Bitcoin Forum
June 28, 2024, 01:37:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa Hesabıma Fazla Yatan Ethereumlar (Hukuksal yönü)  (Read 704 times)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 28, 2018, 11:13:07 AM

Bence senin kullanıcı olarak hiç bir hatan yok ama binance borsası diğer borsa ile iletişime geçip bir açıklama yazısı ile hesaba gelen fazla tutarı çekebilir , ama şahsi düşüncem o parayı senden talep etmeyecekleri .
holy.cup
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 2

View Profile
April 30, 2018, 11:07:39 AM

Senin hatan olmadığı gibi bence ortada bir hırsızlıkta yok,sana gelen ethler bir başkası tarafından yanlışlıkla gönderilse dahi ortada bir hırsızlık olmaz ama biraz vicdanı olan birisi zaten geri gönderir hatalı gönderen kişiye ama konu borsanın hatalı işlemi olunca açık konuşayım benim vicdanım rahatlıkla kabul eder bu parayı çünkü aynı durumu tersi olarak düşünüp bizim hatalı işlem yaptığımızı varsayarsak elimizden gelen hiçbir şey olmuyor.zaten işlem ücretleriyle kazandıklarına girmiyorum bile
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
May 02, 2018, 06:15:48 PM

Arkadasim afiyet bal kaymak seker olsun ethler ikisinde yasal temsilciligi yok diyorsun vicdan rahatlaticaksan koy ver gitsin senden fakir degiller kendi hatalari fark edilceginide zannetmiyorum:)

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
May 02, 2018, 07:13:50 PM

hocam eğer iade edebiliyorsan iade et hakkın olmayan para da gözün olmasın ama;

hiçbir şekilde hukuki işlem yapamazlar, yapsalar bile sana bir etkisi olamaz uluslararası hukukta biyerde adam öldürüpde başka bir ülkede normal bir hayat kuran insanlar var, onun haricinde binance günlük işlem hacmi milyar dolardan fazla olan bir şirket böyle ufak bir hatayı kolay kolay farkedemezler. farketseler bile diğer adamlar binance ile iletişim kurana kadar dertlerini anlatana dek en az 2 ay geçer. 2 ay sonra da bi soğuk su içsinler.

olm ne şanslı adamsın la havadan kafadan 5bin dolar. Cheesy

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 03, 2018, 04:07:47 AM

Sanirim buna benzer bir olay bizim turk borsalarinda olmustu burda birisi konusunu acmisti parayi bankaya cekmis sonra dava acilmisti diye biliyorum.
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
May 03, 2018, 06:37:14 AM

Geri iade etmeyi düşünmüyorsanız bir daha o borsayı kullanmanızı tavsiye etmem . Vicdanen rahat olacaksanız eğer hukuksal olarak sorun olmayabilir .

frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
May 03, 2018, 10:29:18 AM

Zannetmiyorum ki yanlışlıkla gönderdiği miktarı senden geri istesinler, senlik nu durum yok burada, borsa’nın güvenlik hatası.
desciglio2
Member
**

Activity: 378

View Profile
May 03, 2018, 11:00:35 AM

Bana kalırsa ananın ak sütü gibi helaldir o para. Her defasında acaba bir sıkıntı gibi çıkacak mı borsa güvenli mi diye düşünenler bizleriz, arada böyle sürpriz kazançlarımız oluversin..

pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
May 03, 2018, 01:17:07 PM

Tanıdığımın başına gelmişti . Sadece istediler o da göndermedi . Olay kapantı gitti .
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
May 03, 2018, 09:28:50 PM

Bu tarz bug'lar olabiliyor zaman zaman. Ama tabiki sonuçta bir hata. Binance gibi bir yerden beklenmedik hareket. Çünkü normalde bu tarz sistem hatalarına pek müsaade etmezler. Eksik gönderime okey de fazla gönderim ilginç olmuş. Yani bu Ethereum'lar sizin gözetiminizde ama şu da bir gerçek bu büyüklükteki rakam mutlaka farkedilecektir ve o zaman sizden geri istemeleri muhtemel. Şimdi toplam tutarı epey fazla olan bir miktar gelmiş. Birde bu sıra Ethereum'un değer artışını da görünce epey ciddi rakamlar. Bence doğru olan Binance'a konuyu anlatmak. Onlar kendileri öğrenirlerse ban vs. uygulayabilirler. Uzun vadede başınıza sorun açabilir. Bi kere sizin cüzdanınından o parayı onayınız olmadan çekemezler. Ama gerçekten iyi çalışan bir ekipleri var bir şekilde size ulaşırlar. Yine de rakamın büyüklüğünü dikkate alınırsa sizlel uğraşabilir.
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
May 03, 2018, 10:47:15 PM

Belki farkedilebilir fakat siz vermezseniz de hiçbir şey yapabileceklerini sanmıyorum sonuçta ortada sizin hatanız yok yanlış yapılan bir işlem var
Beyzade
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 04, 2018, 07:14:17 PM

Hukuk boyutunda herhangi bir sorumluluğun yok başta bunu belirteyim tabi vicdani boyutu sana kalmış birşey. Yalnız önce ki postta bir arkadaşın dediği daha sonra muhtemelen borsa tarafından farkedilecek ve ETH çektiği arkadaşının hesabına eksi şeklinde bloke koyabilir borsanın insiyatifinde daha sonra orada ki bakiyeden veya daha sonra göndereceği coinlerden çekebilir tahsil etmek adına. Ama o hesabı kullanmaz ise hiç birşey olmaz tabi

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
nasuhdede
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
May 04, 2018, 07:52:34 PM

Adamdaki pğişkinlik ve yüzsüzlüğe bak. Bu konuyu okuyup ibret alın, yarın çoluk çocuğunuz olunca onlara adam akıllı eğitim ve ahlak verin.

Normal şartlar altında burada yapılması gereken, ilgili borsaya ticket atıp olayı bildirmek ve talep ederlerse parayı iade etmektedir. Haydan gelen suya gideceği gibi, belki o iki eth diğer kişi açısından çok önemli ve son parası.

Bizim milletden adam olmaz, insan da olmaz.

Bu arada burada hukuki sorumluluğun yok diyenler filan olmuş. Nah yok. Gidin hukuk fakültesi okuyun önce bir, burada bilip bilmeden sallamak nasıl oluyormuş. Sebepsiz zenginleşme nedir, dava nasıl açılır vs.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 04, 2018, 08:49:32 PM

Hukusal yönünde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, en fazla borsadan banlanırsınız, borsa sizin adınıza öder bu eth yi. Ya sonra?
Yolda toplu miktarda para bulmak gibi birşey. Yolda bulduğunuz parayı ne yapardınız? Sonuçta tabi ki tercih sizin ama bu ciddi manada kul hakkı. Siz ticket açarsınız onlar dönmezler veya eth sizindir diye açıklama yaparlar, anlarım ama siz daha ticket açmadan hukuksal yönünü sormuşsunuz. Bunu sormanız bile üzücü.
üç kuruş için kul hakkına girilmez. Sonuçta o parayı çoluk çocuğumuzla yiyeceğiz. Az olsun helalinden olsun. Temiz olsun. Tabi ki son tercih siz ve vicdanınızın.
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101
Merit: 0

View Profile WWW
May 06, 2018, 12:54:45 AM

Ben olsam tabi onlar söylemeden kendim haber verirdim ama herkesin kendi tercihi. hukuki sonuçları için Binance sözleşmesini bir okuyun olmadı bir avukat tanıdığınıza başvurun yardımcı olur. Hukuk fakültesi okumanıza gerek yok
sensoylebendinlim
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
May 06, 2018, 09:04:10 AM

Ben bir sorun olcağını düşünmüyorum peşine bile düşmezler yani milyarlık borsa 5-10 etherin peşine düşüp uluslar arası mahkemelerde felan uğraşmaz sanmam.
saglamorcun
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 07, 2018, 04:00:08 AM

İsterler göndermezsin. Arkadaşının hesap bloklanır belki senin hesaba bişey bile olmaz
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
May 07, 2018, 10:13:50 AM

vicdanının sesini dinle bak ne diyor
trhomeagent
Member
**

Activity: 504

View Profile
May 07, 2018, 03:39:38 PM

Aslında yapman gereken açık ve netti. Gönderen borsaya, sistemlerinde bir açık olduğunu ve sana fazla ETH ödemesi yapıldığını belirten bir mail atmalıydın ve gerekirse de ödül beklediğini de belirtebilirdin. Ama sen BTC'ye çevirip elinde tutmayı tercih etmişsin. İnşallah herhangi bir sorunla karşılaşmazsın daha ne diyebiliriz ki...
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 07, 2018, 04:18:10 PM

Hukuksal bir yönü olmaz ama vicdani bir yönü olur hocam,   bu borsaların çok parası var zaten o yüzden 5 eth onlara koymaz demek, ahlaksızca bir tutum olur.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: