Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:08:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Sanki kontrolümü kaybediyorum  (Read 990 times)
jeanvaljean21 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 3

View Profile
April 26, 2018, 09:23:29 PM
Merited by EFS (2)

Arkadaşlar piyasaya girmeden önce herkesin hayali olan "alır unuturum birkaç yıl sonra bakarım" stratejisini ben de düşündüm ve bu amaçla girdim. Her ne kadar elimdeki birikime oranla küçük bir parayla girsem de kaç gündür içimden bir ses "birikiminin yarısını at, atmazsan çok şey kaçıracaksın" diyor. Girip büyük kayıplar yaşayan insanları şimdi daha iyi anlıyorum. Açgözlülük gerçekten zor.

Ama bir yandan da treni kaçırma korkusu içimi kemiriyor. Çünkü ben bitcoin'i 2013'ten beri biliyordum ve klişe tabirle "o zaman biraz almış olsam ohoooo" modundayım Smiley

Uzun vadeli bakınca blockchain teknolojisinin ortadan kalkacağını kesinlikle düşünmüyorum. Aksine katlanarak artacak ama o riski alayım mı bilmiyorum. Benim gibi bir çok insan vardır burada. Ne diyorsunuz, nasıl yapmalı? Mantığım şu an yatırım yapmamı söylüyor, ama hislerim ise temkinli ol diyor.
1714982890
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714982890
Reply with quote  #2

1714982890
Report to moderator
1714982890
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714982890
Reply with quote  #2

1714982890
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
April 26, 2018, 09:31:26 PM
Merited by EFS (2)

Bu gibi durumlara karşı izlenecek en güzel strateji aylık düzenli alımdır. Tüm paranızı bir kerede atmak veya tüm coinlerinizi bir kerede aynı anda satmak yerine düzenli olarak alım satım yaparsanız uzun vadede fiyat hareketlerinden etkilenmemiş olursunuz.

Elinizde 100 lira varsa bugün 5 liralık coin alın. Fiyatına bakmaksızın gelecek ay aynı gün yine 5 liralık coin alın. Bunu sürekli tekrar edin. Eğer ayı marketi içinde bunu yaparsanız her alışınızda maliyetiniz düşebilir. Boğa piyasasındaysanız zaten kazanmaya başlamış olursunuz. Uçtu kaçtı, düştü bitti muhabbetine bakmadan disiplinli bir programla yatırım yapmanız geleceğiniz açısından çok iyi olur. Stres yok, kazanç çok. Smiley

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 26, 2018, 09:34:56 PM

Daha az riskli coinlere kademeli girebilirsin. Ethereum, monero, dash düşse de eski yerine genelde ulaşan coinler.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
April 26, 2018, 09:35:10 PM

Herkesin basina gelen seyler bunlar.  Benim size tavsiyem paranizin %80i sabit biryerde olsun uzun soluklu.  Geri kalan %20sini gunluk al sat islemlerinde kullanin.  Orada yaotiginiz kari uzun vadeli yatiriminiza aktarin.  Ana parayi cevirmeye devam edin.  Tabi terste kalirsaniz o da uzun vadeli yatirim olabilir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
April 26, 2018, 09:42:18 PM
Merited by EFS (2)

Kardeşim bende "birikiminin yarısını at, atmazsan çok şey kaçıracaksın"  şeklindeki düşünceleri çok düşündüğüm oldu.Biz Türk milleti bu konularda cidden biraz eyyamcı gibiyiz Cheesy  Hani derler ya 2 tl ye 50.000 veren kupon tutsa sevinmek yerine neden 50 tl basmadım diye hayıflanır.Tamam ilerde çok şey kaçırdık demek koyar insana haklısın ama ihtiyatı elden bırakmamak gerekir . Evet benimde kuvvetli inancım ve umutlarım var ama olabilecekler konusunda tedbirli davranıyorum kazandığımda sevindirecek ; kaybettiğimde üzmeyecek miktarlar ile devam ediyorum bu sektöre girdiğimden beri. Birikimin yarısı yerine normal aylık gereksiz harcadığın miktarlardan kısarak yatırımını artırmaya git . Misal ne olabilir sigara kullanıyorsan haftada 2 gün paket almayıp yaklaşık 20-25 tl ile ayda 80 -100 tl yapar. Alkol tüketen birisiysen bunuda 1/4 yada 1/2 miktarında azaltıp ortaya çıkan miktarda kaba taslak 200 tl de. Toplu taşıma yada araç kullanıyorsan bir kaç gün yürüyerek ulaşım sağlamaya çalış hadi bundan da bi 30 tl artır.Yaklaşık 300 tl yıla vurdun mu .3500- 4000 tl arası yatırım miktarın artmış olur . Ki birikim miktarın hala aynı kalır.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
April 26, 2018, 09:44:52 PM

Sana tavsiyem şu sözü unutma, kaçırdığın para zaten senin değildir 1 lira bile kar ettiysen elindeki paraya bak yoksa zengin olma hayaliyle girenleri çok gördük biz.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
April 26, 2018, 10:06:30 PM

Tren kaçırmak deyimine dikkat etmek gerekiyor. Fazla kazanmak ile elindekini kaybetmeyi bir ip olarak kale alırsak bu ipte kim daha iyi cambazlık yaparsa o daha fazla kazanıyor.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
April 26, 2018, 10:26:15 PM

haha kendimi gördüm desem sizde yalan olmaz valla.bu piyasay ilk girerken bırakın işlem yapmayı birkaç coin biliyordum sadece ve onlarıda alıp kenara atıp unutacaktım sözde.dediğim gibi aldım ltcyi wavesi attım unuttum dedim ama unutamadım bi türlü.hergün takip edip fiyatlarına bakıyordum.sonra diğer coinlere yöneldim sonra bounty falan derken baktımki hayatıma baya yer etti kriptoparalar
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
April 26, 2018, 10:38:00 PM

En güzeli alırkende satarkende kademeli olarak işlem yapmaktır.böylelikle daha sağlıklı sonuçlar elde edeceğinizi düşünüyorum.ayrıca yatırdığınız miktar nedir bilmiyorum ama kaybettiğiniz anda sizi zora sokacak kadar olmamasına dikkat edin.bu piyasada sadece düşüşlerde para kaybedilmiyor malesef.bazen hack e kurban gidebiliyorsunuz.o yüzden uzun vadeliler için bi ledger alın ilk olarak

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 26, 2018, 10:51:32 PM
Merited by EFS (1)

Bazı coinler vardır ki al-sat yaparak kazanç elde edilir, bazıları da vardır ki uzun dönemli beklemeyi gerektirir. Klişe tabirle "unutulacak bir para ile başlamak" her zaman güvenlidir. Sonrasında aylık olarak ufak alımlar yapılabilir. Birkaç tane uzun dönemli coin, birkaç tane de kısa dönemli al-sat coini başlangıç için idealdir. Piyasanın tadını almak için biraz kazanç elde ettikten sonra onu çekip harcamak da lazım;) Yoksa hep biriktir hep biriktir nereye kadar yani:)
ugur2222
Member
**

Activity: 210
Merit: 16

View Profile
April 26, 2018, 11:06:11 PM

Bu gibi durumlara karşı izlenecek en güzel strateji aylık düzenli alımdır. Tüm paranızı bir kerede atmak veya tüm coinlerinizi bir kerede aynı anda satmak yerine düzenli olarak alım satım yaparsanız uzun vadede fiyat hareketlerinden etkilenmemiş olursunuz.

Elinizde 100 lira varsa bugün 5 liralık coin alın. Fiyatına bakmaksızın gelecek ay aynı gün yine 5 liralık coin alın. Bunu sürekli tekrar edin. Eğer ayı marketi içinde bunu yaparsanız her alışınızda maliyetiniz düşebilir. Boğa piyasasındaysanız zaten kazanmaya başlamış olursunuz. Uçtu kaçtı, düştü bitti muhabbetine bakmadan disiplinli bir programla yatırım yapmanız geleceğiniz açısından çok iyi olur. Stres yok, kazanç çok. Smiley

bu düşünce çok mantıklı . Ben BTC 16k $ iken girdim piyasaya ozaman all in yaptım . Piyasayı bilmediğim için TRX , XVG , XRP gibi coinlerin hepsinden terse kaldım aylarca zararda bekledim durdum. Bu yazıyı ozaman okusaydım eğer şuan birikimim daha farklı olabilirdi
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
April 26, 2018, 11:14:53 PM

Kripto paraların geleceğine ben de inanıyorum, içimden bir ses bana da sürekli daha fazla yatırım yapmamı söylüyor. 27 USD’den 10 Ethereum alan biri olarak neden 1000 adet almadım, deyip duruyordum. Üstelik 400USD civarında satış yaptım, sonra da neden erken sattım? diye kendime kızdım, 800USD’lerden yeniden aldım. Ancak geçtiğimiz büyük düşüşte şunu anladım ki, bizim gibi normal yatırımcılar bu piyasaya hakim olanların izin verdiği ölçüde kazanabiliriz ve çoğu zaman yem oluruz. Bir kazancın mutluluğu kısa fakat kaybın üzüntüsü ömür boyu sürebilir. Ben riske atabileceğim miktarlarla yatırım yapıyorum halen, kontrollü olmak iyidir.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 26, 2018, 11:32:15 PM

kontrolünü kaybediyorsan yavaş yavaş sosyalleş bırak düşünme git dışarı çık takıl eğlen aklına getirme bu işler böyle ayıda hep bunları yaptım
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
April 26, 2018, 11:35:26 PM
Merited by EFS (3), sammys (1)

Hocam şu an FOMO ya kapılıyorsun...

Girmek için elinde o kadar güzel zamanlar vardı ki. Şubat tan itibaren neredeyse her coin dip yapmısdı BTC 6 k ları görmüşdü.

Hisse düşerken alınır çıkarken satılır ! Altın kuralmış bunu bende yeni yeni öğreniyorum.

Piyasaya en güzel zamanda girdim hiç birşey kazanamadığım gibi elimdekilerde eridi. Ama satmadım.

Şimdi yavas yavas yükseliyorda toparlıyoruz.

Bence büyük miktar yatırmak için geç kaldın.

Şu an boğanın başlangıcı diyorlar ama ne olacağını kimse bilemez...

Benden sana bir kaç arkadaş tavsiyesi. Kendi hatalarımdan ders aldım belki faydası olur...

1. Bu piyasaya ilk defa giriyorsan emin ol ki ruhsal anlamda hiç ama hiç hazır değilsin.

Sana yaşayacaklarını söylim . Bu coin iyi artıyor yada artacak diyecekler alacaksın.

Ama sabredemeyeceksin ekran basında takip etmek psikolojini bozacak az düşdümü satacaksın sonra yükselmey başladımı tekrar gireceksin.

Ama senin girdiğin yerde onlar satmaya başlayacak korkacak tekrar satacaksın. Böyle böyle bir bakmıssın yatırımın erimiş. Hemde boğa sezonunda hepsi artarken.

O yüzden En önemli kural. Teknik analiz öğreneceksin. Coine nerden girilir. Ne zaman çıkılır. Direnç nedir Destek nedir. Direnç çizgisi Destek çizgisi nasıl çizilir

en azından bunları mutlaka ama mutlaka öğrenmelisin ki ne zaman satıp ne zaman çıkman gerektiğini bilesin...

2.si Ayıda Trade yapılır Boğada HODL cümlesi benim görüşüm çok doğrudur.

Girdin mi bir koine bekle . Bırak diğer coinler yükseliomus falan seni panikletmesin. Seninkinede sıra gelicek. Komşunun tavuğu sana kaz görünmesin.

Coinden coine atlamak yarardan çok zarar sağlıyor.

Eğer boğa gelirse en kötü coin zaten 2x-3x yapıyor . Ben 10x kovalıcam dersen eldekinden de olursun...

3.sü Şunu unutmamak lazım. Bu piyasa daha yeni canlanıyor. Manipülasyona şu an çok açık. O yüzden bu piyasada fırsat bitmez.

Ne kadar teknik analizde öğrensen yeni olduğun için duygusal olarak hazır olmayacaksın yine panikleyeceksin sabırsız olacaksın.

Bu yüzden iradeni sağlamlaştırana tecrübe kazanana kadar  sana koymayacak çok az bir miktar para at .

Onunla kendini dene. Piyasayı öğrenmeye çalış . Coinleri tanı. Bu işdeki en iyi türk fenomenler kim , kimler sahtekar öğren.

Bu arada da ufak ufak ara sıra trade yaparak kendini hazırla.  

En sonunda hazır olduguna inandığında bir sonraki çöküşde inandığın coinleri alttan altta topla....

4.sü ve sonuncusu . Bu piyasanın en çok kazanan bu piyasadan geçinen adamların profesyonel traderların aslında çok ama çok az trade yaptıgını unutma...

Hiç bir zaman günlük yasamda ihtiyacın olan parayı buraya aktarma.

Olurda yatırdıgın parayı 2-3-5 e katlarsan ilk etapta mutlaka ana paranı çek kafanı rahatlat.

Kolay gelsin bol şans

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
April 27, 2018, 01:28:35 AM
Merited by EFS (1)

Risk mi yoksa Sağlamlık mı. Bu pencerelerden hangisi tercihin ise ona göre yatırım yapman en doğrusu. Çok risk çok kar demek ama adı üstünde risk. Her zaman kaybetme olasılığın cebin de olmalı. Diğer taraftan sağlam olan Coinler/Tokenlar var. XMR, ETH, DASH, EOS, XLT, NEO ilk aklıma gelenler.

Bir söz vardır ne kadar takla o kadar yem diye. Piyasa da öyle. Ne kadar çok yatırım yaparsan geri kazanacağın para o kadar fazla olacak. Ancak aksi bir durum da o kadar da risk almış olacaksın. Ayı piyasasında girip, Boğa da çıkmak. Tekrar Ayı da girip Boğa da çıkmak...

YTD

apimembership
Full Member

Merit: 124

View Profile
April 27, 2018, 01:53:19 AM

her zaman iyi düşünerek hareket etmek gerekiyor. Özellikle kar zarar analizi yapıp stop-loss koyarak mutlaka yatırım yapılması lazım yoksa bu tarz bir yaklaşım olmayınca kaldırılamayacak zararlarda daha büyük yatırımlar yapılarak kurtarılmaya çalışıyor ve bu da daha kötü durumlara düşürebiliyor. Hiç bir zaman kaybettiğimizde bizi yıkacak paralarla yatırım riski alınmaması gerektiğini düşünüyorum.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 27, 2018, 02:52:37 AM

keşke birikimim olsada top oynar gibi oynasam. her ay zaten maaşım kadar çekip yiyorum bu borsadan allah bereket versin.

yani bu demek oluyoki bu teknoloji ölmez buraya yatırım yapılır. fakat alınan coinler borsada değil cüzdanda tutulmalı hatta ve hatta soğuk cüzdanda tutulmalı gerisi sadece sabır
Quite
Full Member

Merit: 157

View Profile WWW
April 27, 2018, 06:39:52 AM
Merited by EFS (1)

İşte tecrübenin ilk vereceği bilgi. Teşekkürler güzel bir açıklama aktarmışsınız. Yeni başlayan veya başlamak isteyen hatta elinde olupta artırsam mı satsam mı diye düşünenlere güzel bir örnek. Elinizdekinin tamamına aynı anda alırsanız ve alımınız üstte kalırsa çok zor günler geçirir ve üzülürsünüz. Psikolojik olarak moral bozuntunuz eksik olmaz. Ancak tam tersi ise acaba biraz daha karlı satarmıyım derken birden piyasa çakılır yine aynı duruma düşebilirsiniz. Bu nedenle az alım az satımlarla sürekliliği sağlayabilirsiniz.

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 27, 2018, 06:59:50 AM

Burada kimsenin o dediğinizi yapabildiklerini sanmıyorum zaten. Herkes neredeyse anlık kontrol ediyor.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
April 27, 2018, 07:03:41 AM

Açgözlülük yüzünden çok kaybediyor insan.Coinin biri yükselmeye başladığında onja, başka bir yükselmeye başladığında  hemen ona geçmeye çalışmak genelde hep hüsranla sonuçlanıyor.Ekibini projesini bugüne kadar yaptığı işleri bilmeden bir  coine girmek risklidir her zaman.Güveniyorsan beklemek en güzeli.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: