Bitcoin Forum
May 09, 2024, 05:53:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty Nedir? Bounty Kampanyaları ve Çeşitleri Hakkında Bilgilendirme  (Read 926 times)
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 01, 2018, 08:43:18 AM
Last edit: May 03, 2018, 02:13:15 PM by BitcoinTurk
Merited by Blacknavy (1), forumalacali (1)

Kripto para forumlarında araştırma yapan veya takılan kişiler sık sık bounty kampanyaları hakkında konular ile karşılaşmış veya bu kampanyalar hakkında bazı anket, sorular gibi konulara denk gelmiştir. Günümüzde çok fazla olarak gördüğümüz ve birçok insanın emek verdiği, zaman harcadığı bu program nedir tam olarak? Hangi çeşitleri aktif olarak kazanç sağlıyor? Tüm bu soruların cevabını birlikte öğrenelim.

Bounty kampanyaları belirli görevler aracılığı ile reklamlar yapılan projelere, çalışmalara verilen isimdir. Bu reklamlar kullanıcılar tarafından yapılır ve proje sonunda bu kampanyalara katılmış kullanıcılara emek ve reklamları karşılığında token/coin dağıtımı gerçekleşir. Bazı projelerde birçok bounty kampanyası görülürken bazı projelerde ise bu sayı sınırlı olabilmektedir. Peki, neden bounty kampanyaları yaparak para dağıtıyor bu projeler? Aslında cevap çok basit; reklam. Son dönemlerde birçok sosyal medya sitelerinin ve Google Adsense hizmetinin getirmiş olduğu ICO reklam yasağı ile projeler reklam vermekte bir hayli zorlanıyor. O sebepledir ki her proje bounty kampanyalarına yöneldi ve çeşitli yöntemler ile reklamlar sunmaya başladı. Peki, ne tarz bounty kampanyaları ile reklamlar yapılıyor? Biz hangi kampanyalar ile gelir elde edebiliriz?

Yazımın başında da söylediğim gibi çeşitli bounty kampanyaları bulunuyor. Forum adreslerinde konu açarak, yabancı dil ile yazılmış konuları kendi dilinize çevirerek, bazı forumlarda (Bitcointalk, vs.) imza kampanyaları ve avatar kampanyalarına katılarak, Facebook paylaşımları, Twitter paylaşımları ve hatta Instagram paylaşımları yaparak, Telegram kampanyalarını takip ederek, global gruplarda ve benzeri alanlarda reklamlar yaparak bu kampanyalara katılabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Burada çok fazla çeşit olduğunu görüp hemen heyecana kapılmamakta fayda var çünkü her ne kadar göze kolay gelse de her kampanya farklı farklı şartlara ve zorluklara sahiptir. O sebeple seçeceğiniz kampanyaları özen ile seçmekte ve temiz bir şekilde çalışarak raporlar tutmakta fayda vardır.

Bounty kampanyaları günümüzde çok fazla bir kazanç sunmasa da bilgisayar başında çalışarak veya boş zamanlarınızı değerlendirerek gelir elde etmek için güzel ve kolay bir yöntemdir. Sadece 1 yıl öncesine kadar oldukça ciddi kazançlar dağıtılan bu kampanyalar eskisine nazaran daha az ödül dağıtıyor ve daha fazla katılımcı olduğu için kazançlar düşüyor. O sebeple hangi projenin kampanyasına katılacağınızı seçerken dikkatli olmakta fayda var. Emeklerinizin boşa gitmemesi için ilk gördüğünüz bounty kampanyasına atlamamak son derece mantıklı bir hareket olacaktır.

NOT: Son paragraf öncesinde eklenen çikolata görseli, yanlış anlaşılmalar içindir. Smiley

Kaynak: https://www.btcfrm.com/bitcoin-genel/2037-bounty-nedir-bounty-kampanyalari-ve-cesitleri-hakkinda-bilgilendirme.html

NOT2: Yazı tamamen bana aittir, ilk paylaşım yapılan forum adresi BTCFRM'dur.
1715234005
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715234005
Reply with quote  #2

1715234005
Report to moderator
1715234005
Hero Member
*

Ignore
1715234005
Reply with quote  #2

1715234005
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715234005
Hero Member
*

Ignore
1715234005
Reply with quote  #2

1715234005
Report to moderator
1715234005
Hero Member
*

Ignore
1715234005
Reply with quote  #2

1715234005
Report to moderator
1715234005
Hero Member
*

Ignore
1715234005
Reply with quote  #2

1715234005
Report to moderator
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
May 01, 2018, 09:16:43 PM

denk getirirsen bir doktordan veya hakimden veya da savcıdan daha fazla paralar vurabilirsin ama bountylerin boş çıkma olasılığı daha yüksek
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
May 02, 2018, 01:08:22 PM

Anlatmaya çalıştığım çoğu insan ödül programlarını yerine getirmenin kolay olduğunu zannediyor ancak durum böyle değil.
Gerçekten yoğun emek harcanıyor ve sadece karşılığını alabiliyoruz. Herkes hak ettiği kadar yani.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
netkoma
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
May 02, 2018, 04:06:13 PM

Artık öyle kolay para hiç kimse kazanamıyor. Eskisi gibi değil zaten piyasa kötü. Yeni çıkan coinlerin çoği ico fiyatının kat ve kat altında borsaya giriyor ve işlem hacmi çok düşük oluyor.

Yani bountylerle kimse para kazanmanın ve hatta zengin olmanın hayalını kurmasın. O devirler eskidendi kapandı.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 03, 2018, 02:14:29 PM

Artık öyle kolay para hiç kimse kazanamıyor. Eskisi gibi değil zaten piyasa kötü. Yeni çıkan coinlerin çoği ico fiyatının kat ve kat altında borsaya giriyor ve işlem hacmi çok düşük oluyor.

Yani bountylerle kimse para kazanmanın ve hatta zengin olmanın hayalını kurmasın. O devirler eskidendi kapandı.

Kesinlikle katılıyorum, eskisi gibi değil ne yazık ki piyasa. O sebepledir ki bounty kampanyaları da eskisi gibi zengin etmiyor.
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
May 03, 2018, 03:14:48 PM

Zengin olucam dusuncesi ile giris yapilmaz cogu bos kesinlikle emek istiyor bu emeklerin sonunda mine yapanlar sadece elektirik faturasina destek icin girilir cok fazla bisey umulmaz aradan sansa deger kazan coin piyango bana gore makaleye destek veriyorum ogrenip yazilan ve baskalarina destek olan herkese tesekkurler

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 03, 2018, 04:12:39 PM

Zengin olucam dusuncesi ile giris yapilmaz cogu bos kesinlikle emek istiyor bu emeklerin sonunda mine yapanlar sadece elektirik faturasina destek icin girilir cok fazla bisey umulmaz aradan sansa deger kazan coin piyango bana gore makaleye destek veriyorum ogrenip yazilan ve baskalarina destek olan herkese tesekkurler

Mining ile bounty ne alaka? Sırf mesaj olsun diye yazdığın çok belli. Bu tarz üyeler yüzünden Merit tarzı uygulamalara gidiyor forum yönetimi.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2018, 04:23:38 PM

Henüz konuyu görmemiş, konu içerisindeki bilgilerden faydalanamamış kişiler için konu günceldir.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
May 06, 2018, 10:58:26 AM

Bir ara hırs yapmıştım, 30un üzeri bountye katılmıştım. Gerçekten çok büyük emek ve zaman harcanıyor. Sonuç iyi olsa gene yapılır ama bazılarına çok katılan olduğu için gerçekten uğraşmaya değmiyor. Bir kaç tanesinden iyi getiri oldu sadece.

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 07, 2018, 04:41:39 PM

Bir ara hırs yapmıştım, 30un üzeri bountye katılmıştım. Gerçekten çok büyük emek ve zaman harcanıyor. Sonuç iyi olsa gene yapılır ama bazılarına çok katılan olduğu için gerçekten uğraşmaya değmiyor. Bir kaç tanesinden iyi getiri oldu sadece.

Bazı kampanyalar ile emeğinizin karşılığı fazlası ile alınıyor fakat bazı kampanyalar ne yazık ki emek hırsızı olmaktan öteye gidemiyor. Zaman zaman gerçekten ödeme yapan fakat herhangi bir değere sahip olmayan projeler de görüyoruz.
keepingmny
Member
**

Activity: 127
Merit: 10

View Profile WWW
May 08, 2018, 12:52:00 PM

iptal ya da başarısız proje zaman kaybı oluyor maalesef
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 08, 2018, 02:21:51 PM

iptal ya da başarısız proje zaman kaybı oluyor maalesef

Kesinlikle, o sebeple iyice araştırma yapmadan tercih etmemek gerekli.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
May 08, 2018, 05:03:29 PM

2-3 ay önce bounthyhive diye bir yer açılmış bi bakın derim ben size.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 08, 2018, 07:06:52 PM

2-3 ay önce bounthyhive diye bir yer açılmış bi bakın derim ben size.

Bu yorumun konu ile pek alakası yok.
costimes
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 10

View Profile
May 08, 2018, 08:30:10 PM

bounty kampanyaları insanlara özellikle işsiz insanlara yeni fırsatlar ve sermaye oluşturma şansı sunuyor.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 10, 2018, 01:47:12 PM

bounty kampanyaları insanlara özellikle işsiz insanlara yeni fırsatlar ve sermaye oluşturma şansı sunuyor.

Elbette, şahsen ben öğrenciyim ve bu sene tatil paramı bounty kampanyaları ile çıkartmış bulunuyorum. Her öğrenci için tatil yapmak kolay bir şey değil. Bounty kampanyaları olmasa büyük bir ihtimal ile bu sene tatil yapamayacaktım. Hedef seneye Avrupa Cheesy (Avrupa tatili için para sadece buradan biriktirilecek şekilde tabii ki.)
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 10, 2018, 02:00:47 PM

Teşekkürler güzel bilgiler için.
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 10, 2018, 09:49:19 PM

Bounty kampanyalarında yeni olanlara Amazix, Olcaytu ve NeedMoney'in kampanyalarına katılmalarını öneririm.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 11, 2018, 03:50:29 PM

Bounty kampanyalarında yeni olanlara Amazix, Olcaytu ve NeedMoney'in kampanyalarına katılmalarını öneririm.

Bu başlık altından öneri yapılmasa daha doğru olur. Hem reklam amacı ile öneriler gelebilir hemde hatalı öneriler yapılması durumunda birçok kişinin emeği ile oynanmış olur.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
May 14, 2018, 03:51:10 PM

Henüz konuyu görmemiş, konu içerisindeki bilgilerden faydalanamamış kişiler için konu günceldir.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: