Bitcoin Forum
May 30, 2024, 08:59:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: ilk defa coin alacağım bana yardımcı olur musunuz?  (Read 279 times)
nobre26 (OP)
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
May 01, 2018, 07:26:10 PM

Hocam çok tecrübeli değilim ama burada miktarı küçümseyenlere aldanma. Geçen yılki boğada 500 lirayı 36000 lira yapan insanlar gördü bu gözler tamamen şansa ve piyasaya girilebilecek en doğru yerden girmiş olmasıyla. Coin önerisi veremem fakat bu son yükseliş dalgasında henüz artamamış veya az artmış coinleri araştırıp bulup alabilirsin.

düzgünce yorumun için teşekkür ederim kardeşim. demek ki herkes zengin. 250yi 500 ü beğenmiyorlar Smiley
valla hocam türk borsalarıyla ilgili şüphelerim var oyüzden temkinli yaklaşıyorum. sonuçta parayı sokakta bulmuyoruz.
efendi adamsın saygılar kardeşim tamam araştırıcam.  bide diğer arkadaşın önerisini dikkate alıcam. piyasada az mı çokmu o önemliymiş bunu bilmiyordum.
teşekkür ederim cevap yazanlar
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 07:30:25 PM

bence cardona alabilirsiniz 100 liraya veya ripple gerisinede daha altlardan alıp bekletin boğa sezonundayız zaten kar edeceksinizdir her türlü
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
May 01, 2018, 07:39:25 PM

1. Türk borsalarına güvenmiyorum demişsin. 250 TL ile nasıl kripto almayı hedefliyorsun?
2. Bir kaç yorumunda coinlerin tl bazında değerlerini yazmışsın, O zaman direk türk borsalarından alacaksın.

Tavsiyelerime gelirse eğer, madem yeni başladın bu kripto dünyasına. 250 TL limitini 500 TL'ye çıkarıp. Türk borsalarında BTC veya ETH alarak. Binance , Bittrex, Kucoin gibi borsalara bunu transfer yaparak. Bu borsalar üzerinden alış - satış işlemlerine bakabilirsin. 500 TL içinde BTCTürk'ü öneririm, buranın şu avantajı var başka bir yere çekersen aldığın BTC ve ETH için fee ödemek zorunda kalmazsın.

Alıp unutacağım dersen'de o zaman türk borsalarından ne bulursan düşük hacimli coinlerden al. Ama borsa'nın geçmişini iyice incele. Sonuçta borsa üzerinde tutacaksın o coinleri. Borsa kapatıp giderse senin coinlerinde yalan olur.
parin35
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
May 01, 2018, 07:40:05 PM

Adminler nerde ? bu tarz saçma salak troll mesajlarını kilitlenmesi lazım , troll olmadığını varsaysak bile bu tarz uslüpla kimseden bilgi alamazsın 250 tl dedeğin para 50 küsür dolar yapar alım satım ıvır zıvır feelerden zaten o para anında erir arkadaşlar sana onu anlatmış ...
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 01, 2018, 07:43:50 PM

250 tl ile yapacağın en iyi iş o parayı kafana göre kullanıp piyasayı öğrenmek, neticede kaybederek bu işleri biraz öğrenmek olur. Başkasının aklıyla 10 bin yapsan o parayı sonunda yine kaybedersin emin ol. Wink

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 01, 2018, 07:47:14 PM

Bu işte transfer ücretleri ve geri çekme rakamları yükseklerde oluyor genelde. Arkadaşlarımız size bunu anlatmaya çalışmış. Ama Konu hakkında bilgisi olmayan biri olarak yanlış anladığınızı düşünüyorum. 250 TL büyük para. O parayı kazanmak için kaç gün çalışıyoruz. Ama coin piyasasında bir yerden bir yere aktarırken malesef yüksek ücretler ödeyebiliyoruz.
Bende çok ücretlerle girmedim. Yaptığım şu: çok araştırıyorum. Kimsenin fikriyle hareket etmemeye çalışıyorum. Ve bol bol airdrop, bounty ye katılıyorum. Çok yüksek rakamlar olmasada az biraz damlıyor. Geçen airdroplardan kazandıklarımla Stakenet xsn aldım. Transfer ücretide çok yüksek değildi. Bu ara kazanırım kaybederim bilemiyorum ama mümkün mertebe stakenete yükleneceğim. birde ben kısa vadeli düşünmüyorum uzun vadeli.
Birde şunu unutmayın, her coine iyi diyende kötü diyende çıkacaktır.
Birde tecrübelerimi paylaştığım aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3347471.msg35038261#msg35038261

Başarılar dilerim.
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 07:51:14 PM

btctürk, koinim gibi borsalardan ethereum alıp binance, bittrex gibi yabancı borsalara geçebilirsin. seçtiğin herhangi bi coini alarak başlangıç yaparsın. bu senin öğrenme aşaman olur. zamanla okuyup araştırma yaparak ve deneyim kazanarak portföyünü genişletebilirsin. öğrenmenin en iyi yolu biyerden başlamak.

ayrıca miktarın küçük olmasına takılma bence de. doğru seçimlerle güzel kazançlar elde edebilirsin. tabi şans da lazım. öyle zamanlar oluyor ki hiç para yatırmadan bile, airdrop veya ödül kampanyasıyla güzel kazançlar elde edebiliyorsun.

,........
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 01, 2018, 08:09:29 PM

kardeş bak sana şöyle diyeyim. coin işinde tek gerçek var o da kral bitcoindir. diğerlerinin hepsi btc ye bağımlı. belli dönemlerde noğa piyasası olunca bu işi bilenler özellikle balina diye tabir edilen elinde daha çok btc olan kişiler altcoinlere girer ve elinde ki btc miktarlarını arttrırlar. mesela 100 satoshiden x bir coini alıp 300-400 e çıkınca satar.eğer 1 btc basmışsa 400 den satınca 4 btc elde etmiş olur. basit haliyle böyle. dedğim gibi sana coin önerecek ben dahil herks elinde ki coin ya da tokeni söyler. çünkü inanıp alım yaptığı coini söyler. borsa olarak şuan için binance çok popüler geçen yıl ben bu işe girdiğim vakit poloniex çok meşhurdu sonra bittrex derken şimdi binance. çok kaygan bir zemin.  elimde olanlar benim. qlink (qlc) digibyte (dgb) rpx, pudix, vtc. coinmarketcap ta bak. incele. ayrıca youtube da böyle borsalara nasıl btc yatırılır öğren
[/quote]

tamam bi araştıriyim ben. binanceye üye oldum zaten üyeliğim onaylanma aşamasında klimlik bilgilerimi gönderdim.
daha yeni giriyorum sektöre senin anlayacağın Smiley  bi ben eksiktim zaten Smiley
teşekkürler
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 01, 2018, 08:22:33 PM

Adminler nerde ? bu tarz saçma salak troll mesajlarını kilitlenmesi lazım , troll olmadığını varsaysak bile bu tarz uslüpla kimseden bilgi alamazsın 250 tl dedeğin para 50 küsür dolar yapar alım satım ıvır zıvır feelerden zaten o para anında erir arkadaşlar sana onu anlatmış ...

hadi lan ordan zibidi.  salak sensin.
250 lirayı beğenmiyor bide ibne. gün gelir 250 liraya muhtaç kalırsın fazla kıçın başın oynamasın.
adminler beni değil, senin gibi beyinsizce yorum yazanları kısıtlasın. madem fikrin yok konuma yorum yazma birdaha. milleti provoke etme.

nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 01, 2018, 08:28:35 PM

bence cardona alabilirsiniz 100 liraya veya ripple gerisinede daha altlardan alıp bekletin boğa sezonundayız zaten kar edeceksinizdir her türlü

bende öyle düşünüyorum kardeşim teşekkür ederim  Wink
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
May 01, 2018, 08:47:53 PM

Merhaba hocam benim tavsiyem 250 lira ile 1 projeye yatırım yapman. Eğer olur da 2x yaparsan bu sefer 2 ye bölüp devam edebilirsin. Cardano'yu hiç araştırmadım ama XRP'den beklentini büyük tutmanı önermem. Piyasadaki sağlam projeler 5-10x yapana kadar ripple anca 2x görebilir. INS'e bakabilirsin (ytd)
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
May 01, 2018, 08:49:28 PM

Kimseden tavsiye alma. Kendin yap yatırımını fikir alabilirsin ama coin önerisi alma. O parayla yatırım olur ancak az kazanırsın. Koyabilirsen ay ay koy üstüne onun. Bilgilenmek için burayı takip et sonra yatırım yaparsın bu piyasada yatırımlar bitmez.

Son olarak ripple alma yatırım tavsiyesi.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 01, 2018, 09:09:03 PM

kardeş bak sana şöyle diyeyim. coin işinde tek gerçek var o da kral bitcoindir. diğerlerinin hepsi btc ye bağımlı. belli dönemlerde noğa piyasası olunca bu işi bilenler özellikle balina diye tabir edilen elinde daha çok btc olan kişiler altcoinlere girer ve elinde ki btc miktarlarını arttrırlar. mesela 100 satoshiden x bir coini alıp 300-400 e çıkınca satar.eğer 1 btc basmışsa 400 den satınca 4 btc elde etmiş olur. basit haliyle böyle. dedğim gibi sana coin önerecek ben dahil herks elinde ki coin ya da tokeni söyler. çünkü inanıp alım yaptığı coini söyler. borsa olarak şuan için binance çok popüler geçen yıl ben bu işe girdiğim vakit poloniex çok meşhurdu sonra bittrex derken şimdi binance. çok kaygan bir zemin.  elimde olanlar benim. qlink (qlc) digibyte (dgb) rpx, pudix, vtc. coinmarketcap ta bak. incele. ayrıca youtube da böyle borsalara nasıl btc yatırılır öğren

tamam bi araştıriyim ben. binanceye üye oldum zaten üyeliğim onaylanma aşamasında klimlik bilgilerimi gönderdim.
daha yeni giriyorum sektöre senin anlayacağın Smiley  bi ben eksiktim zaten Smiley
teşekkürler
[/quote]

son şunu yazayım sana. arkadaşım ağustos ayında 50 dolarlık xvg almış ve kenara atmış hiç bakmamış. taa ki aralık ayında başlayıp ocak sonuna kadar devam eden boğa sezonunda 2500 dolar iken sattı. ha böyle bir şey yakalarsan ne ala...
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
May 01, 2018, 10:54:06 PM

İlk defa coin alacak biri için bile olsa düşük bir bütçe ama yine de alıp unutmak istersen bi iki tane güzel coin önereyim örnegin ripple sevmesem de tavsiye edebilirim bazen kazandırıyor denk gelirsen tabi
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 01, 2018, 11:18:24 PM

Sıfırları saymak başta zor geliyor insana ancak sonra alışıyorsun ve ufacık meblağların gerçek ekonomide nasıl değerleri karşıladığını görünce insan epey garip oluyor.
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 04:53:58 AM

teşekkürler

son şunu yazayım sana. arkadaşım ağustos ayında 50 dolarlık xvg almış ve kenara atmış hiç bakmamış. taa ki aralık ayında başlayıp ocak sonuna kadar devam eden boğa sezonunda 2500 dolar iken sattı. ha böyle bir şey yakalarsan ne ala...
[/quote]

evet böyle bişey yakalarsam süper olur tabiki teşekkürler
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 05:04:09 AM

Kimseden tavsiye alma. Kendin yap yatırımını fikir alabilirsin ama coin önerisi alma. O parayla yatırım olur ancak az kazanırsın. Koyabilirsen ay ay koy üstüne onun. Bilgilenmek için burayı takip et sonra yatırım yaparsın bu piyasada yatırımlar bitmez.

Son olarak ripple alma yatırım tavsiyesi.

tamam kardeşim. peki neden ripleyi önermiyorsun? riple çıkış yapmazmı sence
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 02, 2018, 05:13:42 AM

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Sen söylemesen bile kurduğun cümlelerden zaten anlaşılırdı yeni geldiğin. Smiley. Bunu kötü anlam da söylemiyorum.

Bahsettiğin ripple bir zamanlar çok yüksek değerleri görmüştü ve herkesin elinde yüksek maliyetli olarak bu koinlerden kaldı. Şahsi fikrim Adet/fiyat/işlevselliğin dışında tamamen spek olarak fiyatı tutunuyor.

Yatırım tutarını katlayacağım diye düşünerek girme, bu benim crypto dünyasına ilk adımımın bedeli diye düşünerek gir ve o paradan beklentin olmasın. Zira ordan oraya atarken alıp satarken eriyip gidecek.
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 05:26:51 AM

btctürk, koinim gibi borsalardan ethereum alıp binance, bittrex gibi yabancı borsalara geçebilirsin. seçtiğin herhangi bi coini alarak başlangıç yaparsın. bu senin öğrenme aşaman olur. zamanla okuyup araştırma yaparak ve deneyim kazanarak portföyünü genişletebilirsin. öğrenmenin en iyi yolu biyerden başlamak.

ayrıca miktarın küçük olmasına takılma bence de. doğru seçimlerle güzel kazançlar elde edebilirsin. tabi şans da lazım. öyle zamanlar oluyor ki hiç para yatırmadan bile, airdrop veya ödül kampanyasıyla güzel kazançlar elde edebiliyorsun.

öyle yapıcam zaten kardeşim teşekkürler
nobre26 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 02, 2018, 05:47:49 AM

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Sen söylemesen bile kurduğun cümlelerden zaten anlaşılırdı yeni geldiğin. Smiley. Bunu kötü anlam da söylemiyorum.

Bahsettiğin ripple bir zamanlar çok yüksek değerleri görmüştü ve herkesin elinde yüksek maliyetli olarak bu koinlerden kaldı. Şahsi fikrim Adet/fiyat/işlevselliğin dışında tamamen spek olarak fiyatı tutunuyor.

Yatırım tutarını katlayacağım diye düşünerek girme, bu benim crypto dünyasına ilk adımımın bedeli diye düşünerek gir ve o paradan beklentin olmasın. Zira ordan oraya atarken alıp satarken eriyip gidecek.

aynen öyle yapıcam kardeşim. ama alıp unutmak istiyorum orada. binanceye atıcam. varmı önerin. riple öerir misin? veya çok düşük bütçeli coinlerden alayım mı. şans işte belki çıkar dursun cüzdanda Smiley
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: