Bitcoin Forum
May 03, 2024, 10:00:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  
Author Topic: Geçen seneki gibi bir dönem tekrar görecek miyiz ?  (Read 4257 times)
Millennium_blue (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 05:02:22 PM

Merhaba arkadaşlar piyasa hakkında merak ettiğim bazı konular var yeni yeni tecrübe kazanmaya çalışıyoruz.

Geçen sene Aralık ayından Ocak sonuna kadar biliyorsunuz muhteşem bir dönem görmüştük.Hem Bitcoin 20k oldu hem de altcoinler inanılmaz uçtu.Öyle ki elden çıkardığımız arkasında kimse kalmamış scam projeler dahi 1 dolarları gördü.Altcoinlerin çoğu zirve noktalarına ulaştı kimisi orada kaldı kimisi ise büyük düşüşten önce indi.

Tekrar böyle bir dönem göremeyeceğiz gibime geliyor şu anki durumda.Büyük düşüş sonrası artık küçük borsalarda hiçbir hareket yok.İnsanlar belli başlı sağlam projeler dışında altcoinlerden tamamen soğumuş gözüküyor.Haliyle bazı coinler tepeden alanlar için onda birine kadar düştü.O zamanlar aldığımız fiyat yüksek bile olsa bu kadar dibe inecek şekilde çakılmayacağını düşünüyor alım yapıyorduk önü açık olabilir diye.Demek istediğim bu durum insanları piyasadan soğutmuş olabilir mi ?

Elimde satmak istediklerim oluyor fakat alıcı dahi yok tamamen elimizde kalmış durumda kısa vadede.Hani arkasında Çinli uzak doğulu büyük ekipler bulunmayan ciddi ortakları olmayan çapı belli olanların çoğu böyle.Bu durum ne kadar daha sürecek ? Yapmak istedikleri bu muydu taş çatlasa 500 tane altcoin bırakıp diğerlerini öldürmek mi istediler diye düşünüyorum galiba öyle oldu.

Eskiden ether 300 dolarken sonra bitcoin 9-10k yeni ulaşmış iken altcoinler daha iyiydi.Sanırım dönemden dolayı öyleydi bu büyümeden dolayı değil.Şimdi öyle değil bitcoin eskiye o döneme oranla aynı hatta 3kat fazla ama piyasa beter durumda.Bundan 7-8 ay önce toplam kapasite çöküş sonrasından bile düşükken durum böyle değildi.Piyasadaki para eskinin 2 katı bile olsa bu altların da aynı oranda etkileneceği kesinliğini taşımıyor gibi.Geçen seneki boğa döneminin aksine para artık genele dağılıyormuş gibi görünmüyor.

Aslında tam anlatamıyorum anlatmak istediğim şu.Bitcoin artınca ether de doğru orantılı olarak artıyor.20 k ile birlikte 1350 dolarları görmüştü.Şimdi de 9k ile 600 dolar civarında seyrediyor.Ancak bu aynı doğru orantıyı bitcoin 50k bile olsa altcoinlerde genel olarak göreceğimizden emin değilim şu anki dönem bunu gösteriyor aydınlatan olursa sevinirim.Bitcoin 20k noktasına ulaştıktan sonra örneğin 50 olsa 1 dolara ulaşan kriptoların gelecekte daha da ilerleyebileceğini düşünüyordum şahsen fakat öyle değil sanırım bu olursa altcoinlerden büyük oyuncular kazanamazlar.O yüzden de sıfırlıyorlar.Piyasa ne kadar büyürse büyüsün bu ayı dönemindeki fiyatlar gibi bir sıfırlama olabilir sürekli.Elbette her sene üstüne koyan sağlam duran projeler olacaktır ama piyasanın geneli için konuşuyorum.
1714773657
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714773657
Reply with quote  #2

1714773657
Report to moderator
1714773657
Hero Member
*

Ignore
1714773657
Reply with quote  #2

1714773657
Report to moderator
1714773657
Hero Member
*

Ignore
1714773657
Reply with quote  #2

1714773657
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 01, 2018, 05:07:44 PM

iki olasılık var. 2013 ekim ayı ve devamınki iki, iki buçuk seneyi görecek şekilde grafiği açtığımda bu kadar uzatırlar mı, sakız yaparlar mı acaba gibi geliyor. ilk ihtimal iki sene bunun gibi hareketin oluşabileceği. yani baya bıktıracaklar. ikinci ihtimal bu kadarını yapmayıp 20'nin üzerine gideceği bu olursa altlar çıldırır.

ikisi de aynı oranda olasılığı var şu an için benim düşüncem. %51 payı bu dumpun bitemediği yönüne oynardım.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 01, 2018, 05:10:04 PM

O döneme çok yaklaşmış durumdayız. Yarısına geldik bile. Aslında 20k seviyesini baz almamak gerek. O nokta balonun yırtılmaya başladığı ve patlamaya en yakın noktasıydı. Btc 15-17k seviyelerinde zirvesini yapar, sonra tekrar patlayabilir..

Millennium_blue (OP)
Member
**

Activity: 266

View Profile
May 01, 2018, 05:21:54 PM

Umarım görmeye başlarız.Yani durum şu ki onda birine inmiş sıradan projeleri o fiyattan satmak bile istesen forkdelta vs merkezsiz borsalar bitmiş durumda.Sırf küçük borsalar hareketlensin eskiye dönsün ona bile razıyım.Tüm piyasa bittrex,binance,kucoin tarzı belli ölçekte borsalara saplanıp kalmasın.Özellikle bu konuda da çok ters köşe oldu.Böyle olacağını bilsek sadece etherdeltada satılabilenleri sanırım hiçbirimiz bu zamana bırakmazdık.
Devil Investor
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
May 01, 2018, 05:38:10 PM

Güzel bir tespit olmuş geçen seneki gibi bir dönem büyük ihtimalle bir daha gelmeyecek. İlk 100 dışındaki coinler için btc bazında zirveler ocak zirveleridir geçmesi zor.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 01, 2018, 05:50:48 PM

Genel market degeri olarak o rakam mutlaka tekrar yakalanacaktir ancak Bitcoin ve ya her altcoin i o zamanki degerinde gorebiliriz anlamina gelmez. O donem sonrasi pek cok yeni coin ve token piyasaya cikti ve aralarinda gercketen basarili olan projeler mevcut.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 01, 2018, 05:55:52 PM

Ben de bunu çok merak ediyorum. ben boğanın o büyük yükselişin hemen sonrasında girdim piyasaya ve henüz boğa görmedim. Şu son dönemdeki artışlara rağmen btc miktarım giriş seviyemin üçte birinde. Ozamanların tekrar geleceğini düşünmek veya beklemek doğru mu yoksa alternatif düşünceler mi oluşturulmalı?
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 01, 2018, 06:08:36 PM

Konuyu açan arkadaş iyi yakalamış. Bende geçen seneki gibi bir dönemin görüleceğini sanmıyorum.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
May 01, 2018, 06:29:56 PM

Öyle bir dönem gene görebiliriz bence ben inanıyorum hatta daha iyisi bile olacaktır daha yüksek seviyelere çıkacaktır bence.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
May 01, 2018, 07:09:59 PM

Geçen seneki gibi bir dönem görmeye yaklaştığımız an pılımı pırtımı Türk Lirasına çevirir yeni serüvenlere koştururum buralarda. Yeter beklediğimiz, canımıza tak etti sinir stress sahibi olduk. Bekleyen beklesin btc 18 19k olduğunda bir çakarlar tekrar düzelmesi 2 ay mı sürer 2 yıl mı bilinmez  Wink

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
May 01, 2018, 07:18:04 PM

Marketcap 600-700 milyar dolar arasında elimdekilerin %50 sini satmayı düşünüyorum . Çok fazla risk sağlığı bozuyor .
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
May 01, 2018, 07:20:16 PM

Btc böyle giderse zor görürüz gibi geliyor.Geçen sene mayıs ve haziran ayında alt coinler güzel artmıştı.Bu pisikoloji ile altcoinlere girenler olacaktır.Kurtarırsa bu beklenti kurtarır altcoinleri.Yoksa çok bekleyecek gibiyiz.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
May 01, 2018, 07:22:18 PM

Marketcap 600-700 milyar dolar arasında elimdekilerin %50 sini satmayı düşünüyorum . Çok fazla risk sağlığı bozuyor .
Kesinlikle katılıyorum. Günde 50 den fazla sepetime bakmaktan ciddi anlamda sıkılmaya başladım. Telefonda yapacak bir şey bulamadığımda, ilk elime aldığımda sepeti kontrol ediyorum, uyanınca yaptığım ilk iş yine kontrol. En iyisi hepsi olmasada %50 %75  canlı paraya dönmek. İdeal hacim dediğiniz gibi 600-650 aralığında olabilir. Ben ether ve tokenlerini tuttuğumdan ether 1.1k 1.2k aralığında bozduracağım

████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
May 01, 2018, 07:34:57 PM

Kesinlikle katılıyorum. Günde 50 den fazla sepetime bakmaktan ciddi anlamda sıkılmaya başladım. Telefonda yapacak bir şey bulamadığımda, ilk elime aldığımda sepeti kontrol ediyorum, uyanınca yaptığım ilk iş yine kontrol. En iyisi hepsi olmasada %50 %75  canlı paraya dönmek. İdeal hacim dediğiniz gibi 600-650 aralığında olabilir. Ben ether ve tokenlerini tuttuğumdan ether 1.1k 1.2k aralığında bozduracağım

Bende ETH leri o fiyatlardan satacağım . Çoğumuz markete günde 100 defa dan fazla bakıyoruzdur. Benim hayalim bir günde hiç bakmama seviyesine gelme . Kafan rahat olacak 6-7 aydır saçlarım beyazladı . Smiley
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 01, 2018, 07:40:48 PM

Burdan geriye gitmezse çoook ileri gider 10 k yı geçtikten sonra önü açık. Her gün bakma meselesine gelince başka iş yoksa evet insan ona kitleniyo ama eğlenceli bişey eğer ki miktarlar yüksek değilse. Öbür türlü insanı delirtebilir habire büyük para değişimleri ve kaybediyorum hissi yorar.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 07:55:08 PM

ben göreceğimizi düşünüyorum çünkü balinalar ellerindekini yüksek seviyelerde bırakıp alttan toplayıp pumpladılar ve kar için önceki döneminde yukarsına çıkaracaklarını düşünüyorum.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 08:20:55 PM

2017 istisnaydı tekrar gerçekleşmesini beklemek tabiki hayal gücümüz sayesinde mumkun. Gercek hayatta olmasi biraz zor gibi. Fazla şişmişti çünkü 2017
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
May 01, 2018, 08:22:20 PM

ben göreceğimizi düşünüyorum çünkü balinalar ellerindekini yüksek seviyelerde bırakıp alttan toplayıp pumpladılar ve kar için önceki döneminde yukarsına çıkaracaklarını düşünüyorum.

bu çok ama çok iyimser bir yorum bana göre inşallah dediklerinizde haklı olursunuz şubattan beri beklemekten gına geldi artık yeterli düzeye gelse de elimizdekileri salsak piyasaya yaz sezonu geldi para lazım
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
May 01, 2018, 08:49:18 PM

Btc ile çoğu coin orantılı olarak artar. Tabi büyük bir pump dalgasını saymazsak. Aşırı hızlı bir btc artışı altlarda depreme neden olur . Bir mantığı yok sadece piyasa psikolojisdir bu. Fakat eğer 13-14k bandına sabitlenirse altlar sağlam bir şekilde yeşillenir.
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280

View Profile
May 01, 2018, 08:52:24 PM

böyle bir dönem zor hocam, çünkü zengin olan oldu artık kolay kolay zengin olunmaz, herkes yatırımını yaptı, herkes aynı anda zengin olamaz
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  

Jump to: