Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:40:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Sanki kontrolümü kaybediyorum  (Read 990 times)
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
April 29, 2018, 08:10:09 PM

Yatırım yaparken çok dikkat etmek lazım diye düşünüyorum, alel acele, işte konrol kaybediliyor diye de yatırım yapmamak lazım
1715352034
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715352034
Reply with quote  #2

1715352034
Report to moderator
1715352034
Hero Member
*

Ignore
1715352034
Reply with quote  #2

1715352034
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715352034
Hero Member
*

Ignore
1715352034
Reply with quote  #2

1715352034
Report to moderator
1715352034
Hero Member
*

Ignore
1715352034
Reply with quote  #2

1715352034
Report to moderator
1715352034
Hero Member
*

Ignore
1715352034
Reply with quote  #2

1715352034
Report to moderator
Husaki
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
April 29, 2018, 08:37:22 PM

Sanki değil kontrolü kaybettik bence Grin hodl diye diye psikolojimiz bozuldu zarar üstüne zarar ayı dönemi bitmek bilmedi saatler içinde binlerce lira kazanıp dakikalar içinde aldığımızı kaybettik Undecided
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
April 29, 2018, 10:19:31 PM

Treni kaçırma korkusu hepimizde mevcut, bir trene binsek bile diğer trenlerde gözümüz var, yatırımcı olmakta zor  yüzlerce coin token piyasada cirit atıyor, kaybetmekten sıkıntı yapmayacağın meblağı koy bir kaç büyük coine bekle stres yapmadan derim.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
April 29, 2018, 10:38:15 PM

hocam eğer kontrolünüzü kabul etmek istemiyorsanız bu piyasaha bir daha hiç bakamyacaksınız yani coinmarketcap'a hiç girmeyeceksiniz yoksa zor
Payitaht
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 29, 2018, 10:42:14 PM

Başta ben de böyle düşünüyodum ancak keyif aldığım için devam ediyorum . Tamam para kazanma hırsı var ama sevmesen yapmazsın bu zahmeti sonuçta

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
April 30, 2018, 08:01:14 AM

Hocam şu an FOMO ya kapılıyorsun...

Girmek için elinde o kadar güzel zamanlar vardı ki. Şubat tan itibaren neredeyse her coin dip yapmısdı BTC 6 k ları görmüşdü.

Hisse düşerken alınır çıkarken satılır ! Altın kuralmış bunu bende yeni yeni öğreniyorum.

Piyasaya en güzel zamanda girdim hiç birşey kazanamadığım gibi elimdekilerde eridi. Ama satmadım.

Şimdi yavas yavas yükseliyorda toparlıyoruz.

Bence büyük miktar yatırmak için geç kaldın.

Şu an boğanın başlangıcı diyorlar ama ne olacağını kimse bilemez...

Benden sana bir kaç arkadaş tavsiyesi. Kendi hatalarımdan ders aldım belki faydası olur...

1. Bu piyasaya ilk defa giriyorsan emin ol ki ruhsal anlamda hiç ama hiç hazır değilsin.

Sana yaşayacaklarını söylim . Bu coin iyi artıyor yada artacak diyecekler alacaksın.

Ama sabredemeyeceksin ekran basında takip etmek psikolojini bozacak az düşdümü satacaksın sonra yükselmey başladımı tekrar gireceksin.

Ama senin girdiğin yerde onlar satmaya başlayacak korkacak tekrar satacaksın. Böyle böyle bir bakmıssın yatırımın erimiş. Hemde boğa sezonunda hepsi artarken.

O yüzden En önemli kural. Teknik analiz öğreneceksin. Coine nerden girilir. Ne zaman çıkılır. Direnç nedir Destek nedir. Direnç çizgisi Destek çizgisi nasıl çizilir

en azından bunları mutlaka ama mutlaka öğrenmelisin ki ne zaman satıp ne zaman çıkman gerektiğini bilesin...

2.si Ayıda Trade yapılır Boğada HODL cümlesi benim görüşüm çok doğrudur.

Girdin mi bir koine bekle . Bırak diğer coinler yükseliomus falan seni panikletmesin. Seninkinede sıra gelicek. Komşunun tavuğu sana kaz görünmesin.

Coinden coine atlamak yarardan çok zarar sağlıyor.

Eğer boğa gelirse en kötü coin zaten 2x-3x yapıyor . Ben 10x kovalıcam dersen eldekinden de olursun...

3.sü Şunu unutmamak lazım. Bu piyasa daha yeni canlanıyor. Manipülasyona şu an çok açık. O yüzden bu piyasada fırsat bitmez.

Ne kadar teknik analizde öğrensen yeni olduğun için duygusal olarak hazır olmayacaksın yine panikleyeceksin sabırsız olacaksın.

Bu yüzden iradeni sağlamlaştırana tecrübe kazanana kadar  sana koymayacak çok az bir miktar para at .

Onunla kendini dene. Piyasayı öğrenmeye çalış . Coinleri tanı. Bu işdeki en iyi türk fenomenler kim , kimler sahtekar öğren.

Bu arada da ufak ufak ara sıra trade yaparak kendini hazırla.  

En sonunda hazır olduguna inandığında bir sonraki çöküşde inandığın coinleri alttan altta topla....

4.sü ve sonuncusu . Bu piyasanın en çok kazanan bu piyasadan geçinen adamların profesyonel traderların aslında çok ama çok az trade yaptıgını unutma...

Hiç bir zaman günlük yasamda ihtiyacın olan parayı buraya aktarma.

Olurda yatırdıgın parayı 2-3-5 e katlarsan ilk etapta mutlaka ana paranı çek kafanı rahatlat.

Kolay gelsin bol şans

Tamamen doğru şeylerden bahsetmişşin özelikle trade ayıda yapılır hodl boğada yapılır en doğru hareket bu zaten kaybetmemek için ve boğada satmamak lazım hiç bir şekilde elindekini
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
April 30, 2018, 09:59:55 AM

Treni kaçırma korkusu hepimizde mevcut, bir trene binsek bile diğer trenlerde gözümüz var, yatırımcı olmakta zor  yüzlerce coin token piyasada cirit atıyor, kaybetmekten sıkıntı yapmayacağın meblağı koy bir kaç büyük coine bekle stres yapmadan derim.

Treni kaçırmaktan değil de keçileri kaçırmaktan korkmalıyız bence piyasaya girip zamanını, aklını sevdiklerini kaybettikten sonra hiç bir şeyin kıymeti yok. Yaşam enerjisini ve umudu hiç bir zaman için yitirmemek gerekiyor.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 30, 2018, 11:10:07 AM

Eğer acil ihtiyaçların var da kripto paraları bırakamıyorsan bu gerçekten doğru olmaz.
Ancak kendin için gerekli harcamaları yaptıktan sonra kripto para birikimi yapman anlayışla karşılanabilir.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
coastbank
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Presale Starting May 1st

View Profile
April 30, 2018, 04:08:24 PM

Hocam bende yalan yok çok açık ve netim. Bu teknoloji üzerinden geliştirilen tüm iyi projeler nasdaq lık olacak ve forumun rahat bi %50si aşırı derecede zenginleşecek. Buna o kadar eminim ki. O yüzden korkmayın.

Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 30, 2018, 04:22:27 PM

Asla üzüleceğin ,sağlığını bozacak;sana,ailene ve çevrene zarar verecek şekilde bu işlere girişme.Bir hobi gibi yapmak gerekiyor.
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
April 30, 2018, 04:54:42 PM

Aslında bu birazda öğrenme ve tahmin etmeye dayalı bir sabırsızlık gibi Smiley Normalde uzun vadeli düşünen çok insan var ama bence bir kısmı şurdan x2-x4 yapıp geri dönüp adet arttırmaya çalışıyor. Bu şekilde bir çaba ve başarılı bir strateji ise sizinki bence kontrol ediyorsunuzdur kendinizi.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
April 30, 2018, 07:46:57 PM

Valla bende de o dürtüler yok değil Smiley öğrenci olduğum için pek bir sermaye ayıramadım (sıfır telefon bile alınmaz) ama umutluyum. Uzun vadeli birkaç coine yatırım yaptım bekletiyorum. Umarım güzel bir birikim olurda 5-6 farklı projeye bölebilirim parayı.
BCPT ve INS'e yatırım yaptım bu arada. (YTD)
mavikapi
Member
**

Activity: 209

View Profile
April 30, 2018, 09:25:29 PM

Benimde şu günlerde herşeye dalasım geliyor. Kendimi zor tutuyorum. Duygularla hareket etmek zarar ettiriyor ama mantıklı hareket etmek daha doğru oluyor. Pumplanan bir coin var şu sıralarda takibimde gel gel yapıyorlar duygularımla hareket edersem girecem gibi :  )
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 30, 2018, 11:28:57 PM

Yaklaşık bir buçuk yıl oldu piyasaya gireli bana öğrettiği en önemli şey sabır. Başkalarından duymak öğüt almak insanın kendi tecrubesi gibi asla olmuyor malesef. Gecemi gündüzümü karıştırdığım zamanlar oldu gerçekten hele kaybederken psikolojiyi sağlam tutmak çok zor. Gerçekten bilenlere danışmak destek almak lazım ve küçük miktarlarla başlamak gerekiyor.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 11:38:41 PM

Para kazanmak çok tatlı geliyor insana ancak ya kaybetmeye başlayınca nasıl olacak durum psikolojiyi ayakta tutmak en zor mesele bu durumda da yapılacak en iyi iş küçük miktarlar ile girmek piyasaya ve biraz tok gözlü olmak.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
May 01, 2018, 11:53:49 PM

sabır olmadığı sürece bence bu piyasada çok kar edilemez. edilebilir ama şans artık o. sabretmek çok önemli. bütcenizi zorlamayacak riske atılabilecek miktarda girdiğiniz taktirde problem yaşamazsınız diye düşünüyorum.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
May 02, 2018, 12:04:03 AM

Dönemsel olarak birçok kişi kontrolünü kaybetmeye yaklaşıyor, benzer ruh hallerine giriyor. Aslında basireti ve kendimize koyduğumuz ana hedefi elden bırakmamak lazım, sonradan üzülmek istemez kimse.
Allonee
Member
**

Activity: 392

View Profile
May 02, 2018, 12:49:35 PM

Aslında bu durum da avantaj olabilirdi. Küçük miktarla girip terste kalmışsanız bu efsane düşüşte daha önce 10 birime oluşturup terste kaldığınız portföyü 2-3 birim ekleyerek 2ye katlar maliyet düşürebilirdiniz. Ben şahsen öyle yaptım ve çok pozitif oldu sonuçları.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
May 02, 2018, 08:42:54 PM

Gunluk trade , orta vadeli islemler, uzun vadeli islemler, icolar vs. Her turlu islemi yaptim bu piyasada. Cok kaybettigumde oldu cok kazandigimda ama kontrolumu hic kaybetmedim. Durumu kabullenmek denen bir kavram vardir. Bunu yapamiyorsaniz bu piyasa sizin icin uygun degildir.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
May 02, 2018, 08:46:36 PM

İnsan psikolojisi çok önemli. Hepimiz aynı şeyleri yaşadık. Sadece şunu söyleyebilirim, gerçekten ihtiyacınız olmayan bir parayı yatırın. Aksi durum sizi alt-üst eder.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: