Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:39:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Taobao 14 Ocak'tan itibaren Bitcoin ile alışverişi durduracak. (?)  (Read 4987 times)
calligrapher (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 07, 2014, 03:01:28 PM

reddit linki: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1umcj8/taobao_prohibits_bitcoin_and_perhiperals_trading/

taobao ebay, amazon, bizim sahibinden gibi bir sitesiymiş çin'in.

bugün yaptıkları açıklamada 14 ocaktan itibaren durduracağını söylemişler. buraya kadar kriz normal aslında, olabilir beklenebilir şeyler fakat asıl dikkatimi çeken nokta adamlar bitcoin/litecoin mining dökümanı, reklamı ve hardware satışı vs. konusunda da kısıtlamalar gibi şeylerden bahsetmişler.

eğer gerçek bir haberse bu çin piyasasını yerinden oynatacak gibi duruyor. son 3 günde en azından çin üzerinde yaşanan anlamsız yükselişin nedeni belli oluyor mu acaba? yani piyasaya yön verenler bilerek yükseltti ve şimdi çakabilir gibi geldi bana. hadi amerika kanadı zynga vs. ile yükselmesi normal ama çindeki yükselişe anlam verememiştik hiç.

son 3-4 günde 120k bitcoin alındı huobi ve btcchina üzerinden ve tekrar büyük bir oyunla düşüşe geçebilir her şey. araştırıp bilgi verebilecek arkadaşlar bi bakarsa güzel olur. önemlerimizi alalım erkenden.

selamlar olsun.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
January 07, 2014, 03:16:01 PM

http://www.google.com/translate?hl=en&ie=UTF8&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Frule.taobao.com%2Fdetail-1358.htm%3Fspm%3D0.0.0.0.FmkChchttp%3A%2F%2F

bu da mevcut yayının google translate sayfası.

selamlar olsun.
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
January 07, 2014, 04:46:12 PM

en sonunda başlatacak bu çinliler kendilerine.
yükseltiyorlar, ellerindekini sattıktan sonra bir haber yayıp, bir şey yapıp düşürüyorlar.
düşükte tekrar alıp, haberi tersine çeviriyor ve tekrar yükseltiyorlar.
avarnet
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 250

Enterapp

View Profile
January 07, 2014, 06:29:32 PM

bir günde 250 dolar değer kaybetmesinin sebebi bu olsa gerek  Undecided

█████████████████████
█████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀▀▀█████████
██████▀███████████▀██████
█████▀███▄▄▄▄▄▄▄███▀█████
████████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████████
█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
██████▄███████████▄██████
█████████▄▄▄▄▄▄▄█████████
█████████████████████
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████

CRYPTO WEBNEOBANK
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄██████░░░░░░░░░░███▄
▄████▄▄███████▄▄░░░██▄
▄█████████████████░░░██▄
████░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░░░░░░██
████░░██████████░░░░░░░██
████░░▀▀▀▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░██
▀█████████████████░░░██▀
▀████▀▀███████▀▀░░░██▀
▀██████░░░░░░░░░░███▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 07, 2014, 06:30:25 PM

ipneler.
bunlara güvenip bir de ltc aldık.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
January 07, 2014, 07:16:51 PM

Valla ben sattım panikse panik. Bıktım bu Çinli ergenlerin paniğinden. Bizi de panikletiyorlar.

selamlar olsun.
avarnet
Sr. Member

Activity: 868

Enterapp

View Profile
January 07, 2014, 08:02:46 PM

Valla ben sattım panikse panik. Bıktım bu Çinli ergenlerin paniğinden. Bizi de panikletiyorlar.

valla ilk 1000-1100 seviyesini görsün bende satıp çıkacam bu işten bıktım valla.. hep stres hep stres... bir yükseliyorsa 10 kez düşüyor nedir bu ya böyle  Angry

█████████████████████
█████████▀▀▀▀▀▀▀█████████
██████▀███████████▀██████
█████▀███▄▄▄▄▄▄▄███▀█████
████████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████████
█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
██████▄███████████▄██████
█████████▄▄▄▄▄▄▄█████████
█████████████████████
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████

CRYPTO WEBNEOBANK
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄██████░░░░░░░░░░███▄
▄████▄▄███████▄▄░░░██▄
▄█████████████████░░░██▄
████░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░░░░░░██
████░░██████████░░░░░░░██
████░░▀▀▀▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░██
▀█████████████████░░░██▀
▀████▀▀███████▀▀░░░██▀
▀██████░░░░░░░░░░███▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 07, 2014, 08:13:20 PM

Bu işte soğukkanlı olan kazanır  Grin
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
January 07, 2014, 08:47:10 PM

ben bir miktar LTC aldım, 30 dan 26 dan. şimdi onları bir yere istifleyip 1,2 sene unutsam mı diye düşünüyorum.
değeri bir kaç kat artarsa ne ala, olmazsa en fazla hepsi gider.
sizce mantıklı olurmu Smiley
murthy
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
January 07, 2014, 09:00:20 PM

Bu işler böyle arkadaşlar sakin olmak iyi gözlemlemek gerekiyor.
Çok değil bir kaç hafta önce 500 doların altına inmişti btc, 3 gün öncede 1000 doları gördük ve 3 gün sonra 1500 olmayacağını kimse söyleyemez, şöyle düşünün iki gün sonra facebook bitcoin kullanmaya başladığını duyursa 5000 dolarlar seviyelerine dayanırız.

Devletler çapında büyük yasaklamalar gelmediği sürece bu tarz iniş çıkışlar gayet normal.
emperor37
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
January 07, 2014, 09:09:10 PM

Bu işte sabreden kazanıyor, elbet çıkıcak yine Smiley
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 07, 2014, 09:42:39 PM

Pİyasaya panik hakim şu anda 6,5$ dan nmc aldım beklemedeyim .
murthy
Newbie
*

View Profile
January 07, 2014, 09:54:51 PM

Çin komple kırmızı bayrakları çekti ve maalesef bütün dünya bundan etkileniyor şuan.

Sakin olmak gerek, şahsen satış eşiğini geçtim artık bu yüzden beklemedeyim cuma gününe kadar çin tekrardan alışa geçecektir.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
January 07, 2014, 10:25:00 PM
Last edit: January 07, 2014, 10:44:34 PM by calligrapher

valla ben aynı fikirde değilim, hatta bu dip 600lü seviyeleri görebilir, sabah 7-8 gibi renk verir her şey. muhakkak çıkacaktır aynı seviyelere zamanı gelince ama işte kısa vadede biraz sıkıntıya düşcez gibi.

selamlar olsun.
sowanted
Full Member

Activity: 210

View Profile
January 08, 2014, 12:01:51 AM

25 ocakda konferans varmış kuzey amerikada sanırım buradan cıkacak haberlere göre artışlar yada düşüşler olacaktır
http://www.coindesk.com/bitcoin-conference-miami-25th-january/

cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 08, 2014, 12:52:34 AM

btc-e de 985 dolardan tüm BTC leri sattım 29 dolardanda LTC leri çıktım sonra rahat battı galiba 906 dolardan tekrar BTC aldım onuda gittim 943 dolardan sattım bu işlemleri yaparken o kadar uykusuz kalmışımki 937 dolardan yanlışlıkla BTC aldım Cheesy sonra yeter ya deyip uyudum kalkıp tekrar baktığımda 737$ dolar olmuştu bu iş fena hastalık çok hızlı çıkıp iniyor bu piyasa.

Şahsi düşüncem 780$ dolar seviyelerinden tepki gelip BTC fiyatlarının 1100$ - 1250$ seviyelerine çıkmasıydı şu anda fiyat 735$ olduğuna göre Çinden gelen bu haber piyasayı bayağı etkilemiş gibi gözüküyor.

Bu kadar hızlı bir çıkışta ellerindeki tüm BTC'yi boşaltmış olamazlar tekrar yukarı deniyecek 950 olur 1200 olur orasını pek bilemem ama çok hızlı bir şekilde tekrar yukarılara çıkacağız bu çıkıştada LTC gibi ucuz kalmış coinler değerlenecek ben elimdeki tüm BTC yi LTC yaptım onuda LTC/BTC paritesinde 0.05'e satışa koydum. giderse gider gitmezse dursun bi gün gider mutlaka.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
January 08, 2014, 01:32:40 AM
Last edit: January 08, 2014, 02:00:40 AM by calligrapher

valla 1 ay öncesinde batar dedim ama yine de tavan fiyattan girdim kısa ve uzun vadede kendime yetecek kadar kar, beni korkutacak kadar zarar yaptım bi şekilde ama başından beri inandığım ve değerlendirdiğim tek şey tarihteki balon şemaları oldu.

balon şemaları üzerinden ilerledim hep ve bitcoinde de geçerli olduğuna inanıyorum balon şemasının. insanlar bu medyada cıkan haberlerin gerçek olduguna, değerin artacağına öylesine kaptırıyor ki kendini, çok yüksek beklenti içine girebiliyor ki buna insan olan herkes dahil. herkes iyi ya da kötü aynı psikolojiye, duygulara, yaradılışa sahip. dolayısıyla hepimiz korku/açgözlülük ekseninde benzer şeyler hissediyoruz.

şu iki şema ile yatıp kalkıyorum resmen. difficulty falan hikaye, bunlar bana gerçekleri hatırlatıyor. çünkü difficulty matematik, gerçekler politik.

nacizane fikrim bitcoin bir süre bu çalkalanmalarla, yükselip alçalmalarla devam edip kasım başı-ortası fiyatlarının üzerinde bir seyirle devam eder 3-4 ay. asic minerlar, hype falan derken yine bir balon oluşur o aralar herhalde, bunu devede kulak bırakır o balon. tamamen içgüdüsel düşüncelerim hiçbir altyapısı yok yani.

selamlar olsun.
aybey
Sr. Member

Activity: 243

View Profile
January 08, 2014, 02:29:31 AM

Kendi fikrim haberlerden ziyade gördüğüm en büyük pump and dump ve tekrar pump. Şu saat itibariyle okcoin'de ltc de alım hacimleri inanılmaz. Sanırım geçen sabahki gibi öglen vakti değerler tavan yapmış olucak tam Abd uyanırken.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
January 08, 2014, 02:42:44 AM

ahahaha harbiden okcoin'de kan gövdeyi götürmüş. işallah işallah:))

selamlar olsun.
murthy
Newbie
*

View Profile
January 08, 2014, 06:27:02 AM

Gece 700 sınırına kadar düştükten sonra arka arkaya alım dalgaları geldi ve şu an yeniden 800lerdeyiz.
Bugün abd destekli alımlar gelirse 900 üstüne çıkılabiliriz diye umuyorum öte yandan cuma gününe kadar tekrar 1000$ zorlarız diye tahmin ediyorum tabii bunlar hep içgüdülere dayalı tahminler.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: