Bitcoin Forum
May 26, 2024, 01:58:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Datx tarafından 356k usd dolandırıldım yardım  (Read 2404 times)
blaanka (OP)
Newbie
*

Activity: 167
Merit: 0

View Profile
April 26, 2018, 09:55:45 AM

Merhaba arkadaşlar datx adlı token adminleri tarafından 356k usd dolandırıldım 45 gün oldu ne geri ödeme nede yardım ediyorlar polis gitmemi söylüyorlar habire official telegrama admin tarafından dolandırıldım bana yardım edicek var mı eğer para mı geri alırsam %10 yardım eden kişiye vericeğim
resulcan.kose@gmail.com
telegram anonxoxo
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3073038.msg33484585#msg33484585
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3099033.msg33021632#msg33021632
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3099033.msg32865089#msg32865089
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
April 26, 2018, 10:26:24 AM

hocam büyük geçmiş olsun, eğer bu olay gerçekse, direk olarak cumhurbaşkalığına müracaat edin, külliyemizin çözemediği sorun yok,

başdanışmanlardan herhangi birininin ofisine başvurun, allaha şükür elleri uzun çözerler bu tip problemleri
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
April 26, 2018, 10:33:04 AM
Last edit: April 26, 2018, 10:48:35 AM by bitskytr

Globalde ki konuyu ve videoda ki yazışmaları da okudum.
Datx konun kendileriyle alakası olmadığını telegram adminin onlara bağlı olmadığını söylüyor. Polise gir kardeş biz napalım diyor.

Fakat sizin gönderdiğiniz eth adresi şirkete ait değilse gerçekten adamlar ne yapabilir ki?
Telegram admini sanırım bir gasp işine girmiş ve adminde şirketin çalışanı değil görünen o ki.

Bilmediğimden soruyorum, datx sitesinde gönderilecek eth adresi sizin gönderdiğiniz adres mi?

Geçmiş olsun ama yapılacak pek birşey yok gibi, ancak daha fazla kişiye bu konuyu eriştirebilirseniz belli adamlar geri vites yapıp size yardımcı olabilirler.

AYRICA MAİLDEKİ ADRESE DEĞİL BAŞKA BİR ADRESE GÖNDERMİŞSSİNİZ VE TLEGRAMDA SİZE DİYORKİ BU ANCAK DİYO STAGE 2 DE AKTİF OLACAKTIR BURASI YALANMI YOKSA DOLANDIRICILIĞIN HİKAYESİ Mİ YOKSA?

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
April 26, 2018, 10:34:27 AM

Gerçekten geçmiş olsun. Yalnız bu kadar büyük bir parayı kripto dünyadaki anonimlik içinde bir kere kaynedince geri alma şansın gerçekten çok zor. Felaket tellalı gibi görünmek istemem ama birde adamlar yabancıysa türkiyedeki yetkililerin yardımcı olabilme imkanı da pek bulunmuyor.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 26, 2018, 11:05:39 AM

Çok büyük paralar bunlar yaaa. İnşallah alabilirsin hocam. Umudunu yitirme de sakın. Uğraşılmaya değmeyecek bir para da değil ki arkadaş yaa. Nasıl oldu da o kadar parayı güvenip de heriflere gönderdin? Tam anlayamadım. Umarım düzelir sıkıntın kısa zaman içerisinde.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 26, 2018, 12:53:07 PM

hocam büyük geçmiş olsun, eğer bu olay gerçekse, direk olarak cumhurbaşkalığına müracaat edin, külliyemizin çözemediği sorun yok,

başdanışmanlardan herhangi birininin ofisine başvurun, allaha şükür elleri uzun çözerler bu tip problemleri

Taşşak mı geçiyorsun adamla  Grin Grin

Senin bu yazdıklarını okumak bana mutluluk veriyor. Kulakların çınlıyormu. Tüm stresimi sende atıyorum. Smiley

O yüzden seni ignore falan da etmiyorum. Bi daha özelden mesaj atma bu sefer farklı olurum ama.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
April 26, 2018, 01:03:24 PM

Bana fake gibi geldi başlık ama eğer gerçekse üstüne bir bardak soğuk su içebilirsiniz ancak.nasıl olurda o kadar parayı güvenip gönderirsiniz hayret ettim doğrusu.çok daha küçük rakamlarla bile icoya katılmak isterken kılı kırk yarıyoruz.
blaanka (OP)
Newbie
*

View Profile
April 26, 2018, 01:37:53 PM

https://www.youtube.com/watch?v=awbd0mt2gRs
https://etherscan.io/tx/0xf0762a60ddeb376d659eacd7dc753a5e90138dcfc5f541925148c722be8233f8
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
April 26, 2018, 01:46:19 PM

Hocam geçmiş olsun, rakam çok büyük olduğu için savcılığa gitmekte fayda var. Umarım bir an önce geri alırsın.

Benim kafama takılan kısım ise; bu kadar büyük para varken, bu Datx vb adı sanı duyulmamış icolar ile ne işiniz vardı ki? Yani yatırım olarak çok riskli yatırımlar yaparak mı parayı büyütme yolunu seçtiniz? Yoksa bu kadar para ile güvenli limanlarda dolaşmak çok az bir kısmı ile riskli oynamak mantıklı olurdu. Bu küçük kısmı ise tabi bilemiyorum.
blaanka (OP)
Newbie
*

View Profile
April 26, 2018, 01:49:45 PM

Hocam geçmiş olsun, rakam çok büyük olduğu için savcılığa gitmekte fayda var. Umarım bir an önce geri alırsın.

Benim kafama takılan kısım ise; bu kadar büyük para varken, bu Datx yönettiği adı sanı duyulmamış icolar ile ne işiniz vardı ki? Yani yatırım olarak çok riskli yatırımlar yaparak mı parayı büyütme yolunu seçtiniz? Yoksa bu kadar para ile güvenli limanlarda dolaşmak çok az bir kısmı ile riskli oynamak mantıklı olurdu. Bu küçük kısmı ise tabi bilemiyorum.
Bende uzun süredir litecoin paramı tutuyordum 280 cıvarlarında satıp çıkmıştım usdt para duruyordu böyle bir proje gördüm baktım tescilenmiş arkalarında büyük firmalar var böyle olucağını hiç tahmin etmezdim adamların twitter hesapları falan herşey onaylı ama gel gör ki hiç birşey değiştirmiyor.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
April 26, 2018, 01:51:12 PM

videolarda adamın telefon numarası falan görünüyor eğer sahte no değilse adresini tespit et ve gerekeni yap kardeşim olay bu kadar basit.ha kendi tüymüş olabilir o zamanda farklı yollara başvurursun.bi arkadaş dediğim yolla yaklaşık 50k dolar parasını almıştı başka bir olayda
blaanka (OP)
Newbie
*

View Profile
April 26, 2018, 01:52:57 PM

videolarda adamın telefon numarası falan görünüyor eğer sahte no değilse adresini tespit et ve gerekeni yap kardeşim olay bu kadar basit.ha kendi tüymüş olabilir o zamanda farklı yollara başvurursun.bi arkadaş dediğim yolla yaklaşık 50k dolar parasını almıştı başka bir olayda
Video ben çektim hocam o profil bana ait numarayı değiştiririm bi kaç güne benim video çekme sebebim bana inanmıyorlar adam farkındaysanız hayla orada hikaye anlatıyor ben yapmadım vs diye video atıyorum adamı banlıyorlar işin komik tarafı.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
April 26, 2018, 02:23:56 PM
Last edit: April 26, 2018, 02:34:11 PM by dogaatac

zannedersem ingilizceniz var , öncelikle globale daha düzgün bir anlatım ile konuyu acmanızı öneriyorum.

tüm kanıtlarınızı ekleyin , screenshotları alın. videolar daha anlasılabilir şekilde olsun. daha derli toplu bir konu acın. icodrops'da bu konu hakkında tweet attığına göre durum oldukca ciddi gözüküyor.

sizi telegramdan dolandıran official gruptaki bir admin olduğuna eminsiniz değil mi ?

edit : videoyu izlememiştim , izledikten sonra olayın büyüklüğünü fark ettim.

ayrıca isminiz ve twitter hesabınız bana bir yerden tanıdık geliyor. r10 kullanmışlığınız var mı
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
April 26, 2018, 02:38:52 PM

gerçekten çok üzücü bir durum, çok çok geçmiş olsun, umarım zararınızı proje ekibi karşılar aksi durumda maalesef mevcut günümüz şartları ve kanunlarında, normal şartlarla geri alabilmeniz neredeyse imkansız. büyük geçmiş olsun tekrardan.
blaanka (OP)
Newbie
*

View Profile
April 26, 2018, 02:39:45 PM

zannedersem ingilizceniz var , öncelikle globale daha düzgün bir anlatım ile konuyu acmanızı öneriyorum.

tüm kanıtlarınızı ekleyin , screenshotları alın. videolar daha anlasılabilir şekilde olsun. daha derli toplu bir konu acın. icodrops'da bu konu hakkında tweet attığına göre durum oldukca ciddi gözüküyor.

sizi telegramdan dolandıran official gruptaki bir admin olduğuna eminsiniz değil mi ?

edit : videoyu izlememiştim , izledikten sonra olayın büyüklüğünü fark ettim.

ayrıca isminiz ve twitter hesabınız bana bir yerden tanıdık geliyor. r10 kullanmışlığınız var mı
Yapıldı hocam bir sonuç yok 45 gün oldu hayla bir gelişme yok en azından teselli olarak token bile verebilirler o bile yok anlayacağınız evet kullanıyorum.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 26, 2018, 02:40:53 PM

Tüm paranızı buraya mı gömdünüz geçmiş olsun. İcoların hiç birine güvenmiyorum. Ayrıca yurtdışındaki adamlara bizim polislerimiz ne yapacak.  

mela79879
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
April 26, 2018, 02:42:46 PM

Hocam naptın sen yaa, bırde 2 defa yollamışsın adres farkında falandamı uyanmasın iki adres farklı. Yazık olmuş umarım birşeyler yapabilirsin ama çok zor bu işler
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
April 26, 2018, 02:44:14 PM

geçmiş.olsun .Ben türkiyedeki borsalara bile havale çıkarırken acaba diyorum yalan yok şu anda 30.750 _TL borsada al sat yapıyoruzda sizin rakam büyük olmakla birlikte geri dönüşü olmazsa sıkıntı büyük olur.

XxX
blaanka (OP)
Newbie
*

View Profile
April 26, 2018, 02:44:56 PM

Tüm paranızı buraya mı gömdünüz geçmiş olsun. İcoların hiç birine güvenmiyorum. Ayrıca yurtdışındaki adamlara bizim polislerimiz ne yapacak.  
Tokenleri zararına satmamak için tutmuştum
238k Trac
203k instar
336k zeepin
8k cvt
Kaldı elimde sadece
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 26, 2018, 02:58:36 PM

video başlangıcında olan Anon +90 541 ile başlayan numaramıdır ki dolandırıcı  olan kişi ?
buysa  burda şikayetçi olursan şansın var derim ama dışarı no ise nasıl olacak o zaman?
misal adam çinde yada japonyada yada romanyada?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: