Bitcoin Forum
May 01, 2024, 06:36:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: FRESCO airdrop ile 250$ değerinde 2,000 FRES dağıtıyor.  (Read 886 times)
patrona7 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 123
Merit: 1

View Profile
April 26, 2018, 12:34:10 PM

FRESCO, ICO yerine ICD (Initial Coin Distribution) yapmayı tercih etmiş.Yani coinleri satmak  değil de dağıtmak istiyorlar.

Airdrop biraz zahmetli ve zaman alıyor (100 soruluk bir test fakat cevapları var) bana coinleri ertesi gün gönderdiler. Airdropa katılan insan sayısının çok olacağını zannetmiyorum bu yüzden 2000 FRESCO çok rahat değerlenebilir.

Nasıl katılacağınızı okumak için ; http://airdropgo.com/fres/

1714545392
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714545392
Reply with quote  #2

1714545392
Report to moderator
1714545392
Hero Member
*

Ignore
1714545392
Reply with quote  #2

1714545392
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714545392
Hero Member
*

Ignore
1714545392
Reply with quote  #2

1714545392
Report to moderator
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 26, 2018, 12:46:51 PM

KPSS yemi giriyon 100 soruluk test bunu paylaşmaya utanır insan shame !
patrona7 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 26, 2018, 12:58:15 PM
Merited by temmuz (1)

KPSS yemi giriyon 100 soruluk test bunu paylaşmaya utanır insan shame !

Dostum dolar 4.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
April 26, 2018, 01:09:36 PM

Coin borsada işlem görüyor mu? Ne işe yarıyor? Dağıtılıyorsa kim neden borsadan satın alsın?
250 dolar fiyatı kim belirledi? vs. vs. bir sürü sorular.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
April 26, 2018, 01:14:29 PM

cmc yi kontrol ettim orada yok. bir kaç tane borsaya baktım oralarda da yok. bu token nerede listeleniyor ? yada şu an listeleniyormu ? yok eğer listelenmiyorsa fiyatının dört dolar olacağını nereden biliyoruz ?
patrona7 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 26, 2018, 01:38:10 PM

Ahaha sizin yazmanız var okumanız mı yok, yoksa kafanız mı iyi ? Token listeleniyor mu dedik ? ICO yerine ICD yapıyorlar dedik herif bana cmc'ye baktım yok diyor.

Coin borsada işlem görüyor mu? Ne işe yarıyor? Dağıtılıyorsa kim neden borsadan satın alsın?
250 dolar fiyatı kim belirledi? vs. vs. bir sürü sorular.

Sorularının cevabını buradan gider
 http://fresco.work/wp-content/uploads/2018/04/FRESCO-Whitepaper-V3.0-EN.pdf

ICO için fiyatını  1 ETH = 5,000 FRES olarak belirlemişler. ICD için daha düşük olabilir.Şimdilik fiyat bu.

Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 26, 2018, 03:12:12 PM

100 soruya 1000 lira ister misiniz olsa konu başlığı daha çok olumlu yorum alırdın gerçekten. İsteyen çözer istemeyen çözmez adamın ne suçu var Smiley

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
April 26, 2018, 03:34:24 PM

Hahah gordugum en komik airdrop bu 250$ kimin neresinden cikti bilmem ama airdropla gelen tokenin degeri 5 dolardan fazla olmaz 5$a da kimse bana 100 soru cozduremez Smiley
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 26, 2018, 03:42:04 PM

Cevapları var derken onları göremedim birkaç arkadaş katılmış fakat sorular gerçekten karısık zor 30 u geçemedim falan yazmışlar böyle bir durum var mı soruların cevapları vs nerede ?? teşekkürler
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 26, 2018, 03:45:56 PM

Coin meb le ilgili sınava gir kazan tarzı airdrop Cheesy
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
April 26, 2018, 04:14:37 PM

Ats ico yaptığı halde gönderdikleri 10 dolar olacak dendi. Şuan değeri 0.78 dolar . Evdeki hesap çarşıya uymuyor yani.  Bunlar 1000 kişiye dağıtsa 250 bin dolar yapar.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 26, 2018, 04:47:34 PM

gelip gelmeyeceği kesin değil. arkadaş paylaşmış sağ olsun bir hizmette bulunmuş. teşekkürler. ama 250 dolar edeceğini zannetmiyorum. vakti olan doldursun belki bir işe yarar
hasan.kaya
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile WWW
April 26, 2018, 04:53:28 PM

Hiç beklenmedik projelerden acayip karlı çıkanlar oldu. Zahmetli olduğu için de katılım az olursa değerlenip güzel kar bırakabilir.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 26, 2018, 04:54:33 PM

yuh 100 soru mu gerçekten değeri dediğiniz gibi olsa eminim herkes çözer lakin hiç zannetmiyorum
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
April 26, 2018, 05:10:24 PM

medium işi bozuyor biraz. ücretli üyelik açmadığınızda hesabınız 1 ayda kapatılıyor. gerçi yeni bir tane açabilirsiniz. benim gibi instagram kullanmayan biri için baştan airdrop işi yattı. elinde bu imkanları karşılayacak olan var cevapları da bulup katılsın. 1000 TL gibi rakam ediyor tabi borsada aynı rakam olur mu orası kuşkulu.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Ferahnuma
Jr. Member
*

Activity: 264

View Profile
April 26, 2018, 07:40:17 PM

Üşenmeyip doldurmak isteyenler bakabilir. Sorular yorucu olda da ilerde ah vah keşke katılsaydım denemek için katılabilinir. Ben doldurdum ama ufak da olsa bişeyler bırakacağını düşünüyorum.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
April 26, 2018, 07:49:12 PM

100 soruyu ciddi ciddi dolduracağımı pek sanmıyorum birde  token çok etkileyici durmuyor be hocam =)

andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
April 26, 2018, 08:20:48 PM

Airdroplar dağıtılan tokenlerin birisi almaz ise değeri yoktur arkadaşlar bunu çoğumuz biliyoruz. Ben artık böyle boş işler için elimi yormam ama sizi bilemiyorum
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294

View Profile
April 26, 2018, 09:38:53 PM

canım acayip sıkılıyordu zaman su gibi geçti valla kültürüm arttı sayende dostum sağol  Grin eğer yanlış işaretlemediysem 97 puan aldım 3 yanlış var ya soruları çözen adam yanlış yaptı yada ben mal gibi yanlış işaretledim neyse 80 yetiyordu zaten
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
April 26, 2018, 09:48:11 PM

Üşenmedim formu doldurdum, puanım 94 Smiley Kopyala yapıştır da bile hata yapıyorum ya, pes bana. Smiley
Arkadaşlar sorduğu sorular genelde sanat tarihi üzerine. Böyle bir proje ile ilk defa karşılaşıyorum. Proje için çok talep olacağını düşünmüyorum. Çünkü sanat üzerine bir proje. Ama şunu unutmayın sanat ile genelde parası olanlar ilgilenir. Testi geçen yani 85 puan ve üzeri alan herkese 2000 Fres dağıtacaklar.
Ve bence projenin en büyük özelliği, ICO değil ICD olarak yapılması (kendi açıklamaları: Meanwhile, we are doing the world's first ICD (initial coin distribution), a significant step in blockchain history)
Formu doldurma süreniz 10/15 dakika arasında değişiyor.

ICDs are fairly new phenomena even though AIRDROPS are very common. They are a perfect symbiosis between the newly created currency and the base currency. In fact the US dollar was used in a similar way during the Gold Standard.
To wrap up, the PROs of ICDs are:
More economic accountability from the project creators
Fewer scams
Bigger economic “potential”. Bitcoin didn’t do an ICO.
Reinforcement of the base currency
No AML/KYC
The major cons of the ICD:
One does not know how much the token will be worth when traded. This makes the whole crowdfunding uncertain.

(Aşağıdaki Google translate ile çevirdim, Hatalı tercümem varsa uyarırsanız hemen düzeltirim)
AIRDROPS çok yaygın olsa bile ICD'ler oldukça yeni bir fenomendir. Yeni oluşturulan para birimi ve temel para birimi arasında mükemmel bir simbiyoz. Aslına bakılırsa, Amerikan Doları, Altın Standart sırasında da benzer şekilde kullanılmıştır.
Sarmak için ICD'lerin artıları:
Proje yaratıcılarından daha ekonomik hesap verebilirlik
Daha az dolandırıcılık
Daha büyük ekonomik “potansiyel”. Bitcoin bir ICO yapmadı.
Baz dövizlerin güçlendirilmesi
AML / KYC yok
ICD'nin başlıca eksileri:
Kişi, işlem yapıldığında jetonun ne kadar değerli olacağını bilmez. Bu, tüm kitle fonlamasını belirsiz kılar.

ICD ye örnek ise:
ByteBall: The perfect ICD

This coin went from 0$ to 1000$ and is as of today traded at a price of 700$ per token. The project literally didn’t raise a single penny and ByteBall was distributed up to 98% to people based on their Bitcoin possessions.
This mechanism is called Pegging. This is quite interesting because the pegged token (ByteBall) and the base token (Bitcoin) both benefit from the process. The pegged token can feast upon the base token because it creates artificial scarcity (not everyone can have a ByteBall). Furthermore, it is also reinforcing the underlying cryptocurrency, the Bitcoin, because ultimately that would lead to more Bitcoin acquisition in order to acquire the pegged token. Also, more Bitcoin remain in the hands of people rather than centralised in the wallet of an ICO creator who can later manipulate the prices. EOS, for instance, has raised more than 9 billion worth of Ether, just think about that for a moment. They can become a major player when Ethereum will switch to the Proof of Stake. As a matter of fact, EOS can “own” Ethereum simply with its stake. This is one way of doing it. The other way is to peg the token to a service.

(Aşağıdaki Google translate ile çevirdim, Hatalı tercümem varsa uyarırsanız hemen düzeltirim)
ByteBall: Mükemmel ICD
Bu para 0 $ 'dan 1000 $' a çıktı ve bugün itibariyle 700 $ 'lık bir fiyatla işlem görüyor. Proje, kelimenin tam anlamıyla tek bir kuruş vermedi ve ByteBall, Bitcoin sahiplerine dayanan insanlara% 98'e kadar dağıtıldı.
Bu mekanizmaya Pegging denir. Bu oldukça ilginç çünkü pegged jeton (ByteBall) ve base token (Bitcoin) her ikisi de süreçten yararlanıyor. Sabit belirteç, temel belirtecin üzerine bayılır çünkü yapay kıtlık yaratır (herkesin bir ByteBall'i olmayabilir). Dahası, altta yatan kripto parazitini, Bitcoin'i de güçlendirmektedir, çünkü sonuçta bu, sabitlenmiş kodu elde etmek için daha fazla Bitcoin kazanımına yol açacaktır. Ayrıca, daha fazla Bitcoin daha sonra fiyatları manipüle edebilen bir ICO yaratıcısının cüzdanında merkezileştirilmek yerine insanların elinde kalır. Örneğin EOS, 9 milyardan fazla Eter değerini artırdı, sadece bir an için bunu düşünün. Ethereum, Kanıt İspatına geçtiğinde büyük bir oyuncu olabilirler. Nitekim EOS, Ethereum'u sadece kendi payıyla “sahiplenebilir”. Bunu yapmanın bir yolu budur. Diğer yol ise belirteci bir servise yönlendirmektir.

SONUÇ:
 10/15 dakikanızı ayırarak forumu doldurup göndermenizi şiddetle tavsiye ederim. ( Sonuç ne olur bilemem ama bu tür farklı projeleri severim. Ben bu projenin tutacağına inanıyorum. yatırım tavsiyesi değildir)
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: