Bitcoin Forum
May 27, 2024, 04:56:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Datx tarafından 356k usd dolandırıldım yardım  (Read 2404 times)
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
April 27, 2018, 10:37:23 AM

Git dava aç yakalanır sorun yok burada neyin cevabını arıyorsun anlamadım, ne olduğu belli olmayan böyle projelere o kadar para nasıl yatırılıyor anlamadım.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 27, 2018, 12:04:03 PM

Geçmiş olsun hocam valla oturduğum yerden canım sıkıldı başlığı görünce umarım paranızı geri alırsınız bir gelişme olursa ilk mesajı editleyerek haber verin bizde sizin yerinize sevinelim
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 27, 2018, 12:13:05 PM

Öncelikle çok geçmiş olsun diyorum yaşadıklarınız için,gerçekten çok üzücü bir durum, çok büyük bir parayı sıradan bir airdrop tokenine nasıl yatırdınız ama hocam ya, çok güzel katlayacak bir portföy oluşturulabilirdi bu parayla, Allah yardımcınız olsun, bu soruna bir çözüm bulmanız çok zor gibi, inşallah halledersiniz probleminizi.

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 27, 2018, 12:18:51 PM

Rakam inanılmaz yüksek. Ekibinde yapabileceği birşey yok muhtemelen. Yasal yollarla hakkınızı aramanız lazım. Çözebilecekseniz yasal olmasa da olur.
sensoylebendinlim
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 02:47:17 PM

Geçmiş olsun biz 50-100$ dolandirilsak koyar bu miktar çok yüksek. Yasal yollara başvurun diyeceğim ama nasıl olur yurt disindan dolandirilinca prosedür nasıl işliyor onuda malesef bilmiyorum en iyisi bir avukata danışın o size en doğru yolu daha hızlı bir şekilde gösterir. Avukata danışırkende dikkat edin iyi ve gųvenilir bir avukata gidin.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 27, 2018, 03:18:57 PM

350k dolar baya fazla çok geçmiş olsun. icoya mı katıldınız da o kadar para verdiniz. benim 1k dolarım bile yok. olsa diye hayal kuruyorum. inş geri alırsınız paranızı. o kadara parayı datx e göndermeniz ilginç forumda sıklıkla parçaya bölün hepsini bir yere göndermeyin diye uyarıda bulunuyorlardı.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 03:29:37 PM

Çok büyük geçmiş olsun.Tweterdan olayı tüm dünyaya duyurmaya çalış.Trendtopik olursa ses getirebilir.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
April 27, 2018, 03:36:53 PM

Çok üzücü bir durum ancak tek suçluda sizssiniz malesef.Diyelim ki icodaki admin kötü niyetli düşünmedi.İcoya dahil edildiniz.Bu kadar parayı sonucu belli olmayan bir projeye yatırmak ne demek oluyor.Aklınızı peynir ekmeklemi yediniz.Adamlar tamam kardeşim karşılığında bilmem kaç datx veriyoruz sesini kes dese.Sonrada proje batsa kim suçlu olacak.Yine sen.Ben olsam gönderieln eth karşılığı veririm Datxları. Sonrada proje scam kusura bakmayın yazar çeker giderim.Böyle olsa ne yapacaktın hiç düşündün mü?
,Bence suçlu arama tek suçlu malesef sensin.Başarısız bir projeye yanlış kararla yatırım yaptım proje scam çıktı kaybettim deyip unut gitsin.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
April 27, 2018, 03:51:21 PM

büyük geçmiş olsun bir projeye ne kadar inansakta bu projeye bu kadar büyük meblağlarda girmek böyle sıkıntılar çıkarabiliyor birdahakine daha dikkatli ve meblağları bu kadar uçuk olmadan yatırırsınız.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 03:57:39 PM

Hocam dolandırılısın anlarım da 365.000 doları nasıl kaptırdın yahu. Burada da kimsenin sana yardım edebileceğini düşünmüyorum açıkcası en kısa sürede siber suçlarla müdahale birimine başvurmanı öneririm.

M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 27, 2018, 04:04:48 PM

Çok geçmiş olsun üzücü bir durum. Arkadaşın dediği gibi siber suçlarla mücadeleye başvurun derim. Az buz bir para değil. Kalbinizi kırmak istemem ama bu denli yüksek bir meblayı böyle saçma bir projeye yatırmanız çok akıllıca olmamış. İnşallah tez zamanda olumlu sonuçlar almanız dileğiyle.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 27, 2018, 04:12:11 PM
Last edit: April 29, 2018, 01:25:38 PM by hiburak

Geçmiş olsun, çok üzücü gerçekten. Para kazanma hırsı insanların çok düşünmeden yanlış kararlar vermesine neden olabiliyor.

Unutmayın her fırsatı yakalamak zorunda değilsiniz. Okyanusta balık tükenmez, her gün balık yakalamak zorunda değilsiniz.

Sakin ve sabırlı olun, alelacele para kazanmanız gerekmiyor. Yavaş ve emin adımlarla ilerleyin.

Bazen takip ettiğiniz coini almadığınız için üzülürsünüz, bazen elinizdeki coini çok erkenden satarsınız yine üzülürsünüz.

Bırakın bazı fırsatlar önünüzden akıp geçsin. Gülümseyerek izleyin sadece, belki bazı fırsatları kaçıracaksınız ama asıl doğru olan çok fazla riske girmeyerek kendinizi korumuş olmanız.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 04:19:33 PM

Hocam çok geçmiş olsun çok büyük bir miktar bu kaybettiğiniz bir de sizinle alaycı bir şekilde polise falan git diyorlar cidden garip yani.
blaanka (OP)
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
April 27, 2018, 04:27:09 PM

Tokenleri satıcaktım allahtan onlar elimde kaldı 500k$ hedefim eğer ulaşırsa 2019 Q1 %80 nakit çevirmeyi düşünüyorum.
238k origintrail
8k r block cvt
203k instar
336k zeepin

https://i.imgur.com/rXtU27z.png
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 27, 2018, 04:43:32 PM

Ian Balina geçenlerde 2 milyon dolarlık tokenini hackerlara çaldırdı. Daha sonra bu konuda FBI ile çalıştığını açıkladı.

Bildiğim kadarıyla polis raporu tutulduktan sonra borsalardan yardım istenebiliyor. Borsalar parayı çalan hesaplardan gelecek miktara el koyabiliyor.

Ayrıca polis ya da istihbarat işin içine girdiği zaman ilk olarak bu parayı çalan kişinin kimliği tespit edilmeye çalışılıyor.

Çok uzun, aylar sürebilecek bir süreç bu. Bence projeyi karalamak yerine onlarla işbirliği içinde olmaya çalışmanız avantajınıza olur. Her yolu denedikten sonra hala sonuç alamadığınızı ispatlarsanız paranızı o zaman iade edebilirler.

Tekrar geçmiş olsun.
blaanka (OP)
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
April 27, 2018, 04:49:05 PM

Ian Balina geçenlerde 2 milyon dolarlık tokenini hackerlara çaldırdı. Daha sonra bu konuda FBI ile çalıştığını açıkladı.

Bildiğim kadarıyla polis raporu tutulduktan sonra borsalardan yardım istenebiliyor. Borsalar parayı çalan hesaplardan gelecek miktara el koyabiliyor.

Ayrıca polis ya da istihbarat işin içine girdiği zaman ilk olarak bu parayı çalan kişinin kimliği tespit edilmeye çalışılıyor.

Çok uzun, aylar sürebilecek bir süreç bu. Bence projeyi karalamak yerine onlarla işbirliği içinde olmaya çalışmanız avantajınıza olur. Her yolu denedikten sonra hala sonuç alamadığınızı ispatlarsanız paranızı o zaman iade edebilirler.

Tekrar geçmiş olsun.
Şöyle birşey var zaten çalan kişiler onlar ama ispat edemiyorum bana cevap verme tenezzül bile bulunmuyorlar hocam telegram grupları eskisi gibi değil çıt çıkmıyor oraylada ilgilenmiyorlar bu kadar tesadüf sizcede fazla değil mi ?
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
April 27, 2018, 05:06:01 PM

paraya geri almanız imkansıza yakın benim aklıma bir şey gelmiyor geçmiş olsun  ICO ya katıldınız sonuçta kendi rızanızla vermiş oluyorsunuz bu ortamda böyle scamlar olabiliyor cidden dikkat etmek gerek  polise gidin falan demişler bir de size dalga geçmişler pişkin  pişkin

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
April 27, 2018, 05:21:14 PM

Geçmiş olsun. Zarar büyük anladığım kadarı ile suçu işleyen türk olmadığı için uluslararası tahkim komisyonları var bu konuya bakar mı? Bunu öğrenmek ve Bakıyorsa müracaat etmeniz lazım.
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 05:54:21 PM

Büyük geçmiş olsun hocam. Burada bizim elimizden en fazla scam diye ortaya yaymak gelir. Yaptıkta, sonuçta dolandırıcılık söz konusu. Ama ben Datx ekibinin yardımcı olucağını düşünmüyorum. Uluslar arası mahkemelere taşı olayı. iyi bir avukat bul ama bu olayı firsat bilip fazla söğüşlemeyecek bir avukat.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 06:42:47 PM

adamlar hem dolandırıcı adama resmi telegram kanalını emanet etmişler. yetmemiş bir de utanmadan polise git diyorlar. bence konuyu globale taşımalısın hocam
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: