Bitcoin Forum
June 21, 2024, 12:13:09 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Sanki kontrolümü kaybediyorum  (Read 1003 times)
Rhamon
Member
**

Activity: 98
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 11:34:50 PM

Ninja trade yapmıyorum belirlediğim coin leri alıp kenarda bekliyorum ve piskolojik olarak sorunlar yaşamıyorum. Benim için en güzel trade stratejisi bu sekilde diğer türlü günlük al-satlar insanı cok yıpratıyor.
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 27, 2018, 11:42:21 PM

Aynı ikilemi daha önce hiç olmadığı kadar bu aralar ben de yaşıyorum, yani aynı böyle acaba açgözlülük mü yapıyorum diye düşünüp kendimi dizginlemeye çalışıyorum. Evet temkinli kararlar almak çok önemli ama nedense bu piyasaya güveniyorum ve yeterince bekleyebilirim diye düşünüyorum Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 06:24:23 AM

İlk altcoin aldığımda bende aynı duruma düştüm. Topu topu 550 Türk lirası değerine kripto para aldım ve iki saatte bir değerine bakıp kâr zarar oranimi hesaplar oldum. O kadar sınıf bozucuydu ki 15 TL kâr ettiğimde satmak bile istemiştim. İlk başlarda kesinlikle unutulmuyor.

Ama sepetinizi genişletip birçoğundan alım yaptığınız zaman bir süre sonra hepsini takip edemiyor ve istemsiz olarak bırakıyor ve bekliyorsunuz. Tabi fazla takıntılı bir insansaniz her an hepsini tek tek kontrol de edebilir ve kendinize iyice zarar verebilirsiniz.

Bu durum da olmazsa olabildiğince elinizdeki paranın az miktarı ile giriniz. Yani her ay düzenli olarak 400 lira arttiyorsunuz. Bunun 100 lirası ile bu işe girin ve kendinizi zaten bu parayı buraya yatirmamis olsam iki güne yer bitirirdim diyin. Tabiki de bundaki dezavantaj ise kâr ettiğiniz zaman keşke daha fazla yatirsaydim dersiniz.

Yani ne yaparsanız yapın mutlaka pismanliginiz oluşur o yüzden herşey kafada bitiyor. Hepsi psikolojik.
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
April 28, 2018, 11:18:59 AM

benim düşüncem elindeki tüm birikimi yatırmak yanlış olur ben 4-5 ay önce aldıklarımı satmadım beklıyorum biraz sabır işi bende de o var çok şükür  Grin
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 28, 2018, 12:02:07 PM

Piyasa öyle bir hal aldı ki ne alabiliyoruz, ne de aldığımızı unutabiliyoruz milleti manyak etti. Ama eskiye nazaran daha düzgün sinyaller de almıyor değiliz.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
April 28, 2018, 12:55:02 PM

Arkadaşlar bu borsa tamamen sabır işi, shitcoin almadığınız sürece sabrettiğiniz takdirde kazanırsınız. Ama kendimi tutamıyorum durmadan alıyorum falan yapmayın ara ara alımlar yapın ve bunu ayı sezonunda herşey yerle bir olurken yapın. Boğada satın ayıda alın 3-4 kat kar gördünüz mü çıkın bukadar, bu döngüyü yapın yeterli.

zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
April 28, 2018, 02:20:30 PM

Valla hocam seni zorlamayacak kaybettiğinde koymayacak miktarla yatırım yap derim.maddi durumun bilmiyorum bu rakam belki 10k belki 100k dır.ama dediğim gibi kaybettiğinde seni üzmesin.ayrıca çok açgözlü olma derim öyle şeyler denk geliyor ki 5 e katlayıp dahada gider diyerek satmıyorsun sonra dibe çakılıveriyor.tabi bazen terside olabiliyor.şansında varsa yürür gidersin zaten

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
amirmass
Sr. Member

Activity: 425
Merit: 250

View Profile
April 28, 2018, 02:25:26 PM

Bu açgözlülük değil.Farklı bir stratejiye yönelip fırsatları kovalamak. İçinden gelen sesi dinle. Sonrasında pişman olma. Belki de Daha fazla kazanç elde ediceksin. Bu piyasada fırsatı denk getirmek çok kolay yeter ki zamanlamayı tuttur ve yap. Korkak kalırsan eldekilerden de memnun olmayacaksın.

██
         ▐██▌
         █▌▐█
        ▐█  █▌
▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ▀▀    █▌    ▐█  ▄█▀▀
      ▐█      █▌█▀
      █▌   ▄▄ ▐█
     ▐█  ▄██▀  █▌
     ██▄██▀    ▐█
    ▐███▀       █▌
Z-POP DREAM

▒▒▒▒▒▒████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████  ▐█
  ▒▒▒▒▒████▌  █▌
   ▒▒▒▒▐████  ▐█
    ▒▒▒ ████▌
     ▒  ▐████
     █▌  ████▌
     ▐█  ▐███████▄
      █▌  ████████▌
      ▐█  ▐████████
       █▌  ████████▌
       ▐█  ▐████████
        █▌  ████████▌
GROW TALENT ★★★★
★★★★ CREATE STAR

▒▒▒▒▒▒████████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████████  ▐█    ▒▒
  ▒▒▒▒▒████████▌  █▌  ▒▒▒
   ▒▒▒▒▐████████  ▐█ ▒▒▒▒
    ▒▒▒ ▀███████▌   ▒▒▒▒▒
     ▒      ▐████  ▒▒▒▒▒▒
     █▌      ████▌▒▒▒▒▒▒▒
     ▐█      ▐████▒▒▒▒▒▒
      █▌      ████▌▒▒▒▒
 ▄▄   ▐█      ▐████ ▒▒
████   █▌      ████▌
 ▀▀    ▐█      ▐████
        █▌      ████▌
Website
White paper
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
April 28, 2018, 03:07:21 PM

Hocam unutmak evet güzel bir hareket ama bu şu an için çok mantıklı değil. Çok değişik şeyler oluyor. Altcoinler unutmaktan olayı kaçırılacak gibi değil. Bazı altcoinler  çok cazip. Bir kısmıyla alman mantıklı olabilir. Ve buna kontrolü kaybetmek  değil de fırsatları görüp değerlendirmek de. O zaman canın sıkılmaz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 28, 2018, 03:52:36 PM

Bence güzel araştırıp ico fiyatının kat kat altında olan ama projesi değerli olan coinlere yatırım yapabilirsiniz. Tren gerçekten kaçabilir bu fiyatlar şuan yatırım için uygun bence. Eğer birçoğumuz gibi sabırsız değilseniz ve ben gerçekten 1 yılda beklerim diyebiliyorsanız iyi analiz ederek yatırımı 5'ten fazla coine bölerek yapın derim. Ripple'ın 2016-2017 arasında yakaladığı ivmeyi şans bu ya bir coin yakaladı diyelim. Emekli ikramiyeniz hayırlı olsun.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
April 28, 2018, 06:42:38 PM

hocam bu yabancıların losing control dediği aşama ya da durum,  bu durumda biraz zarar satışı yapıp, kalanı da nakitte tutmak gerekiyor diye düşünüyorum. çünkü bu durumlarda pek sağlıklı karar verilmiyor
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
April 28, 2018, 06:44:54 PM

Bence suan tam da yatırım yapmanın zamanı üzülebilirsin 1 ay sonra hersey 2x olunca keşke koysaydım diye dememek için ama belli de olmaz tabi büyük ihtimalle 2x görürüz 1 ayda

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
April 28, 2018, 07:31:19 PM

Yatirim yapmanin zamani da bu ise para yatiracak adamda para kalmadi ki, ben artik market hesabima girip durumu kontrol etmiyorum bile, bu islerde psikoloji onemli
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
April 28, 2018, 08:03:24 PM

KOntrolü kaybetmemek gerek o kadar vahim bir seviyedeysek, yatırımdaki parada hayati önem taşıyorsa  ben olsam tabii ki yarısını geri çekerim kalanıyla sakince devam ederim, uzaktan söylemek kolay elbette detay bilmeden konuşuyorum fakat risk almadan bu piyasadan para kazanmak yok maalesef bunu kabullenmek gerekiyor.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
April 28, 2018, 09:02:50 PM

Sabırlı davranmayı öğrenmek lazım önce, yoksa ayı sezonunda balinalar kapar hocam paraları, 3 aydır ne biçim düştük burda sabredemeyenler satıp çıkıyor büyük zararlarla, her şeyin başında sabır var oyüzden, alırken satarken buna dikkat etmek gerek.

ElmasKafa
Member
**

Activity: 224

View Profile
April 28, 2018, 09:05:44 PM

Arkadaşlar piyasaya girmeden önce herkesin hayali olan "alır unuturum birkaç yıl sonra bakarım" stratejisini ben de düşündüm ve bu amaçla girdim. Her ne kadar elimdeki birikime oranla küçük bir parayla girsem de kaç gündür içimden bir ses "birikiminin yarısını at, atmazsan çok şey kaçıracaksın" diyor. Girip büyük kayıplar yaşayan insanları şimdi daha iyi anlıyorum. Açgözlülük gerçekten zor.

Ama bir yandan da treni kaçırma korkusu içimi kemiriyor. Çünkü ben bitcoin'i 2013'ten beri biliyordum ve klişe tabirle "o zaman biraz almış olsam ohoooo" modundayım Smiley

Uzun vadeli bakınca blockchain teknolojisinin ortadan kalkacağını kesinlikle düşünmüyorum. Aksine katlanarak artacak ama o riski alayım mı bilmiyorum. Benim gibi bir çok insan vardır burada. Ne diyorsunuz, nasıl yapmalı? Mantığım şu an yatırım yapmamı söylüyor, ama hislerim ise temkinli ol diyor.
Ben şahsen bir miktar yatırım yapıp bir miktar da akşamları vakit buldukça oyalanıp keyif alarak borsa da takılıyorum. Bilmiyorum sonumuz nereye gider ama şu anki halimden şahsen memnumum
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
April 29, 2018, 03:58:41 PM

BU piyasa aşırı panik yaşayan ya da aşırı duygusal insanlar için zarar kapısıdır bu bilinen bir nokta, kazanmak için sakin, tutarlı ve araştırmacı olmak lazım, bu durumda muhtemelen keyifte alınacaktır, kendimizi duygusal yönden eğitebiliriz.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 29, 2018, 04:05:54 PM

evet panik yapmamak lazım, zaten çoğu yerde diyoruz panik satış yapmayın, panik alım yapmayın, her şeyi kararında yapın, ama gençler dinlemiyor.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
April 29, 2018, 06:19:55 PM

arkadaşım riske atabileceğin kadarı ile yatırım yap daha fazlasını asla yapma insan kardan zarar edince çok koymaz da zarar yazınca acaip koyar heleki parayı kazanmak çokk zorr.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
April 29, 2018, 08:06:02 PM

arkadaşım riske atabileceğin kadarı ile yatırım yap daha fazlasını asla yapma insan kardan zarar edince çok koymaz da zarar yazınca acaip koyar heleki parayı kazanmak çokk zorr.

Ne güzel söylemiş arkadaş aynen öyle.Hırslara yenik düşmek kadar zor bir şey yoktur şu işlerde.Fazla takmamak lazım ve düzgünce yola devam etmek lazım.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: