Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:44:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Taobao 14 Ocak'tan itibaren Bitcoin ile alışverişi durduracak. (?)  (Read 4987 times)
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
January 08, 2014, 07:57:08 AM

bence para varsa bir kısmı ile şimdi 22 den LTC alınabilir.
düşerse en fazla 10 $ a kadar düşer o civarlarda da paranın diğer kısmı ile alınıp beklenebilir.
en sonunda yine en az 30 a vuracak, o zaman iyi bir kazanç sağlanmış olur.
1714985064
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714985064
Reply with quote  #2

1714985064
Report to moderator
1714985064
Hero Member
*

Ignore
1714985064
Reply with quote  #2

1714985064
Report to moderator
1714985064
Hero Member
*

Ignore
1714985064
Reply with quote  #2

1714985064
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714985064
Hero Member
*

Ignore
1714985064
Reply with quote  #2

1714985064
Report to moderator
1714985064
Hero Member
*

Ignore
1714985064
Reply with quote  #2

1714985064
Report to moderator
ilyasozde
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 08, 2014, 09:27:45 AM

Çinden tamamen bir banlama gelirse bu olayı yüksek miktar da btc sahip kişiler kullanır birden düşürür ki bu defa 300-350 $ ın bile altına gider sonra da ucuzdan alıp fiyatı yükseltirler bunu iyi kullanmak gerek.
calligrapher (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 08, 2014, 12:23:17 PM

şu an aşırı bölünmüş ve kararsız durumdayım. yükselişe geçti ama ne zaman bu tip zamanlarda ben alsam tekrar düşüşe geçiyor, pek seviyorum boğa tuzaklarına balıklama atlamayı, o yüzden ben uzun süre beklemedeyim 10 gün kadar fiat.

selamlar olsun.
cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
January 08, 2014, 02:21:37 PM

valla 1 ay öncesinde batar dedim ama yine de tavan fiyattan girdim kısa ve uzun vadede kendime yetecek kadar kar, beni korkutacak kadar zarar yaptım bi şekilde ama başından beri inandığım ve değerlendirdiğim tek şey tarihteki balon şemaları oldu.

balon şemaları üzerinden ilerledim hep ve bitcoinde de geçerli olduğuna inanıyorum balon şemasının. insanlar bu medyada cıkan haberlerin gerçek olduguna, değerin artacağına öylesine kaptırıyor ki kendini, çok yüksek beklenti içine girebiliyor ki buna insan olan herkes dahil. herkes iyi ya da kötü aynı psikolojiye, duygulara, yaradılışa sahip. dolayısıyla hepimiz korku/açgözlülük ekseninde benzer şeyler hissediyoruz.

şu iki şema ile yatıp kalkıyorum resmen. difficulty falan hikaye, bunlar bana gerçekleri hatırlatıyor. çünkü difficulty matematik, gerçekler politik.

nacizane fikrim bitcoin bir süre bu çalkalanmalarla, yükselip alçalmalarla devam edip kasım başı-ortası fiyatlarının üzerinde bir seyirle devam eder 3-4 ay. asic minerlar, hype falan derken yine bir balon oluşur o aralar herhalde, bunu devede kulak bırakır o balon. tamamen içgüdüsel düşüncelerim hiçbir altyapısı yok yani.

bu grafikler beni korkutuyo hocam biraz Cheesy
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 08, 2014, 03:45:42 PM

çok oynuyorlar ltc ile ,makas çok büyük, bi ayarı yok.çıktı mı çıkmalı ama düşüyor, sonra çıkıyor.

yani pis oynuyoırlar ipneler.
dadas15
Sr. Member

View Profile
January 08, 2014, 04:35:45 PM

bence şuan alıp bir müddet beklemeli
yani 22 den alınırsa düşse bile en fazla 15 e düşer çıksa 30 a çıkar.
düşünce bu olmalı.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 08, 2014, 06:29:27 PM

şu fiyattan ltc alanların kısa vadede dahi güzel kar edebileceğine ben şahsen eminim.
heleki uzun vadeli düşünüp 10-15 bin yatırabilecekler  uzun hatta orta vadede bence zengin olabilirler.
cianz
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 08, 2014, 09:59:44 PM

Fiyatlar 700'den dönmüş 810'da tüm göstergeler al vermeye başlamış hala günlük ve saatlik göstergeler al konumunda yön yukarı gözüküyor ama yukarı gitmiyor. btc-e sitesinde Çinlililer Çince bu konuyu tartışıyorlardı anladığım kadarıyla hükümetten yeni açıklamalar gelmiş BTC'nin neden kullanılmaması gerektiği hakkında; güvensiz, takibi mümkün değil gibi nedenler sıralamışlar çinliler düşüş bekliyor ama tam bir yasaklama beklemiyorlar çünkü bir yandanda dünyadaki btc'nin ve LTC'nin hemen hemen yarısı onlarda elinde yüklü miktarda BTC olan lise öğrencileri filan varmış bu konu Çinde daha çok tartışılacak gibi tartışmaktan öte elinde 7-8 milyar dolar olan bir kitle var gazeteleri satın alabilirler gerekirse ara yollar ve kanallar bulurlar ama bu işten vazgeçmezler ben şahsen bekleyin derim kimse bindiği dalı kesmez.
calligrapher (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 08, 2014, 10:20:53 PM

Fiyatlar 700'den dönmüş 810'da tüm göstergeler al vermeye başlamış hala günlük ve saatlik göstergeler al konumunda yön yukarı gözüküyor ama yukarı gitmiyor. btc-e sitesinde Çinlililer Çince bu konuyu tartışıyorlardı anladığım kadarıyla hükümetten yeni açıklamalar gelmiş BTC'nin neden kullanılmaması gerektiği hakkında; güvensiz, takibi mümkün değil gibi nedenler sıralamışlar çinliler düşüş bekliyor ama tam bir yasaklama beklemiyorlar çünkü bir yandanda dünyadaki btc'nin ve LTC'nin hemen hemen yarısı onlarda elinde yüklü miktarda BTC olan lise öğrencileri filan varmış bu konu Çinde daha çok tartışılacak gibi tartışmaktan öte elinde 7-8 milyar dolar olan bir kitle var gazeteleri satın alabilirler gerekirse ara yollar ve kanallar bulurlar ama bu işten vazgeçmezler ben şahsen bekleyin derim kimse bindiği dalı kesmez.

katılıyorum bunlara ama bindiği dalı kesmeyecekler, budayacaklar. daha da büyümesini sağlayacaklar uzun vadede. benim savunduğum görüş bu yönde.

düşünsene 500 dolara kadar indiğini yine daha fazla insana dağılma şansı sunacak, sinsi sinsi ilerleyecek bir sonraki balona kadar. dikkat çekmeyecek, hükumet tokadı yemeyecek, akıllı uslu devam edecek. kendine sağlam bir taban yaratacak yavaş yavaş, geçmişte olduğu gibi. ben, bizler, yeni girenler bu durgunluk sırasında kemikleşeceğiz. zaten girip hemen vazgeçenler hiç bitcoin'in özüne inemeyenler.

ben bu balonda bitcoine girip çok saçma bir bakış açısıyla saçmalamamış, kumar gibi görmemiş hiçbir insanın böyle bir fırsatı kaçıracağına ihtimal vermiyorum. yani bitcoinin mantalitesine hakim olan, araştıran her insan daha da bir güvenle girecektir bu seviyeden. dolayısıyla temeli daha da sağlamlaşır. ama şu an cidden grafik son derece korkutucu ve uzak durmayı seçiyorum ben. sonuçta aynı parayla şimdi 10 btc almak ile düşünce 15-20 btc alabilmek arasında baya fark var.

selamlar olsun.
dadas15
Sr. Member

View Profile
January 09, 2014, 11:18:55 AM

katılıyorum bunlara ama bindiği dalı kesmeyecekler, budayacaklar. daha da büyümesini sağlayacaklar uzun vadede. benim savunduğum görüş bu yönde.

düşünsene 500 dolara kadar indiğini yine daha fazla insana dağılma şansı sunacak, sinsi sinsi ilerleyecek bir sonraki balona kadar. dikkat çekmeyecek, hükumet tokadı yemeyecek, akıllı uslu devam edecek. kendine sağlam bir taban yaratacak yavaş yavaş, geçmişte olduğu gibi. ben, bizler, yeni girenler bu durgunluk sırasında kemikleşeceğiz. zaten girip hemen vazgeçenler hiç bitcoin'in özüne inemeyenler.

ben bu balonda bitcoine girip çok saçma bir bakış açısıyla saçmalamamış, kumar gibi görmemiş hiçbir insanın böyle bir fırsatı kaçıracağına ihtimal vermiyorum. yani bitcoinin mantalitesine hakim olan, araştıran her insan daha da bir güvenle girecektir bu seviyeden. dolayısıyla temeli daha da sağlamlaşır. ama şu an cidden grafik son derece korkutucu ve uzak durmayı seçiyorum ben. sonuçta aynı parayla şimdi 10 btc almak ile düşünce 15-20 btc alabilmek arasında baya fark var.

daha öncede dediğim şekilde bence parası olan yarısı ile LTC almalı ve beklemeli eğer dahada düşerse ki en fazla 10 civarına düşer, orada da diğer yarısı ile alır, yok düşmez çıkarsa kar etmiş olur.
ben 3000 lirayı yatırdım ancak biraz erken davrandım galiba 26, 27 ve 30 dan aldım. bekliyorum. 40 civarını bulursa biraz kazancım olacak. para bulsam 22-23 bandında yine girerim. giderse de çok sorun olmaz.
ama şu unutulmamalı eğer gittiğinde sıkıntıya düşeceğiniz bir para varsa elinizde onunla oynamayın, sorun yaşamayın bence.
trako
Hero Member

View Profile
January 09, 2014, 01:03:03 PM

şöyle ltc veya btc alıp 1 sene unutmak iyi gelir, çünkü tanıtıp artıyor, öyle olunca talep artıyor, buda fiyatı artırıyor.
seneye yılbaşında bakınca tekrar  nereye gideceğini tahmin edilebilir, o zaman satmak veya tutmak konusunda bir yararlı bilgi edinilebilir bence.
avarnet
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
January 09, 2014, 03:24:55 PM

taobao mahvetti valla piyasayı mtgox da son 2 gündür acayip bi durgunluk var. oysa pazartesi piyasa da acayip bi yükseliş vardı. Roll Eyes
murthy
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
January 09, 2014, 03:34:30 PM

Çinde gerçekleşen her türlü olaya piyasaların tepkisi de büyük oluyor, bu olay bazen olumlu olduğu gibi bazende böyle olumsuz olup bu tarz krizlere yol açabiliyor.
Sakin karşılamak lazım, Çin büyük bir piyasa ve oradaki dalgalanmalar tüm piyasayı etkiliyor.

Çin rejim itibariyle biraz farklı bir yapıya sahip, bir kararla tüm Çinde yasaklanma gelebilir ve böyle bir karardan korkuyorlar haliyle çok hassaslar, gerçi Çin hükumeti "tasvip etmiyoruz ama karışmıyoruz da" açıklaması yaptı, yine de insanlar tedirginler.
cianz
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 14, 2014, 01:11:04 PM

Eğer gox fiyatlarına göre 900'ün altına inersek büyük bir satış dalgası başlıyacaktır ve fiyatlar kısa vadede 500 dolar seviyesine gelebilir ben şahsen bu düşüş için erken olduğunu düşünüyorum şu anda fiyat 910 dolar buradan kendini hızlı bir şekilde yukarı atabilir atmazsa tası tarağı toplayıp bir süre uzak durmak lazım.
trako
Hero Member

View Profile
January 14, 2014, 03:30:32 PM

çinde 14 ocak geçti,
sanırım bir de 31 ocak vardıSmiley

bırakalım bu ayakları, çin işte daha ne olsun,noel sonrası  ilk maaşlarını aldıklarında dadanırlar btc ve ltc ye yine:)

pump pump....
eergunay
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
January 15, 2014, 02:03:11 PM

Arkadaşlar bildiğiniz üzere taobao 14 ocak sonrasında bitcoin ödemesi kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Son durum nedir dediğini yaptımı? Teşekkürler  Smiley

İşte Bunlar hep Bitcoin.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: