Bitcoin Forum
July 01, 2024, 12:24:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum için cesur tahmin: Yıl sonunda 3-4 bin dolar olacak  (Read 1269 times)
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
May 01, 2018, 10:08:11 AM

Konunun uzmanları, Ethereum'daki son durumu değerlendirdi. Bu uzmanlardan biri olan Rusya'nın en büyük yasal madencilik tesisi Minery'nin kurucu ortağı Alexey Paikin, Ethereum için cesur bir tahminde bulunarak yıl sonunda 3-4 bin dolar olacağını söyledi.

Ethereum, 1 Nisan’daki 392 dolar seviyesinden bugün 691 dolar seviyesine geldi. Bu yükselme yüzde 76 oranında bir artış demek oluyor. 700 dolara yaklaşması, Aralık ayındaki 1.330 dolar seviyesinden düştükten sonra ETH için büyük bir güven oylaması oldu.

Teknoloji popülerliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı ve Ethereum inananları yüksek bir şekilde azalmaya başlamıştı.

Blockchain’deki Laser Whitepaper’ın ortak yazarı Maxwell Arnold, Express.co.uk’e verdiği demeçte, ETH’nin 2018 sonunda muhtemelen 800-900 dolar civarı olacağını ve Bitcoin‘in sahip olduğu gecikme problemlerini yaşamadığı için oldukça sağlam bir kripto para birimi olduğunu kanıtladığını söyledi.

Arnold, “Balon aşamasını geçtikten sonra daha önce gördüğümüz yüksek seviyeleri göremeyeceğiz ancak ETH’nin diğer kripto para birimlerine karşı olan ve Casper protokolünün nihai olarak uygulanmasına ilişkin net avantajları, ETH’nin gelecek aylarda kademeli olarak yükselmesi için bir neden.” ifadelerini kullandı.

Arnold, kullanımı kolay ve güvenilir olduğu için gittikçe daha fazla platformun ETH kullanmaya başlayacağını belirtti.

‘Aralık 2018’de 3-4 bin dolar olacak’
Rusya’nın en büyük yasal madencilik tesisi olan Minery’nin kurucu ortağı Alexey Paikin, Aralık 2018’de ETH’nin 3-4 bin dolar seviyelerinde olacağını iddia ederek, Ethereum’un yükselen fiyatı konusunda daha iyimser davrandı. Ticaret söz konusu olduğunda Paikin, pazarın Ethereum’a ait olduğunu söyledi. Paikin, Express.co.uk’e “Evet Ethereum gerçek bir kazanan.” ifadelerini kullandı.

Kripto para uzmanı Callum Blanchard ise Ethereum’un düştüğünü görmenin şaşırtıcı olmadığını iddia etti.

Blanchard, “Çok sayıda kripto parayla birlikte, kamu ve yatırımcılar her zamankinden daha benzersiz özellikler talep ediyorlar ve bir sanal para birimini diğerinden ayırt etmek gittikçe zorlaşıyor.” ifadelerini kullandı.

‘Ethereum’un çok güçlü bir şekilde kalması muhtemel’
Ancak bugün, Delta’nın kurucu ortağı Nicolas Van Hoorde, ETH’deki inanç kaybını sorguladı ve şu açıklamalarda bulundu:

“Diğer kripto para birimleri gibi, Ethereum da 17 Aralık ve 17 Ocak’ta aşırı satın alındı. Ve tıpkı diğer büyük kripto-para birimleri gibi, şimdi biraz iyileşiyor. Ethereum’un toparlanması geçen haftadan beri yüzde 8 oranında ve bu oran Bitcoin ve Bitcoin Cash‘in yaklaşık yüzde 5-6 oranından daha yüksek. Ama ben buna çok fazla bakmıyorum. Ethereum’un buna kattığı şey, aslında kullanılıyor olması. Akıllı sözleşmeler, her gün temel olarak Ethereum’un üzerine kuruluyor, bu nedenle Ethereum güçlü bir kripto para birimi ve çok güçlü bir şekilde kalması muhtemeldir.”

ALINTI
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
May 01, 2018, 10:09:48 AM

Merhaba. Ethereumun bu potensiyali var. Bitcoinden sonra en başarılı 2-ci coin benim fikrimce.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
May 01, 2018, 10:20:07 AM

Etheryumcuyuz ama bizi üzdüğü de oluyor.zorluk derecesi,bitcoine göre hareket etmesi bizi üzüyor.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
May 01, 2018, 10:20:44 AM

Ethereuma güvenimden dolayı ben bu yıl sonundaki fiyatları çok umursamıyorum. 3 yıl içinde 7 8bin dolara ulaşacağına inanıyorum. Benim için eth en sağlam hodl coinidir.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 01, 2018, 10:21:59 AM

3-4 bin USD olacağı yüksek bir ihtimal. Ama bu yılın sonunda mı olur, önümüzdeki yılın sonunda da mı, yoksa daha mı erken olur onu bilemem. Elbet bir gün olacak ve şimdiki fiyatları mumla arayacağımız kesin. ERC20 eko-sisteminin ve akıllı sözleşmelerin yaratıcısı olan bir projenin şu an olması gereken yer bu değil. Halen kat ve kat aşağıda bulunuyor bence Ethereum'un fiyatı.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 01, 2018, 10:27:05 AM

3000 - 4000 dolar mantıklı rakamlar. Daha üstü de olursa benim için sürpriz olmaz.
Genel olarak bu fiyatlar hala alım rakamlarıdır.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 01, 2018, 10:38:14 AM

Ethereumun malesef genel piyasadan ayrı hareket etmesi bir durum yok. şimdiye kadar bunu bir çok kez gördük. asıl cevaplanması gereken şu ki yüksek market capinden dolayı eth nin 6x yapabileceği kadar olumlu piyasada daha düşük market caplı ve gelecek vaad eden neo, icx, wan gibi şeyler kaç x yapar?
yanlış anlaşılma olmasın eth , bitcoin den sonra blockzincirende gelmiş geçmiş en önemli şey. ama teknolojiyle değil cebime girecek paraya bakıyorum o yüzden daha düşük market capli büyüme potansiyeli yüksek neo, wan, icx, bnb, zrx gibi şeyler varken ether hodl lamam.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
May 01, 2018, 10:41:39 AM

3000 - 4000 dolar mantıklı rakamlar. Daha üstü de olursa benim için sürpriz olmaz.

Sizin kadar iyimser değilim 3-4 k demek bitcoin bazında minimum o zaman için 0.3 btc demek bana pek mantıklı gelmedi açıkçası bir ethereum 0.3 btc olamaz öyle mükemmel piyasayı sallayacak bir yenilikle gelmedikleri sürece
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
May 01, 2018, 12:17:46 PM

Gerçekten ben çoktan bu fiyatlarını görmesini bekliyordum btc ile öyle baskılıyorlar ki piyasayı nefes aldırmıyorlar. Eth bu yıl 1k uzerine atacak kendini ve öyle kalacak bence.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 01, 2018, 12:20:44 PM

Bende 3000 4000 dolar seviyelerini mantıklı buluyorum. Ocak ayında 1400 doları görmüş bir coinden bahsediyoruz.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
May 01, 2018, 12:27:43 PM

ethereum un böyle bir potansiyel barındırdığını ucundan kıyısından kripto ilgilenen herkes zaten biliyor ama tabi herşey barındırdığı potansiyele de bağlı değil maalesef. son zamanlarda piyasada yaşanan olaylar devlet müdahaleleri vs sorunlar varken ben yıl sonu fiyatının tahmin edilebilir olduğuna inanmıyorum.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 01, 2018, 12:34:50 PM

Ethereum blok zincirinde sharding mekanizması güncellemesi çıkacakmış yakın zamanda. Bakalım beklentileri karşılayıp fiyatı markete göre pozitif ayrıştırabilecekmi. Ethereum geçen sene bitcoin bazında 0.15 zirvesini test etmeyi başaramamıştı, 0.12 seviyesinde takılıp kalmıştı bu sene bu zirveyi test eder umarım  

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/8g1q55/vitalik_teases_sharding_release_on_twitter/dy85pq0/
nekominer
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 01, 2018, 12:40:15 PM

Sizin kadar iyimser değilim 3-4 k demek bitcoin bazında minimum o zaman için 0.3 btc demek bana pek mantıklı gelmedi açıkçası bir ethereum 0.3 btc olamaz öyle mükemmel piyasayı sallayacak bir yenilikle gelmedikleri sürece

Hocam şöyle bir hesap hatası yapıyorsunuz. Yıl sonuna kadar bitcoin fiyatı sabit kalmayacak.

Tamamen atıyorum bitcoinin yıl sonu 25.000$ ethereumun 3.000$ olduğunu varsaysak. 0.12 gibi bir rakam yapar. Yanlış olabilir ben bu rakamı da geçeceğini düşünüyorum.

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
May 01, 2018, 12:45:09 PM

Geçen yılki müthiş çıkışı yakalayamacağı belli tabi ama 3000 rakam ve üzerinin görülmesi çok zor değil.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 01, 2018, 12:50:48 PM

Ethereum gümbür gümbür geliyor gerçekten geliştiriyorlar kendilerini Fiyat olarak bence en doğal fiyatlanan projelerden yani reklama dayalı değil daha çok kullanımına göre fiyatlanıyor.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 01, 2018, 12:59:34 PM

Olabilir ama birşeye dikkat etmek lazım. Sonuçta ethereumda bir alt coin. BTC nin yapacağı hareketlere göre o da şekil alır. Bir önce ki boğa sezonunda o da ciddi yükseldi 1000 doları geçti. Ama sonrası malum, 390 dolarlara kadar indi. BTC ye olan bağımlılık kalkarsa olabilir onun dışında zannetmiyorum
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 01:01:57 PM

ethereum zaten bulunduğu yerden daha yüksekleri hak ediyor. 1000 dolar altı ethereuma yakışmıyor. fakat güncel piyasada herşey btcye ve piyasanın genel durumuna bağlı. btc fiyatı ve piyasa düzelmeden ethereum da hak ettiği yere gelemez.btcye bağımlılık sürdüğü müddetçe bu duurm böyle olacaktır.

,........
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
May 01, 2018, 01:02:37 PM

Ethereum geçen sene dolar bazında 90x yapan bir coindir. Bu rakamı yakalayabilir mi? İmkansız ama 3-4 bin dolar görülebilir.
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462

View Profile
May 01, 2018, 01:31:21 PM

Ethereum geçen sene dolar bazında 90x yapan bir coindir. Bu rakamı yakalayabilir mi? İmkansız ama 3-4 bin dolar görülebilir.

İşte bir 90x yapacal coini bulsak ne güzel olur ya.Ethereum sene sonu 3-4 olması imkansız değil herkes bekliyor ethereumdan bu hamleyi neoda 500 doları görür
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 01:54:11 PM

Btc den biri bir gün bağımsız hareket edebilirse heralde bu ethereum olacak ve asıl o zaman bu piyasa içinde yeni bir evreye girmiş olacağız test aşaması bence bitmiş olabilir o zaman.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: