Bitcoin Forum
May 25, 2024, 09:26:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bir İCO incelemesi yaparken nelere dikkat edersiniz  (Read 300 times)
maxi96 (OP)
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
April 27, 2018, 07:38:17 PM
Last edit: April 28, 2018, 06:39:14 PM by maxi96

BTCÖncelikle herkese merhaba arkadaşlar

Günümüzde ardı arkadası kesilmeyen bir sürü İCO projesi çıkıyor bunları incelerken nelere dikkat ediyorsunuz

Bir projede şunu görürsem almam yada şu koşulları sağlıyorsa alım yaparım dediginiz koşullar var mı merak ediyorum herkes neye göre alıyor bu icoları ben hala güvenemiyorum.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 29, 2018, 11:16:12 PM

Ilk baktigim sey isim oluyor eger pek umursanmamissa beklentimde olmuyor zaten gecmiste sorun cikaran icolara bakilinca anlasiliyor bu durum.
ikinci olarak yapmak istedikleri sey yapilabilecek birsey mi ve deger mi buna ona gore dusunup karar veriyorum.
Ayrica sozlerinde ne kadar durust olduklari onemli isleri vaktinde yapmalari vs.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
April 29, 2018, 11:32:24 PM

Valla bende de isim takıntısı var, ismi güzel olmaya hiçbir projeyle pek ilgilenmem. Bunun haricinde projenin ne olduğu ve ekip kaç kişiden oluşuyor bunlara bakarım. Birde yeni yeni dikkat etmeye başladığım bir durumda şu proje yavaş ilerleyip ilerlemediği bakarım. Çok yavaş ilerliyorsa için pek iyi gözle bakmam.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
April 29, 2018, 11:37:02 PM

Bir çok şeye bakılıyor. Ben öncelikle kripto da değil de gerçek hayatta karşılığı vardı, uygulaması varmı diye bakıyorum. Kripto için çıkan coinlerin geneli scam dan ileriye gidemiyor malesef
maxi96 (OP)
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
April 30, 2018, 01:43:22 AM

isim takıtınsını cözemedim fakat takıma bende önem veriyordum peki whitepaper da ne gibi şeyler önemli orda nelere dikkat edersiniz
legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
May 01, 2018, 01:06:22 PM

orijin onemli kriterlerden biri. ornegin silikon vadisi gibi bi yerden cikmissa direk uzak dururum cunku ikna edici bi proje olsa milletin 100-200 usdsine ihtiyaclari olmadan milyon dolar yatirimciyi 2 dk da bulurlar o tip lokasyonlarda.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 05, 2018, 11:56:44 PM

Önce whitepaper ını okumaya çalışıyorum eğer Türkçesi varsa tamamı okuyorum. Okurken bende uyandırdığı his önemli beni içine çekebilmesi lazım. Tutar tutmaz diyemeyecek kadar yeniyim onun için de güvendiğim birkaç site var oralarda arayıp yorumlara bakmaya çalışıyorum. Kendi kendime karar vermeye başalayacağım zamanı bekliyorum
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
May 06, 2018, 11:36:15 AM

İlk bakacağım şey ekip oluyor genelde, ekipte ismi duyulmuş insan var mı ona bakarım, sona sosyal medyadaki hype gücüne bakarım telegram falan hepsi uygunsa whitepaper'ı incelerim

Aynen çok güzel sıralamışsın yoksa bugüne kadar her türlü proje çıktı zaten kimse wow projeye bak deyip de para yatırmıyor hype gücü varsa ekipte tanınmış kişi varsa ico başarı şansı artıyor.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
May 06, 2018, 08:22:46 PM

Whitepaper ne kadar özenli hazırlanmış, ekipte geçmişte başarılı bir iş yapmış biri var mı, proje ne kadar gerçekleştirilebilir, sosyal medya yönetimi nasıl, forumda hakkında neler yazılmış, belirlenen softcap ve hardcap mantıklı mı, bugüne dek ne kadar para toplamış, tokenler yakılacak mı - kilitli kalma süreleri ne kadar, hangi borsalar ile iletişime geçilmiş vb...
Bakacak çok şey var Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
algodeny
Member
**

Activity: 61
Merit: 10

View Profile WWW
May 08, 2018, 03:18:29 PM

beyaz sayfa, ekip üyeleri, ürün, partnerler bakılacak hususlar
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 16, 2018, 12:12:14 AM

Ortaya konulmuş bir ürün var mı buna bakarım  Cool, gerçekten iş yapacak adam fikrine güvenir daha yatırım almadan ürünün demosunu gösterir. Kaçacak adam sunum yapar icoya çıkar kaçar , hiç tanımadığınız birine sırf güzel sunum hazırlamış diye dünyanın en kolay kaçırılan para birimiyle ödeme yapmaya gerek yok.  Kiss
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
May 16, 2018, 10:08:46 PM

aslında çok basit trickler var bunun için, girin telegram sayfasına admine bir mesaj yazın ne kadar sürede cevap geleceğine bakın. günün farklı saatlerinde deneyin bunu
esdbgrydn
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
May 16, 2018, 10:11:47 PM

whitepaper okumaya geldiysen şuna dikkat edersin;
- özenle mi yazılmış
- kime hitap ediyor
- süre olarak hızlı mı çalışıyorlar yoksa kısa dönemde mi önem kazanacak
- een önemlisi de piyasadaki eksikliğe çözüm olabilecek mi
yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 17, 2018, 07:36:50 PM

Değerli forum üyeleri,

İco incelemesi,  'Yerli ve milli coin' projemiz ile de ilgili olduğundan şunları belirtmek isteriz.
Diğer üyeler yabancı menşeili ico'lar için görüş belirtmişler, biz de türk ico'ları için şunları söyleyebiliriz:

- Türk emlak ico'su, Türk gayrimenkul sertifikası ico'su, Türk çiftlik benzeri üretim ico'su , Türkiye demir metal ico'su gibi projeler 'para toplama projesi'dir. İncelemenize gerek yoktur.
( çünkü yukarıda bahsettiğimiz projeler gayrimenkul ve reel sektör ile ilgilidir, ico yapılamaz)

- Ödeme araçları ico'su, Para ico'su, Akçe ico'su , Mangır ico'su, Lira ico'su çok yüksek ihtimalle birer 'para toplama projesidir'. İncelemenize gerek yoktur.

-Bu saydıklarımızın dışında, internetten uzun süredir aşina olduğumuz ve kullandığımız uygulamalara-servislere-platformlara (eğitim-blog-mesajlaşma-video izleme-mesajlaşma vb.) , blokzinciri ve paylaşım modelleriyle yeni bir soluk getiren projeler yukarıdaki üyelerin de altını çizdiği hususlar dikkate alınarak incelenebilir.

Yerli ve milli coin projemizin de yakında çalışmaları bitirilip sizlerin incelemesi için takdirlerinize sunulacaktır.
mckeyshout
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
May 26, 2018, 01:05:39 PM

ICO'ya yatırım yapılırken benim gördüğüm en önemli unsur, projenin vaatleri. Sunulan vaatler sonrasında, proje devamlılığı sağlayabilecek platformda mı hizmet ediyor ona bakarım. İsim ve whitepaper'in da büyük önemi var tabii ama benim için en önemlisi vereceği hizmet ve devamlılık.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
May 27, 2018, 05:24:41 PM

aslında çok basit trickler var bunun için, girin telegram sayfasına admine bir mesaj yazın ne kadar sürede cevap geleceğine bakın. günün farklı saatlerinde deneyin bunu

Telegramda Admin aktif diye bir projeye yatırım yapacağıma paramı çöpe atarım daha iyi. En azından gerçekten ihtiyacı olan birine gitmiş olur. Smiley
Yol haritasına ne kadar bağlılar? Proje ne zamana hazır olacak? Halihazırda çalışan bir ürün ortada mı? Bunlara bakarım öncelikle. Boş vaatlere karnımız tok.
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
May 28, 2018, 05:59:08 PM

İlk baktığım proje hangi aşamada olduğu ( ortada bir demo varmı ) ikincisi takım . Tabii fikir iyiyse tutacaktır bunlar .
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
May 29, 2018, 09:10:32 AM

Airdrop ve bounty kazançları arasında ciddi farklar var. Airdropdan gelecek ico lar bazen gelmiyor. Artık bot işleriyle ilgilenmeyi bıraktım. Bounty olsun çamurdan olsun Smiley
Bounty her türlü kazandırıyor... Wink
nesso
Sr. Member

Activity: 638
Merit: 259

View Profile
May 29, 2018, 10:24:02 AM

Scam olmaması için dikkat ediyorum, özelilikle isim konusu herkesin dikkat ettigi gibi bnmde dikkatimi cok cekiyyor bunun yani sira.. projede yer alan ekibe bakıyorum daha onceki backgroundlarına bakıyorum ve son olarak vaad ettikleri, planladıklarının ne kadar olabilitesini öngörmeye çalışıyorum.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
May 29, 2018, 11:06:12 PM

Telegramina bakarim 100-150k fake katilimci varsa uzak dururum. Ekibinde tanindik yuzler varsa gozum kapali yatirim yaparim. Sitelerindeki gorsel ve emek benim icin onemli detaylardan.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: