (2)

Kullandığımız araçlardan birinin muaynesi geçmiş. Geçen gün farkettim ve muayneye götürdüm. Arkada bulunan üçüncü stop lambası yanmıyormuş. Bu yüzden muayneyi geçemedi. Bunun dışında bir sorun yoktur. Hemen yaptırıp ertesi güne muayne için randevu aldım. Ancak bu akşam kardeşim aracı kullanırken polis durdurmuş ve aracın muayneden kaldığı için verilen 1 aylık sürenin kendilerini ilgilendirmediğini öne sürerek ceza kesmiş. Biraz araştırınca öğrendim ki Muaynede aracınız geçemez ise TuvTürk tarafından verilen 1 aylık belge muayneyi yaptırmış olmanızı sağlamıyormuş ve polis banane geçmiş olması gerekir diyerek ceza kesiyormuş.

Aracın muayne süresi geçince zaten ceza alıyorlar, üstüne bir de trafik cezası yazmaları kadar saçma birşey yoktur. Araç zaten muayneye götürülmüş. 1 aylık tekrar muayne süresi verilmiş. Muayne kağıdında belirtilen kusur giderilmiş ve tekrar muayne randevusu alınmış ve polis bunları gördüğü halde ceza kesmiş. Aracın muaynesi geçse ve muayneye götürülmese tamam haklı ceza kessin diyeceğim ancak gerekli işlemler zaten yapılmış ve tüm evraklar zaten var ve gösterilmiş. Biraz araştırdım ve yazılan bu cezaya karşı yapacak birşey yokmuş. Sulh Hukuk mahkemesinde itiraz etme hakkı var ancak orda da bu belgeler yetersiz, sistemde çıkan bilgi esastır deniliyormuş. TüvTürk'ten verilen bir aylık süre de trafik polisleri için geçersizmiş. Başınıza gelirse diye bilgi sahibi olun diye yazmak istedim.

Ülkeyi soyanlara ceza yok aracın muaynesini geciktirenlere ceza var. Kınıyorum. Hırsız var.

Az da reklam yapayım: Yılmaz Özdil - Sen Kimsin ?
Boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizde yaşananlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Kitap siyasi içeriklidir. Forumda siyaset konuşulmaması adına konuyu kilitliyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1]
  Print  

Jump to: