Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:42:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Eğitim cehaleti alır ama..  (Read 1689 times)
ghostshirt (OP)
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
November 20, 2013, 11:43:53 PM

Son günlerde gazetelerde çıkan Bitcoin haberlerini okuyup gülmek yeni hobim oldu. Bu insanları kim gazeteci yapıyor Allah aşkına? İnsan biraz araştırmaz mı? Gerçi en salakça yazıyı aylar önce Boğaziçili profesörümüz Deniz Gökçe yazmıştı, o yazıyı geçen olamaz sanırım. Gene de alın size Hürriyet'in dünkü haberinden bir bölüm:

ARZ SIKINTISI
Ekonomistler ise Bitcoin'in değerinin bir anda uçuk rakamlara çıkıp sonra düşmeye başlamasını "sıkışma" teorisiyle açıklıyor. Bitcoin önce internetten uyuşturucu satışı yapan Silk Road sitesiyle ilişkilendirilmiş ve bu sitenin sahibinin bilgisayarından milyonlarca dolar değerinde Bitcoin çıkmıştı. ABD'li yetkililerin bu miktara el koymasının ardından arz sıkıntısı yaşandığını belirten uzmanlar yeni algoritmalarla bitcoin üretenlerin eski geleneksel bitcoin üreticilerini kaçırdığını bunun da bitcoin üretimini olumsuz etkilediğini belirtti. Bitcoin'in bir anda 900 dolara çıkması arz eksikliği ile yaşanırken bir anda yaşanan şok düşüş de bu açıklamayı destekliyor.

İnsanlar GPU ile üretimi bırakmasalardı keşke, 10 dakikada bir 100 BTC çıkardı o zaman. Ha bir de Bitcoin algoritması değişti tabi artık Fibonacci sayılarıyla üretime geçildi.

maynardjames
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 20, 2013, 11:48:59 PM

Bir de bu yazıların hepsinde SilkRoad'da BTC ile yapılan ticaretten bahsederler. Sanki Türk Lirasıyla, Dolarla uyuşturucu, silah vs. ticareti yapılmıyo gibi.
izmitulan
Full Member

Activity: 144
Merit: 100

View Profile
November 21, 2013, 06:33:17 AM

Hahahha
Mavi
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
November 21, 2013, 08:33:04 AM

Sinirlenmemek elde değil ama, bunlar daha hiç bişey. Türkiye bitcoini tanıdıkça kafadan uydurma birsürü bilgi verilecek, televizyonda aşırı saçma açıklamalar yapılacak, milletin kafası karıştırılacak. Kim bilir belki bitcoin denildiği zaman herkesin aklına yasadışı işler gelecek, kötülenecek.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 21, 2013, 05:17:58 PM

E inputs.io ne olacak yahu
1.3M $lık bitcoin çalındı... Hala silkroad diyorlar
Bir de şey var
Bu bizim 'her şey var' dediğimiz normal internet sadece 19bin tb, ama d ee p w e b denilen yani ulaşamadığımız alan 750bin tb
Ben buna inanmıyorum açıkçası, hatta, görünen internet gizli internetten daha fazladır diye düşünüyorum.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 21, 2013, 11:31:30 PM

E inputs.io ne olacak yahu
1.3M $lık bitcoin çalındı... Hala silkroad diyorlar
Bir de şey var
Bu bizim 'her şey var' dediğimiz normal internet sadece 19bin tb, ama d ee p w e b denilen yani ulaşamadığımız alan 750bin tb
Ben buna inanmıyorum açıkçası, hatta, görünen internet gizli internetten daha fazladır diye düşünüyorum.

gorunen internet dediginiz genellikle arama motorlari ile bulunanlar.

bana bir tane dosya bulabilirmisiniz herhangi arama motoru ile use nette host edilen ?
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
November 22, 2013, 06:37:51 AM

bana bir tane dosya bulabilirmisiniz herhangi arama motoru ile use nette host edilen ?

yaklaşık 4-5 yıl easynews kullandım,
usenet anlatılmaz yaşanır.

şimdi kickass.to ile serverıma kurduğun uTorrent Server ikilisinin muhteşem uyumu ile o açığı kapatıyor olsam da, usenet başkaydı (:

technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 22, 2013, 06:45:45 AM

yaklaşık 4-5 yıl easynews kullandım,
usenet anlatılmaz yaşanır.

şimdi kickass.to ile serverıma kurduğun uTorrent Server ikilisinin muhteşem uyumu ile o açığı kapatıyor olsam da, usenet başkaydı (:

Yani daha bir o kadar ftp serverlar var, torrenti saymiyorum bile bir nebze biliniyor, ama unutulmaya yuz tutan edonkey de neler neler var.
Tor ysni yeni duyulmaya baslandi. benim kisisel gorusum gorunen internet deep web in herhalde 10 da ikisidir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: