Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:47:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: speculation sub-forumundaki iyimserler  (Read 1207 times)
featureslif (OP)
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
November 22, 2013, 10:51:46 PM

ingizlice bilenlerin özellikle dikkat etmesini istiyorum bunlara.

bitcoin'in 900 dolardan 478'e çakıldığı gece bile "ayı tuzağı" şeklinde gazlamaları sürüyordu. sistematik şekilde ayıları elemine ediyorlar. dalga geçmeler, soft-küfürler gırla gidiyor. %50 gittik hala tuzak diyordu o salaklar.

bunlara göre bitcoin her an 10.000 $ olabilir. bir gün sonra bile olabilir.

iyi analizleri alın, gerisini boşverin. çok fazla bullish başlık var. asimile ediyorlar gerçekten fikrini söyleyenleri.

hisse.net forumlarından alıştığım bir distura uymanızı dilerim. 1-2-4-8 kuralına göre kademelere girin.

uçacak, kaçacak, çakılacak diyenler geleceği bilse konuşma gereği duymazdı. borsa için de bir kağıda girince, kesin çıkacak-kesin düşer diyenler olur.

birisini dinlemek yerine hislere ve risk düzeyine göre hareket etmek iyidir.
1714790879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714790879
Reply with quote  #2

1714790879
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714790879
Hero Member
*

Ignore
1714790879
Reply with quote  #2

1714790879
Report to moderator
1714790879
Hero Member
*

Ignore
1714790879
Reply with quote  #2

1714790879
Report to moderator
1714790879
Hero Member
*

Ignore
1714790879
Reply with quote  #2

1714790879
Report to moderator
nocturnal
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 23, 2013, 12:45:50 AM

ingizlice bilenlerin özellikle dikkat etmesini istiyorum bunlara.

bitcoin'in 900 dolardan 478'e çakıldığı gece bile "ayı tuzağı" şeklinde gazlamaları sürüyordu. sistematik şekilde ayıları elemine ediyorlar. dalga geçmeler, soft-küfürler gırla gidiyor. %50 gittik hala tuzak diyordu o salaklar.

bunlara göre bitcoin her an 10.000 $ olabilir. bir gün sonra bile olabilir.

iyi analizleri alın, gerisini boşverin. çok fazla bullish başlık var. asimile ediyorlar gerçekten fikrini söyleyenleri.

hisse.net forumlarından alıştığım bir distura uymanızı dilerim. 1-2-4-8 kuralına göre kademelere girin.

uçacak, kaçacak, çakılacak diyenler geleceği bilse konuşma gereği duymazdı. borsa için de bir kağıda girince, kesin çıkacak-kesin düşer diyenler olur.

birisini dinlemek yerine hislere ve risk düzeyine göre hareket etmek iyidir.

iyi bir analiz bende takip ediyorum o başlığı çok fazla alakasız kişi yorum yapıyor
featureslif (OP)
Newbie
*

View Profile
November 23, 2013, 12:59:38 AM

bu arada, polemik istemediğim için vurgulamak istiyorum, tamamen iyi niyetle yazdım bunu. manüple amacım yok.

sistematik her tür dolduruşa karşıyım. 10 yıldır çeşitli şeylere/kağıtlara/şuna-buna yatırım yaparım naçizane, öğrendiğin tek kötü anı bu.

mesela 2010 yılının ağustos ayında altın dediler. ons fiyatı 1920 dolardı. kesin 2500 olacak dediler. gram/tl fiyatı 150'yi geçecek buyırdular.

altın --malumunuz-- 3 yıldır 80-90 aralığında seyrediyor. yüzbinlerce insan girdi. cnbc-e deki kel kafalı analistlerin gazıyla yastık altları heba oldu.

kaldıki burada dünyaca kabul görmüş bir emita olan altından değil, bitcoin'den bahsediyoruz.

sabah uyanınca tek bir haberle yerle bir olması ya da bir anda uçması mümkün olan bir sanal değerden.

değer sanal ama cebimizdeki gerçek.

3-5 junkie, "treni kaçırdınız ahaha" deyip planlı-programlı hareket edince uyarasım geliyor.
saygılar..
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 23, 2013, 01:06:02 AM

bu arada, polemik istemediğim için vurgulamak istiyorum, tamamen iyi niyetle yazdım bunu. manüple amacım yok.

sistematik her tür dolduruşa karşıyım. 10 yıldır çeşitli şeylere/kağıtlara/şuna-buna yatırım yaparım naçizane, öğrendiğin tek kötü anı bu.

mesela 2010 yılının ağustos ayında altın dediler. ons fiyatı 1920 dolardı. kesin 2500 olacak dediler. gram/tl fiyatı 150'yi geçecek buyırdular.

altın --malumunuz-- 3 yıldır 80-90 aralığında seyrediyor. yüzbinlerce insan girdi. cnbc-e deki kel kafalı analistlerin gazıyla yastık altları heba oldu.

kaldıki burada dünyaca kabul görmüş bir emita olan altından değil, bitcoin'den bahsediyoruz.

sabah uyanınca tek bir haberle yerle bir olması ya da bir anda uçması mümkün olan bir sanal değerden.

değer sanal ama cebimizdeki gerçek.

3-5 junkie, "treni kaçırdınız ahaha" deyip planlı-programlı hareket edince uyarasım geliyor.
saygılar..

Sanirim bu birkac yuzuncu ayni cevap,
Lutfen bitcoin olayini diger tum emtialardan ayri dusunun. ayni sey degil, bitcoin yalnizca arz talep ile calisan bir sistem degil. butun borsalar kapansa bitcoin yine para eder. Degisik bazi nedenlerden oturu basta kriptografik sebeplerden.
featureslif (OP)
Newbie
*

View Profile
November 23, 2013, 02:42:13 AM

hocam sizinle tamamen zıt fikirdeyim. alınıp satılan her şey aynı ölçüde lüzum ya da lüzumsuzluk arz eder.

bitcoin dünyayı deiştirebilir, mining ile ulaşılması olsun, anonimlik sağlaması olsun harikadır. lakin alınıp satılmaya başladı mı, ister kör ali'nin öküzü olsun ister amerikan doları aynı kaderde ilerler. hepsi ile aynı değerlendiririm.

birileri mal toplar, kademe kapatır, hiç olmayan bir şeye değer yükler.

biz tedbirli olup, "dünya artık başka olacak" , "fed çökecek" söylemleri ile coşmayalım yeter.

inşallah ekonomik çarklar oynar, ben de eğlenirim biraz. şu an biliyorum ki, alınıp-satılan her nesne gibi bir nesne/şey var ortada ve ilgiliyiz.
bu volatillik beni öldürecek Smiley

btc'ye ulusal güvenceler gelsin almanyada olduğu gibi, en önde bayrak sallayanlardan olurum sanırım.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 23, 2013, 08:56:05 AM

Önceden dünya savaşı çıkmadığı sürece Bitcoin'e bir şey olmaz diyordum. Artık bu fikrimi değiştirdim, dünya savaşı çıksa Bitcoin daha çok uçar gider.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████