Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:53:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa Hesabıma Fazla Yatan Ethereumlar (Hukuksal yönü)  (Read 704 times)
hooliganeagle (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 01:38:03 PM

Arkadaşlar selam
Arkadaşım yabancı bir borsadan benim binance hesabıma 2 eth yolladı. Konfirme maili kendisine 6 kere gidiyor ve hepsine tıklıyor. Onun bakiyesinden sadece 2 ethereum eksiliyor ama bana fazladan 10 ethereum daha geliyor. Ellemedim, sadece btc'ye çevirdim ve öylece duruyor. Şimdi kafamda deli sorular ?
- Hatalı bakiye yollayan borsa benim borsamdan bu ödemeyi geri isteyebilir mi?
- Binance borsa bana sormadan bunu diğer borsaya geri iade edebilir mi?
- Ben bunu kendi offline cüzdanıma çeksem bana hukuksal bir geri dönüşü olur mu? (ikisinide Türkiyede resmi bir temsilciliği yok)
24 saat geçti henüz bir hareket yok, bu durumun emsalleri varmı yada aranızda yaşayan var mı?
Edit : Günde milyonlarca dolar sadece komisyondan kazanan ve bizzat kendi botlarıyla coinleri manipüle eden borsaya vicdan yapmayacağım eğer bunu öğüt verecek olan olursa  Smiley Eğer ki gönderenin bir şahıs olduğundan emin olsaydım bizzat o saniye geri öderdim.
Edit 2 : Binance hesabım verify
1714827220
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714827220
Reply with quote  #2

1714827220
Report to moderator
1714827220
Hero Member
*

Ignore
1714827220
Reply with quote  #2

1714827220
Report to moderator
1714827220
Hero Member
*

Ignore
1714827220
Reply with quote  #2

1714827220
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
April 27, 2018, 01:42:28 PM

Öncelikle hak, hukuk, vicdan deyip parayı onlar istemeden göndersen iyi olur diyeyim.
İkinci olarak Binance hesabını verfy etmiş miydin? Etmediysen sorun yok bence. Başka bi hesap açarsın

hooliganeagle (OP)
Newbie
*

View Profile
April 27, 2018, 01:48:17 PM

Öncelikle hak, hukuk, vicdan deyip parayı onlar istemeden göndersen iyi olur diyeyim.
İkinci olarak Binance hesabını verfy etmiş miydin? Etmediysen sorun yok bence. Başka bi hesap açarsın

Yazdıklarından sonra ilk başlığı editledim tekrardan. Borsaya karşı bir vicdan yapmayacağım tabii ki, nedenini yukarda açıkladım. Üçüncü bir kişi olsaydı o an geri öderdim. Özel botlarla kasten dump/pump yapan borsaya vicdan yapamam.
Diğer sorduğun şey ise evet hesabım verify.
sensoylebendinlim
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
April 27, 2018, 02:05:21 PM

Öncelikle diğer arkadaşinin hesabinda ne kadarlik altcoin veya btc  var. Oradan sonradan çekebilirler eğer geri göndermeyecekseniz ethleri o arkadaşin borsada para birakmasin. Bir de hesabin verify sorun olabilir uluslar arasi mahkemeye taşiyabilir borsa.
hooliganeagle (OP)
Newbie
*

View Profile
April 27, 2018, 02:20:02 PM

Öncelikle diğer arkadaşinin hesabinda ne kadarlik altcoin veya btc  var. Oradan sonradan çekebilirler eğer geri göndermeyecekseniz ethleri o arkadaşin borsada para birakmasin. Bir de hesabin verify sorun olabilir uluslar arasi mahkemeye taşiyabilir borsa.

Diğer arkadaş 2 eth yolladı, bakiyesinden 2 eth eksildi. Başkada bakiyesi kalmadı zaten.
Burda şu olay var. Binance beni mahkemeye neden versin, çünkü onluk bir durum yok.
Olay tamamen diğer yabancı borsanın hatası.
Burada soru ? Diğer yabancı borsa binance ile iletişim kurup bizim bilgilerimizi istermi ?
Uluslararası mahkeme açıldığında, henüz hiçbir standartı olmayan bir konu üzerinden bizi vurabilir mi?
Ben coinleri kendi cüzdanıma çekip bir kaç ay izleyeyim diyorum ?
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
April 27, 2018, 02:43:43 PM

Hacı kendin sorun zaten kendin cevaplamışsın.
Olasılıklı cevap istiyorsan sana maliyeti 0.5 eth olur. Grin
imzadaki adrese 0.5 eth yollarsan neler olacabilceğine dahi şıklı olarak açıklarız. Grin
yok eth bende kaslın dersen sen bilirsin. Shocked

XxX
sensoylebendinlim
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
April 27, 2018, 02:55:33 PM

Cüzdanın hangi borsaya ait olduğu malesef yazıyor. Borsa durumu fark ederse ilk önce hesap sahibiyle iletişime geçmeye çalışır hangi borsa gönderdiyse direk sizin arkadaşinizdan refund talep eder. Zira ellerinde kanitlari var. Blockchain ile ilgili Yasa olmasina gerek yok. -Sebepsiz zenginleşme- Uluslar arasi mahkemelerde  sizin aleyhinize karar verilir. Karar sizin borsa fark etmeyebilir. Yalnız etse bile geri ister sizde isteyince geri gönderirsiniz. Ben olsam sizin dediğiniz gibi yapar kendi cüzdanima çeker olanlari takip ederdim.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 27, 2018, 03:04:57 PM

Arkadaşlar selam
Arkadaşım yabancı bir borsadan benim binance hesabıma 2 eth yolladı. Konfirme maili kendisine 6 kere gidiyor ve hepsine tıklıyor. Onun bakiyesinden sadece 2 ethereum eksiliyor ama bana fazladan 10 ethereum daha geliyor. Ellemedim, sadece btc'ye çevirdim ve öylece duruyor. Şimdi kafamda deli sorular ?
- Ben bunu kendi offline cüzdanıma çeksem bana hukuksal bir geri dönüşü olur mu? (ikisinide Türkiyede resmi bir temsilciliği yok)
24 saat geçti henüz bir hareket yok, bu durumun emsalleri varmı yada aranızda yaşayan var mı?
Edit : Günde milyonlarca dolar sadece komisyondan kazanan ve bizzat kendi botlarıyla coinleri manipüle eden borsaya vicdan yapmayacağım eğer bunu öğüt verecek olan olursa  Smiley Eğer ki gönderenin bir şahıs olduğundan emin olsaydım bizzat o saniye geri öderdim.

Hesabın onaylıysa işin zor benimde basıma geldi sayım sonrası çıkıyor fark edince peşine düşerler banada koineks fazladan para yollamıstı 2 gün sonra vs halledildi. Vermeye bilirsin ama hayatını kaçakcı ve dolandırıcı olarak yasarsın elbet bir yerde bulurlar seni o zamanda kodes bir nevi yasadısı para kacırıyorsun Wink
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 03:33:05 PM

Gönderenin cüzdan numarasından borsa mı olup olmadığı anlaşılmıyor mu?Bence etherscandan bakarak kişi olup olmadığı belli olur.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 06:25:56 PM

hukuksal bir altyapısı yokki sadece vicdanla alakalı bir mesele bu. oda size kalmış..
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 27, 2018, 06:49:10 PM

Bitcoinle ilgili yasa vs yok ama dolandırıcılık durumunda her türlü ceza kesilebiliyor. Sizin durumunuzda sizden sadece rica minnet isterler bence, başka türlü yaptırımlık bir olay yok. Kendileri yollamış sonuçta
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
April 27, 2018, 07:10:27 PM

Arkadaşlar selam

-Arkadaşın öncelikle hangi borsada ise borsanın bağlı olduğu ülkeyi araştır.
-Binance benim bildiğim çindede bir haber çıktı maltaya taşıyacak merkezi diye.
-Şimdi sende sanrım türkiyedesin.
-Büyük ihtimal arkadaşın hesabından 2 eth çıkmışta işte 5 kere ayrı okey verince sana 10 eth fazla gelmiş olması anlaşılmaz değil eninde sonunda patlar.
-işte üstte dediğim çıkış borsası bence önce arkadaşın hesabına bakar para yok.sonra eth adres senin ve binance ye müraccat ederlerde
borsalar birbirini bence tutar şu açıdan aynı olay burda türkiyede bankalarda olunca birbirlerine yardımcı oluyorlar niye yarın aynı olay diğer bankaya olunca oda ona
yardımcı olur.Senin dediğin ben eth yi btc ye çevirdim işin uyanıklığı  Grin Grin burdada eth ise hemen geri aktarma olmasın diye
işte binance bunuda görecek ona talep gelirse ve ondan sonrada sana dönüş olacakmı.İşte orda iş binance de derim.sana dönerler yada dönmezler ama herşey kayıtlı nasılsa.
-Ayrıca burda ocak ayında konular açıldı koinekste hata olmuş 3-5 kişiye coin falan fazla yatırılmış.Ve koineks hepsini icraya vermiş. Cheesy Huh
-Aynı sen nasıl uyanıklık yaptı isen işte burdaki vatandaşta gelen fazla coini al sen btc yada eth borsadan çıkar kendi cüzdanına çek. Grin Grin
-Sonrada sitedeekonu aç yandım Allah bana icra açıldı diye. Grin Grin yani adamlar coinleri kovalamayacak sanki. Grin Grin imkanları olsa kan alırlar. Grin
-Kısaca sen şimdilik arkadaşın kimse onla irtibatta ol bakalım ona o borsadan dönen varmı.sonrasıda binancede oda zaten sana döner eğer şikayet gelirse.
-Bu sürede 3-5 günde olacağını sanmam biraz zaman alır yani 24 saat geçti bi şey çıkmadı demeyle olmaz. Tongue
-

SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
April 27, 2018, 07:15:54 PM

Oncelikle gicdan yönu daha agırbasma dilehHayatım da ilk defa boyle birşey duydum ilginç takip edeceğim bende

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 28, 2018, 01:16:19 AM

iyide hukuksal olarakta problem yok. bugün birinin banka hesabına gönderseniz adamda parayı harcasa o parayı bile geri isteyeme hakkınız yok.

bu arada mail 100 kere gitse 200 eth gelecekmiş size Cheesy bu açık gibi bir şey heralde. binance kendi siteminin güvenliğinden kendisi sorunlu. siz para çalmamışsınız. borsa size para göndermiş.

icra açılır diyen arkadaş, kripto paranın icrası nasıl açılır? devletler bu paraları tanımıyor bile.

adamların elinde sözleşme var mı? bir insanın borç altına girebilmesi için ıslak imza yada elektronik imza gerekir. imzanın olmadığı bir yerde borç yoktur.

koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 28, 2018, 06:57:28 AM

İşin doğru olanını sorarsanız borsayla iletişime geçip, parayı doğru yolla iade etmeniz. Zaten büyük ihtimalle, onlarda bunun altında kalmayıp size bir güzellik yapacaklardır. Bu söylediğim kesin değil tabi ki. Herhangi bir şey yapmayabilir ve sadece kuru teşekkür edebilirler. Ama sonuçta baktığımızda, nereden bakarsak bakalım "haksız kazanç" elde etmiş durumdasınız. Şık bir şey değil. Ama tabiki kullanıp kullanmamak size kalmış. Bence bu tarz durumlarda iade her zaman en doğrusu. O kadar net ki, yolda para bulsam almıyorum artık. Kat kat acısı çıkıyor sonra çünkü. Size de aynısını tavsiye ederim. Eminim ki, iade ederseniz başka yerden kazancınız daha çok olacaktır. Ama dediğim gibi bu vicdani bir mesele.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Sirtho
Member
**

Activity: 244

View Profile
April 28, 2018, 07:38:28 AM

Şahsen ben iade ederdim, hukuki yönden korktuğumdan değil ama sevmiyorum haketmediğim parayı almayı. Sürekli kafa kurcalar ha bugun ha yarın ararlar sorarlar diye.

zkndmrhn
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
April 28, 2018, 07:42:22 AM

Sadece sizin insiyatifiniz geçerli bu konuda. Geri isteme geri alma gibi bir durum söz konusu değil.
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
April 28, 2018, 07:52:35 AM

Şahıs tarafından yanlışlıkla gönderilen bir mebla ise iade et.
Binance ya da bir borsa tarafından yanlışlıkla verilen birşey ise yine iade et.
Onlar bizden şöyle kesiyor yok botlardı bilmem neydi gibi bahanelerle parayı iade etmemek bence dünyanın herhangi bir yerinde yargılanma olasılığın bulunmasa bile bir suçtur.
Senin olmayan birşeyi almak çalmaktır hırsızlıktır. Hırsızlık yaptığını kendi bilmen bile suçlu olmana neden olur. Bahaneler uydurarak vicdanını kandırabiliyorsan yine hırsızlık yapmaktan ayırt etmez seni bu durum
Destek ekibine yaz ve ne yapman gerektiğini sor onlar seni yönlendirsin
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 28, 2018, 07:57:59 AM

Olayın hukuki boyutunu ben fazla bilemem de sana fazladan gönderilen eth senin olmayan ethdir. sen bunu çalmadın sen almadın onu ama sana fazladan gönderdiklerini biliyorsun üstüne bunu farkedip btcye çeviriyorsun çalmaktan herhangi bir farkı yok.

borsalar birsürü manipülasyon yaptığı için içini ferahlatmaya çalışabilirsin ama değişen bir şey yok şahısların önemi yoktur. Önemli olan sana ait olmayan bir eth tutarının sende olmasıdır. bu ister bir hırsızdan gelir ister bir borsadan isterse bir yardımlaşma kuruluşundan. farketmez bana göre.

dediğim gibi hukuksal boyutunu ben pek bilmiyorum vicdan meselesi.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 28, 2018, 10:37:00 AM

Bence çek sen kenara dursun onlar için 10 ether nedir ki ? zaten günde milyonlarca dolar kazanan adamlar onu senden geri isterse aç gözlüdür. kendi hataları sonuçta senin bir hatan yok ki böyle fırsat gelmez bidaha ayağına
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: