Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:43:01 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Çok değişik bir dolandırıcılık yöntemi -Anlatıyorum Tuzağa düşmeyin-  (Read 1124 times)
derincold (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 26, 2018, 10:04:48 AM
Last edit: April 28, 2018, 08:07:37 AM by derincold
Merited by crazyhashmanz (10)

Yeni bir dolandırıcılık yöntemidir dikkat ediniz!

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, Bugün gruplarda gezerken adamın biri seri şekilde private key paylaşıyordu ve içerisinde 75 bin 1 adet icx bulunuyor yazıyordu.(Dolar olarak değeri 250.000 $)  İşte olay burada başlıyor içeride hesapta 75 bin icx (icon) olduğunu görenler hesaba girip kendi hesabına transfer etmeye çalışıyor ama ne yazık ki Gas yok uyarısı veriyor. Akıllı olduğunu düşünenler -ben dahil- gas yollayıp 75 bin adeti çekmeye çalışıyor ama Icx -Icon- Kyc yapılmadığı için kitlenmiş ve gelen ethereumlar aninda saniyesinde çekiliyor.

İşte hesabın private keyi: 668a369e87c01da5bfca9851e6ee86d760e17ee7912d77b7dffe8e0cdf63bcb5

İnanmayanlar giriş yaparak hesapta 75 bin adet icx icon olduğunu görecektir.-Giriş yapmaniz önerilmemektedir!!-

Mew wallet adresinden bakın!!!

Wallet adresi: 0xA8015DF1F65E1f53D491dC1ED35013031AD25034

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 26, 2018, 11:08:03 AM

Uyarı için teşekkürler hocam. Globalde zaten aylardır böyle hesaplardan çok dolaşıyor. Bilerek airdrop başlıklarına spreadsheetlerine private key yazıyorlar sazan düşürmek için. Haa o sazanlardan biri de bendim zamanında, oradan biliyorum tabi ki. Bedava peynir sadece fare kapanında olur...
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
April 26, 2018, 11:11:26 AM

Mıkemmel bir taktik gerçekten . Fakat ben KYC yapamayan adam için üzüldüm gerçekten . Grin
raskolnberg
Full Member

Activity: 222
Merit: 100

View Profile
April 26, 2018, 01:14:23 PM

benim başıma da benzer bir olay geldi fakat şöyle; sahte etherdeltaya giriş yapıyorum ve adamlar pv keyimi öğreniyor sonrasında cüzdan boşaltılıyor hemde gözüm önünde ulan diyorum bu emirleri ben girmedim birer birer elimde ki tokenleri satıyor refleks gösterip 1,2 tanesini kurtarıyorum gerisi gidiyor sonrasında hesaba airdroptan gelen tokenleri adam görmeden alayım diye giriyorum gas lazım tokenları alıcam gas ı atıyorum fakat hoop bir anda attığım ethereum kayboluyor üzücü bir durumdu ama ben orada kendi tokenlarımı kurtarmaya çalışıyordum  Undecided
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
April 26, 2018, 01:27:18 PM

Tabi açgözlü insan çok olduğu için adama ciddi para kazandırmıştır. Dikkat edin arkadaşlar ciddi para yani adam ne diye atsın veya dağıtsin.
bjksk
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
April 26, 2018, 04:58:20 PM

Tesekkurler. adamlar heryerden avdalar
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
April 26, 2018, 05:28:09 PM

İlk sorulması gereken adamın biri durduk yere niye sokağa 250k dolar atsın? Bu soruyu sorduğunuz zaman zaten tuzağa da düşmezsiniz. Ama işte bir anlık gaflet neticesinde adam milletten ethereum'ları leblebi gibi toplamış oldu. Bilgilendirme için teşekkürler, kaybın için üzgünüm dostum.
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
April 26, 2018, 05:43:55 PM

İnsanlar kolay paraya dayamıyor cidden, ben kaç senedir piyasadayım ama bu yolu ilk defa gördüm. Büyük paralar vurmuştur bu yolla çünkü bunu yutacak çok insan var

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 26, 2018, 05:57:41 PM

Bu nasıl oluyor arkadaşlar key bizde nasıl çekemeyiz gas ücreti nasıl anında çekliyor botmu koymuslar içine bilen ?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 26, 2018, 06:17:52 PM

BU bayadır yapılıyor. Kim düşündüyse müthiş zeki biri olmalı. Script'ini yazmış muhtemelen. Gelen eth oldu mu otomatikman anında çekiyorlar başka hesaba Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 26, 2018, 07:00:41 PM

Enteresanmış. Bir yaşıma daha girdim diyerek arkadaşları müthiş yaratıcılıkları için kutluyorum!
Öte taraftan 300 bin dolarlık tokenı hiç eden orijinal hesap sahibini de ayrıca kutluyorum!
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
April 26, 2018, 07:32:05 PM

BU bayadır yapılıyor. Kim düşündüyse müthiş zeki biri olmalı. Script'ini yazmış muhtemelen. Gelen eth oldu mu otomatikman anında çekiyorlar başka hesaba Cheesy

bu nasıl oluyor bence öyle değil öyle olsa baska bir programcı adam aynı scripti yazar gider kendine çeker key ondada var ondada.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
April 26, 2018, 08:03:53 PM

bu nasıl oluyor bence öyle değil öyle olsa baska bir programcı adam aynı scripti yazar gider kendine çeker key ondada var ondada.
Valla orasını bilmiyorum da garip şeyler var.
Bilgisayar mühendisi doktoralı arkadaşımla konuşuyoruz. Deli gibi araştırıyor şu an. Ama olmuyor.
Icx'in sitesinden wallet'ını indirdik, priv key girince içeride ICX falan görünmüyor mesela.
Ama ethplorer, etherscan, mew hepsi 75k ICX var diyor.
Çok enteresan Cheesy

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
April 26, 2018, 08:06:53 PM

Bilgisayar mühendisi doktoralı arkadaşımla konuşuyoruz. Deli gibi araştırıyor şu an. Ama olmuyor.
Icx'in sitesinden wallet'ını indirdik, priv key girince içeride ICX falan görünmüyor mesela.
Çok enteresan Cheesy

Bende baktım baya çözemedim baska bir iş var adam planını yapmıstır oto çekim botu gibi bir sey olsa bir baskasınında bunu yapıp ethleri çekebileceğini düşünmüştür. Adam sanırım rusların ender yazılımcılarından biri.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
April 26, 2018, 08:09:01 PM

Çok enteresan Cheesy

Bende baktım baya çözemedim baska bir iş var adam planını yapmıstır oto çekim botu gibi bir sey olsa bir baskasınında bunu yapıp ethleri çekebileceğini düşünmüştür. Adam sanırım rusların ender yazılımcılarından biri.
Her hackerın bir açığı vardır. Bi yerden yakalamak mesele. Ama belki de ICX'ler orada hiç yok, bu da ayrı bi konu.

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
April 26, 2018, 08:24:11 PM

Çok zekice bir yöntem ama şu anda aklıma gelen bir sözü söylemek zorundayım. Hustle diye dolandırıcılık üzerine harika bir ingiliz dizisi vardı. Orada motto haline gelmiş bir sözü söylüyorlardı. Ayrıca bu sözleri benim hayata bakış açıma güzel bir renk getirerek insanlara bakış açımı değiştirmeme sebep olmuştu. Kimse alınmasın.

"Gerçekten dürüst olan bir insanı aldatamazsın. Sadece hiçbir şeye karşılık her şeyi elde etmeye kalkışan açık gözleri aldatabilirsin."

Bence hayata bu yönden bakarsa insanlar birazcık mantıklı olan kimse böyle bir oltaya gelmez.
zkndmrhn
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
April 26, 2018, 09:51:44 PM

Dolandırıcılık çok üst düzeye geldi artık. Birşey yaparken 2 kere düşünmemiz gerekiyor. Teşekkürler bilgi için.
mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 26, 2018, 10:04:54 PM

Uyarı için çok teşekkürler öncelikle, bu sektör büyüdükçe yeni dolandırıcılık yöntemi de ortaya çıkıyor maalesef ve insanların kolay yoldan para kazanma zaafı bu dolandırıcılara yarıyor
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 26, 2018, 11:12:49 PM

dolandırıcılık yöntemleri gerçekten sınırları zorluyor. ben akıllıyım ben yemem diye düşünmeyin, her zaman tedbirli olmak lazım.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
April 26, 2018, 11:46:12 PM

ulan demek, gerçek olsa çalacaksınız, amına koyduğumun ahlaksız köpekleri sizi, hırsızlığı gelip buraya paylaşıyorsunuz.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: