Bitcoin Forum
May 14, 2024, 01:04:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: ASKERLİK NOTLARIM  (Read 498 times)
tthero (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
April 27, 2018, 02:29:34 PM
Last edit: April 27, 2018, 02:46:25 PM by tthero

Herkese Merhaba , Seçimden sonra Türk Ekonomisinde ciddi kayıplar beklediğimden
Dijital Altın mı ( BTC ) yoksa Fiziki Altın mı alayım ?
Hali hazırda 10 BTC sahibiyim
Fikirlerinizi bekliyorum.
Fikirleriyle Destek olacak kişilere şimdiden Teşekkür ediyorum.

EKONOMİ BAKANI : ÇATIYI ONARMAMIZ LAZIM , YAĞMUR YAĞACAK
CUMHURBAŞKANI : ERKEN SEÇİM , DEPREME HAZIRLIKTIR.
Bu açıklamalar yüzünden soruyorum.

❇️ E N İ G M A ❇️
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 27, 2018, 02:42:55 PM

Dolar ve gram altın almanızı öneririm. Fiziksel altında al sat fiyat farkı cok banka hesabı üzerinden al sat yaptıgınızda fark 1 tl altında oluyor.
tthero (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
April 27, 2018, 02:45:42 PM

Arjantin Krizdeyken Dövizi Pesoya zorunlu çevirmişti.
Döviz bu yuzden almayı düşünmüyorum

❇️ E N İ G M A ❇️
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 27, 2018, 02:49:36 PM

Hepsinden olsun derim. Doları elinde bulunduran bankada olmasın. Diğerlerini zaten biliyorsun. Altcoin BTC yerleştir gitsin. Elinde dolar nakit olsun, ev fiyatlari bakılınca ev alirsin.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
April 27, 2018, 02:53:39 PM

Kötü zamanlarda tarih boyunca altına yatırım yapan kaybetmemiştir. Ancak Risk aynı zaman da bir fırsattır düstüruyla hareket edecek olursak. Kaybetmekten çok kazanabilirsin.  Para senin risk senin.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
April 27, 2018, 03:12:29 PM

gerçek altının öyle şaşalı kazancı yok. eğer vaktim var beklerim diyorsanız güvenli liman, hemen her koşulda kazandırıyor. arada teklediği gerilediği oluyor ama yine yolunu buluyor. dijital altın her koşulda kazandırmaz. çok fena dump yaptırıyorlar. öyle her istediğin vakit alırsan psikolojini bozarsın.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
April 27, 2018, 03:22:37 PM

Sağlam 5-10 coin den yap güzel bir sepet bir müddet de bekle sonra keyfini sür  Grin ülkenin hali ortada herkes için hayırlısı olsun.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 03:27:26 PM

Belkide bölüştürmek en mantıklı hareket olacaktır sonuçta doviz kuru üzerinden yüksek kazançlar elde etmek zordur fakat Crypto-coin piyasası ile paranı kısa sürede güzel mevlalara çıkarabilirsin.

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
April 27, 2018, 03:32:54 PM

Bence büyük ordan bitcoinde kalmanızı öneririm YÜZDE 80 gibi bir kısımla Bitcoinde kalın yüzde 20lik kısım fiziksel altın da kalmak daha mantıklı geliyor bana.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 27, 2018, 03:35:09 PM

BTC'de kalmanın daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Kaçtan aldınız, ortalamanız nedir bilemiyorum ama bu yıl içerisinde boğa sezonunda BTC iyi seviyelere gelecektir. Önemli olan sizin hedeflediğiniz rakamların kaç olduğu. Örneğin, 25-30 bin USD bu yıl için mümkün olabilecek seviyeler. Bunlar sizin için yeterli olursa BTC'de kalmayı düşünebilirsiniz.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
April 27, 2018, 03:48:17 PM

Mevcut bakiyenizin üzerine eklemek için düşünüyorsanız ALTIN doğru seçim olacaktır. Ancak mevcut bakiyeyi bozarak elinizdekileri çeşitlendirmek istiyorsanız hem altın hemde dolar tutmanız faydanıza olabilir. Seçim gününe kadar dolarda artışlar yaşanacaktır. Seçi sonrası ise sonuçlara göre yine dolarda hareketlikler olacaktır.

M.Terzi
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
April 27, 2018, 03:54:34 PM

Hocam git arazi al en çok o kazandırıyor bu devirde, imar çıkmakta olan olursa tadından yenmez Smiley
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 27, 2018, 05:59:34 PM

Eski başlıklardan da biliyorum bir aralar çok takılıyordun buralarda azcık tanıdıysam elindeki btcleri yüksek fiyattan almamıştır zaten kardasındır Cheesy Bence hiç elleme kripto piyasasında tut paranı şuan ülke neyin ne olacağı o kadar karışık ki hiç o topa girmeni tavsiye etmem. Hele hele ekonomik olarak sonumuz nereye gidiyor çok kestiremiyor insan o yüzden şuan ki pozisyonun gayet uygun geliyor bana.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
April 27, 2018, 06:05:44 PM

Yatırımınızın bir bölümünü fiziksel altına bir bölümünü dolara yatırın. Ama dolar için seçim tarihinin yaklaşmasını bekleyin. Tahminen  3.80 seviyelerine yeniden döndüreceklerdir. Ama yıl içerisinde 4 lira - 4.5 lira arasında oynar dolar. Biraz da bitcoinde kalmanızda fayda var.

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 27, 2018, 06:11:34 PM

Bırak 10 BTC olduğu gibi kalsın hocam. Askerde çok fazla da takip edemezsin muhtemelen zaten. Farklı coin-token sepetleri yapabilirsin tabi, muhtmeldir ki kazancın da daha fazla olur ama eğer bakamam uğraşamam diyorsan da BTC her zaman BTC'dir. Üzmez... Uzun vadede de fena kazandırır tahminimce...
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
April 27, 2018, 06:36:12 PM

biri de dememişki aga bu ne başlık bu ne içerik bu ne lahana turşusu. yahu muadili elli tane başlık var kardeşim yapmayın şu forum kirliliğini
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 27, 2018, 06:40:59 PM

İyi bir yatırım istiyorsan en güvenli liman altındır. Şaşmayacaksın. Diğerleri kazandırabilir de kaybettirebilir de.. Altında bu oran pek şaşmaz.

zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
April 27, 2018, 07:16:01 PM

Aslında bu soruya cevap vermeden bazı soruların cevabını alarak yorum yapılsa daha doğru olurdu.
Askerden ne zaman geleceksiniz yani yatırım süreniz ne kadar olacak? Bu paranın ne kadarını kaybetseniz üzülmezsiniz?  vs.
Ama yine de kendi inandığım şeyleri söyleyeyim.
2 BTC olarak bırakırım. Bugün için Geriye kalan 8*9000=72.000 Dolar*4TL= 288.000 Tl yapıyor.
Bu paranın yarısına arsa/tarla alırım. Kalan yarısına altın (güvenilir liman olması sebebiyle) alırım. Kalan paranın yarısı dolar yarısı euro olarak değerlendiridim.
Parçalı yatırım yapmak az kazandırır ama kaybettirmez. Az kazanmak ise kaybetmekten her zaman için iyidir.
Yatırım şirketlerini incelediğinizde, pörtföylerinde bulunan parayı mutlaka parçalara bölerler.
Yatırımcı arkadaşlara tavsiyem. Her zamana paralarını farklı yatırım araçlarına bölmeleridir.
Hayırlı tezkereler
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
April 27, 2018, 07:20:58 PM

Bana sorarsanız altına girmeyin gerek yok seçimler falan ne olacağı belli olmaz.Ben bitcoin öneriyorum

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
April 27, 2018, 07:25:39 PM

Farklı yatırım araçlarını barındıran bir sepet yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu nedenle elinizdeki nakit miktarını kripto para, dolar, euro, sterlin ve fiziki altına bölüştürmenizi öneririm. Diğer bir önerim de ne alırsanız alın ama aldıklarınızı sistemde tutmayın. İşin en zor yönü de yatırımlarınızı güvenli bir yerde saklamak konusudur.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: