Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:55:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Oylar çalındı mazereti üretmemek için bize de görev düşüyor.  (Read 234 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
May 01, 2018, 09:07:33 AM
Merited by bobita (1), ekiller (1)

24 Haziran seçimlerinde kimin seçileceğini halk karar versin. Meral Akşener, Tayyip Erdoğan, Doğu Perinçek veya çıkacak başka bir aday. Kim olacaksa olsun ama halkın seçeceği isim olsun.

Oylar çalınıyor mu? evet çalınıyor. ilk elden gördüm zamanında. Bizim oylarımız nasıl çalındığını gördüm izledim biliyorum.

Burada oyumuzu da çalıyorlar anasını satayım gibisinden oturduğumuz yerden küfürler savurabiliriz, dert yanabiliriz sayıp sövebiliriz. Klavye üzerinden sadece parmaklarımızı kullanarak stres atmaya çalışıp suçu başkalarına atabiliriz. Evet bir yöntemdir o.

Biz harekete geçmezsek bu olaylar daha fazla devam edecek. Bir yerden sonra insanların kafasında daha fazla yer edecek artık. Zaten bizim oyumuzun hiç bir önemi yok. Bu en kötüsü işte.

Keşke oyumuzu kullansak sonra da oturup televizyonun karşısında sonuçları seyretsek ama birileri görevlerini kötüye kullandıkları için bunu yapamıyoruz. bizim bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Benden hepimiz için bir tavsiye. Sabahında oyumuzu kullanıp daha sonra da o sandıklar sağlıklı bir şekilde sayılıp YSK'nın sitesinde doğru sonuçları görünceye kadar verilen oyların güvenliğini sağlayalım. En azından bir seçimde diyelim ki gerçekten halk seçti. Kimi seçiyorsa seçsin önemli değil halkın seçimi sonuçta.

Sandık Gücü adında bir organizasyon kurulmuş. müşahitlere yasalar, sorumluluklar ve görevleri öğreterek milletin kullandığı oyları nasıl koruyacaklarını öğretiyorlar. gerekli bilgiler veriliyor ve sandıklara yerleştiriliyor.

Müşahit olarak görev almak isteyenler www.sandikgucu.com adresinden online olarak üye olabilir. daha sonra da hangi şehir ve hangi bölgede görev alabileceğini işaretliyor. Sonra da online kursa katılarak gerekli eğitimi alıyor.
1714960529
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714960529
Reply with quote  #2

1714960529
Report to moderator
1714960529
Hero Member
*

Ignore
1714960529
Reply with quote  #2

1714960529
Report to moderator
1714960529
Hero Member
*

Ignore
1714960529
Reply with quote  #2

1714960529
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714960529
Hero Member
*

Ignore
1714960529
Reply with quote  #2

1714960529
Report to moderator
1714960529
Hero Member
*

Ignore
1714960529
Reply with quote  #2

1714960529
Report to moderator
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 09:09:44 AM

sandık başlarında yeteri kadar müşahit oluyor. o adamlar görevini yapsa zaten bi şey olmaz. ama çoğu seçimin nasıl yürütüldüğünü bile bilmiyor. rastgele belirliyorlar bu adamları.
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
May 01, 2018, 11:25:51 AM

sandık başlarında yeteri kadar müşahit oluyor. o adamlar görevini yapsa zaten bi şey olmaz. ama çoğu seçimin nasıl yürütüldüğünü bile bilmiyor. rastgele belirliyorlar bu adamları.

o adamlardan bazıları bilgisiz olabilir, durumlar karşısında ne yapacaklarını bilemiyor olabilirler veya herhangi bir sorun çıktığı zaman durumu nasıl yöneteceklerini de biliyor olabilirler. bu konuda ben bir şey diyemem.
Bildiğim tek bir şey var. ortada böyle bir sorun varsa çözümü basit. Çözüme el atmak olayı yerinde görmek sorunları çözmek. Öğrenmek, öğretmek ve sorumluluğu üzerine almak.

Sağda solda oylarımız çalınıyor kimse işini yapmıyor diyenlerden bir farkımız olmasın mı?
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
May 01, 2018, 09:26:02 PM

Merhaba ben jandarma astsubayiyim, son 10 yıldır sandık basında görev aldım. Sayım sırasında içerde bulunuyordum. Genel olarak akp tarafı baskın oluyor. Yaşlılara ve oy kullanamayacak olanları getirip, oy kullandirtiyorlar.  Ve chp oldun başka partiler olsun müşahit  genelde olmuyor. Şu anda aciktayim imkanım olsa sandığın başından, teslim edene kadar ayrılmam. Lütfen sahip çıkın imkanı olanlar.

Ayrıca oy kullansam ne değişecek diyen 5 milyon yakın seçmen var, lütfen etrafınızdaki insanları teşvik edin. Tütün kolundan götürün.
CAH
Newbie
*

Activity: 103
Merit: 0

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:39:33 AM

Her parti kendi adamını yolluyor ama adam diyor ki yıllardır bu sandıktan bize doğru düzgün oy çıkmamış şimdi mi çıkacak diye başında durmuyor. Sonra diğerleri de istediği gibi at oynatıyor.
Özellikle musahitler yasal haklarını ve neler yapması gerektiğini bilmiyor.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
May 02, 2018, 08:42:18 AM

Sandık güvenliği konusunda seçmenlerin bilgilendirilmesi gerekiyor.
Aksi takdirde söylediğiniz gibi sorunlarla karşılaşılabilir ve iş işten geçmiş olur.

karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 02, 2018, 11:01:20 AM

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Kayıt oldum gördüğüm çok fazla sandıkta bilgili ve bilinçli müşahite ihtiyaç var.

ANKARA şehri için ihtiyaç : 46452. Kayıt olan : 468.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 02, 2018, 11:55:20 AM

buyuk sehirlerde sıkıntı genelde cıkmaz. asıl kucuk sehirler ve kırsal belediyeler onemli olan. Ornegin ankara cankayada sorun olmaz ama ankara ayaşta sorun cıkabilir.
raskolnberg
Full Member

Activity: 222
Merit: 100

View Profile
May 02, 2018, 12:10:22 PM

Haziran 2015 seçimlerinde bende müşahitlik yaptım ve orada oy çalma vs bir olay ile karşılaşmadım her partiden görevliler olay zaten tek problem sayım sırasında saçma sapan basılan mühürler oluyor ortaya basmış adam mesela buraya devreye partili görevliler giriyor hayır bize basmış hayır ona bastı gibi muhabbetler oluyor sonra bu da orada ki grevliler vs ile kontrol edlip geçerli geçersiz şeklinde değerlendiriliyor sonrasında zaten herkesin elinde bulunan sayım kağıdı ile ysk görevlisinin sayım kağıdı aynı çıktı sonra mühürleniyor gidiyor yani bana yok aslında sandıktan biz çıktık o çıktı muhabbeti biraz ağlamaya giriyor gibime geliyor benim gözlemim bunlardır.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 02, 2018, 12:47:18 PM

Haklısınız oylara sahip çıkmamız gerekiyor ancak ben asıl olayların en son sistemde döndüğünü düşünüyorum. Zaten canlı sayılan oyların televizyonlara nasıl yansıdığını da bilmiyorum, güvenmiyorum anadolu ajansı sağolsun o yüzden o konuda biraz karamsarım.
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
May 03, 2018, 05:49:46 AM

Haziran 2015 seçimlerinde bende müşahitlik yaptım ve orada oy çalma vs bir olay ile karşılaşmadım her partiden görevliler olay zaten tek problem sayım sırasında saçma sapan basılan mühürler oluyor ortaya basmış adam mesela buraya devreye partili görevliler giriyor hayır bize basmış hayır ona bastı gibi muhabbetler oluyor sonra bu da orada ki grevliler vs ile kontrol edlip geçerli geçersiz şeklinde değerlendiriliyor sonrasında zaten herkesin elinde bulunan sayım kağıdı ile ysk görevlisinin sayım kağıdı aynı çıktı sonra mühürleniyor gidiyor yani bana yok aslında sandıktan biz çıktık o çıktı muhabbeti biraz ağlamaya giriyor gibime geliyor benim gözlemim bunlardır.

Belli yerlerde sıkıntı yaşanmıyor sayımlar normal oluyor müşahitlerde aldığı oy sayısını partisine götürüyor ve bu sayede daha güvenilir bir seçim oluyor ama herkes bunu yapmadığı için ve sayımlar düzgün olsa bile sisteme girerken birşey yapılmadığı için sorunlar ortaya çıkıyor. O yüzden en azından müşahitlerin sandık başından ayrılmaması lazım.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
selcukplayerz
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 03, 2018, 06:02:57 AM

her seçim oldugunda ayni şeyleri yaşıyoruz bütün gün istedigin kadar sandıklara sahip çıkmaya çalış deyişen bir şey yok çünki işi ysk da bitirirler engellemek mümkün deyil.
Selahittin
Newbie
*

Activity: 336

View Profile WWW
May 03, 2018, 06:55:32 AM

bu ülkede hiç bir şeye sahip çıkma lüksün yoktur çünkü halkın hiç kimseye sen niye böyle bir şey yaptın demeye söz söylemeye cesaret edebilir sizce mümkün mü böyle bir olay bir düşünün bakalım.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 03, 2018, 08:28:19 AM

Merhaba ben jandarma astsubayiyim, son 10 yıldır sandık basında görev aldım. Sayım sırasında içerde bulunuyordum. Genel olarak akp tarafı baskın oluyor. Yaşlılara ve oy kullanamayacak olanları getirip, oy kullandirtiyorlar.  Ve chp oldun başka partiler olsun müşahit  genelde olmuyor. Şu anda aciktayim imkanım olsa sandığın başından, teslim edene kadar ayrılmam. Lütfen sahip çıkın imkanı olanlar.

Ayrıca oy kullansam ne değişecek diyen 5 milyon yakın seçmen var, lütfen etrafınızdaki insanları teşvik edin. Tütün kolundan götürün.

Adam olayı çok güzel özetlemiş gerçekten çok haklısınız hocam bu dedikleriniz aynen yaşanıyor bu yüzden biz de elimizden geleni yapmalıyız hem kendimiz hem çevremiz için

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
May 03, 2018, 09:56:35 AM

her seçim oldugunda ayni şeyleri yaşıyoruz bütün gün istedigin kadar sandıklara sahip çıkmaya çalış deyişen bir şey yok çünki işi ysk da bitirirler engellemek mümkün deyil.

ben inanmıyorum engellemenin mümkün olmadığına. bu şekilde düşünmek işin kolayına kaçmaktan başka bir şey değildir bana göre. engellemek mümkündür. sadece harekete geçildiği zaman olur.
Düşün ki 1000 sandık var. 1000 sandıkta da partilerden eğitimli müşahitler var ve sayımlar yapılıyor. sayım kağıdına işlenip imzalar atılıyor. oylar ysk'ya götürülüyor. sonra ysk ile karşılaştırılacak. farklı çıktığı taktirde itirazlar yapılıp düzeltiliyor.

2014 yerel seçimlerinde ankarada görev alan 3 müşahit arkadaşım vardı. 3ünün sandığında ki oylar da ysk'da bilinçli bir şekilde yanlış işlenmişti. itirazlar edildi ysk görevlisinin hatası olmuş denilerek oylar düzeltildi. peki ya bilinçli müşahitin olmadığı sandıklar? oradaki oyların peşine birileri düştü mü?
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
May 03, 2018, 09:59:39 AM

bu ülkede hiç bir şeye sahip çıkma lüksün yoktur çünkü halkın hiç kimseye sen niye böyle bir şey yaptın demeye söz söylemeye cesaret edebilir sizce mümkün mü böyle bir olay bir düşünün bakalım.

Ne alaka? Ben kendi verdiğim oyada sahip çıkamayacaksam dingonun ahırında mı yaşıyorum. Bu ülke benim ülkem.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
May 03, 2018, 10:10:29 AM

malesef özellikle son seçimlerde gördüklerimizden sonra kimse ne sandık kurullarına ne daha üst makamlara güvenmiyor ve halk kendisi örgütlenip oylarına sahip çıkıyor. yerel seçimlerde göz göre göre ankarada olanları ve gökçeki nasıl başa getirdiklerini unutmadık, halkın daha fazla örgütlenmesi ve oylarına sahip çıkması gerekiyor

neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
May 03, 2018, 12:26:13 PM

Mahalle baskısının olduğu yerlerde ne olacak, bizim köyde mesela 390 oyun 375 i iktidar partisine gidiyor, kim nereye oy veriyor bakılıyor. Seçimin herhangi 5 dakikasını adil bir yetkili izlese seçim iptal edilir. Yaşlıların veya durumu kötü olanların direk oyuna bakılıyor neye vermesi gerektiği söyleniyor veya birisi kullanıyor. Diğer partilerin sandık görevlileri bile iktidar partisine oy veriyor ve yapılanlara göz yumuyor. Son referandumda görevli astsubaya "görmüyormusun" dediğimde, ben birşey yapamam bunlara dedi
soner2136
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
May 03, 2018, 12:28:50 PM

Abii her seçimde aynı sorun çıkan sonuçtan memnun olmayanın dilinde bi oylar çalındı kelimesi var..
prrlc
Member
**

Activity: 196

View Profile
May 03, 2018, 12:30:39 PM

Aynen bahane olmamalı, seçimden önce insanlara doğru bildiklerimizi anlatmalıyız sonrasında Allah'tan hayırlısını dilemek kalıyor

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: