Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:11:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Datx tarafından 356k usd dolandırıldım yardım  (Read 2408 times)
blaanka (OP)
Newbie
*

Activity: 167
Merit: 0

View Profile
April 26, 2018, 05:26:16 PM

Resmi telegram admini bu işi yapan adam yoksa kolay kolay gönderim yapmazdım zaten video izlediyseniz mail falan istedim daha sonra stage 2 falan diyince acaleye geldi
L0rd
Newbie
*

Activity: 111

View Profile
April 26, 2018, 05:28:52 PM

Allah sabır versin hocam çok üzücü bir durum, benim anladığım kadarıyla iconun sitesindeki cüzdana değil gruptaki admin diye tanıtan şahısların verdiği cüzdandan adresine mi gönderdin? ve 2 ayrı ether adresine göndermişsin o adreslere başka transfer olmamış, sizin gönderdiğiniz etherlerdeki adresler de bir kaç adrese farklı miktarlarda gönderilmiş, yani ethereumlar hiç edilmiş çoktan...

Türkiye'de suç duyurusunda bulunulsa da bana göre birşey çıkmaz.  geçmiş olsun, nasıl yardım edilir bilmiyorum ama inşallah bir umut kurtarırsınız.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 26, 2018, 05:39:23 PM

Çok geçmiş olsun da yazmadan edemeyeceğim. Datx nedir Allah aşkına? Doğru düzgün bilen eden yok.
400 etheri 10'a böl 40'arlı olarak 10 ico'ya yatır. Tek bir yere göndermek... Böyle tek bir yere yatırabilmek için 40k ethere falan sahip olmak lazım ki ancak tek parçada göndermek mantıklı gelsin...
Ne bileyim aklım almıyor. Körlük geliyor bazen, öyle bir şey demek ki.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 26, 2018, 05:49:47 PM

Geçmiş olsun daha önce de belirttiğim gibi en iyi yol projenin itibarına zarar vermek ama arkadaşımız yapmak istemedi, hukuki olarak çözümü olacağını zannetmiyorum.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 26, 2018, 05:51:03 PM

Hocam belliki paranız var bu işlerle ugrasan mafyalar var önden belli bir ücret aparayıda alınca komisyon derseniz adamların peşine düşerler. Hem burayla hemde yurt dısındaki yerle itibaratı olan birileri lazım tek basına olmaz polis vs bulacagını sanmıyorum.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 26, 2018, 05:55:44 PM
Last edit: April 26, 2018, 06:57:21 PM by HARDCRACKERS

yardım olarak tweetterda adamlaın son 4 twetinin altına not yazdık twitterda okuyan olursa kesin ne oluyor diyen olacaktır ve ordanda sonuç alınır.
 adamlar daha farkında değil.burdaki konusunuda yorum yazdık elbet siteye girince cevap yazarlar ben hala aynı ekip hazır para deyip iç ettiler diyorum. Shocked
zaten bu sitede ve  twitterda yorumları  okuyan elbet işgillenir ve ico ya giriceklerini sanmam.

https://twitter.com/DATxOfficial
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
April 26, 2018, 06:21:26 PM

Geçmiş olsun siber suçlarla mücadele birimine konuyu izah edin detaylıca  yüz yüze anlatın.Emniyet araştırmaları yaptıktan sonra datx ico yöneticileri hakkında gerekli görürlerse interpole bile bildirilir.En azından siber suçlarla mücadele birimiyle görüşün işin peşini bırakmayın.Suç duyutusunda bulunduktan sonra elimizden gelen birsey olursa özelden yazın işi hızlandırırmanıza yardımcı olurum.
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 26, 2018, 06:26:10 PM

Meblağ gerçekten ciddiymiş, olayın boyutunu da etkiliyor dolayısıyla. Piyasanın en eksi yanı genelde giden geri gelmiyor çok geçmiş olsun, umarım bir çare bulursunuz en kısa sürede. İnsanları sömürmekten bıkmayan zihniyet varoldukça böyle rezaletler yaşanıyor ne yazık ki.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
April 26, 2018, 06:27:06 PM

yani tx leri görmesem çsb diyeceğim ama hakikaten uçmuş para.
Geçmiş olsun.
FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102

View Profile WWW
April 26, 2018, 06:33:25 PM

Yasal olarak birşey yapılamasada resmi konuları ve twitter adreslerinde dolandırıcımısınız? bu konu hakkında neler yaptınız? size nasıl güvenip para gönderelim? bizide dolandırmayacağınız ne malum? tarzı yorumlar yapılırsa etkili olabilir, iyi bir ingilizcem yok, pm ile ingilizce bir yazı hazırlayıp gönderirseniz yazıyı twitter ve forum konularında paylaşırım, başkada birşey yapamam/yapamayız gibi.Eğer yeterli çoğunluğu yakalarsak daha fazla para kaybına uğramamak için zararınızın bir kısmını telafi edebilirler belki.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 26, 2018, 06:42:50 PM

Admin hala devam ediyor mu görevine. Siz adama ne kadar yatıracağınızı falan mı söylediniz. Adam kendi adresini verdi galiba.
Tamam onlar hatalı da arkadaş bu kadar parayı niye kontrol etmeden yolluyorsunuz

yobit.net is banned from signatures
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
April 26, 2018, 06:51:53 PM

Admin yerinde durmuyordur diye tahmin ediyorum?? Datx neyin nesidir ve bu kadar büyük bir yatırımı hakedecek ne gibi bir ışık gördünüz bunlar ayrı mesele ve zaten olan olmuş size iyice kendinizi kötü hissettirmenin de anlamı yok, savcılığa da başvurun ancak sosyal platformlardan ve buradan özellikle globalde konuyu duyurabildiğiniz kadar duyurup ses getirmesini sağlarsanız belki bir işe yarar. Geçmiş olsun  Sad

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 26, 2018, 06:53:06 PM

Hocam çok üzüldüm vallahi geçmiş olsun. Çoğunu okudum mesajların. İnsan bazen dumur oluyor işte yoksa yapılacak hata değil hele ki çoğu insanın hayatında bile kazanamayacağı bir parayı böyle uzun uzun incelemeden yollamak olacak iş değil ama o haramzade orospu çocuğu belli ki kafa karıştırmış şaşırtmış. R10 konunuzu da gördüm. Önünüze bakmanız gerekir bence. O paranın geri gelmesi pek mümkün görünmüyor. DATX azıcık insan olup o tokenleri size hediye etmesi gerekir ama admin hesabından yapıldı diyorsanız onlarda tezgahın içinde demektir.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 26, 2018, 09:04:08 PM

https://etherscan.io/address/0xce553d5c4c4d7cfbb21e6ff3e3c7a3e8e042998c

dikkatli araştırınca görünen senin eth den kalan bu 315 eth yani 413 den geri kalan bu hesaptaki para senin diğerlerini çok değişik yerlere dağıtmışlar.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248

View Profile
April 26, 2018, 09:11:14 PM

Geçmiş olsun hocam çok iyi para gitmiş malesef geri alabileceğini düşünmüyorum umarım alırsında hiç bi umudum yok benim ama türkiyeden hiç bişey yapamazlar bu adamlara
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
April 26, 2018, 09:20:37 PM

Hay maşallah 4000 küsür ETH, geçmiş olsun hocam. İmkansıza yakın geri dönüşü moral bozmak gibi olmasın ama. Singapur poliside bişey yapamaz türk poliside. Kripto dolandırıcılık hakkında yeni yasalar çıkması gerek dünya çapında...
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 26, 2018, 09:23:00 PM

kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.
adamlardan paranın yarısını iste olayı kapatayım de. yoksa interpollük olacaksınız gibi.
paranın yarısını olur da belki geri gönderirler kurtarırsın.
datx icobench puanına baktım 2.5 puanı var şuan. yani prestijde kaybetmiş.

bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 26, 2018, 09:44:45 PM

1) Öncelikle çok bilmişliği bırakın, o kadar para gömülür mü falan. Göndermiş işte sana ne, olmuş artık, adamın zaten canı burnunda, saçma sapan yorumlar yapmayın.
2) Polis ne, savcı ne, hemen atlamışsınız? Dolandıranın kim olduğu, hangi ülkeden olduğu bile belli değil, muhtemelen bulunur da, TC kolluk kuvvetinin ya da yargısının yapabileceği bir şey yok.
...
Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun,
Bana göre bu işten az zararla sıyrılmanın 2 yolu var,
Öncelikle, datxcilerle son derece net ve sert bir tavırla temas kurarak buna seyirci kalmalarının projelerini başlamadan bitireceğini ve ellerini taşın altına koymaları gerektiğini, aksi taktirde her türlü mecrada projeleriyle ilgili yaşadıklarını kanıtlarıyla sunacağını söyle. Bunu yok sayarlarsa gerçekten onlara ağır bir bedeli olur, o nedenle somut olarak telafi etmelerini iste (geçen yıl Authorship diye bir proje vardı, ben de airdropuna katılmıştım, sırf airdrop dağıtırken çakallığa gitmeleri yüzünden burada rezil edip gömdüler projeyi, yanlış hatırlamıyorsam 12 cent ico fiyatı vardı, hala yarım centlerde geziyor).
İkinci yol ise biraz pis ama etkili, yeraltına başvuracaksın, komisyonu karşılığında karanlık yollarla halledilmesini sağlayacaksın.
Bunların dışında bir yöntemle (polismiş, savcıymış, interpolmüş, tek başına globalde yazmakmış falan) çözülebileceğini zannetmiyorum. Bana yardım edecek mafyayı nereden bulacağım dersen de bulan buluyor, sen yerli kalantorlara git, onlar yabancı muhataplarını (ücreti mukabili tabii) bulurlar.
Birileri çıkıp da böyle çözüm olmaz diye eleştirmeye kalkmasın, birbuçuk milyon liraya yakın bir paradan bahsediyoruz, kimse o paraya sağlık olsun demez, kusura bakmayın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 26, 2018, 09:48:08 PM

1) Öncelikle çok bilmişliği bırakın, o kadar para gömülür mü falan. Göndermiş işte sana ne, olmuş artık, adamın zaten canı burnunda, saçma sapan yorumlar yapmayın.
2) Polis ne, savcı ne, hemen atlamışsınız? Dolandıranın kim olduğu, hangi ülkeden olduğu bile belli değil, muhtemelen bulunur da, TC kolluk kuvvetinin ya da yargısının yapabileceği bir şey yok.
...
Öncelikle, datxcilerle son derece net ve sert bir tavırla temas kurarak buna seyirci kalmalarının projelerini başlamadan bitireceğini ve ellerini taşın altına koymaları gerektiğini, aksi taktirde her türlü mecrada projeleriyle ilgili yaşadıklarını kanıtlarıyla sunacağını söyle. Bunu yok sayarlarsa gerçekten onlara ağır bir bedeli olur, o nedenle somut olarak telafi etmelerini iste (geçen yıl Authorship diye bir proje vardı, ben de airdropuna katılmıştım, sırf airdrop dağıtırken çakallığa gitmeleri yüzünden burada rezil edip gömdüler projeyi, 10 cent ico fiyatı vardı, hala yarım centlerde geziyor).
İkinci yol ise biraz pis ama etkili, yeraltına başvuracaksın, komisyonu karşılığında karanlık yollarla halledilmesini sağlayacaksın.
Bunların dışında bir yöntemle (polismiş, savcıymış, interpolmüş, tek başına globalde yazmakmış falan) çözülebileceğini zannetmiyorum. Bana yardım edecek mafyayı nereden bulacağım dersen de bulan buluyor, sen yerli kalantorlara git, onlar yabancı muhataplarını (ücreti mukabili tabii) bulurlar.
Birileri çıkıp da böyle çözüm olmaz diye eleştirmeye kalkmasın, birbuçuk milyon liraya yakın bir paradan bahsediyoruz, kimse o paraya sağlık olsun demez, kusura bakmayın.

hocam polis ne bulması adam turkiyede yasayan çiflikbankı yakalayamadı bunlarımı yakalayacak
blaanka (OP)
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
April 26, 2018, 09:49:44 PM

...
Öncelikle, datxcilerle son derece net ve sert bir tavırla temas kurarak buna seyirci kalmalarının projelerini başlamadan bitireceğini ve ellerini taşın altına koymaları gerektiğini, aksi taktirde her türlü mecrada projeleriyle ilgili yaşadıklarını kanıtlarıyla sunacağını söyle. Bunu yok sayarlarsa gerçekten onlara ağır bir bedeli olur, o nedenle somut olarak telafi etmelerini iste (geçen yıl Authorship diye bir proje vardı, ben de airdropuna katılmıştım, sırf airdrop dağıtırken çakallığa gitmeleri yüzünden burada rezil edip gömdüler projeyi, 10 cent ico fiyatı vardı, hala yarım centlerde geziyor).

hocam polis ne bulması adam turkiyede yasayan çiflikbankı yakalayamadı bunlarımı yakalayacak
ağlanacak halime gülüyorum
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: