Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:15:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: UNICEF Kripto Para Madenciliği Yaparak Yardım Toplayacak  (Read 354 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
May 01, 2018, 02:23:26 PM
Merited by mhanbostanci (1)

UNICEF, destek vermek isteyen kişilerin bilgisayarlarından işlem gücü toplayarak kripto para madenciliği yapmayı, bu sayede de bağış toplamayı amaçlıyor.

Unicef bu amaç doğrultusunda, “The Hope Page” isimli bir internet sayfası açarak, gönüllü olan site ziyaretçilerinin bilgisayarlarından işlem gücü toplayarak kripto para birimi madenciliği yapacak. ITnews Avustralya yaptığı bir haberde, kâr amacı gütmeyen bu girişim sayesinde, yardıma muhtaç çocuklara yardım etmek isteyen kişilerin internette dolaştıkları sırada yalnızca bir internet sayfasını açarak onlara yardım eli uzatabileceklerini belirtti.

Unicef’in internet sitesinde yapmış olduğu açıklamaya göre, Hope Page’i ziyaret eden kullanıcılar kripto para madenciliği için ne kadar işlemci gücü vermek istediklerine kendileri karar vererek siteye bildirecekler. Sitede ne kadar uzun süre kalırlarsa o kadar çok kripto para elde edilmiş olacak.

Unicef’ten yapılan açıklamada, “Site üzerinden gerçekleştirilen madencilik, bilgisayarınız için tamamen güvenli. Eğer güç tüketimi hakkında endişeleriniz varsa, onu da sitemiz üzerinden bağışlamak istediğiniz işlemci gücünüzü düşürerek, güç tasarruf edebilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Bu şekilde yapılan madencilik faaliyetinden elde edilen her türlü kripto para birimi, resmi para birimine çevrilerek Unicef Avustralya‘ya bağışlanacak. Böylece Unicef, dünya çapında çocukların yaşamı için gerekli olan içme suyu, yemek ve aşı gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilecek.

Tarayıcıda gerçekleştirilen bu kripto para madenciliği programında, Coinhive API, AuthedMine ve Monero kripto para madenciliği yapmak için kullanılan sistemlerin optimize edilmiş bir versiyonu kullanılıyor.

Unicef Avustralya’nın bağış toplama ve iletişimden yetkili yöneticisi Jennifer Tierney ise, kurumlarının gelişmekte olan bu teknolojileri kullanarak insanlık sorunları için farkındalık oluşturabileceklerini belirtti. Aynı zamanda, bu tür teknolojiler fayda sağlayarak ve yardıma muhtaç çocuklara yardım amacıyla da kullanılabileceğini dile getirdi.

An itibari ile internet sitesine bu amaç doğrultusunda bağışta bulunan 1,900’den fazla kişi bulunuyor.

Kaynak: coindesk.com
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 08:08:10 PM

Kripto para piyasası için güzel bir haber. Çünkü dijital paralara karşı bir güvensizlik var hala, eğer güvensiz olsalar niye unicef madencilik yaptırarak dijital para bağışı alsın? Bağış yapmanın yeni bir yolu açılmış oldu unicef sayesinde.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 02, 2018, 07:27:29 AM

eğer doğruysa büyük bir şirketin güvendiği ve yine yardım yapacak bir çok büyük şirketin kullanacağı bir yöntem olacaktır. güzel haberler bunlar
barlasb
Newbie
*

Activity: 96
Merit: 0

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:07:20 AM

Bu tarz organizasyonlar çoğalırsa en azından kripto madenciliğine ve kripto paraya karşı olan tutum bir nebzede olsa yumuşayacaktır böyle güzel haberlere ihtiyacımız var Smiley
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:34:06 AM

eğer becerilebilirse güzel bir fikir . bilgisayarı yormayacak şekilde o websitesi açık kalırsa güzel bir  üretimle destek olunabilir . birçok websitesi izinsiz şekilde işlemci gücünü kullanıyor zaten , bu şekilde en azından faydalı bir yere gitmiş olur.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 02, 2018, 09:31:17 AM

valla çok güzel düşünülmüş. ben madencilik yapamıyordum bilgisayarımda devamlı açık zaten. kenarda açık kalsın site zararı olmaz bana fakat sitede işlemci gücünü ayarlama imkanı yok sanırım. siteye girince doğrudan start donate çıkıyor. başka da bir şey yok.
OraLED
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 2

View Profile
May 02, 2018, 09:32:46 AM

Bende madencilik yapmıyorum ama gerçekte güzel ve mantıklı düşünülmüş bir olay.
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
May 02, 2018, 12:24:23 PM

Haver doğru ise bitcoin açısından süper bir gelişme. Bu kadar büyük bir yardım kuruluşunun bitcoine güvendiğini gösterir lakin dedikleri yöntem ile kazım yapmak be kadar işe yarar işte onu bilemiyorum Smiley
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
May 02, 2018, 01:28:53 PM

Kripto para madenciliğinin iyi şekilde anılması için bu gelişme inanılmaz güzel bir gelişme.
Tüm dünya tarafından saygı gören UNICEF böyle bir düşünceyi hayata geçirerek iyi miktarda bağışlar toplayacaktır.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 02, 2018, 01:32:00 PM

Bilgisayarımız düzgün çalışıyor bir de sizin yükünüzü çekecek  Roll Eyes normal bir şekilde kripto paralar ile de yardım alacağınızı duyurun olsun bitsin öyle daha fazla yardım toplayabilirler cidden.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
May 02, 2018, 02:12:01 PM

Kripto paralar geelde kara para aklama veya terörü finanse için kullanıldığı söylentileriyle sürekli bir güven azalması yaşıyor ve yasaklamalar geliyor. Ama böyle bir yardım toplama projesinde kullanılırsa çok olumlu dönüşler alabilir.

amirmass
Sr. Member

Activity: 425
Merit: 250

View Profile
May 02, 2018, 02:24:04 PM

Kripto paralar sonunda bir yardım ile anılacak.  Belki Kötü yaklaşanlar bu durumdan sonra iyi bir şeyler içinde kullanılabilceğini görür ve fikirlerini biraz olsun değiştirebilirler.

██
         ▐██▌
         █▌▐█
        ▐█  █▌
▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ▀▀    █▌    ▐█  ▄█▀▀
      ▐█      █▌█▀
      █▌   ▄▄ ▐█
     ▐█  ▄██▀  █▌
     ██▄██▀    ▐█
    ▐███▀       █▌
Z-POP DREAM

▒▒▒▒▒▒████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████  ▐█
  ▒▒▒▒▒████▌  █▌
   ▒▒▒▒▐████  ▐█
    ▒▒▒ ████▌
     ▒  ▐████
     █▌  ████▌
     ▐█  ▐███████▄
      █▌  ████████▌
      ▐█  ▐████████
       █▌  ████████▌
       ▐█  ▐████████
        █▌  ████████▌
GROW TALENT ★★★★
★★★★ CREATE STAR

▒▒▒▒▒▒████████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████████  ▐█    ▒▒
  ▒▒▒▒▒████████▌  █▌  ▒▒▒
   ▒▒▒▒▐████████  ▐█ ▒▒▒▒
    ▒▒▒ ▀███████▌   ▒▒▒▒▒
     ▒      ▐████  ▒▒▒▒▒▒
     █▌      ████▌▒▒▒▒▒▒▒
     ▐█      ▐████▒▒▒▒▒▒
      █▌      ████▌▒▒▒▒
 ▄▄   ▐█      ▐████ ▒▒
████   █▌      ████▌
 ▀▀    ▐█      ▐████
        █▌      ████▌
Website
White paper
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
May 02, 2018, 03:51:27 PM

Şimdiye kadar kullanıcılardan izin dahi alınmadan yapılan madencilik yöntemini kullanarak, izin alarak, kullanıcıların  bilgisayarları üzerinden yardım amacıyla kripto para madenciliği yapmak isteyen Unicef, bu teşebbüsü ile kripto paraların iyi amaçlarla da kullanılabileceği konusunda iyi örnek olacaktır. Umarım bu şekilde daha fazla çocuğa sağlık ve umut götürebilirler.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
May 02, 2018, 04:21:40 PM

Bence göstermelik bir şey. Unicef in böyle bir şeye ithiyacı yok. Ben anlam veremedim. Evet revaçta bir piyasa ama zaten insanların çoğu olumsuz bakıyor olaya. Bunlarla olumlu düşünce aşılanacağını düşünmüyorum.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 02, 2018, 07:07:32 PM

UNICEF'in  Kripto para madenciliği yaparak yardım toplamak istemesini gerçekten çok yaratıcı ve bir o kadarda yararlı olduğunu düşünüyorum , düşünsenize donanımlı bir bilgisayarım var ve işim olmadığı bir zamanda bilgisayarımı sadece açık tutmuş olmam ile birilerine yardım yapabileceğim bu sağlıklı çalışırsa bundan büyük sevap olmaz .
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
May 02, 2018, 07:49:40 PM

Gerçekten çok yaratıcı bir fikir ve çok güzel bir amaca hizmet ediyor. Dijital paralara karşı olan güvensizliği bir nebze kırabilecek bir hamle.
Umarım haber doğrudur ve bu tarz kaliteli gelişmelerle daha fazla karşılaşırız.

tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:02:30 PM

Oldukca mantikli artik insanlar her isini teknolojik seylerle yapiyor neden bagislari icinde bunu kullanmasinlar. Bu durum yayginlasacaktir.

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
May 02, 2018, 08:32:50 PM

İhtiyaç sahiplerine fon toplamak her ne şekilde olursa olsun gayet güzel hele ki bir de kripto para piyasasını bu amaca yöneltmek çok daha olumlu bir gelişme, reklam yönü de var.

a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
May 02, 2018, 08:46:26 PM

Bence guzel bir yontem. Insanlar icin daha kolay bir yol olacaktir bu bagis yontemi.
ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
May 02, 2018, 08:52:02 PM

unicef dünyaca ünlü bir vakıf onlar bile kripto parayla çalışmaya başladıysa btc doğru yoldadır bu girişimler çoğaldıkca btc ninde gücü artacaktır
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: