Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:45:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Çöplük Cüzdanlılar!!  (Read 2747 times)
rumblesix (OP)
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
April 27, 2018, 01:31:10 PM

Arkadaşlar, son üç aydır yüzlerce airdrop ve onlarca bounty'e katıldım. Lakin katıldıklarımdan ya token gelmiyor, gelenlerin hepsi ya direk çöp çıkıyor ya da yavaş yavaş çöp olma yolunda ilerliyor.

Artık boşa kürek çektiğimi  ve gün geçtikçe bounty piyasalarının ya da altcoin piyasalarının bitmeye başladığını düşünmeye başlıyorum. Bu dünyada çok bir geçmişim yok belki çoğunuzdan da yeniyimdir lakin ne yapmam gerektiği konusunda sizlere danışmak istedim.

Eskiden sadece airdropla bile şuan ki bounty'lerden gelenlerden fazla geliyormuş, eskiden bir bountyden 3k dolar kazanılıyormuş vs. konularını duymak için açmadım sadece benim gibi yeni sayılabilecek kişilere tavsiyeleriniz neler olur onu öğrenmek istiyorum.

Ben mi bounty seçemiyorum yoksa gerçekten piyasalar geldiği nokta bu kadar içler acısı mı?
1714844737
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714844737
Reply with quote  #2

1714844737
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714844737
Hero Member
*

Ignore
1714844737
Reply with quote  #2

1714844737
Report to moderator
1714844737
Hero Member
*

Ignore
1714844737
Reply with quote  #2

1714844737
Report to moderator
skaynar
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
April 27, 2018, 02:26:05 PM

Biraz seçici davranırsan yine fazla kazanabilirsin, katıldığın airdropların çoğu phishing için açılmış, ben de yeni başladım sayılır ama yavaş yavaş doğru yolu buluyor gibiyim
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
April 27, 2018, 02:34:24 PM

Bazı bounty yöneticileri var, onları takip ederseniz iyi olur. Sağlam bounty yöneticilerinin açtıkları kampanyalar iyi çıkar, sahtecilik olmaz. Kazançlarda düşüş var ama yine de sağlam kazanç elde edersiniz.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 03:40:29 PM

Benim de cüzdanım çöplük dolu.Hele waves airdroplar gelenler ne olacak hep muamma.Keşke şu çöpleri temizleyen -sakız parasına da olsa -komisyonsuz bir borsa yapsalar.Bunun icosu kazandırır işte:)
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
April 27, 2018, 04:24:12 PM

Bazı bounty yöneticileri var, onları takip ederseniz iyi olur. Sağlam bounty yöneticilerinin açtıkları kampanyalar iyi çıkar, sahtecilik olmaz. Kazançlarda düşüş var ama yine de sağlam kazanç elde edersiniz.
"Bazı" derken, isim de verseniz faydalı olur. Ararken gidip yine dolandırıcılara denk gelme şansı yüksek.

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
April 27, 2018, 04:43:00 PM

"Bazı" derken, isim de verseniz faydalı olur. Ararken gidip yine dolandırıcılara denk gelme şansı yüksek.

Sylon bunlardan en bilineni. Kendisinin yönettiği kampanyalara gözü kapalı girebilirsiniz. Kampanya yöneticisinin geçmiş kampanyalarına bakın, ne kadarı başarılı olmuş, ne kadarı scam çıkmış.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
April 27, 2018, 05:02:40 PM

gün gelir belki bir gün  değerlenir belli olmaz, lakin airdropların hepsine katılmak mantıksız.. iyi araştırıp seçip ona göre katılmak daha mantıklı, hatta airdroplardan ziyade  güzel bir kaç bounty'e katılsanız daha iyi olabilir, zira kazancı daha yüksek olur.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 06:04:23 PM

bounty lerden çok çabuk getiri beklemek çok zor zaten. başarı oranları da baya düşük haliyle biraz sabretmek lazım, eğer değerli birtane bile yakalasanız çok büyük vurgun yapılabilir.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 27, 2018, 08:40:28 PM

Ocaktan beri airdroplara katılıyorum bir telegram full dolu ikincisi dolmak üzere ama gel gör ki elde var "0". Bountylere gelince, ordan da henüz elle tutulur bir şey gelmedi ama henüz onlarda yeniyim, o eski rakamlar artık hayal ama en azından elle tutulur bişeler gelecektir, inanıyorum.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 27, 2018, 11:22:15 PM

Kampanya yoneticilerinin yonettiklerine katilirsan gelme olasiligi daha yuksek olur veya onca proje icinden birazda sansla duzgun birsey bulacaksin.
tortumtrak
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 12:25:50 AM

3 ayda katıldığın projeler ico dönemini yeni bitirmiştir ya da bitirecek projelerdir muhtemelen. Gelen yada gelmesi muhtemel tokenlerin hali hazırda bulunan roadmapleri doğrultusunda exchangelerle anlaşma tarihleri var ve çoğu proje için bu süreç sancılı geçiyor. O yüzden hem projeleri biraz daha eleyici bir şekilde seçmen lazım hem de borsaya giriş süreci için biraz daha beklemelisin nacizane görüşüm bu yönde.

Eleme kısmında iste icobench trackico gibi sitelerden değerlendirme puanlarına bakabilirsin Redditte yazılan yorumlara göz atabilirsin projeyle ilgili.
Onun dışında forumdan bir yazarın yaptığı yeni eklenen çoğu projeyi bounty managerleriyle birlikte "ki bence oldukça önemli" gösteren şöyle bir spreadsheet var

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CiQRYU3JJyUnekC77DCG_7OgVUCeZy9l9KLaCaEwSik/edit#gid=0

Aynı şekilde icolara puan veren şöyle bir spreadsheet daha var

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1O9l9IfMHju3MKsE6WVuQ4N3RETl-ewaxM9s0s5Znikk/edit#gid=228527937

Bunlara bakarak hiç değilse ICO lar hakkında bir fikir edinebilirsin. Yardımcı olabileceğim başka konu olursa sorabilirsin elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
April 28, 2018, 01:10:03 AM

Bende 2-3aydır airdrop bounty kovalıyorum..yavaş yavaş seçici olmaya başlıyorum. Bir kampanya ya katılmadan önce ico değerlendirme sitelerinde puanı düşük olanlara, telegram twitter vs takipcileri çok düşük olanlara genelde pek katılmıyorum.. Piyasada çok fazla kripto token var. Seçebilmek güç açıkcası.. İş birazda şansa kalıyor aslında. Ama piyasaya girmek için ciddi çalışma yapan projeler web sitelerinden başlayarak kendini belli ediyor aslında.. Ne diyelim herkese bol kazançlar
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 28, 2018, 08:01:56 AM

Her airdropa girmek yerine kampanya yöneticilerinin yaptıkları airdroplara girersen daha kaliteli tokenler gelir.

mesala needmoneyin ve deadleyin telegram kanalları vardı. oradan az ama öz airdropları takip edebilirsin.
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
April 28, 2018, 08:06:17 AM

bounty üzerinden gelenlerin böyle çıkması çok üzücü ama airdrop tan gelenlerin 90% ının böyle olmasını beklemeniz lazım ve airdroplardan gelenlerde bu durumu alışın.

Bunun dışında sizin çöp coin olarak değerlendirdiğiniz ve cüzdanınıza hiç bakmadığınız coinler ile ilgili bir konu başlığı açtım pazar alanında. ERC20 cüzdanlara yönelik.

Dilerseniz konuya göz gezdirin ve bana özelden emsaj atarak istek yapabilirsiniz ERC20 cüzdanınız hakkında.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3404935.0

Yukarıdaki konu başlığına bir göz atın
geda
Member
**

Activity: 77
Merit: 10

View Profile
April 28, 2018, 08:26:34 AM

bununla birlikte ayı piyasasında olmamız ve dünya çapında spekülatif hareketlerin cok yapılması alternatif kripto para piyasasını oldukça zorlamaktadır.Hal böyle olunca airdroplardan ve bounty programlarından kazanç elde etmek oldukça zor bir hal alıyor.Zaten uzun vadeli bir iş bu katıldığın bir airdroptan 6 ayda asağı yukarı kazanç elde ediyorsun.Sabır bakalım sonu nereye varacak.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 28, 2018, 09:03:13 AM

Hepimizin cüzdanına beş kuruş etmeyen saçma sapan tokenler var. Telegramdan twitterdan girmişiz ve toplasan 1 dolar bile etmez şu an belki. Fakat bu çöpler size birkaç yıl sonra araba ile aldırabilir, umutsuz olmayın. Şu anda hepimizin 2 cent düşse de yatırım yapsak dediği tokenlerin ilk çıkış fiyatları da böyleydi unutmayın (:

ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 28, 2018, 10:04:22 AM

Hepimizin cüzdanına beş kuruş etmeyen saçma sapan tokenler var. Telegramdan twitterdan girmişiz ve toplasan 1 dolar bile etmez şu an belki. Fakat bu çöpler size birkaç yıl sonra araba ile aldırabilir, umutsuz olmayın. Şu anda hepimizin 2 cent düşse de yatırım yapsak dediği tokenlerin ilk çıkış fiyatları da böyleydi unutmayın (:

bu söylediğinize bende katılıyorum. ondan dolayı airdroplar için ayrı bir cüzdan açıp o cüzdanda sadece airdroplardan gelen tokenler olabilir. belli aralıklarla kontrol edelip para edenler veya borsaya girenler diğer cüzdana çekilir. cüzdandaki çöplerden de kurtulmuş olursunuz.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
April 28, 2018, 01:53:35 PM

Maalesef airdroplar ve bountylerden gelen bazı tokenler hic bir ise yaramıyor. Ben normalde etherscan.io dan baktigim cüzdanıma arkadaşın söylediği farklı bir adresten baktığımda normalin 2 katı kadar token gördüm. Bazı onaylanmamış tokenler var eth cüzdanımda ve bunları etherscan göstermiyor. 1 milyon adet gelen coin var. Heyecanlanıp ether deltaya girdim. 0.0001 olsa bile para eder diye hızlıca girdim ve token için hic alim talimatı olmadığını gördüm. Yani o kadar boş ki 0.0000001 eth bile veren yok. Keşke silmenin bir yöntemi olsa. Ya da 1 gas ile gönderecez boş bir cuzdana ki boş boşuna heyecan yaptirmasin.
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
April 28, 2018, 02:35:50 PM

Ne yazık ki aynı problem bizde de var ama benim cüzdanda bişey yok işin garibi Smiley

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
April 28, 2018, 02:47:25 PM

Bos zamanin varsa kasmaya devam et birakma hangi projenin tutacagi belli olmaz
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All